Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28402) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Vettem egy 2TB-os hdd-t, a kérdésem az lenne, hogy tudom az ssd-re telepített játékaimat átmásolni a hdd-re úgy, hogy nem keljen őket újra telepítenem?

(#28403) Anubis_9 válasza semetka (#28350) üzenetére


Anubis_9
őstag

Úgy látom, senki sem válaszolt... Én is ugyan ezen gondolkozom! CCleaner tudja törölni, ha beikszeled a "Régi Windows telepítés"-t a haladó beállításokban. Ha azóta törölted, minden OK? ;]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#28404) ripla


ripla
őstag

miért érzem azt, hogy még mindig egy béta verzióval van dolgunk? :)

(#28405) netpeti98 válasza Dumi86 (#28400) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha belenézel a letöltött ISO-ba, akkor a setup.exe verziószámából ki fog derülni, hogy mit szedett le.

(#28406) Dumi86 válasza netpeti98 (#28405) üzenetére


Dumi86
senior tag

ISO is a régit szedi le,éppen most szedtem le azt is :(( 10240es a setup exe,jah meg 2015.07.10es dátummal. Mit alkothatott az MS :F

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#28407) kaszaf válasza Воланд (#28398) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Tegnap este 10 körül az új iso-t töltötte le ez biztos. Furcsa.

(#28408) -Maujuri- válasza ssgt1981 (#28402) üzenetére

Sehogy. Nem, vagy hibásan fog működni.

(#28409) Syl válasza Dumi86 (#28406) üzenetére


Syl
nagyúr

Ebben a pillanatban szedtem le én is. Friss ropogós Media Creation Tool, friss ropogós ISO:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28410) Dumi86 válasza Syl (#28409) üzenetére


Dumi86
senior tag

Annyira friss hogy nálad is 07.10es a setup exe :DDD MS én így szeretlek... :D

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#28411) ela válasza Dumi86 (#28410) üzenetére


ela
tag

Szia !

Ezzel ,illetve innen próbáltad ?

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

vagy ezt és innen ?

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Én lecseréltem a régit erre ,aztán már a 10586 build jött le. Win10.1511.1586-3 ,ami aztán már frissült is nálam Win10.1511.1586-11 -re.

Üdv:
ela

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#28412) Dumi86 válasza ela (#28411) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Általad irt oldalról is szintén a régi media creation jön le,így meg 99% biztos hogy nem a 1586(TH2)-öt fogja leszedni. Mind1 majd megjavul biztos egyszer :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#28413) #214


#214
tag

Sziasztok! Lemezkezelőben hogy tudnám megoldani, hogy egy nem lefoglalt lemezterületet (20 Gb, próbaként oprendszer volt rajta) visszacsatoljak mondjuk D:-hez? Van erre lehetőség?

(#28414) cattus válasza #214 (#28413) üzenetére


cattus
őstag

Amihez hozzá akarod csatolni, arra jobb klikk --> kötet kiterjesztése

Do the thing!

(#28415) #214 válasza cattus (#28414) üzenetére


#214
tag

Köszönöm :)

(#28416) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Windows 10-em újratelepítése előtt állok. Alaplapos termékkulcsom van, ezért a Windows letöltőközpont telepítőjét használom. Az oprendszer eddig a C meghajtón egy ssd-n volt. Van egy D meghajtó mellette, ami egy hdd tele adatokkal. Kérdésem, hogy újratelepítésnél nem kell-e attól tartanom, hogy a D-ről is letöröl minden adatot. Azért kérdezem, mert telepítésnél nem a frissítéses telepítést használnám, hanem egy teljesen tisztát, ahol megkérdezi, hogy törölhet-e minden adatot. Ugye ez csak a C-re vonatkozik, ahol eddig is volt az oprendszer?
Köszönöm előre is!

(#28417) Nimda válasza bgabi1 (#28416) üzenetére


Nimda
addikt

Egyszerű, csak az SSD legyen csatlakoztatva telepítéskor.

(#28418) bgabi1 válasza Nimda (#28417) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Ezt akartam elkerülni éppen, mert egyszer már kiszereltem, utána meg nem akarta felismerni, amikor visszatettem, szóval körülményes volt eléggé mire újra látta a kiszerelt hdd-t visszatéve a helyére.
Nem usb-s a hdd, hanem gépen belül van 2 tárhely és abban van az ssd és a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#28419) ela válasza bgabi1 (#28416) üzenetére


ela
tag

Szia !

