Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) King Unique válasza Hegyirabló (#28849) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem értem...noti fedél lehajt ---> alvó mód ---> felhajt, akkor be kéne jönnie a bejelentkezési képernyőnek. Nálad abszolút nem? Az fura... Nincs semmi elállítva energiagazdálkodásnál, driverek ok?
Nálam működik, bár a multi-boot miatt a fast startup = gyors rendszerindítás ki van kapcsolva. Viszont emlékszem, hogy friss TH1 és nemrég TH2 upgrade után is működött az alvás, amikor még nem kapcsoltam ki.

bizony, kapni fogsz a X-es hívektől, ilyen szentségtörő kijelentésekért... ;]

[ Szerkesztve ]

(#28852) Hegyirabló válasza Mardel (#28850) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Anyám...

Legalább az avatarod jó.

Aquila non captat muscas.

(#28853) Hegyirabló válasza King Unique (#28851) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Semmi, nincs is nagyon lehetőség az energiagazdálkodásban, csak a LEcsukásra. Leírom eddig hogy volt.

Lecsuktam, gép elaludt, LED-ek feketék lettek. Kinyitottam, jött a jelszókérő képernyő, beírtam, és öröm.

Most így van: lecsukom, elalszik, de a power led villog, narancs színen (alapból ződ). Kinyitom, semmi. Csak power gombra reagál.

Aquila non captat muscas.

(#28854) King Unique válasza Hegyirabló (#28853) üzenetére


King Unique
titán

"Csak power gombra reagál."

Nálam ilyen max akkor van Win8.1/ 10 alatt, ha akksiról megy a noti és egy bizonyos % alá van merülve, illetve hosszú időre van lehajtva. Akkor nálam is csak a power gomb megnyomására reagál. Ha ok a %, vagy hálózatról megy, akkor simán ébred a fedél nyitására is.

[ Szerkesztve ]

(#28855) Hegyirabló válasza King Unique (#28854) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Pedig hálózatról vagyok most is. Lehet, hogy valami BIOS beállítás. Bár szerintem a Win 10-nek magasabb a prioritása ebben, mint a BIOS-nak.

Aquila non captat muscas.

(#28856) bbdzyx válasza Bferibörs (#28848) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Meggyőződésem volt, hogy core win8 volt a laposon (két éve vásárolt Samsung NP350V5C-s04hu), most azonban már sehol nem találok egyéb infót róla a googleben, csak annyit, hogy 64-bites rendszer volt a gépen. :W

Van mód arra, hogy a termékkulcsból megtudjam melyik win verzióhoz tartozik?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28857) bopeti98 válasza bbdzyx (#28856) üzenetére


bopeti98
őstag

A gép alján van egy matrica. Azon jelezve van hogy 8 vagy 8 Pro: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28858) bbdzyx válasza bopeti98 (#28857) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Win 8. Ezek szerint jó verziójú Win10-et (Home) és most is jó 8.1-et tettem újra. Ezek után végképp nem értem a dolgot, kénytelen leszek az MS supporthoz fordulni.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#28859) steele80


steele80
senior tag

A firefoxra nincs hatással, ha az ablakok címsorát színezni akarom? Annyira utálom ezt a szürke valamit.

(#28860) bopeti98 válasza bbdzyx (#28858) üzenetére


bopeti98
őstag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot.
Én is nemrégiben úgy jártam, hogy a Win 10 nem akarta aktiválni magát, annak ellenére sem hogy eredeti 7 Home Premiumról frissítettem.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, elkérték a Win 7 kulcsát, és másnap jött is az e-mail egy Windows 10 Home termékkulccsal.

(#28861) Syl válasza steele80 (#28859) üzenetére


Syl
nagyúr

Totális káosz uralkodik ezekkel a színes/nemszínes címsávokkal.
A Firefox abba a csoportba tartozik amelyikbe az Edge, a Gépház, a Számológép stb. - nagy ívben sz*rik a beállításra, a címsáv mindig szürke.
Ott van az intéző, vezérlőpult, Áruház stb. amik a beállítás szerint működnek - az aktív ablak címsávja más színű, mint az inaktívé.
És vannak a renegátok, pl. Posta, a Képnéző, mind stabil és egyedi színeket használ.

Olyan ez a Win10 vizuálisan, mintha 20 egymással nem kommunikáló csoport fejlesztette volna a modulokat amiket a végén csak összegereblyéztek és kiadtak...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28862) steele80 válasza Syl (#28861) üzenetére


steele80
senior tag

Egyetértek veled. Teljes a káosz.

(#28863) kezo0 válasza steele80 (#28862) üzenetére


kezo0
addikt

+1

És ha már káosz, akkor vegyük ide a gépház vs. vezérlőpult jelenséget is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28864) vlevi


vlevi
nagyúr

Sajnos emmán csak ilyen :(
Kívülállóként nekem is az az érzésem, mintha nem lenne normális koncepciójuk, nem tudnák, hogy mit akarnának csinálni. Hagyományos winapi-t már nem nagyon fejlesztik, ez oké, de a metro/modern, vagy mostmár UWP appoknál viszont még nem látom, hogy kialakult volna egy egységes irányvonal. Vagy, talán a mostanival már marad ez az irány, nemtudom.
De tényleg az az érzésem, mintha nem kicsit el lennének veszve a mai tabletes, okostelós világban, és nagyon nem sikerül nekik a felzárkózás.

