Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) t72killer válasza Dugos (#28900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Természetesen telepítheted máshová, az iso mindenhol ugyanaz. Kulcs persze másik kell, ha új gépre teszed.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28902) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Az normális, hogy a hivatalos Win10_Enterprise_x64_Hun asztali gépemre és a szintén jogtiszta Win7-ről frissített Win10_x64_Pro-s laptopomra se érkezett még meg a TH2 frissítés? :F

(#28903) Воланд válasza jjeahh (#28871) üzenetére


Воланд
titán

az egesz kulso merevlemezt vedd sajat tulajdonba. ilyenkor nem a celt kell modositani, hanem a forrast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28904) Воланд válasza Poplacsek (#28902) üzenetére


Воланд
titán

igen, az. ha surgos, akkor szed le az isokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28905) Apucy01 válasza Dugos (#28900) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
Persze másik gépre is mehet.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#28906) King Unique válasza jjeahh (#28867) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen esetben mindenképpen saját tulajdonba kell venni az adott oprendszeren is. Ha pl. eltérő Windows verziók között használod a külső HDD-t, akkor is bele lehet futni ilyen problémába.
Ezt a leírást még korábban Windows 8.1 alatt csináltam, de jó Windows 10-re is:

(#28907) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Ha már egyszer feltelepítettem a 10-est, a 7-es alól, és most teljesen letörlöm, és USB-ről telepítem fel, akkor nem kér kulcsot?

(#28896) csixy: Köszi! :)

(#28908) rétisün válasza HeyTchiki (#28907) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg nem, mivel a gépeden már aktiválva lett a 10-es.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28909) Dugos válasza t72killer (#28901) üzenetére


Dugos
tag

Azt hogy érted, hogy kulcs másik kell? Milyen kulcs kell hozzá, ha ingyenes? Ezt nem értem. :F

(#28910) t72killer válasza Dugos (#28909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van win7-8.1 a másik gépen, akkor nem kell kulcs, nem mondtad, h mire húzod.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28911) Dugos válasza t72killer (#28910) üzenetére


Dugos
tag

Az új gépet úgy ,értettem, hogy teljesen szűz, oprendszer nélküli. Akkor is kell hozzá valamilyen kulcs?

(#28912) Bferibörs válasza Dugos (#28909) üzenetére


Bferibörs
addikt

ha jogtiszta w7 ,w8 vagy w8.1 van a gépen amire telepíted akkor frissítés után nem kell kulcs, ha szüzen iso-ból telepíted akkor minimum a felsorolt j.tiszta progi kulcsa kell a telepítéshez- kulcs nélkül nem lehet telepíteni, vagy is lehet de csak 30 napig él

új géphez mindenképpen kell kulcs a w10 nem ingyenes csak.............a legfelül felsorolt esetekben frissíthető ingyen

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#28913) Воланд válasza Dugos (#28911) üzenetére


Воланд
titán

igen, kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28914) jjeahh válasza King Unique (#28906) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& woland_y2k: Köszi, végigcsináltam háromszor is, de ugyanaz van, sajnos nem "javult meg" :(
Basszus, itt matattam még picit egyebeken és helyrejött. Köszi mindenkinek! :D :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28915) lufi7 válasza steele80 (#28859) üzenetére


lufi7
aktív tag

A Classic Theme Restorerben állítottam át a színes címsorra, ha jól emlékszem.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#28916) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Hogy áll most ez a TH2 frissítéses dolog? Már meglévő win10-re fel lehet rakni valahogy?
:R

(#28917) cattus válasza RockHaRD (#28916) üzenetére


cattus
őstag

Windows Update-en keresztül.

Do the thing!

(#28918) Feri1977


Feri1977
senior tag

Látom nagyon sok embernek gondja van mindenféle a rendszerrel..én már inkább bele se kezdek, mert vagy 10 dolgot tudnék én is írni..kérdés inkább az, a microsoft mikor dobja ki a kövektkező frissítést, van róla dátum..? Mert abban már remélem orvosolva lesz a sok idegesítő hiba! Ugyanis mindenféle baromságot beletettek a th2-be amit a kutya nem használ, a rendszer bugok stb. javítása helyett! Szóval mikor lesz TH3?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28919) RockHaRD válasza cattus (#28917) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azt írja, hogy nincs új frissítés, és nem is vettem észre komolyabb telepítést mostanság. Meg tudom valahogy nézni, hogy fent van-e? winver csak annyit ír, hogy verzió 10.0, build 10240

(#28920) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv. Mindenkinek. Esetleg valaki járt már úgy, hogy windows 8 cseréje windows 10-re a billentyűzetvilágítás eltűnt? G75VX. Esetleg a Win 10 nem a megfelelő drivereket válogatta össze, vagy talán nekem kell keresni hozzá? Egyáltalán köze lehet a win 10 cseréhez? Az fn f4 billentyűkombinációval kapcsolt a 8-nál be. Ez most a 10-nél nem működik.
Esetleg valaki valamit tud erről?
Köszi előre is.

