Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Maxtreme


Maxtreme
addikt

szerk: semmi, rájöttem :)

[ Szerkesztve ]

(#29202) watador600 válasza worxland (#29197) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm mindnekinek, nagyon figyelek majd akkor :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29203) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok adott a következő konfiguráció: MSI 970A-G46, AMD FX-6300, 8GB RAM, Sapphire AMD Radeon R9 270. A telepített Windows 10 x64-es rendszer folyamatosan lefagy rajta, felhasználói tevékenységtől függetlenül. Ugyanezen a számítógépen a Win 7 x64-es gond nélkül működik. Valakinek van valami ötlete?

(#29204) Sátán44


Sátán44
addikt

Nem tudom a fájlokat behúzni a programokba, csak tallózva engedi. Erre van valami megoldás?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#29205) Döglött Róka válasza worxland (#29194) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sikerult egy irrevelans dolgot idekeverned.:D De sebaj.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29206) worxland válasza Döglött Róka (#29205) üzenetére


worxland
addikt

Irreleváns. :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29207) Storms


Storms
őstag

4GB fölötti RAM-nál a lapozófájlnak van valami értelme vagy ki lehet kapcsolni nyugodtan?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29208) Döglött Róka válasza worxland (#29206) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezd, a hybrid shutdownrol irtam, meg ssd-rol volt szo. Te idekevered a HDD fragmentaciot (ami azert is aranyos mert xp ota hatterben defragmental a windows), ha szerinted nem irrevelans akkor mindegy. Igazad van es jobban ertesz hozza.;) Remelem sikerult boldogga tennem teged.

@Storms: Hagyd beken a lapozofajlt, miert akarod piszkalni?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29209) Maxtreme válasza Storms (#29207) üzenetére


Maxtreme
addikt

Van értelme. Sok program hiányolni fogja ha nincs. (főleg a játékok, bár nem tudom játszol e.)
Nálam 16gb-nál is be van kapcsolva, kutyát nem zavar az ott :D

(#29210) Viper26


Viper26
nagyúr

Hosts file mentése nem akar menni, ownership után sem, access denied...
Hogyan tudnám mégis menteni?

Pixel 7 | FR955

(#29211) Syl válasza Viper26 (#29210) üzenetére


Syl
nagyúr

Amiben szerkeszted, azt adminként futtasd.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29212) Snip3r_HUN válasza raidx (#29149) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ma jött meg az Acer One 10-m gyárilag win10 home-al telepítve, az update rögtön fel is dobta hogy elérhető a 1511-es frissítés.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29213) Storms válasza Döglött Róka (#29208) üzenetére


Storms
őstag

Nem piszkáltam, mert nem zavar csak olvastam több helyen ,hogy gyorsabb lesz tőle a gép,ha ki van kapcsolva, mert nem a merevlemezt pörgeti a gép ha kell a memória, hanem a RAM-ot ami gyorsabb mint a vinyó... Itt olvastam: [link] de a Logout-on is van egy blog, meg a dirtywindows.hu-n is.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#29214) Viper26 válasza Syl (#29211) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi. :R

Tálcán jobbra lent hogyan tudom kitenni a rejtett ikonokat?
Eddig nem sikerült rájönni. :F

Pixel 7 | FR955

(#29215) Maxtreme válasza Storms (#29213) üzenetére


Maxtreme
addikt

Elenyésző az esetleges sebességtöbblet amit hoz, viszont több kárt csinálhat mint hasznot.

(#29216) Viper26 válasza Viper26 (#29214) üzenetére


Viper26
nagyúr

Közben sikerült.
Még egy dolog...HDD-n úgy látom van valamilyen 200MB körüli fenntartott hely, a rendszer SSD-n van.
Renben van ez így?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#29217) Syl válasza Viper26 (#29216) üzenetére


Syl
nagyúr

200 mega fenntartott? :F
Nekem ilyen nincs. Csak a 350 mega boot és a Win-es C:

Desktop gép vagy előtelepített laptop/tablet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29218) energomatt


energomatt
senior tag

Hogyan lehetne a fényképek szolgáltatást/programot megölni? Rendszeresen és automatikusan előjön és albumokat gyárt, teljesen feleslegesen, nem akarom használni. A szolgáltatások között nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#29219) vlevi válasza energomatt (#29218) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezzel a powershell scripttel [link] megszabadulhatsz sok hasznontalan lomtól. Nem tudom, hogy a phot appot engedi-e törölni (mert pl. Cortana-t nem engedi), de egy próbát megér.

