Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Az Edge-ben meg lehet változtatni az alapértelmezett Letöltések mappát? Nekem egy másik meghajtóra kellene mindent töltenie.

(#29452) pendre54 válasza tibike8 (#29449) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam is hasonló a szitu, 64 bites Home verzió, és ma reggel is azt dobta, hogy minden naprakész. Egyébként én se erőltetem ezt a TH2-es verziót, olvasgatva az ide beírt gondokat, egyelőre örülök, hogy nincs semmi gond nálam.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29453) #56474624 válasza pendre54 (#29452) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én a szeptemberi win10-hez tudom csak hasonlítani, mivel múlt héten telepítettem fel megint win10-et: szerintem egyértelmű a javulás. Most már például stabil a boot idő. 3-4 másodperccel még mindig lassabban hozza be az Asztalt, mint a 8.1, de ezt stabilan tudja immár. A start menüben még olykor-olykor előjönnek hibák, de ez nem gyakori. Illetve a Gépház, vagy az Asztalon a jobb egérgombos menü időnként lassabban jön be. Más problémám nem volt egyelőre.

(#29454) pendre54 válasza #56474624 (#29453) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, de én egy dologtól tartok, mert volt már benne részem. Nálam van egy kicsit komolyabb Hi-Fi-s rendszer, aminek az egyik eleme ez a DAC[link]. Amikor augusztus elején frissítettem Win 7-ről, akkor a rendszer átemelte a DAC Win 7-es driverét egy az egyben, szólt is szépen, egészen október elejéig, amikor az akkor kiadott néhány frissítés közül valamelyik, totál elintézte. Az ehhez a gyártási szériához kiadott hivatalos driverrel, azóta se tudtam megszólaltatni, szerencsére egy másik szériához kiadott drivert sikerült valahogy felmókolni, és azóta újra szól.
Azért tartok ettől a TH2-es frissítéstől, mert ahogy olvastam sokaknál letörölt nem oda valónak vélt drivereket, progikat, stb. Szóval nem nagyon lennék boldog, ha ismét kinyírná a DAC-ot.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#29455) Bailey


Bailey
senior tag

Nekem is november 11. óta nem talált semmilyen frissítést. Az rendben hogy nem hiányzik mert minden működik, csak korábban majdnem hetente volt valami biztonsági frissítés a rendszerhez, azóta viszont semmi. Ez így viszont elég hülye megoldás, hogy aki csak hetekkel később kapja meg a Th2 frissítést, annak a rendszerében addig lehet olyan biztonsági rés, amit másnál már javítottak.

[ Szerkesztve ]

(#29456) MikiASD


MikiASD
tag

Sziasztok!
Nem találtam topikot a következő problémámra, lehet csak a figyelmetlenségem miatt. A probléma a következő rufussal csináltam egy bootolható pendrive-ot, de az istennek nem akar bootolni rólla. Látja a pendrive-ot kiválasztom hogy arról bootoljon, de egyből indul tovább a windows. Többször s próbáltam mbr és gpt partíció létrehozásával is.Az alaplapom MSI h81m-p33

(#29457) vlevi válasza MikiASD (#29456) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom az okát, de a media creation toollal is lehet isot csinálni. Nekem az eddig mindig működött. Uefi és bios módban is.

(#29458) MikiASD válasza vlevi (#29457) üzenetére


MikiASD
tag

Megpróbálkozom vele.

(#29459) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért van az, hogy a 3 itthon lévő pendriveom közül csak azt látja a gép, amiről felraktam két hete?

A másik két pen csak az eszközkezelőben látszik, a fájlkezelőben nem. A lemezkezelő szerint az a különbség köztük, hogy a másik kettő penen lévő partíció nem "aktív".
Na de aktívnak csak akkor kell lennie egy partíciónak, ha bootolható az eszköz. Viszont ezeken meg csak simán fájlok vannak egy darab ntfs-es partíción, nincs semmi trükk.