Alapjában véve TE választod ki a telepítés folyamán ,hogy hova is települjön fel a tiszta telepítésed.
Amennyiben az eddigi D: meghajtódon vannak a személyes adataid (képek ,doksik ,stb) ,amit meg szeretnél tartani a továbbiakban is ,nem bántja ,HA a jelenlegi C: partíciódra telepítesz és azt előtte formázod.
Mielőtt ezt tennéd nézd át ,hogy nincsen-e fontos adatod a C: partición (doksik ,képek ,zenék ,bármi) ,amiről nincsen másolatod a D: particiód-ra.
Ha ez megvolt és minden személyes adatod áthelyezted a D: partíciódra ,nekifoghatsz a tiszta telepítésnek ,adat vesztés nélkül a jelenlegi C: partíciód formázásával együtt.
Még valami:
Amennyiben ez egy asztali gép a telepítés idejére szüntesdd meg a kapcsolatot a HDD-vel ,azaz húzdd le róla a SATA kábelt (adatmentés C-ről D-re után ) és csak a telepítés után csatold fel újra ,különben a Win indítófájljait az SSD helyett a sokkal nagyobb HDD-re teszi a telepítő.

Remélem segítettem.

Üdv:
ela

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#28420) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Én november 17-én készítettem egy telepítőt, nálam ezt mutatja, ha minden igaz akkor ez a legújabb verzió, legalább a pendriven legyen már az, ha már a PC-re még nem jött meg nekem a TH2. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28421) bgabi1 válasza ela (#28419) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi a kimerítő választ.
A tisztánlátás végett írnám le, hogy ez egy Gamer laptop Gépen belül van az 500 GB SSD és az 500 GB HDD.
A HDD-re már mindent áttettem, azon kb. 450 GB adat van jelenleg. Korábban már vettem ki a HDD-t, de utána voltak olyan gondok, hogy nem látta a masina a visszatett HDD-t és emlékszem, hogy kutakodni kellett utána miként lássa ismét.
Vélemény?

(#28422) ela válasza Dumi86 (#28412) üzenetére


ela
tag

Szia !

Remélem most már működik ,illetve települ is az új verzió- Win10.1511.10586-3.

Ha valakinek kellene az új és ezen verziót letöltő MediaCreationTool ,írjon ide ,vagy privibe.

Ami nekem kell: az e-mail cím-ed az elérés és letöltés engedélyezéséhez a OneDrive-omról.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#28423) ela válasza bgabi1 (#28421) üzenetére


ela
tag

Szia !

A DVD író helyén van szerintem a HDD-d és a normál HDD helyén az SSD-d ?

Ez a felállás van a TE esetedben ?

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#28424) bgabi1 válasza ela (#28423) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Nem, a DVD író helyén van. Ez egy két tárhelyes laptop. ASUS G75VX. A DVD író a helyén van. Emellett van benne a két tárhely SSD és HDD-vel

[ Szerkesztve ]

(#28425) ela válasza bgabi1 (#28424) üzenetére


ela
tag

Oké.

Értem.

De szerintem ez esetben is javallott lenne a telapítés idejére a HDD-t kivenni belőle ,amennyiben nem bonyolult bontani a notid , a telepítési anomáliák elkerülése végett.
Jártam már úgy ,hogy SSD/HDD rendszernél a W10 az SSD-re ,míg a rendszer indító fájl a gépben lévő HDD-re települt.
Aztán a gép gazdája eladta a HDD-t és a W10 ,de akár korábbi rendszerek sem indultak el a gépen ,lévén a rendszer indítófájl/particíó a HDD-re került az SSD helyett.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#28426) bgabi1 válasza ela (#28425) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Rendben van. Inkább kiveszem a hdd-t. Tényleg rémlik valami azzal kapcsolatban, amit mondasz. Vagy olvastam már valahol vagy volt vele gondom. Inkább kiveszem. 1 perces művelet.
Még a háttérképemet nem találom elmentés céljára, illetve Windows témafájl formájában leltem rá ami pár kilobájt. Kétlem, hogy ebből még egyszer lesz egy nagyfelbontású kép. Ha esetleg ezt még tudnád!

(#28427) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
erre valaki?nekem is ez a gondom

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#28428) ela válasza bgabi1 (#28426) üzenetére


ela
tag

Szia !

Nem tudom milyen háttérképet adtál meg és honnan ,de amennyiben ez a háttérkép file le van mentve a D:-re ,onnan bármikor visszaállíthatod asztal témaként/háttérképként.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#28429) ela válasza Sn00k (#28371) üzenetére


ela
tag

Szia !

Nem Nem.

Amennyiben már volt egy w7/w8/w8.1-ről frissített telepítésed a gépeden és az aktiválódott is ,akkor vedd ki belőle a HDD-t és tedd be az SSD-t a helyére ,majd telepíts tisztán rá és aktív marad a W10-ed.
Fontos ,hogy az eredetileg upgradelt verzióval megegyező verziót telepítsd újra tisztán a gépedre.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#28430) bgabi1 válasza ela (#28428) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi a segítséget, nekiálltam a telepítésnek és persze kiszereltem a hdd-t.