(#28921) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Már elég rég nem tudom nézni az előzményeket edge-ben, valaki help...

(#28922) Máté94 válasza Feri1977 (#28918) üzenetére


Máté94
addikt

Nyáron.

(#28923) Feri1977 válasza Máté94 (#28922) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nyáron..? Na akkor most azonnal megy vissza a 8.1, köszönöm.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#28924) cattus válasza RockHaRD (#28919) üzenetére


cattus
őstag

A build száma mondja meg, melyik verzió van fent, az alapján nem telepítette.

Do the thing!

(#28925) edari válasza Feri1977 (#28923) üzenetére


edari
őstag

Istenem, rakd fel aztán soha ne gyere vissza. Hihetetlenül idegesítő az állandó hiszti. Ha nem jó, töröld le....

(#28926) pendre54 válasza RockHaRD (#28919) üzenetére


pendre54
addikt

Nyugi, nem vagy egyedül, nálam is vagy két hete volt utoljára frissítés(KB3106246), azóta semmi. így néz ki per-pill a verzió nálam:

Ahogy olvasgatom itt is, meg más fórumokon a problémákat a TH2-vel kapcsolatosan, addig örüljünk, amíg tart ez a kegyelmi állapot nálunk. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28927) t72killer válasza pendre54 (#28926) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, reméljük akkor kezdik széles körben teríteni, amikor a bugok legalább egy részét kipucolták belőle. Nálam sztem menni fog felfelé, ahogy érkezik, max utólag levakarom az egész rendszert ha túl nagy geb&sz van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28928) mefistofeles

Biztos sokadik helytre rakom de egyszerűen nem találok az új builden kívül más okot a problémámra. A kis HD 5450-em lecseréltem egy 9800 GT re és azóta egyszerűen a monitor natív felbontását (1400x900) nem tudom beállítani. Egyszerűen nem is szerepel a lehetőségek között. Alatta kb 10 képpontonként állítható aztán jön az 1600x900 és közte semmi... Valami tippetek van?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28929) #16695808


#16695808
törölt tag

Helyi fiokom van csak most. Es onedrive is telepitve van es szinkronizal bizonyos mappakat. Az a kerdesem, hogy ha szeretnem az aruhazat használni, ahhoz ugye Microsoft fiokkal is bekell lepni. Tehat ha ez megtortenik, akkor vissza tudom majd allitani hogy a helyi fiok jelszavat kerje a pc az elindulas utan. Ha nem akkor hogy lehet kikapcsoni a jelszokerest? Ja, es ha Microsoft fiokkal is belepek akkor a onedriveval mi tortenik, miket fog szinkronizalni a Windows 10 onmagatol, milyen mappakat?

[ Szerkesztve ]

(#28930) Syl válasza #16695808 (#28929) üzenetére


Syl
nagyúr

A OneDrive ugyanúgy szinkronizál tovább. MS accountnál is kikapcsolható a jelszó, de akár pin-kódot is beállíthatsz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28931) sirály12 válasza pendre54 (#28926) üzenetére


sirály12
őstag

Épp most frissültem. Tartott vagy 15 percig, örültem is neki. :(((

Win 10 Pro
Most már verzió: 1511 build: 10586.14

Beállításaim megmaradtak, eddig jó. Kopp-kopp-kopp.

Szerk.: Csak az a rohadt OneDrive jött vissza. Szedhetem le megint. :W

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#28932) mefistofeles

Mea culpa, mea maxima culpa.... :R
Mit dicsértem eddig a win 10-et (nem is volt vele tényleg semmi gondom, erre kicserélek egy videokaártyát és elszaródik jópár dolog...... kurva ideges vagyok

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#28933) debrecenikri


debrecenikri
tag

Valaki tud segíteni? Van egy Trust Quasar tipusú headsetem. Az lenne a probléma, hogy a laptop (win 10) nem érzékeli a mikrofont. A probléma Win 7 esetén nem áll fenn. Annak lehet valami köze, hogy a laptophoz a fejes csak egy jacken tud csatlakozni, tehát nem használom hozzá az elosztóját, win 7 esetén pedig be van dugva mind a két ágba? A válaszokat köszönöm!

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#28934) csixy


csixy
addikt

A zacsim dagad lassan. Ugyanazzal a beállítással és ugyanazzal a vassal ubival fel tudok kapcsolódni a wifire ,win10-zel meg Nem lehet kapcsolódni ... !!! Miért ? Az Openwrt köpködi a win10-et?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28935) junior11


junior11
veterán

TH2 óta már másodszor nem bootol be rendesen a rendszer (volt tiszta telepítés), megáll fekete képernyőnél, aztán semmi, csak ki- és bekapcs segít. Mi lehet az oka? W8 és 8.1-gyel az évek alatt szinte semmi baj nem volt, ezzel a rendszerrel meg mindig akad vmi bosszantó. Vmi ötlet? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28936) kezo0 válasza junior11 (#28935) üzenetére


kezo0
addikt

Kapcsold ki a fast boot-ot, ez többeknél segített ilyen esetben. Ha korábban ki volt már kapcsolva, lehet, hogy a TH2 visszakapcsolta (nálam pl. ez történt)...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#28937) BullZeye


BullZeye
veterán

W10 alatt tökéletesen van hang Lenovo T450-es laptop MINIDP->HDMI átalakítóval. Viszont ahogy elmegy sleepbe a TV, eltűnik a lejátszó eszközök közül. Ugyanezt csinálta az előző X220-as laptop is. Bosszantó, hogy W7/8.1 alatt tökéletesen működik, valamint ha restartolok visszajön a hang.

