Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) snooze válasza csixy (#28050) üzenetére


snooze
veterán

sajna valamiért nincs..a legujabb frissités óta..nem engedi még az órát sem átállitani..a modositás ablakba csak a nem-re enged kattintani,az igen az szürke..

GO Gunners!!!

(#28052) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

Enterprise verzióra jött már valakinek frissítés (10586)? Elvileg fog jönni ? Itt még semmi... :F
Próbáltam visszaolvasni, biztosat nem találtam...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#28053) junior11


junior11
veterán

A TH2 feltelepítése után a touchpad-gesztusvezérlés nekem nem működik. Hogyan tudnám ismét használni? Már megszoktam... :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28054) z0d1@Ku$ válasza snooze (#28051) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

ugyan ez a problémám, de én nem frissítettem még. :(

(#28055) raidx válasza junior11 (#28053) üzenetére


raidx
őstag

A touchpad dríver újratelepítése nem segít esetleg?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28056) snooze válasza z0d1@Ku$ (#28054) üzenetére


snooze
veterán

amit a neten találtam,hogy hogyan kell,sajna egyik sem jo.. :(

GO Gunners!!!

(#28057) junior11 válasza raidx (#28055) üzenetére


junior11
veterán

Ezekre gondoltam: [link] Például 2 ujjal görgetni fel és le tudok, de már 3 ujjal nem reagál, nem hozza elő a több ablakos módot stb... Beállításokat néztem, de nem találtam semmit, azelőtt magától ment automatikusan...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28058) z0d1@Ku$ válasza snooze (#28056) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én sem találtam még megoldást. A legnagyobb probléma, hogy minden, amivel meg lehetne oldani, rg-jogot kér :W

(#28059) snooze válasza z0d1@Ku$ (#28058) üzenetére


snooze
veterán

pontosan igy van nálam is..akkor most mi van ilyenkor?

GO Gunners!!!

(#28060) z0d1@Ku$ válasza snooze (#28059) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Jó kérdés, szerintem egy újratelepítés. Ez egy elég nagy probléma szerintem a w10-ben, már több ember is jelezte ezt a problémát, de megoldás nem született rá.

(#28061) csixy válasza snooze (#28051) üzenetére


csixy
addikt

A fiókokat nézted már
így is:

meg így is?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28062) ignisz válasza z0d1@Ku$ (#28058) üzenetére


ignisz
senior tag

Tegnap nekem is ez volt, újra telepítés lett belőle. Egyik fórum társ említette, hogy csökkentett módban 5 perc alatt meg lehet csinálni, guglizzak rá. Kerestem, de nem találtam, újra telepítettem.Nálam azért ment el a rg jog mert valamit elmatattam.

[ Szerkesztve ]

(#28063) z0d1@Ku$ válasza ignisz (#28062) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha elérném a csökkentett módot, nekem is menne, de mivel msconfigban ahhoz is rg jog kell, így esélytelen :W

(#28064) vlevi válasza z0d1@Ku$ (#28063) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bootolás közben lődd ki reset gombbal. Egy idő után rá fog jönni, hogy nem megy a rencer, és fel fogja ajánlani a caokkentett modot.

(#28065) nemethchek19 válasza Pyzoo (#27960) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

A Bios-ra gondolsz?

Itt alapjáraton ki van kapcsolva:

Viszont amit észrevettem, hogy a Boot Mode: "Uefi and Legacy". Ez mit jelent?

Egyébként mikor telepítettem a Windows-t nem Uefivel telepítettem, hanem csak simáról bootoltam be a lemezt.

Alaplap: Gigabyte H97M-D3H

[ Szerkesztve ]

(#28066) repvez


repvez
addikt

valaki tudna arról információt, hogy egy toshiba satelite L750d-16k tipusu laptopra , hogyan lehet drivereket frissiteni, ha a gyári oldalon nem találni hozzá win 10es drivert?minden alkatrészhez.

win 10 pro 64 bites rendszer a legujabb verziós.

(#28067) nemethchek19 válasza Pyzoo (#27960) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ja bocsi, már megtaláltam a WIN-ben is. Itt tényleg be volt kapcsolva. Kiveszem a pipát. Megfigyelem majd, hogy előjön e továbbra is a probléma

[ Szerkesztve ]

(#28068) #97246720


#97246720
törölt tag

üdv...valakinek van valami tippje arra hogy törléskor miért írja ki azt hogy " Érvénytelen MS-DOS funkció" ?

az asztalról 2 mappát és egy képet nem enged törölni ettől a hibától?

ha lehet kerülném a gyári visszaállítást....

hivatalos kiadás van fent.... win8.1 with Bing-ről lett frissítve...

(#28069) Boonen007


Boonen007
őstag

Az Edge még az új updadte után is elég karcsú.. Fogja magát és böngészés közben bezár, azért ez elég ciki....

