Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írok-e (ha nem ,akkor linkeljétek el légyszi a megfelelőt).
Amióta win 10 van a gépemen, online játéknál random disconnectek vannak. Pl most a legújabb Bfrontnál tegnap este már egy meccset nem tudtam végig játszani, mert disconnectel. Ilyenkor a Skype is megszakad, vagy ha éppen Mumble fut, akkor annál a többieket nem hallom többé, de ők hallanak továbbra is, és a program újraindítása oldja csak meg. Szerintetek mi lehet a gond? Router van, legújabb fw, lan driverrel nem tudok mit kezdeni, mert mindig azt írja, hogy a legújabb van fent. Van esetleg valami program, amivel tudom monitorozni a dolgokat, hogy megtudjam mi okozza a problémát? Mert jelenleg nem tudom, hogy OS, router, digi szolgáltató, vagy az alaplapi lan a ludas :(

(#28202) Storms


Storms
őstag

Frissítettem a gépet Win7-ről, nagy nehezen elindult a gép, de a wlan-t nem tudom feltelepiteni, nem engedi ezt írja ki állandoan. Pedig kivan kapcsolva a felhasználói fiókok felügyelete és a smart screen is. Mit csináljak :( ?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28203) vg válasza Storms (#28202) üzenetére


vg
addikt

futtatás rendszergazdaként?

(#28204) Storms válasza vg (#28203) üzenetére


Storms
őstag

Akkor is ezt írja. :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28205) vg válasza Storms (#28204) üzenetére


vg
addikt

Ja, látom mert nincs digitálisan aláírva gyártó által. Már a Win8-asban is tiltották az ilyenek használatát, nem? Driver Signature Enforcement a neve, hátha, bár ez Win8-as segítség szerk: +10-es is

[ Szerkesztve ]

(#28206) King Unique válasza Döglött Róka (#28183) üzenetére


King Unique
titán

Ugyan már... megkérdőjelezed az én érvelésemet, de amit felhoztál ellenében, az kb. 0... :D

Olyan megoldásokat kritizáltál, kérdőjelezted meg az értelmét, amiket ki sem próbáltál, nem találkoztál az adott szituációval, fogalmad sem volt róla... végig én említettem konkrét felhasználási példákat és ezekből fakadó hiányosságokat, egyikre sem tudtál konkrétumokat írni, amik az ellenkezőjét támasztották volna alá.
Csak, hogy "én nem találkoztam vele, nem csináltam ilyet, szerintem teljesen felesleges stb." Akkor max a magad nevében nyilatkozhatsz, de pont leáltalánosítottad az egészet, hogy alapból értelmetlen és felesleges ezen célokra xy 3rd party app, mert mindenkinek jó a beépített, gyári megoldás.

Na ezt hívják konkrétan hozzá nem értésnek, tájékozatlanságnak és mellébeszélésnek... először talán meg kéne nézni jobban, ki kéne próbálni az adott dolgokat és csak utána véleményt formálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28207) vg válasza RockHaRD (#28201) üzenetére


vg
addikt

Lehet az etherenet kártya beállításánál az eszközkezelőben full duplex-van valamilyen fix sebességen(pl 1000) és neked csak mondjuk 30-as neted van. Állítsd át auto-ra. Szerintem a router-ben kapcsold ki a tűzfalat, tök felesleges.

(#28208) RockHaRD válasza vg (#28207) üzenetére


RockHaRD
addikt

Kikapcsoltam a routerben a tűzfalat.

"Eszközkezelőben full duplex-van valamilyen fix sebességen(pl 1000) és neked csak mondjuk 30-as neted van. Állítsd át auto-ra. "

Ezt viszont nem értem
Speciális fül alatt ezek találhatóak. Melyikre gondolsz?