(#28431) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Két napja a Chrome érdekesen működik. Meg akarok nyitni egy oldalt akkor nem biztos, hogy megnyitja. Van, hogy megáll az URL beírása után, vagy kusza szöveges oldalt hoz be. Ilyenkor ha rákattintok a frissítésre betölt gyorsan, hibátlanul. Valaki találkozott ilyennel?

(#28432) kisapa válasza #32839680 (#28401) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez nem a TH2 nagy update az már feltelepült. Ezt utána pár nappal kezdte el.

(#28433) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki mi ez ? A rendszer mért eszik alapjáraton 500-600-at ilyenkor meg 1200-at, mi ez a tömörített memória izé?

Köszi!

Iphone 14 pro

(#28434) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Adott egy yoga 3 laptop es a problema az lenne, hogy ha ranyomok a start menure akkor bejon egy pillanatra egy toltes animacio majd kb 1-2 masodperc utan hozza csak be a start menut. Regebben nem volt ilyen gond, egybol bejott, most viszont mindig ilyen lassu, ha kikapcsolom az animaciokat akkor is.

Raadasul az animacio is egy picit mas, csak siman fadein, az ikonok nem animalodnak, nem csusznak be.

Tudtok erre valami megoldast? Nem szeretnem ujrarakni a laptopot. :(

(#28435) this is life válasza whYz (#28434) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg egy alaphelyzetbe allotas a sajat dokumentumok , fajlok megtartasaval ? Ezzel a drivereket esaz utolag telepitett programokat legyalulod de a szemelyes anyagaid megmatadnak. Esetleg raereszteni megint egy telepites , de mi dent hagyjon meg opcioval , a hibas rendszerfileket kijavitja. Esetleg sfc/scannow hatha talal valami hibat..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#28436) Máté94


Máté94
addikt

Bocsánat, de ez a Windows 10 sajnos még mindig egy nagy vicc... :(((

De akkor inkább már az Intel maga és hogy nem képesek normális drivereket írni. :(

Jövő héten tényleg kénytelen leszek visszatenni a 8.1-et, mert ez így nagyon nem jó. Trükközni kell, hogy elaludjon a gép (Intel MEI hiba ami eléggé ismert hiba még mindig, ennyi idővel a megjelenés után), minduntalan lefagy... Hosszú másodperceket kell várni, míg megjelenik az Asztal bejelentkezés után, SSD-vel... Ilyenek. Nem. Ez nem kell. Így nem, pedig tetszene, ahogy van, de amíg alap funkciók nem működnek. Kár.

Jöhet az a Redstone! :)

(#28437) Feri1977 válasza Máté94 (#28436) üzenetére


Feri1977
senior tag

Az asztalra való bejelentkezéssel én is egyetértek! Fogalmam sincs mai napig, mi a jó édes büdös francot csinál a 10, amikor kiírja hogy üdvözöljük és a nevem, az ablakos háttér alatt ugye, és ott vár a nagy semmire kb. 15 másodpercet, mire óhajt bejönni a desktop!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28438) Elektrikus válasza Locutus (#28293) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

"Nem értem mit bénáznak itt sokan'

Pl. ezért:

Megpróbáltam a frissítések javítását jó pár napja (a'la Microsoft erre a célra szolgáló programjával, sikerült is neki) :W

[ Szerkesztve ]

(#28439) bopeti98 válasza Feri1977 (#28437) üzenetére


bopeti98
őstag

Most komolyan, nem mindegy hogy 5 vagy 15 másodperc míg bejön a desktop? :U
Azon a 10 másodpercen már semmi sem múlik.

(#28440) PuMbA válasza light0416 (#28433) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a GTA V sok RAM-ot eszik, ezért amíg GTA V-özöl a többi nem használt program tömörítéssel kerül tárolásra a memóriában :)

(#28441) Syl válasza bopeti98 (#28439) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolom neked is mindegy, ha hazafelé végig zöldhullámot kapsz, vagy minden lámpánál piroskázol :U

Ha egy gép "normális" oprendszerrel 15 mp alatt harcra kész, akkor igen is frusztráló a plusz 10 mp üresjárat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28442) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Eddig nem figyeltem fel erre a problémára, de a vírusirtó nyaggat már és nem tudom mi lehet a baj.
A probléma az, hogy frissítések érhetők el, amiről az ESS is tájékoztat, rá is nyomok hogy keressen, majd telepítsen frissítést, de 0%-ot mutat több óra múlva is a gépházban a folyamatjelző.


