Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) mcwolf79 válasza Syl (#28749) üzenetére


mcwolf79
veterán

Köszönöm Uraim!
Sikerült :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#28752) unravel válasza Tiger. (#28717) üzenetére


unravel
őstag

Rakd fel, Susanne!

¯\_(ツ)_/¯

(#28753) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

megoldható az,hogy a dokumentumok és a képek mappát teljes mértékbe áthelyezzem másik meghajtóra?

SSDn lesz a rendszer és a DVD helyére megy egy 1TB HDD. Az lenne jó, ha a hivatkozás megmaradna, de a mappa átkerülne másik meghajtóra.

Anno W7el el lehetett játszani. A regisrtybe kellett mókolni, de már elfelejtettem és nem is találom a linket.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28754) Feri1977 válasza pete_21 (#28702) üzenetére


Feri1977
senior tag

Pont fordítva. A ccleaner semmire nem jó, az advanced system care ezerszer jobban kitakarítaj a gépet és sokkal többet tud! Ráadásul semmi kárt nem okoz, én évek óta használom. Amit meg ír az illető, hogy kitörli a dolgokat, ez logikus, előzményeket jelszavakat újra be kell írni, ez egyértelmű, de ez nem program hibája, hiszen a többi után is be kell írni.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28755) raidx válasza cellpeti (#28753) üzenetére


raidx
őstag

Igen megoldható most is. Dokumentumok, képek, zene mind más-más helyen van nálam. Én a regisztri turkálás helyett a Ultimate Windows Tweaker progit használom. Ott bekapcsolható a copy és nove to folder. Utánna jobb klikk a mappán/tulajdonság és lessz hely opció ahol megadhatod az új helyet. Ha nem jól csináltad vissza is lehet állítani az eredeti állapotot és kezdheted előről. Azért ha nem üres mappát mozgatsz érdemes a tartalmáról biztonsági másolatot készíteni!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28756) szinesz.bob válasza Syl (#28749) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

:)

(#28757) raidx válasza Feri1977 (#28754) üzenetére


raidx
őstag

Vagy be kell állítani rendesen. Akár az előzmények is megtarthatók. A CCleaner inkább a böngészési nyomok takarítására jó persze, ha jól van beállítva! Rendszer tisztításnak az ASC a jobb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28758) BoB válasza cellpeti (#28753) üzenetére


BoB
veterán

Nem kellett ehez eddig sem registry-ben mókolgatni, a windws fájlkezelőben át lehet állítani.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#28759) UnSkilleD válasza Redneck (#28728) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

edge nem támogatja a silverlightot, a többi passz

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28760) pete_21 válasza Feri1977 (#28754) üzenetére


pete_21
addikt

Most már kíváncsivá tettetek, virtuális gépen ki fogom próbálni, mit is tud.
De mi az, ami biztonságosan törölhető a rendszerből, ki lehet ezzel pucolni, de nem a TEMP mappákban van, és a Lemezkarbantartó se tudja kitörölni?

(#28761) Thrawn válasza Dévacsen (#28742) üzenetére


Thrawn
félisten

Letöltöttem újra a MediaCreationTool-t és valóban az új ISO-t (10.0.10586.0) tölti le :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28762) Dévacsen válasza Thrawn (#28761) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ok. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#28763) Redneck válasza UnSkilleD (#28759) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm!
Tehát ha Silverlightot akarok Win 10-en akkor Opera/Chrome?
Értem hogy megszűntették de MS program, nem gondoltam volna.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28764) Thrawn válasza Dévacsen (#28762) üzenetére


Thrawn
félisten

Még annyi, hogy bár méretre megegyezik a már visszavont ISO-val, az SHA ellenőrzőösszegek eltérőek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28765) Dévacsen válasza Thrawn (#28764) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem tudom mi a jelentősége,én nem értek ehhez,de mintha az első 0 lett volna,most meg 1,ha erre gondoltál.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#28766) cellpeti válasza raidx (#28755) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28767) #56474624 válasza Thrawn (#28761) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mennyi annak az ISO-nak a mérete? Én próbaképpen megnéztem, de csak 2.94 GB, ez rendben van?