(#28070) csixy válasza repvez (#28066) üzenetére


csixy
addikt

http://download.drp.su/online/DriverPack-Online_370088566.1446830074.exe

Az exe indítása után válaszd a manual install-t és csak a drivereket engedd meg neki a szoftvereket ne , mert még a böngésződ is perfekt lesz oroszból és gondolom, hogy a yandex marketre sem lesz szükséged.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28071) Nimda


Nimda
addikt

Meghalt az a vinyóm, amin elsődlegesen aktíváltam a Win10-et, ami upgrade volt Win7-ről.Viszont most ezt írja ki a gépház, deaktiválni már nem tudom a régi rendszert, van egyéb teendőm, vagy jó ez így?

Csak a vinyó változott hardveresen és kapott még némi ramot.

[ Szerkesztve ]

(#28072) raidx válasza Nimda (#28071) üzenetére


raidx
őstag

Nínincs ott semmi baj!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#28073) Elektrikus válasza patex1983 (#28043) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

1.

Talán azért mert magyar?

2.

Sorbaállás van.

Ui:

Én se kapok! (de várok)

[ Szerkesztve ]

(#28074) mrazgabor válasza Elektrikus (#28073) üzenetére


mrazgabor
tag

Én se kaptam meg sokáig, de a renszerre ráfért más egy reinstal. Utánna egyből jött is a frissités.

(#28075) Elektrikus válasza mrazgabor (#28074) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

240-es Buildom van, állítólag az kapja meg legkésőbb...

Reinstall szoba se jöhet 50 programot nem szeretnék újra telepíteni! :(

[ Szerkesztve ]

(#28076) mrazgabor válasza Elektrikus (#28075) üzenetére


mrazgabor
tag

:DD és sem jókedvemből csináltam elhiheted :DD

Szintén amúgy a 240 ment fel és volt fent előtte. Igaz van olyan ismerősöm aki nem kapta meg ugyanúgy.

Amúgy ebben a frissitésben ez a skype elég sz*r külön ablakban van a videóhívás és az üzenetküldés, a 8.1 win jobb volt e téren

(#28077) Elektrikus válasza mrazgabor (#28076) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Egyelőre van 8.1-em is, nekem is jobban tetszik mint a 10, de haladni kell a korral! :))

Mivel a 90 napből már 160 eltelt! (enterprise próbaverzió) :)

[ Szerkesztve ]

(#28078) Syl válasza Elektrikus (#28077) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is gondolkodom a frissítésen, de még nem kaptam megnyugtató választ a hangmizériámra (#27964).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28079) #93794560 válasza Syl (#28078) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows 10 nincs túl jól ellátva hangdriverekkel, lehet, hogy a te problémádat is ez okozza. Nem tudni, miért, de a hangkártyák gyártói nem árasztják el a felhasználókat megfelelő driverekkel. Az én gépemben, Lenovo Z50-70, Conexant hangvezérlő van. Létezik hozzá Windows 10-es driver, de rossz a hangja tőle, olyan, mint egy kisrádió, basszus sehol. Az az egészben a poén, hogy a két évvel ezelőtti, Windows 8.1-hez készült driver viszont tökéletesen megy 10-esen, így most azzal használom.
A Windows 10-nek ez az új változata egészen jónak mondható, de persze szokni kell.

(#28080) #97246720


#97246720
törölt tag

Erre

valaki valami megoldást?

(#28081) Sátán44


Sátán44
addikt

Tiszta telepítéssel tettem fel a (1511) W10 pro-t és nem engedi leaktiválni a W7 pro jogtiszta kulccsal. Azt írták, hogy már nem kötelező a meglévő rendszerre ráfrissíteni, hanem mehet egyből tisztán. Mit javasoltok tegyem fel megint a W7-et és frissítve próbáljam?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#28082) Petyyyyy válasza Sátán44 (#28081) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Javasolták már párunknak, hogy aktiváljuk a 7/8 kulccsal, de hiába. Nem fogadta el szinte senkinek. Szóval reinstall.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#28083) pendre54 válasza Elektrikus (#28075) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Csatlakozom, nálam is még a ma reggeli állapot ilyen, a frissítés területén niksz ugribugri :) :

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28084) *Ropi* válasza #97246720 (#28080) üzenetére


*Ropi*
félisten

Unlocker.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28085) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amióta felment az utolsó upgrade az IE11-hez (flash), azóta lényegében használhatatlan. Még a kezdő msn lapot sem tölti be, vagyis az ott látható videókat.. Mit sikerült tenni ezzel?

CSináltam már alap állapotba állítást, előzmény, süti törlést..stb, stb.. De semmi, összeomlanak az oldalak..

Firefox alatt minden tökéletesen működik.. :F Korábban minden tökéletesen működött explorer alatt is.

Ha próbálkozom használni, úgy megáll, hogy egy pár percig a tálcát sem lehet használni, nem lehet megnyitni semmit.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28086) tatararpad válasza hackeeeee (#28085) üzenetére


tatararpad
őstag

Mondjuk akkor használj Firefoxot?

(#28087) hackeeeee válasza tatararpad (#28086) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt használok, csak van, amihez explorer kell. Plusz több olyan ismerősöm van, aki megszokás miatt explorer-t használ.

Ez nem megoldás.

Véleményem szubjektív...

(#28088) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok!