(#28865) Casoli


Casoli
őstag

Elnézést kérek, ha már kérdezték mások is. A M$ oldaláról letöltve a legújabb Win10 telepítő elfogadja végre a 8-as és 7-es kulcsokat?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#28866) Casoli válasza Casoli (#28865) üzenetére


Casoli
őstag

Kérdés már nem aktuális, kipróbáltam, 10 telepítő elfogadta a 8-as kulcsomat :C

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#28867) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Egy rakás WD külső merevlemezre lementett fájlt nem tudok visszamásolni laptopra, mert az alábbiakat írja ki: [link] [link]. Miért lehet ez és sztetek mi a megoldás?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28868) pzstm válasza jjeahh (#28867) üzenetére


pzstm
titán

vedd saját tulajdona azt ahova másolnál

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28869) makabanan


makabanan
csendes tag

Hello!
Annak mi lehet az oka, hogy windows 10 alatt egyáltalán nem látja a rendszer a laptop dvd meghajtóját? (win 7ről lett frissítve, ott semmi gond nem volt). köszi előre is a választ.

(#28870) Storms


Storms
őstag

Sziasztok

Ha "belehúzok" egy képfájlt a paint-ba akkor ezt írja ki:

Mi lehet a gond? Total Commanderből próbáltam belehúzni... Win 7 alatt sose volt ilyen. :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28871) jjeahh válasza pzstm (#28868) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem értem, "rendszergazda" fiókkal próbáltam, vagy nem erre érted? Fura mód egy másik külső hdd-vel nem vacakol

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28872) pzstm válasza jjeahh (#28871) üzenetére


pzstm
titán

hmmm..akkor nem vágom...attól hogy rendszergazda vagy látszólag, szerencsére Vista óta default nem mindenhez van jogod ;)

Volt, hogy frissítésnél elszállt, és tulajdonságoknál újra hozzá kellett adnom rendszergazda fiókomat adott mappához, ahova írni akarok ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28873) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
Valakinek ötlete van hogy miért kapcsolja ki 1-2 nap után magától a win a tűzfalat?
Úgy hogy akár mit csinálok, nem lehet vissza kapcsolni.. Kb ez már az 5. Win10 telepítésem -e miatt és nem változik semmi:(

(#28874) Skiczpausz


Skiczpausz
tag

Üdv mindenkinek!

Másnak is van olyan gondja, hogy random elmegy a hang Win10 alatt?
Vettem egy használt T410-et, Win10Pro-val. Rögtön jelentkezett a hiba, akkor még hardvergyanús volt, a bolt cserélte is. Most megint csinálja a cseregéppel, lehet, hogy driver hiba?

Miután elmegy a hang, a hangerő gomb bármerre való megnyomásával visszajön, de aztán fogja magát, és újra elmegy. Eléggé idegesítő, hogy akár egy öt perces YouTube-videót is a gombon tartott kézzel kell nézzek... Tudtok segíteni?

I <3 Motorola Defy

(#28875) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Az megoldható, hogy van egy 8GB-os pendrive-om, ráteszem a 7-est, és a 10-est, és amikor telepíteni akarom BOOT-olva, akkor kiválasztom melyiket szeretném?

(#28876) dokee78 válasza HeyTchiki (#28875) üzenetére


dokee78
félisten

Ez csak ötlet:
Két részre partícionálod.
Egyikre W10 másikra W7,

(#28877) #56474624


#56474624
törölt tag

Áruházi alkalmazások már megint nem tehetők ki Asztalra? 10240 alatt még megoldható volt. :U

(#28878) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mostanában (nem jegyeztem fel, melyik frissítés óta) alvásból nem akar ébredni az asztali gépem, hanem újraindul. Minden frissítés fent van, a drivereket is a win frissítgeti, van 5let, hogy hogyan lehet segíteni rajta?

Az mind1, hogy rövid vagy hosszú ideig aludt a gép.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28879) Syl


Syl
nagyúr

Én elég régóta használom a Windows-okat (3.1 óta) és jó pár verzió béta tesztelésében is részt vettem (98 - ME - 2000 - XP - Vista - 7), de ennyire vacak verzióra nem emlékszem :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28880) pzstm válasza Syl (#28879) üzenetére


pzstm
titán

rosszul fogod vagy rossz hardvert/drivert használsz :-P

(amúgy döbbenek le azokon a hibákon amiket írtok....)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28881) t72killer válasza pzstm (#28880) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem óriási gondjaim nincsenek a rendszerrel, csak kisebb kellemetlenségek:

#1 a fentebb írt alvás-sztori (valszleg vmi driver-baki lehet - bár a win10 első 2 hónapjában ilyen gond nem volt)
#2 az edge néha kiakad/fagy. Különösen olyankor, amikor törölni akarom az előzményeket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28882) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

az első gondom a w10 el

[link]

a jobb sarokban alul ahol az óra van onnan eltünt a dátum és sehogy sem tudom vissza csalogatn!