(#28768) cellpeti


cellpeti
veterán

a "Posta" programban lehet szabályokat létrehozni, mint az outlook-ban, vagy a neten kell?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28769) Воланд válasza cellpeti (#28768) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28770) #56474624 válasza #56474624 (#28767) üzenetére


#56474624
törölt tag

Fura ez a dolog, mert az előző verziós win10 ISO-ja 3.1 GB volt, hogyan lehet az újabb kevesebb? :F (Mindkettő 64-bites.)

(#28771) Syl


Syl
nagyúr

8.1-et frissítettem a minap. (WU, 1511)
Ha nyomtatok (HP LaserJet P2055dn) a tálcára kerül egy piszok ami nem tűnik el. Jobb klikkes bezárásra ezt köpi:

Maga a nyomtatás hibátlan, de bosszant ez a nem bezáródó valami. 8.1 alatt nem volt. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28772) csixy


csixy
addikt

Ha most a 10586.11-re ráeresztem a 10586.14-es frissítést, akkor megint át fogja állítgatni a beállításaimat (alapértelmezett nyomtató, fastboot, energia beállítások satöbbi) ????? Mert ha igen akkor már harakirit fogok lassan elkövetni .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28773) Thrawn válasza #56474624 (#28767) üzenetére


Thrawn
félisten

Az "old" amit visszavontak, a "new" amit délelőtt töltöttem le. Mindkettő magyar nyelvű és 64 bites.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28774) raidx válasza csixy (#28772) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag az volt a hiba ami miatt visszavonták és modja MS, most minden marad ahogy volt. De a pudding próbája az evés, vagyis telepítés után majd kiderül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28775) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

Továbbra sincs megoldás a gyári, OEM win8.1-es laptopra tisztán telepített win10 miatt fellépő 0xC004C003 kódú hibára?

Azon kívül, hogy valahogy visszaoperálom a win8.1-et, majd arra frissítem rá a 10-et...

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28776) raidx válasza bbdzyx (#28775) üzenetére


raidx
őstag

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-10/activation-errors-windows-10

[link]

Másik tipp: Letöltöd a legfrissebb ISO-t és azal csinálsz egy tiszta telepítést. Állítólag elfogadja a 7, 8, 8.1 kulcsokat.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28777) bbdzyx válasza raidx (#28776) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Köszi, olvastam azt a Microsoft FAQ-t és az opciói közül csak az általam említett win8.1-es megoldást látom működőképesnek. :(

A másik tippet hogyan kivitelezzem? btw múlt hét csütörtökön töltöttem le az ISO-t Media Creation Tool-al és Rufus-sal csináltam belőle bootolható USB sticket. Ezek szerint mindig a legfrissebb verziót kapom .iso-ban a MCT által?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28778) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Win 10-nél valahogy az automatikus frissítéseket ki lehet kapcsolni?

(#28779) bopeti98 válasza bbdzyx (#28777) üzenetére


bopeti98
őstag

Letöltöd a legfrissebb 1511-es verziójú Windows 10 telepítőt ( a legújabb MCT is jó már ), ami a hivatalos állásfoglalás szerint kiolvassa a BIOS-ból a 8.1 termékkulcsát, és azzal aktiválja magát.
Ami fontos hogy a Win 8.1 kódodnak megfelelő 10-et tölts le.
Windows 8.1 ( Core ) -> Windows 10 Home
Windows 8.1 Pro -> Windows 10 Pro

(#28780) bbdzyx válasza bopeti98 (#28779) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Köszönöm nektek, kipróbálom! :R

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28781) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

az óra mellett hogyan lehet kitenni az ikonokat?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28782) Syl válasza korpas15 (#28778) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.
Kivéve Enterprise verzió.