(#28209) vg válasza RockHaRD (#28208) üzenetére


vg
addikt

Igen ott van az is valahol, lehet pont a speed & duplex alatt. Érdemes Autonegotiate-ra állítani. Ha azon van, akkor esetleg próbáld half vagy full-ba opciókat, hátha megoldódik.

(#28210) MrWhite


MrWhite
tag

Hello! Lenne két kérdésem a nagyérdeműhöz. Egy Windows 10-es (Build 10586.3) PC-ről van szó.
1. Hol és hogyan lehet beállítani, hogy a Fájlkezelőben a külső HDD-k ne duplikálva jelenjenek meg?

2. Az ÚJRAINDÍTÁS-t választva, sem újra nem indul, sem ki nem kapcsol a gép (csak ha hosszan megnyomom a bekapcsoló gombot). Mit lehet ilyenkor tenni?
HELP! :K

[ Szerkesztve ]

...

(#28211) Döglött Róka válasza King Unique (#28206) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindig a magam neveben nyilatkozom. Ezt jo lenne vegre felfogni. Nem kepviselek, nincs mogottem senki.

Nem kerdojelezem meg az ervelesed, felhivtam a figyelmed egy hibara. Miszerint nem azt allitod amit en allitottam, kozben ram hivatkozol.

Na ezt rosszabb helyeken ragalmazasnak hivjak, en esetedben inkabb csak gyerekessegnek neveznem. Tedd helyre kicsit az onerzetedet mert azzal hogy kergetsz es kostolgatsz minden topicban, pont az ellenkezojet ered el amit szeretnel. Smiley ide vagy oda, ez nekem frusztraltsagnak tunik. Nyugodj meg, engedd el, elj boldogan.

Roviden: Nem kotelezo egyetertenunk. Remelem felfogod egyszer.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28212) Casoli


Casoli
őstag

Azt valaki tudja eseteg, mitől lehet, hogy az összes böngészőben akadnak az 1080p60hz youtube anyagok, kivéve az edge böngészőt? Minden fel van telepítve, celeron két magos gépről van szó integrált HD vezérlővel.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#28213) Döglött Róka válasza Casoli (#28212) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hardware-es gyorsitas eshet ki szerintem. IE-ben meg tudod nezni meg, ott alapbol be van kapcsolva. Chrome-nal fingom sincs, firefox detto :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28214) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Anyámék gépen a win7 felfrissült 10-re, mert gondolom rányomtak...
Viszont azóta folyton kék halálozik, amint netes videót, vagy bármilyen 3D gyorsításos programot megnyitok.
Illetve nem műxik sem a LTP portos printer, sem a webkamera, sem a PCI-os hangkártya...

Minden frissítés fent van, a hardvereknél nem jelez hibát, és elötte a win7 szinte friss telepítés volt.
A nem működő hardverekhez nincs gyártói Win10 driver, sőt már Win7-es se nagyon volt, kivéve a VGA, mert ahhoz még jó az nVidia driver (GF 8200GS).

Normális, hogy régebbi gépen így megfekszik a win10?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28215) RockHaRD válasza vg (#28209) üzenetére


RockHaRD
addikt

ebből melyiket? Gigabites router van, és 500mbit-es net

auto-n volt alapból

[ Szerkesztve ]

(#28216) #14595328 válasza Bici (#28214) üzenetére


#14595328
törölt tag

Mit takar pontosabban az a régebbi gép, illetve a nem működő hardverek (gyártó, típus, stb)? Nyomtatóval jártam már úgy, hogy nem volt jó az alap driver, igaz ott LTP - USB átalakító volt, de csak ki kellett cserélni a drivert és ment.