Tudom nem nagy dolog de engem idegesit, valami ötlet?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28883) pzstm válasza t72killer (#28881) üzenetére


pzstm
titán

olyat nem nagyon csinálok, bár TH2-vel rengeteget javult az Edge :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28884) Máté94 válasza pzstm (#28880) üzenetére


Máté94
addikt

Én inkább hibáztatom az Intel-t, na meg a felelőtlen gyártókat, akik kimerik jelenti, hogy Windows 10 alkalmas egy-egy gépük. :U

(#28885) pzstm válasza Máté94 (#28884) üzenetére


pzstm
titán

ez már sokkal inkább igaz lehet. :K

5-600 ezres üzleti laptopon simán videkártya recovery hibát látok heti 1-2 alkalommal, mikor a legelső build óta Surface Pro3 esetében ilyet nem láttam, maximum fórumokban :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28886) t72killer válasza pzstm (#28883) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, felteszem (ha ehhez hozzá kell egyáltalán nyúlni, és nem jön automatikusan, záros határidőn belül...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28887) Máté94 válasza pzstm (#28885) üzenetére


Máté94
addikt

Azért ezen kívül voltak még problémák:

- Billentyűzet egyes betűi nem működnek.
- Skype alatt a hanghívások alatt a másik oldalon alig hallanak, holott más programban a felvétel alatt tökéletesen hallom magam.
- Intel HD Graphics driver óránként összeomlik, majd helyreáll.
- Intel Management Engine Interface egy ...., ez miatt van szinte majdnem mindenkinek alvás-ébresztés gondja.
- Sajnos elfordul, hogy annyira lefagy, hogy csak a kikapcs gomb segít.

Ha ezeket nem veszem figyelembe, teljesen jó a rendszer. :)) Amíg ezeket orvosolják, reméljük lesz Redstone, én ráérek. :DDD

(#28888) student


student
őstag

alvóba szoktam tenni régen a gépet így most win10 is abba teszem, de valami éjjelente felébreszti gépet

hol tudom ezt megnézni / kikapcsolni?

(#28889) pzstm válasza student (#28888) üzenetére


pzstm
titán

event viewer (eseménynapló)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28890) raidx válasza student (#28888) üzenetére


raidx
őstag

Energiabeállítások, alvó állapot, felélesztési időköz letiltás

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28891) vovoka válasza Apucy01 (#28882) üzenetére


vovoka
csendes tag

Tálca, jobb egérgomb, Tulajdonságok, Kis tálcagomb használata elől vedd ki a pipát.

(#28892) student


student
őstag

úgy nézem 3:30kor kapcsolja be valamiért

Wake Source: Timer - A Windows végrehajtja a(z) 'NT TASK\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot' ütemezett feladatot, amely a számítógép felébresztését kérte.

ezt hol tudom kinyomni?

az allow wake timers disabled-re állítottam

[ Szerkesztve ]

(#28893) yozsee11 válasza student (#28892) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Windows Update. Ott van beállítva nálad, hogy 3:30-kor induljon újra.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#28894) Dr. Gonzο válasza Apucy01 (#28882) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

tálca- jobb klikk- tálca ne legyen zárolva
Tálca tetejére klikk, felhúz
Tálca zárolása ismét

(#28895) Syl válasza pzstm (#28880) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreérted! Nekem nincs vele komoly bajom. De ahogy olvasgatom a fórumokat, az jön le, hogy ezen még sokat kell reszelnie az MS-nek, hogy elérje a 7-es, vagy a 8.1-es szintjét :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28896) csixy válasza HeyTchiki (#28875) üzenetére


csixy
addikt

Igen! Például Yumival.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28897) csixy válasza Apucy01 (#28882) üzenetére


csixy
addikt

Jobb katt a tálcára tulajdonságok. Vedd ki a pipát a kis tálcagombok használata elől.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28898) raidx


raidx
őstag

Megjelent az AMD Catalyst leváltására hivatott Radeon Software programcsomag első, Crimson Edition jelzésű verziója. Ahhoz képest, hogy másképp néz ki és minden máshogy árhető el nem tapasztaltam működésbeli külömbséget. Igaz van egy menűpont (Kijelző) amire rákattintok és kilép a program de nem visz magával semmit. Nekem a ccc frissítési opciója hozta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28899) Apucy01


Apucy01
őstag

Köszönöm mindenkinek sikerült. :)

raidx

Én a hivatalos oldalról szedtem le és azért van változás magasabb FPS szám a játékokban és az R7 2xxxx szériás kártyáknál megszünt a BS. jelenség vagyis nekem amióta ez a csomag van fönt nincs fekete képernyő

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28900) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Ha letöltöm egy win 7es gépről a win 10 iso-ját, akkor azt csak arra a gépre telepíthetem fel, amelyiken letöltöttem, vagy feltelepíthetem egy teljesen új, másik gépre is?

Köszi a segítséget! :)

Üdv, D.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.