Továbbá ez a két pendrive Windows7-en, Linuxon és TV-n is jól működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29460) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam gopro studio topicot, ezért választottam ezt. AVI-ba történő konvertálással kapcsolatban lenne kérdésem, hátha találkozott valaki hasonlóval.
WIN 10 alatt használom a gopro studio programot egy GTX660-as videókártyával. Sokak számára ismeretes, hogy videó szerkesztéséhez a gopro sutio a kamera mp4 anyagát átkonvertálja AVI-ba. Ezek után az átkonvertált AVI anyagot nem hajlandó megjeleníteni, a fájl ott van, de a lejátszásnál sötét marad a képernyő. A windows media player viszont le tudja játszani. Lehet, hogy win 10 kompatibilitási probléma?
Már letöltöttem a legfrissebb verziót gopro studióból, illetve a videókari driver is a legfrissebb. nincs ötletem, előre is köszi.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#29461) AtHoS válasza CPT.Pirk (#29459) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elméletileg triviális a megoldás, hátha nálad is bejön: rendelj hozzájuk lemezkezelőben betűjelet

Más:
Eléggé "unalmas" már minden oldalon azon siránkozást olvasni, hogy nem jött meg........a TH2 update. Akik ezeket beírják write only módban vannak? Pár oldalt kellene visszaolvasni és TENNI kellene valamit aktívan, hogy megoldják a problémájukat. Lehet a topik összefoglalóba kellene betenni a Media Creation Tool használatát, bár szvsz. az sem vezetne eredményre....

Fercsáj

Ezt prószáld be Windows 10 and Quicktime Player Compatibility Issue

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#29462) CPT.Pirk válasza AtHoS (#29461) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Triviális helyett inkább valami rossz viccnek gondolom azt az eljárást, de attól még nem működik, mert: "a rendszer nem találja a megadott fájlt". Ha jobb gombot nyomok a pendrive tulajdonságaira, akkor pörög a karika, aztán semmi sem történik, se hibaüzi, se semmi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29463) htc07 válasza AtHoS (#29461) üzenetére


htc07
addikt

Akinek nem akar frissülni: nekem az volt a gond, hogy nem volt 5 GB szabad helyem a rendszerpartíción.

(#29464) csixy válasza CPT.Pirk (#29462) üzenetére


csixy
addikt

Nincs előttük másik partíció?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29465) CPT.Pirk válasza csixy (#29464) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez alatt mit értesz pontosan?

A lemezkezelő felső listájában elől, az alsóban meg alul vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29466) csixy válasza CPT.Pirk (#29465) üzenetére


csixy
addikt

Windows penrájvon csak az első partíciót látja általában.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29467) CPT.Pirk válasza csixy (#29466) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez a Windows egy gyenge pontja, de ezeken csak egy darab ntfs partíció van, megnéztem Linux alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29468) AtHoS válasza CPT.Pirk (#29462) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig ez ilyen win betegség. Már korábbi win verziók alatt is néha előfordult, hogy nem osztott betűjelet adott partíciónak.
Ha tulajdonságot sem tudsz lekérni, akkor ott valami nem kerek. Ha van lehetőséged, akkor USB2 vagy éppen USB3 csatiban is próbáld ki a problémás pendriveokat vagy ha eddig nem ott nézted, akkor közvetlen alaplapi hátlapon lévő csatlakozóban. USB2 driver elméletben natívan van az OS-ben, míg USB3-hoz esetenként telepíteni kell.

Nálam régebben (3-4-5 éve) volt problémám AMD chipsetes lapokkal. 2-3 nálam járt pen nem működött bennük , bár felismerési probléma nem volt, csak simán eldobálta mindet amint elkezdtem volna őket használni :F

htc07
5 GB "csak " a frissítés letöltéséhez lehet elegendő. Mivel elmenti a korábbi verziót szőrőstől bőrőstől 20 GB környéke még kell majd mellé pluszban

read-only mode on the forum

(#29469) CPT.Pirk válasza AtHoS (#29468) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a problémák kiesnek a körből, mert egy full Inteles Thinkpad T410-en fut, USB3 nincs is rajta. A nem jó penek egyike egyébként USB3-as, de amiről telepítettem, az egy ugyanolyan USB3-as kingston pen, szóval ez se lehet gond.

Valami bug lesz itt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29470) tomp válasza AtHoS (#29468) üzenetére


tomp
félisten

Ha van 10GB szabad hely(letöltésen kívül) akkor le tud zajlani a frissítés. Cserébe lassú lesz. Kb 1,5óra. :DDD

(#29471) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy olyan bugom van, hogy ha alvásból felébresztem a gépet, utána csak alacsony órajelen hajlandó működni újraindításig.

