Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Hogyan tudnám megcsinálni win10-ben, hogyha total commanderben nyomok rá egy iso-ra, akkor automatikusan létrehozza a virtuális meghajtót, mint ahogyan intézőből való kattintásnál teszi? Ha TC-ből rányomok, akkor csak bejön a társítás ablak, de nincs ilyen választási lehetőség.

(#29552) vlevi válasza köli (#29550) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha megérett benned a gindolat, hogy mostmár úgyis újratelepited a win7-t, akkor frissits 10-esre. Ha bejön, akkor marad, ha nem, akkor mehet vissza egy üres hetes. A win10 install megvan hamar, azzal nem vesztesz sok idöt.

(#29553) nanus válasza RockHaRD (#29551) üzenetére


nanus
senior tag

? nálam kétkatt az iso-ra tc-ben és már megy is :F

(#29554) gyiku


gyiku
nagyúr

hiba: 8.1-rol frissitett 10 aktivalasi hiba clean install + hardvervaltozas utan
megoldas: (MS helpdesk): Nyissa meg a Paranccsort (rendszergazdai) majd futassa a következo parancsokat egyessével. *Ahol X - az elozo operációs rendszer terékkulcsa
1. slmgr.vbs /upk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX*
2. slmgr.vbs /dli
3. slmgr.vbs /cpky
4. Net stop Sppsvc
5. CD C:\Windows\System32\SPP\Store\2.0
6. Ren Tokens.dat Tokens.old
7. slmgr.vbs /rilc
8. slmgr.vbs /ckms
Ezeket követoen indítsa újra a számítógépet, majd ismét nyissa meg ismét a Paranccsort (rendszergazdai) és a következo paranccsal írja be a termékkulcsot:
slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX*

Majd ha szükséges hajtson végre egy telefonos aktiválást.

Nekem ettol nem aktivalodott, viszont a gephazban mar elfogadta a 8.1 serialt, es most aktiv.

hüllő

(#29555) saelin válasza vlevi (#29552) üzenetére


saelin
veterán

Én olyan nagyon komoly bugokat nem is vettem észre. Egyetlen egy dolog ami nagyon zavaró számomra, hogy a file explorer bebuggolt egy kicsit. Megváltoztattam a C-ről D-re a dokumentumok, videók, képek mappák helyét, aztán később beletettem ezeket az onedrive mappájába, majd a videók mappát kiszedtem belőle (rájöttem hogy ezt hülye ötlet volt oda tenni... ugye a felhős szinkronizáció miatt)... És itt jött elő az, hogy a Videók gyorselérésénél Letöltéseket ír, így van 2 linkem a Letöltésekhez... és ha bármelyiket is szerkesztem, akkor mindkettő megváltozik. :U

[link]

Semmi registry hackkelést nem csináltam, csak szimplán a Tulajdonságok - Hely menü alatt csináltam egy áthelyezést és ott kavarodott be valami.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29556) szanozs


szanozs
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg a főkapcsoló gombon csak alvó állapot, leállítás, újraindítás funkció érhető el. Szeretném ha megjelenne a felhasználóváltás lehetőség is. Hol lehet ezt beállítani?

(#29557) cattus válasza szanozs (#29556) üzenetére


cattus
őstag

Nem lehet beállítani.

Do the thing!

(#29558) szanozs válasza cattus (#29557) üzenetére


szanozs
aktív tag

Tök jó! :W
:R

(#29559) rx8pencz


rx8pencz
tag

Udv sracok!

Van egy olyan problemam, ami az utobbi 2 napban jott elo, es sajnos most mar olyan mertneknel tart, hogy hasznalhatatlan lett a gep. A problema az, hogy teljesen elfeketedik a kepernyo.Eloszor azt hittem hardwares hiba, de erdekes modon csak a bejelentkezesem utan megy el egyfolyaban, addig egyaltalan nem(ertsd:tudom nezni a profil kepem a jelszavammal a vegtelensegig). Az is furcsa, hogy az fn+kepernyo kikapcsolo gomb ketszeri megnyomasaval visszajon a kep egy pillanatra. Nezegettem kulfoldi forumokat, azt irtak, hogy a ctrl+alt+del utan a registrybol kikell torolni vmit, de mivel kurzorom sincs, igy az se jatszik. Toroltem a videokartya driveret is, meg elinditottam ugy is a gepet, hogy nem volt rakotve periferia, de azok sem valtak be. Esetleg tudnatok segiteni,hogy mi lehet a megoldas? Megkoszonnem, sajnos igy vizsgaidoszak kozepette ennel rosszabbkor nem is johetett volna. :/

PSN: istone94

(#29560) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

Ki tudom kapcsolni hogy a vga drivert ne szedje le, mert mikor felrakja onnantól nincs kép ati laptop kártya, win 10 home

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#29561) rx8pencz


rx8pencz
tag

Toroltem mar a vga driveret abba a 20 mp-be, amig mukodott a kepernyo, de tovabbra se jo.

