Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Cseri0058 válasza Snip3r_HUN (#28649) üzenetére


Cseri0058
őstag

értem. köszi a gyors helpet. :) :R

(#28650) Popes

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#28652) King Unique válasza #14595328 (#28640) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda baki már megint... :U Szóval akkor azért vonták vissza.
Nemrég tabletnél panaszkodott vki Bitlocker titkosításra, hogy TH2 telepítés után automatikusan bekapcsolódott, persze a kulcsot nem tudta, mert nem ő kapcsolta be. Még szerencse, hogy felhőbe automatikusan elmentette a kulcsot, így végül vissza tudta állítani.

(#28653) Az-X válasza bopeti98 (#28630) üzenetére


Az-X
őstag

Felhívtam a Microsoftot, nagyon segítőkészek voltak.

Ha a jövőben hardver változás lesz, a korábbi 8.1-ről lehet bármikor upgradelni, majd tiszta telepítést csinálni.
Hamarosan pedig meg lesz oldva, hogy a gyári 10-es telepítő elfogadja majd a korábbi 7/8/8.1-es kódokat is.

Holnap próbálom, addig is köszönöm mindenkinek a segítséget.

:)

(#28654) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Egy lenovo notebookról lenne szó. Windows 8 OEM volt a gépén, feltettem rá DVD-ről egy Windows 10-et, az OEM termékkulcsot hogy tudom aktiválni rajta? Hogy tudom kinyerni?

(#28655) jeni válasza RedHarlow (#28654) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
BIOS-ból kinyerhető,de ha nem megy (bár ezt én sem próbáltam ki ily módon kikeresni). ezért tedd vissza a gyári W8-t és azt frissítsd Win10-re

(#28656) Cseri0058 válasza Snip3r_HUN (#28649) üzenetére


Cseri0058
őstag

Csak úgy tudtam feltenni h egy másik gépről leszedtem a hivatalos oldalról és usb n keresztül felraktam. Mivel a laptopon nem szedte le. 0% nál nem jutott tovább. Na így most ugyebár legalább minden lement. Viszont a windows nincs aktiválva. Próbáltam a gép aljá lévő win 7 kódot beírni neki de nem fogadta el. Valami ötlet?

(#28657) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Néha mikor bekapcsolom a gépet bootoláskor a windows betöltése közben (még mielőtt bejelentkezne), előjön a kékhalál.

Ezt írja ki: "A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Újraindítjuk önnek a rendszert"
alatta: "További részletekért keressen rá később az interneten a következő hibára: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Ntfs.sys)"

Újra is indul a rendszer és utána már belép a windowsba.

Újraindításnál sosem jön elő a hiba. Ha kikapcsolom gépet leállítással és közvetlenül be is kapcsolom akkor se jön elő. Csak akkor csinálja, ha több órát állt kikapcsolva.

OS: Win 10 Pro x64

[ Szerkesztve ]

(#28658) tlac válasza tlac (#28585) üzenetére


tlac
nagyúr

"mit lehet akkor tenni, ha a KB3106932 nem akar települni?"

ötlet?

(#28659) dokee78


dokee78
félisten

Ha biost cserélek el kell indulnia a rendszernek?
Mert biost cseréltem,de boot logónál megáll.

Lehet nincs benne a Micro kód,mert Xeon processzor.
A korábbi biosban benne volt.

(#28660) Popes válasza dokee78 (#28659) üzenetére


Popes
őstag

Biosba nézd át a beállításaid mert frissítés után az is beáll defaultra és lehet ezért nem indul .

Deus ex machina

(#28661) Angel2014


Angel2014
addikt

win10 pro...raknám fel az Allsharet "Ez a gyártó blokkolva van, így a szoftverei nem futtathatók az Ön számítógépén" :D

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28662) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok.

32 bites W10 Pro van fent. Újratelepítés nélkül fel lehet upgradelni 64 bitesre? Nem szeretném újra tenni a programjaimat most. (MediaCreation Toolal esetleg?)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28663) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#28657) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ma reggel ugyanez a probléma fogadott, mikor bekapcsoltam a gépet, csak most a hiba megnevezése más volt:

"További részletekért keressen rá később az interneten a következő hibára: Bad_Pool_Header"

Valakinek valami ötlete, hogy mik ezek a hiba üzenetek bekapcsoláskor és hogy merre érdemes keresni a megoldást?