[ Szerkesztve ]

(#28217) vg válasza RockHaRD (#28215) üzenetére


vg
addikt

Amm, őőő, nincs 1000-res? Akkor miért gigabit? Próbáld ki mindkét 100-as opciót, miként megy játék alatt. Ha így is szétkapcsol, akkor érdemes elgondolkozni egy normális etherenet kártya vásárlással (max 2e pénz), mert lehet rossz a driver, mert mint írtad csak win10 alatt szakad. Más 5letem nincs. :(

(#28218) King Unique válasza Döglött Róka (#28211) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez és ez beszédes. A leírtakat koholmánynak nem gondolom.
Nincs gond az önérzettel, a többször is prezentált stílus és hangnem nem volt megfelelő, amit már talán mások is kifogásoltak [link] akár több topikban is. Olvastam nemrég a másik topikot is, de persze ott is kizárólag csak a többi fórumtársban volt a hiba, mki gyerekes és frusztrált...

Igen, fel. Csak akkor kellő ismeretek nélkül nem kell kapásból kritizálni, ledegradálni se a másét.

[ Szerkesztve ]

(#28219) Bici válasza #14595328 (#28216) üzenetére


Bici
félisten

Core 2 duo szériás Celeron E1200 (2x1600Mhz), 2GB Ram.
A hangkártya egy Ensoniq Audio PCI, és kb. fél másodpercig szól a hang rajta, ha leindítok bármilyen hang lejátszást.
Minden hang megszólal rajta, de csak egy rövid ideig, utána elhallgat.
A printer-t (Epson Lx ???) (27 tűs régi nyomtató, de legalább tud NYÁK fóliára nyomtatni) fel sem ismeri, meg sem jelenik a listában a típusa, ha kézzel akarom feltenni.
A webkamera valami Trust VGA kamera, mikrofonnal. A mikrofon műxik, de a kamera képe helyett egy lila kocka látható minden progiban.
Egyiknek sincs XP-nél újabb drivere.

A VGA-hoz (GeFroce 8200) leszedtem a legújabb drivert az nV oldaláról, amivel pont ugyanúgy rossz. De ez ne is gond, a fő kérdés, hogy miért engedi a Win10 frissítést, ha pl. nincs printer driver, vagy rossz a webcam/hangkártya driver?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28220) Döglött Róka válasza King Unique (#28218) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem megfelelo, a tobbi hidd el nem erdekel. A masik topikot hagyjuk, ott is onigazolast keresel:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28221) beta válasza Döglött Róka (#28220) üzenetére


beta
aktív tag

Sracok, nem akarjatok esetleg a nemi eletet mashol folytatni tovabb? :R

(#28222) Döglött Róka válasza beta (#28221) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jogos es bocsanat. :U

Kingu: Nyenyenyenyenyenyenye! Tema lezarva.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28223) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Tudtok ajánlani működő, pár kattintós Win10 privacy fix eszközt, amivel ki lehet lőni a kémkedős hülyeségeit?

Köszi!

(#28224) RockHaRD válasza vg (#28217) üzenetére


RockHaRD
addikt

Egyik 100asnál kb 4 mbites a net, másiknál kb 60-70. Ha auton van, csak akkor hozza a speedtest az 500at :F

(#28225) vg válasza RockHaRD (#28224) üzenetére


vg
addikt

Huh, 500-as net van? Vegyél egy normális kártyát((pl), én azt javaslom, mert szerintem tuti rossz a driver.

(#28226) Döglött Róka válasza r3dsnake (#28223) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem ez a legbiztosabb, next next finish es kesz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28227) RockHaRD válasza vg (#28225) üzenetére


RockHaRD
addikt

Lehet, hogy az lesz a vége :F

Még annyit kérdeznék, hogy van valami program, amivel tudnám játék közben nézni a netet, hogy legalább tudjam, hogy mi okozza a szakadást? Elfogy a feltöltés, a letöltés, vagy mi történik a háttérben.

Szerk.: Van egyébként a Broadcom oldalán 17-es verziószámú driver (most 15 van), de egyszerűen nem engedi a win rátenni. Eszközkezelőben ha kitörlöm a cuccot, vagy a drivert eltávolítom, akkor eltűnik az egész hálókártya. Ha nyomok egy hardverváltozások keresését, akkor pedig megint ott van a régi driverrel (v15), és hiába tallózom be az újabbat, azt állítja, hogy a legújabb van fent. Nem lehetne valahogy ráerőltetni mégis?