PSN: istone94

(#29562) S-IW válasza Gyula84 (#29560) üzenetére


S-IW
tag

(#29563) Gyula84 válasza S-IW (#29562) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#29564) Raruh válasza rx8pencz (#29561) üzenetére


Raruh
tag

Csökkentett módban próbáltad már? Ha ott nem jelentkezik a hiba, akkor a folyamatok/szolgáltatások közül kell szelektálnod.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29565) poirot válasza RockHaRD (#29551) üzenetére


poirot
senior tag

Részemről az alábbi programot rakom mindig fel;

http://loganmueller.info/gizmo/download.html

Újraindítás után katt az ISO-ra, és behúzza. Ha már nincs szükség rá, unmount, vagyis leválasztom az ISO file-t, és ennyi. Valaki a Daemon Tools-ra "esküszik".

(#29566) raidx válasza poirot (#29565) üzenetére


raidx
őstag

A Win 10 alapból kezeli az ISO-kat minek hozzá külön progi? Nekem TC-ből is úgy működik mint intézőből!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29567) rx8pencz


rx8pencz
tag

Próbáltam már,és ott is jelentkezett.Tegnap este még a windowst is újra tettem,és úgy is jelentkezett.Ma reggel viszont megy normálisan,bár ez így nem megnyugtató,jó lenne tudni,mi,vagy mi volt a baja.

PSN: istone94

(#29568) Telda


Telda
addikt

Hali!

Hogyan tudnám ezt a OneDrive-ot végleg eltüntetni vagy kikapcsolni?
A beállításaiban ki van kapcsolva az automatikus indítás és mégis elindul.
Van hogy bezárom, de fél óra múlva látom hogy újra ott az ikon.

(#29569) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Még mindig idegesítő, hogy meg-megáll a kép/hang kb 1-2 másodpercre filmnézés / zenehallgatás közben, erre nincs megoldás? (kb óránként csinál egy ilyet, érdekes módon 3D új játék közben nem tapasztaltam)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#29570) Boonen007


Boonen007
őstag

A Naptár alkalmazásba, hogy tudom az időjárás adatokat megjeleníttetni? 8.1-en gyárilag benne volt.

(#29571) Elektrikus válasza HornedReaper (#29569) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Itt lehet a gond:

"Hang: Asus Essence ST+H6 kieg."

Nekem is hasonló a hangkártyám, a nem hivatalos driver "low latency" módban telepítése volt a megoldás.

Persze ehhez nem árt ha a 10-es "test módban" fut.

(#29572) ignisz válasza Boonen007 (#29570) üzenetére


ignisz
senior tag

Szia. Nekem bent van. Semmi pluszt nem csináltam.

(#29573) szinesz.bob válasza HornedReaper (#29569) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Próbáld meg 34x.xx driverel.

(#29574) Viper26


Viper26
nagyúr

Lemezek jelenleg így néznek ki.:

Disks

C: és D: mehet 1-1 partíciónak, nem lesz belőle gond?

Pixel 7 | FR955

(#29575) Syl válasza ignisz (#29572) üzenetére


Syl
nagyúr

del

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29576) Aarpok válasza Telda (#29568) üzenetére


Aarpok
őstag

A helyi fiók garantáltan kinyírja. :D Esetleg néz körül az induló alkalmazásoknál és a szolgáltatásoknál (Feladatkezelőben elérhető mindkettő)

Аарпок

(#29577) saelin


saelin
veterán

Amióta rendbe tettem az autostart alkalmazásokat, azóta az Üdv. feliratnál csak 1-2 másodpercet áll a win! Eddig nekem mindig elmolyolt ott valamit, amit gyakran 10+ másodpercig is eltartott... :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29578) Telda válasza Aarpok (#29576) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, megnézem, de úgy rémlik nem is volt ott.

(#29579) -Maujuri- válasza nanus (#29553) üzenetére

Nálam is...

(#29580) szinesz.bob válasza saelin (#29577) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Miket tiltottál le?

(#29581) Viper26 válasza Viper26 (#29574) üzenetére


Viper26
nagyúr

Csak fura nekem, hogy install után a C: így nézzen ki. :F

Pixel 7 | FR955

(#29582) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, van egy OEM windows 8-as laptopom, amire feltettem a windows 10-ed külön DVD-ről mivel a frissítés folyton lefagyott. Szeretném kiolvasni a gépből az OEM kulcsot majd aktiválni vele a Windows 10-et. Hogy tudom ezt megtenni? előre is köszönöm a segítségeteket!