(#29472) King Unique válasza CPT.Pirk (#29459) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gyári lemezkezelő nem tud neki betűjelet adni, vagy újraformázni (nem meglepő, jellemző hiányosság...), akkor próbáld külső partícionáló programmal. Van egy rakás, én régóta AOMEI-t használom, de a MiniTool is ok. Illetve van, amikor legyalulom előtte dikspart módszerrel, majd utána paracssorból, vagy külső programmal formázom újra.
Illetve pendrive probléma topikban, a Rufus általi sima formázás is szokott működni.

(#29473) CPT.Pirk válasza King Unique (#29472) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán szeretnék ilyet, mivel minden más oprendszer alatt jól működnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29474) King Unique válasza CPT.Pirk (#29473) üzenetére


King Unique
titán

Itt most az a kérdés, hogy azért, mert van rajta sok fontos adat és nem akarod átpakolni ideiglenesem sem máshova, vagy alapból nem? Én a legújabb Win10 TH2-n is használok USB2/3 pendrive-ot, USB3-as külső HDD-t, de ilyen problémába nem futottam bele.
Attól, hogy újraformázod stb., még baja nem lesz, használható lesz más rendszereken is. Főleg, ha normális programokkal csinálod. Magától meg nem biztos, hogy megoldódik. Bár ki tudja, lehet csak a szokásos restart kell neki... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29475) CPT.Pirk válasza King Unique (#29474) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg tudom csinálni a formázást, csak nem akarom. Ha még egy TV is gond nélkül megnyitja a pendrájvokat, akkor nem azokban lesz a gond. Meg érted, miért nem nyílik meg a tulajdonságok ezeknél az eszközöknél? Ha nem nyílik meg akkor meg miért nem mond legalább annyit, hogy "hiba történt"?

Az usb-s külső vinyóval nekem sincs gond.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29476) King Unique válasza CPT.Pirk (#29475) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom a miértekre a választ, főleg, ha X-esről van szó. :D
De, ha én mindenképpen használni akarnám rajta, akkor nem várnék a Mikulásra.

(#29477) raidx válasza CPT.Pirk (#29475) üzenetére


raidx
őstag

Lemezkezelásnél sem látszik? Ott szokott akkor is ha nincs betűjele. Jobb klikk a startmenűn, lemezkezelés

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29478) CPT.Pirk válasza raidx (#29477) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De igen, csak nem tud vele mit kezdeni. Lentebb írtam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29479) ffodi


ffodi
veterán

Találtam egy újabb nagyszerű bugot, leírom hátha valakinek segít. :)

Tünet: Lassú bejelentkezés. Bejelentkezésnél (pl.: jelszó beírását követően), amikor kint virít az "üdvözöljük" felirat, és épp be akar jelentkezni a rendszer, akkor 15-25 s is eltelhet mire megjelenik az asztal. (normál idő 3-4 s).

Megoldás: Tiltsuk le a tálca automatikus elrejtését. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#29480) bobalazs válasza ffodi (#29479) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

LoL :C

(#29481) Fercsáj válasza Fercsáj (#29460) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Köszi a tippet, de sajnos nem változtatott a helyzeten. Valami a gopro studio-val lesz, mert más program által konvertált avi-val nincs gond.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#29482) AtHoS válasza Fercsáj (#29481) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye amit linkeltem oldalt, ott is a GoPro studio által használt Quicktime player-rel volt a gond, szóval....

read-only mode on the forum

(#29483) raidx válasza CPT.Pirk (#29478) üzenetére


raidx
őstag

Nem tudsz neki betűjelet sem adni? Akkor csak a formázás segít. Onnan a lemezkezelőből is tudod formázni ha nincs egyéb telepített progid. Amikor csatlakoztatod a Win nem dob fel olyan ablakot ami ellenőrzéssel, javítással kapcsolatos? Eszközkezelőbe USB-knél nincs valami hibára utaló vele kapcsolatban?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29484) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gépemhez egy tv-t használok minitornak és mostanában amikor egy idő után kikapcsol a képernyő és utána visszakapcsolom akkor teljesen átrendeződnek az ikonjaim, és már nagyon idegesítő. Korábban is tapasztaltam ilyet, de nagyon ritkán, most pedig minden egyes alkalommal amikor kikapcsol a tv. Talán a legutolsó nagyobb win10 frissítés óta van ez a probléma, de ez nem 100%. Szeptember eleje óta van win10 a gépen, de korábban nem jött elő ez a "hiba". Bármilyen ötletet ami megszünteti ezt a jelenséget szívesen fogadok! Előre is köszönöm.