Sajnos most nincs időm végigolvasni a topic-ot, de szeretnék kérdezni tőletek.
Olvastam, hogy a 1115-ös frissítéssel a WIN10 elfogadja a korábbi (WIn7, 8, 8.1) kódokat is az aktiváláshoz.
Nekem ez mégsem sikerül.
8.1 Enterprise kódunk van több gépre, amik jól működtek 8.1 Pro telepítése esetén Win10-nél viszont nem tudom működésre fogni. Próbáltam Pro és Enterprise verziókkal is.
Mi lehet a gond? Egyáltalán működhet?
Igazából nem lenne kedvem minden 8.1-es gépen egy teljes Win10 frissítési procedúrát végigjátszani, jó lenne ha rögtön Win10-et tudnék telepíteni!

Köszönöm, ha válaszoltok.

(#28089) tatararpad válasza hackeeeee (#28087) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha WU-n jött a frissítés akkor megpróbálhatod törölni.

(#28090) worxland válasza LWhite (#28088) üzenetére


worxland
addikt

Szia! Azt olvastam (nem próbáltam), hogy nem a telepítéskor kell megadni a Win7/8.x kódot, ott skip-elni kell, hanem a telepítés után az aktiválásnál.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28091) csixy válasza #97246720 (#28068) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg őket átnevezni és utána törölni.
Vagy bootolj be egy live linuxot és onnan már ki tudod törölni. De csak óvatosan!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28092) LWhite válasza worxland (#28090) üzenetére


LWhite
tag

Igen, ott gondoltam, hogy nem fogadja el, már telepítés után, az aktiválásnál próbálkozom (sikertelenül).

(#28093) csixy válasza pendre54 (#28083) üzenetére


csixy
addikt

Ebben benne van az általam említett ominózus nyomtató kezelési újítás, vagy még nincs?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28094) hackeeeee válasza tatararpad (#28089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most, hogy mondod, megpróbáltam..

Annyit elértem, hogy a tálca úgy néz ki nem omlik össze, de a böngésző ugyan úgy használhatatlan.. :( Akkor így viszont lehet, hogy maga az explorer is frissítésre került, és az okozhatja az anomáliát.

Véleményem szubjektív...

(#28095) tatararpad válasza hackeeeee (#28094) üzenetére


tatararpad
őstag

Windows összetevőknél ha az IE-t kikapcsolod, majd újra engedélyezed, az lehet hogy reseteli, ezt nem tudom, de egy próbát megérhet, persze felkészülve az adatvesztés ellen. Ha meg magát a flasht baszta el az Adobe azt most nemtudom hogyan kell rollbackelni, mert emlékeim szerint az IE beépítettet használ, de próba cseresznye alapon meg lehet próbálni felrakni az Adobetól és hátha megoldja.

(#28096) #97246720 válasza *Ropi* (#28084) üzenetére


#97246720
törölt tag

Nyet...már próbáltam...ugyan úgy ott marad...semmi nem fogja,de még sem engedi törölni...lehet majd megpóbálom egy live linux alól törölni
Az a baj hogy nem tudom kivenni a laptopból a winyót...nincs leszedhető nyílás... Akkor már megoldottam volna...egyenlőre rejtve van, nem látszódik, de idegesít hogy miért nem engedi törölni, meg mi ez az "érvénytelen ms-dos művelet" vajon mi okozza...

(#28097) hackeeeee válasza tatararpad (#28095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a gond, hogy ami nem megy IE alatt, az nem megy Edge alatt sem, de legalább az edge nem dobálja fel, hogy xy oldal nem válaszol, hanem betölti, csak hiányosan. Az IE11 az lényegében kihasal, és sehová tovább, csak egyszerűen nem értem, hogy miért..

Firefox alatt minden klappol, mint említettem, a default explorer kezdőoldal FF alatt tökéletesen működik, explorer alatt nem tudom megnézni ott sem a képeket, sem pedig a videókat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28098) junior11


junior11
veterán

A TH2 óta nekem sz@rakodik az Edge:

- hiába lett gyorsabb, több ablak megnyitásakor egyszer csak fogja magát és összeomlik, kilép magától

a másik, ami még jobban bosszant, mert előtte ilyet nem tapasztaltam

ha több oldal egyszerre ki van nyitva egy bizonyos idő után néhány odalt egyszerűen nem tudok megnyitni, nem reagál a bezárásra sem és nem szabályosan mutatja a megnyitott oldalakat, csak a böngésző bezárása segít. A TH2 előtt ilyen nem volt.

Nálatok mi a helyzet?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28099) tatararpad válasza hackeeeee (#28097) üzenetére


tatararpad
őstag

Gyorsítótár sütik ilyesmi törlése? Meg IE-nél tán van valami diagnosztika gomb mikor nem tölti be az oldalt, néha az is segít.

[ Szerkesztve ]

(#28100) hackeeeee válasza tatararpad (#28099) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Természetesen megvolt. Explorer alaphelyzetbe állítása is megvolt, az sem segített.

Megnéztem, frissült az IE is az update-tel, valszeg ez okozza a galibát.

Megnéztem, update nélkül a verziószám 11.0.10240.16590, update után pedig 11.0.10586.0. Az előző verzióval másik gépen tökéletesen működik minden...

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.