Van erre már valami megoldás? Eddig azt hittem, hogy X220-ban régi az Intel HD3000-es gpu és emiatt bugos a driver, de ez egy alig fél éves gép i5-5300u procival és HD5500-al.

Van valami tippetek? Mert már kezdek begolyózni, mert ha kikapcsolom a TV-t a laptop előtt, akkor utána csak restartal jön vissza a hang.

[ Szerkesztve ]

(#28938) BullZeye válasza BullZeye (#28937) üzenetére


BullZeye
veterán

Intel HD 10.18.15.4256 driver van fent W10 x64-hez

(#28939) junior11 válasza kezo0 (#28936) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, és hol tudom kikapcsolni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28940) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha feltesze 1511 build és elindítok egy játékot, (amivel) korábbi buildben nem volt gond, akkor kék halál...

Friss telepítés, win10sajat driverei...

Mi lehet az oka?

(#28941) ignisz


ignisz
senior tag

A tálca állandóan látható pedig a beállítás más. Mit lehet tenni?
Megoldódott. Így jelzett a rendszer, hogy van program frissítésem.

[ Szerkesztve ]

(#28942) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lassan majd én is frissíteni akarom a notimat.Most jogtiszta 8.1 van rajta.Viszont nem szeretnék itt rendszeren belül bajlódni és teljesen friss telepítést szeretnék!Kicsit olvasgattam a témában és úgy látom,hogy le kell tölteni a MediaCreationTool eszközt és azzal készíteni egy iso filet.Akkor,ha ez kész azt felteszem dvd lemezre és onnan indítom a bootolást és települ is?Ennyi lenne?
Akkor most jön a hülye kérdés! :D
Ez akkor a Windows honlapjáról szedi le a legfrissebb Windows 10-et?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28943) rétisün válasza Orlin (#28942) üzenetére


rétisün
veterán

először frissítsd a mostani rendszert, és ha beaktiválta magát, utána tedd fel a friss telepítést.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28944) csixy válasza Orlin (#28942) üzenetére


csixy
addikt

Nem , a lemezképet mountold be a futó rendszeren és inditsd el a setup exét. Ha beaktivàlta magàt, akkor utána jöhet a tiszta telepítés. Akkor majd amikor kéri a szàmokat azt skipelni kell.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28945) BullZeye válasza Orlin (#28942) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha olyan windowst teszel fel, amiben már benne van a novemberi patch, akkor a w8/w8.1-es kulcsot simán elfogadja és aktiválja magát. Egyszerűség kedvéért én Ncore-ról leszedtem a legújbab W10 pro-t, tiszta telepítést csináltam formatálással, és utána simán elfogadta a w8 pro kulcsot.

2 itthoni gépen is kipróbáltam, mindkettőn azóta is hiba nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#28946) Orlin


Orlin
addikt

Aham.Asszem értem.Néztem egy videót a témában.Akkor ennél a résznél majd az egyénit választom és akkor csinál egy tiszta telepítést.Ilyenkor lesz majd windows.old mappa vagy az sem marad utána?Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28947) Darren82


Darren82
tag

Üdv Mindenkinek.
Nagyon alap kérdéseim vannak, ha tudnátok segíteni:
Windows 10-re frissítéskor csak közvetlenül a rendszer frissül, a programokból semmi nem törlődik? Már ami nem közvetlenül Microsoft termék?

Rendszerindítás után nem kell majd választani a régi és az új rendszer között?
Google chrome-ot használok, ebben is megmaradnak a beállítások?
Alap Windows felhasználó vagyok,ilyen szempontból stabil a Windows 10?
Internetbeállítások módosulnak? Köszönöm.

(#28948) Syl válasza Orlin (#28946) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha így csinálod, akkor formatcé lesz és akár aktiválási gubanc is :U
Sokkal egyszerűbb: windows update, win10 frissítés, majd megkérdezi, hogy mi legyen az adatokkal. Ott azt kéred hogy semmi ne maradjon meg (se adat, se program), így kapsz egy tiszta, aktivált windows-t, a régi motyóid meg a win.old mappába lesznek elmentve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28949) steele80


steele80
senior tag

Még egy idegesítő hibát hozott nekem a TH2. Az idáig teljesen néma notim ventilátora kikapcsolásnál max fordulatra felpörög. TH2 előtt nem volt ilyen. Ennek vajon mi lehet az oka?

(#28950) ux1 válasza steele80 (#28949) üzenetére


ux1
addikt

Portalanít... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.