Hogyan lehet orvosolni a problémát? Ezt már egy hete csinálja sajnos :F

(#28443) #56474624 válasza bopeti98 (#28439) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem mindegy. Ha a korábbi oprendszernél gyorsabban ment a bootolás, teljesen jogos elvárás, hogy a Kánaánként beharangozott win10 tudja legalább azt boot időben is. Amikor nekem fent volt, viszonylag tág határok között ugrált a boot idő, ez 8.1-nél nem jellemző, ott elég kicsi a szórás. De hogy a 10-nél mi a jó fenét csináltak... :N

(#28444) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét ! Rendszeresen olvasom a fórumot, sok hasznos tippet találtam, s sok segítséget is. Olvasom a sok negatív tapasztalatot. Ezzel kapcsolatban lettem kíváncsi. Akiknek gondjuk, bajuk van azok milyen gépet használnak. Arra gondoltam: asztali vagy laptop. Nem vitát akarok indítani, csak kíváncsi vagyok.

(#28445) junior11 válasza Feri1977 (#28437) üzenetére


junior11
veterán

Ez nálam is így van. Sőt, gyakran megesik, hogy jó pár másodpercig fekete képernyőt bámulok boot közben, mire a bejelentkezéshez jutok. A 8.1 egyszerűen gyorsabban bootolt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28446) zoltan6 válasza junior11 (#28445) üzenetére


zoltan6
őstag

mert sok mindent előre betölt,és nem utána szöszmötöl,tabletemnél figyeltem meg amikor kéri a jelszót,(még mielőtt beírnám)már villan is fel a jobb alsó sarokban a mobilnet vagy a wifi jelzés hogy fel van a hálózatra csatlakozva.amikor belép az asztalra már lehet is nyitni a böngészőt,és nem a böngésző megnyitása után kell várni másodperceket mint 8.1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#28447) tezsparker13


tezsparker13
tag

Na még egyszer:

Sziasztok!
Feltettem a laptopomra a windows10-et. (Acer V5 573G Slim) olyan problémám van vele, hogy néha kikapcsolásnál elmegy a kijelző, nem reagál semmire (csak ha a be/ki kapcsoló gombot 10mp-ig nyomva tartom) és közben a billentyű világítás megy, a kijelző fekete, belülről meg folyamatos halk búgást hallok. Mint ha valami pörögne tovább...
Ez a jelenség kiszámíthatatlanul 10-ből 4-5 lekapcsolásnál és/vagy alvó állapotba küldésnél jön elő.
Eddig 8.1 volt fent rajta és nem volt tapasztalható.
Köszi,
Viktor

(#28448) Máté94 válasza tezsparker13 (#28447) üzenetére


Máté94
addikt

Valamelyik Intel MEI v9.5.xxxx cseréld le a mostanid.

(#28449) Popes válasza ignisz (#28444) üzenetére


Popes
őstag

Nálam egy HP G6 Pavilion-on szokott érdekes dolgokat produkálni ami miatt a desktop gépem biztosan nem fogja megkapni még egy ideig a full stabil 8.1 helyett a 10-et.
Viszont az is érdekes hogy ismerős( gépén(4820k)( eddig beton stabil volt a TH2-ig de most ő is rendszerkép mentésből visszatette az előző buildet mert pl eltávolította a NOD-ot és büszkén jelezte hogy már fut a Deffender. :)) (pedig eléggé átlátja ő is a Win lelkivilágát :) de az egyéb anomáliák őt is kiborították és rájött hogy nem biztos hogy érdemes egy-egy kisebb nagyobb frissítés után copni :N )
Én úgy látom hogy ezt az új frissítési rendszert még nagyon nem érzi az MS. :(
Lehet hogy sok anomáliát meg tudok oldani de nem sok kedvem van hozzá hogy minden frissítésnél nézegessem hogy mit állított vissza a saját beállításaim közül, és miért nem megy valami ami eddig hibátlan volt. :U
Szóval amíg nem lesz szükségem a DX12-re(vagy nem látom hogy most már használható) addig nálam marad csak a laptopon amit csak ritkán használok mert nem vagyok mazohista. :D
De igazad van, erősen hardverfüggő is a dolog de szerintem annyira random hogy senki nem tudhatja hogy melyik frissítés után jön a gebasz. :D

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#28450) this is life válasza ignisz (#28444) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam egy PB easynote-on gond nelkul fut a w10 th2. Osszesen csak egy visszaallitast kellet csinalnom alaphelyzetbe , progik , majd beallitasok vissza , es azota semmi nyug, furgen bootol, stabil a rendszer. Akkor fagy be egy kisse amikor frissit , illetve ha nagyon magas a cpu es, vagy a hdd hasznalat... de amint leesik a terheles x szazalek ala ismet magara talal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.