[ Szerkesztve ]

(#28228) vg válasza RockHaRD (#28227) üzenetére


vg
addikt

Microsoft Network Monitor? Itt
Capsa Free? itt
Fiddler? itt

sok van

(#28229) zoo8800 válasza r3dsnake (#28223) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egészben az a legbosszantóbb, hogy az emberek vidáman, dalolva adják meg minden adatukat a Google-nek, Facebooknak, stb. de a mocskos gennyestalpú utolsó aljadék Win10 NEHOGY hazaküldjön egy bugreportot :(

rip and tear, until it is done

(#28230) Döglött Róka válasza RockHaRD (#28227) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Torold az eszkozt device managerbol, jobb klikk a gep neven a listaban legfelul. Add legacy hardware > show all devices > have a disk.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28231) #58000384 válasza RockHaRD (#28227) üzenetére


#58000384
törölt tag

A rendellenes dolgokat először az eseménynaplóban kell megnézni. Ha lefuttatsz olyankor egy hibaelhárítót, akkor az is minden lépéssel bekerül oda. Az ottani üzenetekből (is) lehet elindulni valamerre (átlagban driver lesz).

zoo8800: Az egy dolog, de ami érthetetlen, hogy ha valaki attól fél, hogy a személyes adatai kikerülnek, akkor miért akarja használni a rendszert, és főleg miért bízik meg egy akármilyen orosz/kínai/ismeretlen eredetű "kémelhárító" szarban? Miért töröl szolgáltatásokat, tilt le portokat, ha azt sem tudja, hogy mire valók? Az meg kizárt, hogy ha legközelebb gondja lesz a rendszerrel, akkor bejelenti a hsz elején, hogy mit és hogyan futtatott le korábban.

(#28232) RockHaRD válasza Döglött Róka (#28230) üzenetére


RockHaRD
addikt

Két féle driverrel is megpróbáltam, ugyanazt a nevet választottam ki a driverek közül, de mindig sárga háromszög a vége, tálcán jobb oldalt meg piros x, tehát csak akkor megy, ha saját maga teszi fel a drivert :(

(#28231) Ezt az eseménynaplós dolgot nem értem. Elindítottam, de semmit nem látok ott, ami nekem hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28233) r3dsnake válasza Döglött Róka (#28226) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Munkára is használnám a gépet. ;]

(#28234) #58000384 válasza RockHaRD (#28232) üzenetére


#58000384
törölt tag

Például egyéni nézet > felügyeleti események, vagy Windows naplók > rendszer. Ezekben látod a figyelmeztetéseket és a hibákat.

(#28235) Döglött Róka válasza r3dsnake (#28233) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:D Ne foglalkozz a jelentgetos szarsaggal, ha hasznaltal eddig windowst akkor plane ne. Nem fogja az ms ellopni a szellemi termeked.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28236) energomatt


energomatt
senior tag

Megpróbáltam ma a frissítést. Az eredmény látszólag jó lett, bár természetesen nem tudtam mindent kipróbálni. Létrejött azonban egy Windows old könyvtár, gondolom a régit átnevezte és az össz helyfoglalás 12 gigával nött. Eddig 28 volt és lett 40. Gondoltam kitörlöm a Windows old könyvtárat, ez azonban egyrészt nem teljesen sikerült, másrészt úgy már nem működött, a fiókba lépéskor kiakadt. Mi ezzel a helyzet?

(#28237) TRob1 válasza energomatt (#28236) üzenetére


TRob1
veterán

A fiókba lépéshez nem hiszem hogy sok köze lenne az old mappának.
Az meg viszont (és egyéb más "szemetet" is) a Lemezkarbantartóval "illik" eltávolítani. :U (Lemezkarbantartó, és azon belül a Rendszerfájlok törlése résznél.)

