Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A csempén megjelenő fotót - fotókat hogy lehet úgy beállítani,hogy csak az általam kijelölt képek jelenjenek meg ? Mert csak két lehetőséget látok : legutóbbi illetve egy fotó,csináljak egy új mappát,benne a kívánt képekkel?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#28952) Maxtreme


Maxtreme
addikt

srácok érdemes feltenni ezt a TH2-t, vagy több a kára mint a haszna? :) (ki van kapcsolva nálam az update mert különben az svchost folyamatosan 30%on járatja a cput- [no comment] szal még nem frissítettem)

(#28953) Orlin válasza Syl (#28948) üzenetére


Orlin
addikt

Asszem most elvesztettem a fonalat. :B
Akkor most melyiket vállazzam majd?A felsőt?És akkor majd marad egy win.old mappa?
Ezt az aktiválási gubancot nem lehet kiküszöbölni?Mondjuk kb egy hónap múlva akarom majd csak feltenni...A novemberi patch nem kerül be a Microsoft oldalon található Windows 10-be addigra?Vagy,hogy van ez?Ami ott van fent az a régebben megjelent Windows 10 és csak a gépen a frissítésekkel kerül fel a patch?

Mindig teljesen legyalult lemezre szerettem feltenni a Windowst az esetleges hibák elkerülése végett.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28954) tom_tol válasza Syl (#28948) üzenetére


tom_tol
addikt

Elsőre én is engedtem a 8.1 frissítést, nem kérdezett semmit, csak felrakta a 10-et. Tele volt buggal, nem jött be.
Másodjára MCT, format c, tiszta telepítés és eddig minden rendben van.

(#28955) netpeti98 válasza Orlin (#28953) üzenetére


netpeti98
addikt

Már ismét fent van a TH2 ISO az MS oldalon ami tartalmazza a frissítéseket.

Az aktiválás attól függ, hogy mire szeretnéd felrakni. Tehát a mostani rendszer alál telepíteni, beaktiválni a mostani kulccsal, vagy van új Windows 10 kulcsod.

[ Szerkesztve ]

(#28956) Syl válasza Orlin (#28953) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a gépeden még nem volt tízes, akkor ne ISO-ból rakd fel, hanem windows update-ből. Mert csak így fogja "átvinni" az aktiválás státuszát. Utána már semmi akadálya a tiszta, ISO-ból bootolós telepítésnek, hisz az MS-nél meglesz a géped azonosítója.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28957) Zan


Zan
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki nekiem segíteni, hogy honnan tudok letölteni TH 2-es frissítéssel ellátott win 10 iso-t? Egy letöltési link bőven elég lenne.

Előre is köszönöm!!

Minél jobb, annál jobb!

(#28958) vlevi válasza Zan (#28957) üzenetére


vlevi
nagyúr

[link]

Mostmár itt is a TH2-t adják. Lehet vele frissíteni, ISO-t menteni, pendrive-ot, boot DVD-t gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#28959) prolad


prolad
őstag

Edge-ben csak nálam nem jegyzi meg az előzményeket?Nem állítottam be sehol,hogy ne mentse őket.

(#28960) raidx


raidx
őstag

A KB3120677 - KB3120677 jelű frissítések óta nem tudok rendszermentést csinálni. Valami belső hibával leáll. A lemezkép készítés meg el sem indul. Végül is semmi beállítás nem megy a mentéssel kapcsolatba. 0X80080005 a hibakód de semmi megoldást nem hozott a keresés. Utoljára a TH2 települése után tudtam rendszermentést készíteni. A KB3120677 és a KB3120677 már kimaradt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28961) tomp válasza steele80 (#28949) üzenetére


tomp
félisten

Ennek semmi köze a TH2-nek. Itt az idő kitakarítani a gépet. Nekem is ezt csinálja amikor már nem megfelelő a hűtés a portól.

(#28962) prolad


prolad
őstag

Illetve van még egy olyan problémám,hogy system32 mappába szeretnék lecserélni egy dll-t,de azt írja,hogy további engedélyek szükségesek.Ezt hol tudom beállítani?

(#28963) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Kérdésem, hogy az op. rendszer "Gép alaphelyzetbe állítása" funkció alkalmazása esetén a személyes fájlok is törlődnek? Ez olyan mint az androidos telónál a factory reset?

Eladtam egy lapost, nem akarom újratelepíteni. Ha ezzel megoldható, akkor ezt alkalmaznám...

