Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29053) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Továbbra is a Boot Crash hibával küzdök.

Előzmény:
link1: [link]
folytatás, link 2: [link]

Beállítottam, hogy amikor crashel ne indítsa újra a gépet, hanem jegyezze az eseménynaplóba a "Minidump" mappába "dmp"-ben. Felraktam a Blue Screen View nevezetű segédprogramot a kiolvasásához. Azóta szépen gyűltek is a hibák:

Mint látható az "ntoskrnl.exe" az mindig állandó az összes hibánál.

Következő művelet a Windbg analízis lenne, de azt még nem próbáltam. Kicsit bonyolultnak tűnik, mivel azt hiszem szimbólumokat kell letölteni hozzá, meg érteni is kéne kiolvasni a hibát belőle. Szóval ha valaki vállalkozik erre vagy segít abban, hogy elmondja hogyan csináljam, annak előre is köszönöm.

Amilyen módszereket elvégeztem a hiba megoldására:

Bios frissítés (verzió: F7; Dátum: 08/03/2015; ID: 8A06AG03)

Megmértem az alaplap aksiját. Megvan a 3 V a multimeter szerint.

Memtest86-ot(Uefi-s 6-os verziót) lefuttattam 9 órán keresztül. Nem talált hibát. Az aida64-el mért sebesség szerint dual channelben van.

Lehúzgáltam minden usb-s "kütyüt" és úgy indítottam a gépet. Nem történt változás.

Minden használatban lévő hardver driverét lefrissítettem a legújabbra, beleértve az intel chipset drivert is. A hálókártyával meg az alaplapi hangkártyával nem foglalkoztam mivel azok ki vannak iktatva a Bios-ban.

Bios-t optimized defaultra állítottam (Kikapcsolta az XMP profile-t is, így most csak 1333 mhz-en megy).

Valakinek valami ötlete a továbbiakban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.