(#28664) kaszaf válasza Az-X (#28653) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Most pénteken raktam újra a 10-et teljes gépcsere miatt (AMD->Intel) és elfogadta a 8.1es retail kulcsot és aktiválta is magát. MCT vel készített Threshold 2 64 bit pro. Nem telepítés közben adtam meg a kulcsot, hanem a gépházban. Ezzel a kulccsal telepített 8.1-et upgradeltem 10-re és használtam az előző gépemen.

(#28665) raidx válasza nemethchek19 (#28663) üzenetére


raidx
őstag

Esetleg?

[link]
------------------------

Nagyon erőszakos lett a Win frissítés ztán! Már másodszor kell az alapártelmezett programokat beállítanom. Mindent visszaállít a sajátjára!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28666) szinesz.bob válasza nemethchek19 (#28663) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Állítólag driver hiba. Nálam is előjön vagy ha nem az valami más... De nem indításkor vagy mikor játszom hanem csak úgy random... Nekem ami gond a tp-link wifi és a rat 5 egér bár az eszközkezelőben azt írja minden rendben de néha gondol 1-et és dob 1 kék képernyőt :(
Nézd meg az eseménynaplót talán segít.

(#28667) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok!
Mi lehet a tapasztalat, ki jöhet novemberben még a novemberi nagy frissítés mindenkinek? Nálam még semmi nem látszik a PC-n. Az ultrabookomon már ráment.

(#28668) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

8.1-ről lett átfrissítve a rendszer. Nagyon tetszett, maradtak a programok, gondoltam apukámnak se lesz vele gondja. Alapvetően nincs is, csak a Silverlight nem ment neki (pedig telepítve volt) és szinte minden nap használná.

Ha jól sejtem, az új Edge böngésző miatt van valami. Mit tegyek?

Ezen kívül két gondunk lett mióta 10 van fent:
A külső HDD USB 3.0 csatlakozós 500GB-os. Eddig gond nélkül ment, nincs lekódolva. Jelenleg 32GB látszik belőle, BOOT.EFI és pár Secure mappa van rajta. Adat és partíció sehol. Mit tegyek?.
A böngészőben hogy lehet a legfontosabb oldalakat gyorsindítóba rakni?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28669) ferikek válasza ferikek (#28625) üzenetére


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

az előző hsz-em kapcsán: beraktam a win8 telepítő lemezt, de nem telepítettem, hanem mégse-t nyomtam, utána nagy nehezen elindult a windows 10. már kezdtem örülni, hogy minden ok, de lefagyott teljesen. mit lehet ezzel kezdeni?

a válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

ferikek

(#28670) dokee78


dokee78
félisten

Start menüt mivel tudom áttetszővé változtatni?

(#28671) vg válasza dokee78 (#28670) üzenetére


vg
addikt

classicshell-el, talán. Itt szerk: azért olvasgass utána :)

[ Szerkesztve ]

(#28672) energomatt válasza tibike8 (#28667) üzenetére


energomatt
senior tag

A novemberi tapasztalatokat 30.-án éjfélkor tudjuk közzétenni.

(#28673) ignisz válasza dokee78 (#28670) üzenetére


ignisz
senior tag

Gépház- Személyreszabás- színek

(#28674) cattus válasza dokee78 (#28670) üzenetére


cattus
őstag

Kikapcsolod a témaszín megjelenítését a Gépház --> Személyre szabás alatt.

Do the thing!

(#28675) pendre54 válasza tibike8 (#28667) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam se jelentkezett még a TH2, de a híreket olvasva egyelőre csúszni fog. [link]
[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28676) astreno


astreno
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gondom a windows 10 telepítésével kapcsolatban. Feltettem először, minden első ránézésre rendben is történt. De! A laptopomban egy SSHD van és annak csak a 32 gigás flash tárhelyét ismerte fel, amire fel is tettem az oprendszert. Szuperül működött is, gyors is volt, csakhogy a 640 gigányi HDD-m nem látszódott. Gondoltam valamit biztosan a partícionálásnál rontottam el. Azóta hiába próbálom újratenni a win10-et, nem hozza be a formázás/partícionálás opciókat.

Kérdések: hogyan lehet előcsalni a fentebb említett menüt? Van arra valami lehetőség, hogy újrarakás nélkül felismerhetővé tegyem a HDD-m?