¤ R'n'R ¤

(#28238) r3dsnake válasza Döglött Róka (#28235) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ja csak amikor 30%-ra fogja a gyenge notimnál a report akármi a gépet, akkor rájövök, hogy erre nagyon nincs szükségem. A munkát meg arra írtam, hogy debianon nem tudnék. :P

(#28239) Apucy01 válasza r3dsnake (#28238) üzenetére


Apucy01
őstag

Én ezt csinálom végig ha telepitek bár nem igazán érdekel az adat küldős dolog.

Szerintem ez más wineknél is meg volt csak nem fujták föl ennyire....

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28240) King Unique válasza Döglött Róka (#28220) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem, világos. :K Eddig se azon volt a hangsúly, hogy nekem/ neked, hanem hogy adott feladatra, szituációban.
Nem, más miatt linkeltem, illetve megtették mások.

(#28241) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Win10 pro-t aktiválatlanul meddig lehet használni? Mi hátrányom van abböl ha nem aktiválom?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#28242) #58000384 válasza Apucy01 (#28239) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ez még rendben van, bár online fiókot kényelmi okokból nyugodtan lehet használni, a Cortana meg semmilyen szinten nem érinti a magyarokat (nem is fut).
Már attól tartottam, hogy valaki linkel megint ilyen "kapcsold ki a rendszerhangokat a Windows gyorsításához"-szintű leírást, megtűzdelve PS parancsokkal :D

pilu85: Lesz egy eltüntethetetlen vízjeled a képernyőn, plusz nem tudod átállítani a témát és a hátteret (elvileg másik eszközről szinkronizálható ettől még). Időkorlát szerintem nincs.

(#28244) pilu85 válasza #58000384 (#28242) üzenetére


pilu85
őstag

Azért ez igy korrekt microsoftéktól. Nem kell megvenni 20 on ezerér. Vagy innen 8ér amiről meg nemtudni az eredetét, hohy mitől csak annyi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#28245) csacsa01


csacsa01
tag

Az a felirat tegnap még nem volt ott az NC-. Mi ez?

(#28246) Storms válasza vg (#28205) üzenetére


Storms
őstag

Úgy se működik, nem engedi elindítani :W Más megoldás? Vagy rakhatom újra az egész rendszert? :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28247) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello nekem ezt mért írja ki?

(#28248) Locutus


Locutus
veterán

Novemberi update után ezt az intel speed shiftet aktiválni kell, vagy alapból be van kapcsolva? Hogy lehet ezt tettenérni, vagy mi változik tőle?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28249) Feri1977


Feri1977
senior tag

Imádom a win 10-et, gyors és semmi bajomn vele a th2 óta! Természetesen a hulladék edge helyett firefox-ot használok. A többi beépített saját alkalmazását se használom, mert vannak erre saját appjaim, klite codec pack media playere filmekre, winamp zenére, saját skype alkalmazás, képekre acdsee, és reggelig sorolhatnám. A csempéket mind töröltem, és behúztam a startmenüig az ablakot, így a gyári hulladék csempék sincsenek már, a win 10 most így tökéletes.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28250) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ma egy olyan problémával találtam szembe magam, hogy mikor megakarok nézni egy képet, mondjuk egy jpg-t, akkor nem tudja megnyitni és ez a hiba üzenet fogad:

"A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz"

Eddig semmi gond nem volt a képek megnyitásával.

A "fényképek" képnézegetővel lett nyilván valami, de én nem állítgattam. Meg akartam keresni a szolgáltatások között nem e le van valamiért tiltva, de nem találtam.

Windows frissítés nem okozhatta a hibát mert a "Windows Update"-et már régebben letiltottam a szolgáltatásokban.

Valaki találkozott már ezzel a problémával? Ötlet a megoldásra?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.