(#29220) Viper26 válasza Syl (#29217) üzenetére


Viper26
nagyúr

Desktop.
Tegnap volt egy upgrade, és clean install utána, ma került bele a WD black, és telepítőből formáztam, hogy lássa a gép.

Pixel 7 | FR955

(#29221) BoB válasza Maxtreme (#29209) üzenetére


BoB
veterán

Én 10 éve nem használok lapozófájlt, (igaz az átlaghoz képest szvsz mindig több a mem a gépeimben) eddig még semmi sem hiányolta, főleg nem játék (az meg bőven van :D )

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#29222) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Ismertek Win 10 kompatibilitású USB modemet? Egy vodás simkártya működne benne, de a meglévő csak a 7-es wint ismeri... Köszi előre is

(#29223) saelin


saelin
veterán

Akiknek baja van a gyári microsoft fényképek alkalmazás betöltési idejével, azoknak itt a megoldás:
startmenü -> pötyögd be, hogy "fényképek" -> kattints a kihozott alkalmazásra (legfelül) -> itt beállítások és kapcsold ki az automatikus javítást. Így azonnal be fog tölteni az alkalmazás, ha az ember rákattint egy képre és nem kell várni még 1-2 sec-et, hogy behozzon valamit. Csak emiatt nem fogom lecserélni egy külső alkalmazásra, amit lehet build-in appokkal fogok megoldani.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29224) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv!

A laptopomban van SIM kártya és ha nincs wifi a közelben, akkor arról netezek. Többször jártam viszont már úgy, h mikor otthon benyomtam a gépet, nem váltottam át wifire. Van-e valami beállítás arra, h úgymond előnyben részesített hálózatokat adjak meg a gépnek?!

Azt tudom, h ha be van lőve mindkettő (wifi és mobil), akkor a wifit használja ha van elérhető hálózat, viszont pl. melóhelyen nagyon szeszélyesen működik a vezeték nélküli net és ott nyomom ki olyankor a wifit, ami később úgy maradhat/maradt néhány esetben.

Lenne-e erre valami megoldás Win10-en belül, esetleg program vagy egyszerűen figyeljek oda, h mikor mit használok?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#29225) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Nyáron frissítettem eredeti win7-et 10-re aktiválva lett meg minden, de most azt írja, hogy nincs aktiválva a windows. Ilyenkor mi a teendő? :F
Próbáltam beírni win7 kulcsot, de azt nem fogadta el.

(#29226) selmak15


selmak15
csendes tag

Sziasztok!
Tiszta telepítést csináltam Win10-ből, telepítésnél megadtam, hogy én vagyok a felhasználó + jelszót is adtam.
A gépházban a Felhasználóknál kiírja, hogy én vagyok a rendszergazda. De ha egy programot szeretnék eltávolítani (segédprogramot, drivert mert van újabb) akkor kiírja, hogy nincs jogosultságom, keressem meg a rendszergazdát. Már próbáltam a gyárilag letiltott rendszergazdai fiókkal is az eltávolítást, de ott is hasonló eredményt kaptam. Valamint telepítésnél is csak akkor enged bármit is ha rendszergazdaként futtatom a telepítőt.
Valami ötlet?

(#29227) wjbhbdux válasza tylerddd (#29224) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Win8 alatt így lehetett (option two), talán még működik

/s

(#29228) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 8.1-ről szeretnék frissíteni a 10-re de ezt a hibaüzenetet kapom: [link].

A súgó semmit nem mond. Mi lehet ez?
Köszi.

(#29229) BullZeye válasza ph2012 (#29228) üzenetére


BullZeye
veterán

Google nem barát? Mert nekem hirtelen 54,9k oldalt hozott be.

szerk.: Komolyan ez most bosszant a top 10 találatban legalább 6nál találtam megoldást, 3 percen belül, ennyire ne legyünk már lusták. A normális komoly kérdések az ilyen hülyeségek miatt elvesznek, mert jobban hozzáértő emberek nem olvassák a topicot a sok spam/off miatt, és aki tényleg szakmai segítségre vár, csak várhat, soha nem kapja meg ezek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29230) JamesHun


JamesHun
addikt

valaki nem tudna ajánlani egy jó kis exchange-et kezelő naptárat ami nem store ból telepíthető
cégnél amit a win10-es naptárral csinálok bejegyzés, azt a hülye thundi lighting ba hülyén jeleníti meg és a formázott szöveget html kóddal együtt mutatja :)
csak többen is néznének bizonyos naptári bejegyzéseket, és ez nem túl szép és használható így :)
persze win10-re nem akarnak mindenkit felfrissíteni sajnos, bár én jól elvagyok vele :D