(#29485) tibike8 válasza pendre54 (#29452) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem 64 bites pro van, de akkor nem egyedi eset és nem itt a hiba. Hát majd lesz valami...

(#29486) csixy válasza CPT.Pirk (#29478) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg telepíteni a gyári alaplapi chipset driver csomagot. Ha nincs win10-hez való, akkor jó lesz a win8-hoz vagy 7-eshez való is , csak gyári legyen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29487) burney1102


burney1102
újonc

Az lenne a problémám, hogy tálca lényegében félig-meddig bekrepált (a start gomb csak jobb gombbal működik, és persze csak a helyi menüt hozza be akkor is, mást nem lehet, illetve minden más dolognak, ami a tálcán van, a jobb gomb funkciója nem működik...)
Egyik ismerősöm erre azt mondta, hogy kaptam egy olyan vírust ami elvette a rendszergazda-jogokat. Hát a vírus elvileg meglett, le is töröltem, de a helyzet változatlan, és többszöri próbálkozásra is ugyanúgy azt írja hogy a rendszergazda jogok megvannak...
Segítség? Vélemény? Kééééééérleeek :D

(#29488) Locutus válasza burney1102 (#29487) üzenetére


Locutus
veterán

Üdv a klubban!

A TH2 update óta ezzel szívok én is... néhány nap után egyszer csak gondol egyet, és a starmenü, meg a win appok többé nem reagálnak... minden más megy, használható a gép, de ha pl a számológépet használnám, vagy a műveletközpontban valami értesítést néznék meg, ahhoz már újra kell indítani. Utána megint jó egy darabig.

Amit észrevettem még, hogy pl Tixatit elindítom, meg 4-5 letöltést, akkor kb instant megdöglik a startmenü.

A windows event log szerint valami shell experience host szarik be... tele van a net ezzel a hibával, windowsos fórumok is. Csak megoldás nincs még...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29489) burney1102


burney1102
újonc

Az a baj hogy nekem semennyire nem jó, újraindításra sem reagál sehogyan, nem ír kis semmit :( rákattintok valamire, gondolkodik, aztán semmi :W

(#29490) King Unique válasza csixy (#29486) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg a chipset driver... :Y Nekem ilyen rejtélyes, USB-s felismerési problémám akkor volt Win10 alatt, amikor a WU automatikusan felrakta az Intel chipset drivert. A notebook gyártó oldaláról letöltöttem a Win8.1-hez valót, amivel már teljesen jól működött minden.

(#29491) Petyyyyy válasza King Unique (#29490) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ahogy a nagy könyvben meg vagyon írva: addig nincs internet a gépnek, míg fel nem telepítetted az előre letöltött drivereket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29492) CPT.Pirk válasza raidx (#29483) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezek egyike sem vezetett eredményre, semmi hiba sehol, ahogy írtam azt már lentebb a #29459-től. Kipróbáltam hogy rakok boot flaget a problémás penek egyikére, az sem oldotta meg.

csixy: ez még megér egy próbát. Azt hiszem a 8.1-hez még van chipset driver, de eddig nem raktam fel, mert nem volt semmilyen ismeretlen eszköz az eszközkezelőben, már a modemhez is volt driver.
Bár ha driver kérdés, akkor a két azonos penből miért megy az egyik? Mindegy, majd meglátjuk mi lesz...

Rexcor: én Win7 alatt szívok ezzel mióta TV tulaj vagyok, bár ott legalább nem az ikonok rendeződnek át, hanem a nyitott programok. A tv lekapcsolás után prüttyög a Windows eszközkezelője, aztán vagy összenyomja az ablakokat kisebb méretre, vagy nem, nincs benne rendszer. Linux alatt nincs ilyen gondom ugyanezen a gépen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29493) Kátai válasza King Unique (#29472) üzenetére


Kátai
senior tag

Az Aomei progival lehet a már meglévő partíciót ketté osztani úgy,hogy nem gyalulom le az egészet?Mivel nekem csak egy partíció van és szeretném elosztani két felé.Mondjuk a rendszernek 100-120 gigát gondoltam.A gyári lemezkezelőben a "zsugorításos" módszer nem engedte meg szétszedni.Érdemes egyáltalán birkóznom vele?