Rákerestem :B , és ha minden igaz választhatom ugye azt az opciót, hogy minden személyes dolgot töröl.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#28964) raidx válasza tomp (#28961) üzenetére


raidx
őstag

Nem tartom valószínűnek, hogy egy alig kéthónapos gépnél nagytakarítást kellene végezni. Ráadásul passzív hűtésű és PicoPsu tápja van. A hőfokok több mint jók! Nyliván visszaállok a TH2 utánni mentésre és megpróbálom lecsekkolni melyik frissítés okozza a galibát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28965) kezo0 válasza junior11 (#28939) üzenetére


kezo0
addikt

Gépház --> Rendszer --> Energiagazdálkodás --> További energiabeállítások (itt bejön a vezérlőpult megfelelő része, ahova egyszerűbben is eljuthatsz...) --> A főkapcsolók funkciójának megadása --> A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása --> és itt a "Leállítási beállítások" résznél kiveszed a pipát a "Gyors rendszerindítás bekapcsolása (ajánlott)" elől.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28966) junior11 válasza kezo0 (#28965) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, megnézem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28967) steele80 válasza tomp (#28961) üzenetére


steele80
senior tag

Köszönöm a válaszokat, de ez egy vadi új gép, tehát a takarítás valószínűleg nem oldaná meg a problémát, illetve ha ez lenne a probléma, akkor nem csak leállításkor pörögne fel a hűtőventilátor, hanem gondolom munka közben is amikor terhelést kap a proci! Viszont a TH2 telepítése előtt a sima Win 10 nem produkálta ezt a jelenséget.

(#28968) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

srácok, gondolom, hogy ha átolvasnám az elmúlt 10k hszt választ kapnék, de hadd ne.
upgrade-eljek legális win7ről? mennyi bajom lesz?
egy 2 órára volt fönt a megjelenés napján, de visszaálltam. most inkább egy clean installt csinálnék, ha csinálnék.

- no es importante -

(#28969) King Unique válasza Sixkiller6 (#28968) üzenetére


King Unique
titán

"mennyi bajom lesz?"

Korábban mennyi volt? Most is csak úgy derül ki, ha kipróbálod. ;]
Ez függ a hardvertől, driverektől, lehetnek eltérések, kinél mennyire problémás, avagy éppen tökéletes.

Na persze, fel lehet tenni akár külön partícióra, pendrive-ra, külső HDD/ SSD-re is próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#28970) vlevi válasza Sixkiller6 (#28968) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy gondolod. Bátraké a cseresznye. Én azért csinálnék egy mentést előtte, peldaul macirum reflect free-vel :)
Véglegesen még én sem mertem átállni, de pár hónapja használom insiderkénkt.
Milyen géped van? Asztali gépekkel kevesebb a gond, legtöbbször a laposok szívnak az egzotikusnak momdható hardverekkel. Wifi, bt, tapipad, ujjlenyomatolvasó, és hasonlók. Szoftver inkompatibilitás is elő-előfordulhat, de ez ritka.

(#28971) Sixkiller6 válasza vlevi (#28970) üzenetére


Sixkiller6
őstag

egy elég izmos asztali pc, jelenlegi win7tel semmi bajom, sőt
de szeretem az új és csillogó dolgokat. :)
az in place upgrade pár hónapja nagyon felemásra sikerült, gondolom egy clean jobban nézne ki.
pl mennyi igaz a sztorikból, hogy töröl "félig-legális" progikat?

- no es importante -

(#28972) Воланд válasza Sixkiller6 (#28971) üzenetére


Воланд
titán

semennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28973) cattus válasza Sixkiller6 (#28971) üzenetére


cattus
őstag

pl mennyi igaz a sztorikból, hogy töröl "félig-legális" progikat?

Semmi.

Do the thing!

(#28974) Apucy01 válasza Sixkiller6 (#28971) üzenetére


Apucy01
őstag

Néha elképzelhetetlenül nagy baromságok keringenek a neten a w10 el kapcsolatban..... még jó hogy nem azt mondják hogy fölröbbantja a masinát amire éppen telepiteték :W :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28975) steele80 válasza steele80 (#28967) üzenetére


steele80
senior tag

A megoldása a problémának, hogy az Inteles drivereket fel kellett telepíteni újra, mert a frissítés lecserélte őket Microsoftra.

(#28976) kungzi


kungzi
veterán

üdv

ha van 8.1-hez aktiváló kulcsom, de használom mondjuk 10-hez, utána a 8.1-hez is tudom majd használni, vagy már csak a 10-hez?

(#28977) alfa20


alfa20
senior tag

szerintetek, ha a helyi és a MS fiókom is vendég fiók, akkor hogy tudom azt meg változtatni rendszergazdára?
A poén, hogy még jelszót sem kér ha rendszergazda ként akarok indítani valamit, csak annyit ír, hogy rendszergazdai fiók szükséges.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#28978) kory24 válasza kory24 (#28940) üzenetére


kory24
őstag

Erre senkinek nincs ötlete /tapasztalata? :(

(#28979) rgeorge válasza kungzi (#28976) üzenetére


rgeorge
addikt

Tudod használni, de egyszerre a kettőből csak az egyik lehet telepítve/használatban.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#28980) raidx válasza raidx (#28964) üzenetére


raidx
őstag

Vissza álltam a TH2 telepítéskori állapotra. Azóta települt a KB3120677 frissítés, mentés működik. Frissült az AMD grafikus pakk, mentés működik. Hasonló galiba előforfult már hetes alatt is. Oka ott sem lett meg. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28981) kungzi válasza rgeorge (#28979) üzenetére


kungzi
veterán

azt gondoltam, hogy egyszerre csak az egyik mehet
de akkor működik mindkettővel, köszi :)