SeriesX: JamesSHun

(#29231) raidx válasza selmak15 (#29226) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a fájlon vagy mappán vagy meghajtón. Tulajdonságok, Biztonság és itt vedd fel a nevedet teljes hozzáféréssel, OK.
De lehet a Teke Ovnership szintén a jobb klikkes menüből, ha van. Ez a saját tulajdonba vétel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29232) bopeti98 válasza krisz4b70 (#29225) üzenetére


bopeti98
őstag

Visszarakod a 7-et, aktiválod és újra frissítesz, vagy ha nem történt hardverváltoztatás akkor felveszed a kapcsolatot a Microsoft ügyfélszolgálatával.

(#29233) Döglött Róka válasza JamesHun (#29230) üzenetére


Döglött Róka
veterán

outlook

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29234) oxalisz válasza Syl (#29217) üzenetére


oxalisz
tag

Érintettség miatt:
És ha notebookról van szó, akkor valami magyarázat van-e? (Előre telepített win8 64)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#29235) JamesHun válasza Döglött Róka (#29233) üzenetére


JamesHun
addikt

sajna olyan office van a gépeken, amin nem outlookos :S

SeriesX: JamesSHun

(#29236) Syl válasza oxalisz (#29234) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudok rá magyarázatot, de tableten már láttam ilyet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29237) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ha letöltöm a microsoft oldaláról a mediacreationtool-t, ott kiválasztom, hogy win10-et szeretnék pendrive-ra, akkor az milyen verzió lesz? Nem írja, hogy home, pro, vagy enterprise, vagy akármilyne lenne, csak win 10, meg win 10 N van.

(#29238) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Mit gondoltok a win 10-ről?
Mennyire stabil, kiforrott?Vannak még bugok?Megéri win 7-ről váltani?

(#29239) bopeti98 válasza RockHaRD (#29237) üzenetére


bopeti98
őstag

Home meg a Pro-t is tartalmazni fogja.
Telepítés előtt ki tudod majd választani a megfelelő verziót.

(#29240) worxland válasza RockHaRD (#29237) üzenetére


worxland
addikt

Oda van irva, csak el kell olvasni. Home+Pro.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#29241) vlevi válasza RockHaRD (#29237) üzenetére


vlevi
nagyúr

Home és pro is rajta lesz, és ha kéred 32 és 64 bites verzió egyszerre. A telepiteskori szériaszám dönti el, hogy home vagy pro települjön.

(#29242) RockHaRD válasza vlevi (#29241) üzenetére


RockHaRD
addikt

Értem. Köszönöm a választ mindhármotoknak. :R

(#29243) twine válasza SybenX (#29238) üzenetére


twine
addikt

Teljesen változó...
Gépe, és felhasználója válogatja... itt a topicban rengeteg a panasz rá...
a saját notebookomon egy "álom"...
A napokban akartam feltolni egy ismerős acer notebookjára,,, és "össze vissza fost@" magát azon a laposon... :/
Szóval én úgy látom, hogy szerencse kérdése is,,, hogy pld. van e normális driver adott vasra alá,vagy nincs...stb..stb...

Szerintem itt fokozottan igaz a mondás:"a puding próbája az evés"

Maga a rendszer szerintem jól sikerült, és "szerethető",,, hogy stabil e,,, az viszont már sok összetevőn múlik...:U

[ Szerkesztve ]

(#29245) SybenX válasza twine (#29243) üzenetére


SybenX
őstag

Értem.
És akkor már mindig ez lesz a régebbi driverekkel?Vagy a gyártók adnak ki win 10-re új drivert vagy csak a régebbi gépekkel vannak ilyen gondok?

[ Szerkesztve ]

(#29246) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

GPT/UEFI módon telepítettem fel a Win10-et, viszont amikor bootol a gép, akkor a kék logó helyett az alaplapomnak a képét látom. Ez normális?

(#29247) Máté94 válasza kabdzsi (#29246) üzenetére


Máté94
addikt

Igen.

(#29248) kabdzsi válasza Máté94 (#29247) üzenetére


kabdzsi
tag

Rendben, köszönöm! Már féltem, hogy valamit elrontottam. :)

(#29250) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Ez legál? Link

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.