(#29494) King Unique válasza Petyyyyy (#29491) üzenetére


King Unique
titán

Általában így szoktam, de annál csak puszta kíváncsiságból néztem meg, hogy mit talál meg elsőre és az, mennyire ok. Hát a chipset driver pont nem volt az...

(#29493) Kátai: rendszerpartíciók átméretezése, mindig tartogathat kellemetlen meglepetést és csak saját felelősségre érdemes babrálni! A gyári lemezkezelő nem mindig boldogul vele, de egy külső partícionáló már inkább. Illetve azoknak is vannak, külön pendrive-ról bootolható megoldásai is az extrém esetekre.
Az Aomei magyarul is tud, ami újabb előny.

(#29495) mutyi


mutyi
őstag

Megtudná mondani valaki, hogy ha Windows 10-re lett frissítve egy Windows 8.1, akkor ha visszaállítom az eredeti Windows 8.1-re, ami az asztalon kint volt eredetileg felhasználó mappa 8.1 alatt,az a visszaállítás során újra ott kellene hogy legyen?

(amint a múltkor írtam, az első Windows 10 indításkor volt x felhasználói néven bejelentkezve az ismerősöm és oda húzta ki az általa használt mappát,amiben mindene benne volt. Ezek után az újraindítás után belépett a rendszer egy másik felhasználóval valószínűleg,a lényeg hogy azóta sehol sem érhető el a mappa.
Másik gépbe betettem a merevlemezt, átnéztem az összes jelenlegi és Windows.old mappát is,de az old.ban üresek a user mappák.)

(#29496) raidx válasza King Unique (#29494) üzenetére


raidx
őstag

Ha a rendszerpartíció is érintett csak olyan progi jöhet szóba ami képes bootolni és úgy dolgozni. Aomei jó választás de ha sok cucc van a partíción nagyon lassú lesz a művelet. Ha a rendszert is mozgatni kell akkor veszélyes is. Ha lehet, mentést feltétlen készíts előtte!

@mutyi

Másik néven felhasználó másik birodalom! Egy csomó mappa jön létre az új usernek és alapból üresek többségben. Bejelentkezni a régi névvel és közös területre menteni. Asztal nem közös, Dokument nem közös.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29497) Fényhozó


Fényhozó
tag

Üdv mindenkinek!

Windows 8-as játékmentéseimet tudom használni, Win 10 alatt?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#29498) szucsinka


szucsinka
őstag

Sziasztok ma vettem egy gépet az egyik fórumtárstól win10 van dajta ujra indítottam és azt írja ki kb30perce hogy felkészülés az automatikus javitása telepítse újra? Vagy várjak......

(#29499) Fercsáj válasza AtHoS (#29482) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Megtaláltam a megoldást a gopro AVI problémára. Az volt a gondja, hogy SSD-ről nem akarta bejátszani a videót, aztán átmásoltam normál HDD-re és onnan már simán ment minden. Azt nem tudom, hogy miért nem szereti a gopro studio az SSD-t, de sikerült egy olyan írásra lelnem, mely szerint memóriakártyáról nem működik az AVI lejátszása, és innen jött, hogy akkor nem SSD-ről hívom be a videót.:) Szóval nem a WIN 10 a probléma.
Azért köszi a Quicktime tippet is.

[ Szerkesztve ]

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#29500) rétisün válasza Fényhozó (#29497) üzenetére


rétisün
veterán

frissített win10, vagy 'tiszta' telepítés? frissítésnél valószínűleg fogod tudni (már ha olyan mentésre gondolsz, amit a legtöbb játék a dokumentumok/felhasználóneved/.... mappába ment, ez elvileg megmaradt frissítésnél)
ha a játék a saját mappájába teszi a mentést, akkor főleg nem okozhat gondot az oprendszer-váltás.
ha pedig netre ment (pl. assassin's creed) akkor is fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.