(#28982) worxland válasza cattus (#28973) üzenetére


worxland
addikt

Nem az illegális programokat törli, hanem amelyekről úgy véli, hogy nem működnek rendesen a Win10-el.
Mellesleg elég genyó módon teszi és az esetek többségében jogtalanul.
Nekem például leszedte a 8GadgetPack-et, a Classic Shell-t meg mást is, de azokra már nem emlékszem. Mindkettő simán újra feltelepíthető és hiba nélkül működik.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28983) Munkas


Munkas
aktív tag

Kezd elfogyni a rendszermeghajtóról a hely, ami egy SSD. Arra gondoltam teszek mellé még egyet és a kettőből csinálok egy raid tömböt. Az alaplapon nincs raid.
Tud olyat a Windows, hogy ő kezeli a raid-et? Ha igen, akkor gondolom úgy is megy a dolog, hogy nem kell újra telepíteni.

(#28984) rétisün válasza worxland (#28982) üzenetére


rétisün
veterán

nálam a daemon tools-t vetette le, hogy nem kompatibilis, aztán win10-re frissítés után ugyanúgy feltelepítettem, ment is gond nélkül...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28985) Thusor


Thusor
őstag

Chuwi vi10 tableten használom a Windows 10 professional 32 bites verzióját. Az a bajom vele, hogy mostanában alvó módból nem lehet felébreszteni elég gyakran, csak fekete képernyő fogad. Erre van valami tippetek, hogy mitől lehet? Googleon azt írták, hogy intel videó driver probléma lehet. Feltettem az intel driver updater progival a legújabb elérhetőt. De a Windows update mindig lecseréli egy sokkal régebbire. Hogy lehetne azt inaktív frissítéssé tenni, hogy ne frissítse le az új drivert egy sokkal régebbire?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#28987) Lefty


Lefty
addikt

Az mennyire normalis, hogy mar eleve win 10 volt a gepemen, majd mondom ranyomok mar a frissitesre, erre fogta es ujrarakta a win10-et? Tok ugyanolyan volt, mint mikor 7-rol frissitettem. Azota plusz a wifi sem mukodik, kivagyok mar ettol a rendszertol.

(#28988) #56474624 válasza Lefty (#28987) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem TH2-re frissült.

(#28989) kezo0 válasza Lefty (#28987) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, amikor TH2-re frissít, az szerintem mindenkinél így törtenik. Csekkold is, hogy milyen beállítást állított vissza default-ra.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28990) malacka87


malacka87
senior tag

Frissítés a Windows 10 Home (1511-es verzió, 10586) kiadásra ezt miért nem frissíti? alul azt írja hogy hiba de semmi leírás nincs róla.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#28991) papen válasza Thusor (#28985) üzenetére


papen
csendes tag

Fájkezelő->ez a gép->tulajdonságok->speciális rendszerbeállítások->hardver->eszköztelepítés beállítása

[ Szerkesztve ]

(#28992) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Véletlenül rányomtam arra hogy frissítsen az új rendszerre. De nekem erre nincs szükségem. Le lehet valahogy lőni a telepítőt? Aztán végérvényesen eltávolítani a gépről hogy ne is ugráljon fel?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28993) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint miért "tünt" el az összes játékom mentése.
A mentési mappákban ott vannak a fájlok. Be is vagyok jelentkezve.
Eredeti mind a windows ,mind a játék.

Előre is köszi!

(#28994) Lefty válasza kezo0 (#28989) üzenetére


Lefty
addikt

Mi az a TH2? Azota egyebkent mar frisssiteni sem lehet, mindig sikertelen es probaljam ujra azt mondja. :/

(#28995) sziku69


sziku69
senior tag

Windows Update probléma.

windows 10 pro van a gépemen.(HP 8530W) Felkínál egy frissítést ( 1511-es verzió, 10586) kiadásra. Csak manuálisan lehet telepíteni. De ha rákattintok a telepítés ablakra, órákon keresztül csak a "homokórát" látom. Nem történik semmi. Nem jön fel a telepítő ablak. Van erre valami megoldás? Az Update, automatikusra van állítva.

(#28996) Dorian


Dorian
félisten

Gondolom elcsépelt a kérdés, de pont ezért gyorsan meg is tudjátok válaszolni:

Ha van a gépemen egy aktivált Win 8.1, akkor azt win 10-re frissítve ha később a gépem újratelepítem és felteszek egy win 10-et, akkor az egyből aktivált lesz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28997) edari válasza Dorian (#28996) üzenetére


edari
őstag

Igen.

(#28998) Thrawn válasza Winner_hun (#28992) üzenetére


Thrawn
félisten

GWX Control Panel

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28999) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Van valahol részletes leírás, hogy miket tartalmaz a TH2?

(#29000) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Miért nem szól az egyik oldal? Csak az egyik oldali hangszóró szól, ha átdugdosom a csatlakozókat akkor is. Eszközkezelő szerint minden oké.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.