(#28781) cellpeti

[link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28783) -Maujuri- válasza cellpeti (#28753) üzenetére

Fájlkezelőben jobb klikk a dok... képek... letöltésekre, majd fent HELY fül. itt megadod az új helyet.

(#28784) zoltan6 válasza cellpeti (#28781) üzenetére


zoltan6
őstag

itt:

(#28785) raidx válasza bbdzyx (#28777) üzenetére


raidx
őstag

Egy hiba miatt az MS a korábbi ISO-t visszavonta. Javítás után ismét elérhető. A frissebb MCT-t használd és csináld meg az USB-t. Elvileg tiszta telepítés esetén a 7, 8, 8.1 kulcsokat elfogadja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28786) vlevi válasza raidx (#28785) üzenetére


vlevi
nagyúr

Letöltöttem az újabb média tollat. Total Commander szerint bitre azonos a november 12-én letöltött változattal. Azt nem tudom, hogy az ISO, vagy boot pendrive, amit ezzel lehet csinálni, az vajon a november 12-i ISO-t csinállja-e, vagy már a legeslegfrissebbet-e? Mert ma is volt valami összegző frissítés, már 10586.14-nél járuk.

(#28787) netpeti98 válasza vlevi (#28786) üzenetére


netpeti98
addikt

A Tech Bench ISO fájlok is megegyeznek.

(#28788) pzstm válasza netpeti98 (#28787) üzenetére


pzstm
titán

ugyanazok maradtak az ISO fájlok mint voltak.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28789) raidx válasza vlevi (#28786) üzenetére


raidx
őstag

Mivel sokunknak megjött és települt a hibás frissítés azt is javítani kell az MS-nek. Egyébként a beállításokat állította át kérdezés nélkül. Azt már a 7-esnél megszoktam, hogy nagyobb frissítések után a beállításokat átnézem és ha kell vissza állítom.

"November Update ("polgári" nevén Windows 10 1511-es verzió) a Microsoft szerint nagyon kevés felhasználónál alaphelyzetbe állított vissza négy kapcsolót, közöttük egy fokozottan érzékeny adatközlést szabályozót is.

A négy közül kettőért valószínűleg a hivatalos közlés szerint amúgy is kevés érintett többsége nem balhézott volna túlságosan, legfeljebb az akkus üzemidő csökkenése miatt morgolódott volna egy sort. Azok ugyanis a kompatibilis eszközök közötti szinkronizálást és az appok háttérben futásának lehetőségét szabályozzák. Szintén nem vert volna túl nagy port a SmartScreen Filter aktiválása, ráadásul ezt a funkciót amúgy is sokan bekapcsolva hagyják.
A felhasználónként egyedi hirdetési azonosító megosztásának háttérben, tájékoztatás és engedélykérés nélküli bekapcsolása gyorsan kicsapta volna a biztosítékot a témára most amúgy is érzékeny felhasználók körében. A negatív reakció és sajtóvisszhang pedig nagyon rosszul jött volna a Microsoftnak, miután hónapokat töltöttek az adatvédelem kérdésének tisztázásával.

A cég most, a hiba kijavítása után újra elérhetővé tette a 1511-es ISO-kat, így a Media Creation Toollal készített lemezképeket újra lehet használni kötelező első frissítés nélküli tiszta telepítésre (Windows 7 és 8, 8.1 kulcsokkal). A visszavonás indoklását is módosította, a friss hivatalos álláspont már a műszaki hibát jelöli meg okként. A javítás természetesen a Windows Update-be is bekerült, és az érintett gépeken a 1511-es frissítés telepítése előtti állapotba hozza a kapcsolókat."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28790) nemethchek19 válasza szinesz.bob (#28745) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ma délután kétszer kapcsoltam be a gépet, mind a kétszer hiba volt a bootoláskor. Megnéztem az eseménynaplót. Az utóbbi egy órában kapásból így néz ki:

(#28791) vlevi válasza pzstm (#28788) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az kár. Be lehetne nekik írni egy feature requestbe, hogy a media creation toll, léccilécci a legfrissebb rendszert rakja már össze nekem. Mert most, november 12 óta is volt már jópár frissítés. Mondjuk ennyi erővel lehetne egy win7, 8.1 media creation is, ami szintén összerakhatná a legutolsóra felfrissített iso-t

(#28792) pzstm válasza vlevi (#28791) üzenetére


pzstm
titán

de csak egy frissítést tölt le a szűz telepítés és 10586.14-re ugrik ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28793) vlevi válasza pzstm (#28792) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is igaz. Az összegző frissítés azért sokat javít a helyzeten. Bele se merek gondolni, mi lenne, ha most az win7-t kellene ujrarakni, az eredeti, 2009-ben megvett telepitő dvd-vel :Y
Persze az sp1-es se sokkal jobb belőle, mert ott is valami 300? körül jár a telepitendő win7 frissitesek száma.

(#28794) csixy válasza raidx (#28774) üzenetére


csixy
addikt

Minden maradt úgy ahogy volt! Végre ! Hurrá!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28795) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Ram bővítésre került a sor, és azon gondolkozom hogy valamilyen win10 beállítás a ludas esetleg a problémámra, azért írom most ezt ide. :)
Lapom: ASRock 890fx deluxe5
Régi ram: 2x2GB Samsung M378B5773CH0-CH9
Új ram: Kingmax FLGE85F-B6SZB
Biztos hogy mind kettő kiszerelés hibátlan ( régivel stabil volt a gép, újat megbízható ismerősömtől vettem, évekig stabil volt a gépe )
Bios látja rendesen, órajel és időzítés belőve ( amit mindegyik modul bír + még a proci is ), de windows annyit ír ki h 8 gb ram ( ebből 4 gb használható ). Feladatkezelőben is a maximum érték 4gb.

Valakinek valami ötlet? :(

Békesség, boldogság! x)

(#28796) kezo0 válasza Wikoo (#28795) üzenetére


kezo0
addikt

Nem biztos, hogy ez Win 10-specifikus probléma.
Én megpróbálnám az azonos típusú RAM-okat a DIMM 1-3 ill. a DIMM 2-4 foglalatokba tenni. Egy próbát megér.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28797) nanus válasza Wikoo (#28795) üzenetére


nanus
senior tag

Volt nekem Asrock lapom 790gxh amibe egyesével kellett beletenni 4x1Gb és minden egyes darab után elindítani a gépet hogy a k.rva ramjai rendesen működjenek(igaz 3 féle ram volt :DD )

(#28798) Grande Ale


Grande Ale
őstag

10.0.10586.0
Ezt szedte le most. Ez akkor a legújabb már? Nyelvre angolt ír,de kipróbáltam, magyar. Miért ír angolt?

(#28799) zoltan6 válasza Wikoo (#28795) üzenetére


zoltan6
őstag

indítsd el az msconfig-ot,keresőből vagy futtatásból,és nézd meg itt mit ír:

(#28800) jeni válasza Wikoo (#28795) üzenetére


jeni
félisten

Ahogy előttem is lett írva,mindig 1-3 és a 2-4 memória modul használata a szabályos és a beszerelés.
A sorba rakás nem tiltott de nem javasolt.
Először használd csak 1-3 változatban mindkettőt és a másikat is ugyanígy felcserélve 2-4 módban és ha ezen nem jön elő hiba akkor csináld felváltva berakva a modulokat. Igazat megvallva a 2x4GB megoldás jobb lett volna mint a 4x2GB ram változat.

zoltan6

Nálam sincs kipipálva vagy megjelölve,mégis 16GB ír ki a Windows korlátozás nélkül a spec.rendszer indításnál szintén 0 van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.