(#28677) cattus válasza astreno (#28676) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkezelőben nézdd meg, ott van-e, ha igen, adj neki betűjelet.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#28678) dokee78 válasza cattus (#28674) üzenetére


dokee78
félisten

Az ki van kapcsolva. +ignisz
Sőt áttetsző start menü is be van kapcsolva.
De lehet rosszul fogalmaztam,átlátszó legyen.

Ilyesmi,mint a Lumián lévő W10.

vg Classicshell nagyon belenyúl a rendszerbe nem?

(#28679) cattus válasza dokee78 (#28678) üzenetére


cattus
őstag

Ilyent desktopon jelenleg nem lehet.

Do the thing!

(#28680) dokee78 válasza cattus (#28679) üzenetére


dokee78
félisten

Na akkor várok,majd bele teszik előbb utóbb. :R

(#28681) nanus válasza cattus (#28679) üzenetére


nanus
senior tag

(#28682) vg válasza dokee78 (#28680) üzenetére


vg
addikt

Szerintem megoldható a classic shell-el, de én még nem próbáltam. Itt

(#28683) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#28656) üzenetére


Cseri0058
őstag

Valaki?

(#28684) astreno válasza cattus (#28677) üzenetére


astreno
csendes tag

Igazad volt! A HD Sentinel látja mind az egész SSHD-t. D meghajtónak tünteti fel a 600 GB-ot, de a saját gépben D néven csak egy 350 MB-os szeletke látható. A HD Sentinelben ha átnevezem (és a hogyan is kérdés) akkor gondolod megjelenik az egész kapacitás a sajátgépen is?

(#28685) ignisz válasza dokee78 (#28678) üzenetére


ignisz
senior tag

Értem.

(#28686) raidx


raidx
őstag

Álítólag vannak akik már kaptak 1059 és 1062 buildot. Vagy az Insidert telepítik? Erre nem kaptam választ.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28687) Dan-szan válasza janeszgol (#28662) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem lehet. Ha 64-et akarsz csak a tiszta telepítés a megoldás.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#28688) Az-X válasza Az-X (#28653) üzenetére


Az-X
őstag

Próbáltam, működik.

:)

(#28689) tibike8 válasza pendre54 (#28675) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, hogy érdemi választ írtál. Én még mondjuk a megjelenéskor átálltam win7-ról 10-re és ebbe az 1 hónapos dologba nem esek, de akkor majd jön a frissítés, ha akar...

(#28690) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Be lehet állítani a postát, hogy a citromail-es leveleket is lássam?

(#28691) labeda válasza ignisz (#28690) üzenetére


labeda
aktív tag

Bejövő: pop3.citromail.hu. Kimenő: smtp.t-online.hu. Nálam ezekkel működik, hibátlanul. :) (minden egyéb ki van pipálva) Az smtp valószínűleg a Te szolgáltatóddal együtt működik.

[ Szerkesztve ]

(#28692) ignisz válasza labeda (#28691) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#28693) labeda válasza labeda (#28691) üzenetére


labeda
aktív tag

Ha sikerült, nagyon szívesen!

(#28694) ignisz válasza labeda (#28693) üzenetére


ignisz
senior tag

Nehezen, de összejött. Köszönöm a segítséget.

(#28695) labeda válasza ignisz (#28694) üzenetére


labeda
aktív tag

:)

(#28696) Storms


Storms
őstag

Üdv
Az mitől lehet ,hogy akárhányszor lefutattom az ellenőrzést az Iobit Advanced SystemCare 9-ben utána az alapértlemezett programok visszaállnak gyári értékekre ( alapértlmezett böngésző , stb..) de az se biztos ,hogy ez a program csinálja... CCleaner is van a gépen, illetve Wise Care 365.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#28697) ripla


ripla
őstag

ma úgy döntött a naptár, hogy értesít a beállított eseménnyel kapcsolatban. a múltkor nem ment, szóval ez hogy miképp jött most elő, nem tudom, én nem nyúltam hozzá. :D
a posta viszont még mindig működésképtelen.

(#28698) Partyface007 válasza Cseri0058 (#28683) üzenetére


Partyface007
őstag

ha 1511-es telepítőt használsz akkor kihagyhatod a frissítést és egyből telepíthetsz 10-est mert az elfogadja a win7 és 8-as kulcsokat is

(#28699) nicu71


nicu71
addikt

ezt most miért ? én semmi problémát nem észlelek de ő jobban tudja?

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28700) Tiger.


Tiger.
nagyúr

ilyen jelegu temak vannak?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.