(#29583) Snip3r_HUN válasza RedHarlow (#29582) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Tiszta telepítés volt (full törléssel), vagy rátelepítettél rendszer alól ?

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29584) saelin válasza szinesz.bob (#29580) üzenetére


saelin
veterán

Semmi komolyat:
- Skype Update Service
- Steam Client Bootsraper
- Steam Client Service

Meg pár alkalmazásnak adtam késleltetést, hogy mikor kezdjen betölteni. A lényeg, hogy ne egyből akarjon indulni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29585) tibike8 válasza tibike8 (#29485) üzenetére


tibike8
őstag

Ma úgy néz ki, hogy vannak megint frissítések még ha nem is nagyok.

(#29586) #41133696 válasza tibike8 (#29585) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezek azok:

(#29587) netpeti98


netpeti98
addikt

Másnak, hogy néz ki a TuneIn Windows Store oldala magyar nyelven és régióval? Itt a leírás kínai nyelven volt, a letöltött app pedig német lett. :F

(#29588) direwolf


direwolf
őstag

Sikerült már valakinek elérnie, hogy a wupdate tényleg egy LAN-on lévő gépről töltse le a frissítéseket, és ne a netről? Mert hiába van beállítva, nekem netről jön minden gépre.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29589) tibike8 válasza #41133696 (#29586) üzenetére


tibike8
őstag

Nem pont. Ebből csak első. Meg egyebek. Officehoz jó pár, Silverlight. A 1511-et nem kaptam meg.

(#29590) RedHarlow válasza Snip3r_HUN (#29583) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Töröltem mindent a winchesterről.

(#29591) raidx válasza direwolf (#29588) üzenetére


raidx
őstag

Van saját hálózatod több géppel? Akkor esetleg egy megkapja a netről a többi meg osztozik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29592) gabee jr


gabee jr
tag

Windows 7 (64) alatt létrehozott dinamikus lemezem egyik partícióját (simple, egyszerű partíció) sem látta a Windows 10 (64)!
A lemezkezelőben láttam ugyan a lemezt, de felkiáltójeles volt, semmit nem engedett vele csinálni. (csak konvertálni lehetett volna basic lemezre (primary particióra), persze csak adatvesztés árán.

Nem túlságosan jól indul az első találkozásom a Windows 10-el. :(((
Valaki tapasztalt hasonló problémát esetleg?

"Csukaharapást szőrivel"

(#29593) direwolf válasza raidx (#29591) üzenetére


direwolf
őstag

Persze, ezt írtam, hogy azonos LAN-on lógó gépeken be van állítva a helyi hálózaton lévő gépekről letöltés, de mindig mindegyiken a netről szedik nem egymásról. Hogy kell beállítani, hogy ez működjön is?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29594) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!Erre a problémára Valaki?[link]

(#29595) saelin


saelin
veterán

Pont ma mondtam, hogy semmi komolyabb bug nincs win10-ben... erre beragadt a win update. :DDD

Megoldás:
1. CMD futtatása admin módban.
2. Majd írjuk be hogy:
net stop wuauserv
net stop bits

Ez kilövi a win update szolgáltatásokat.
3. Keressük meg a "C:\Windows\SoftwareDistribution" mappát és töröljük a teljes tartalmát.
4. Indítsuk vissza a szolgáltatásokat:
net start wuauserv
net start bits

Mondjuk nekem az első cmd nem kellett, mert mire beírtam volna már elindította a win.

Szerk:
Majd el is felejtettem. Itt a forrás, ami alapján csináltam. [link]

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29596) ignisz


ignisz
senior tag

A mai frissítés után a verziószám vége 29.

[ Szerkesztve ]

(#29597) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok
Olyan kérdésem/problémám volna a windows 10 posta alkalmazásával, hogy akár hogyan törlöm/helyezem át az e-maileket a gmail fiókomba ez már nem frissül be... ha megnyitom böngészőből, akkor az ott még ugyan ott van mintha nem is foglalkoztam volna vele...
Erre valakinek van valami megoldása esetleg? :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#29598) vlevi válasza Sh4rKy (#29597) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egykétórát vársz, nem csukod be a posta appot, majdcsakbefrissul az.
Megoldás? Nincs, hacsak az uninstallt nem számitjuk annak.
Én már letettem róla, hogy uwp platform alatt akárcsakegyetlen normálisan működő appot is lássak. Talán az időjárás, az még kinéz valahogy, sőt, kifejezetten teccik, de a többbi....

(#29599) saelin válasza Sh4rKy (#29597) üzenetére


saelin
veterán

Ez nálam is probléma volt. Végül mentem vissza inkább outlook-ra.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29600) pendre54 válasza ignisz (#29596) üzenetére


pendre54
addikt

Már akinél ;] :

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.