Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) tlac


tlac
nagyúr

vettem egy win8-as tabletet (még csak nem is 8.1 van rajta)
az uefi-ben van a kulcs, tudok rá rögtön tenni win10-et a 8-ast legyalulva vagy frissítenem kell előtte 10-re?

(#29652) kungzi


kungzi
veterán

Pl torrent letoltes ertesiteset hogy lehet kikapcsolni a windowsban? Jobb alul jelenik meg mindig. Koszi

(#29653) gabee jr válasza Raruh (#29602) üzenetére


gabee jr
tag

Hálistennek, a Win10-re volt egy új 240-es HyperX SSD-m meg egy régebbi Windows 7 kulcsom. Aztán úgy oldottam meg, hogy feltelepített, beaktivált Win10 SSD-jét egyszerűen kihúztam, majd az előző SSD-n lévő működő Win7 rendszeremen csináltam egy master boot record javítást (bootrec /fixmbr...) aztán a régi bejáratott rendszerem alól mentettem adatot. De ha nem lett volna hozzá semmim, akkor marad az általad is mondott bebootolós adatmentés. Kösz azért! :K :)

"Csukaharapást szőrivel"

(#29654) Raruh válasza kungzi (#29652) üzenetére


Raruh
tag

micro torrentre("u" torrent), vagy bittorrentre gondolsz? Pí torrentről még nem hallottam.
Ha a felugró buborékos értesítés zavar, azt bizony a kliens beállításain belül tudod módosítani: Beállítások -> További beállítások -> UI beállítások -> Értésítési lufik mutatása a tálcán [képecske]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29655) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Sohasem gondoltam volna, hogy betérek ide, de mindig van egy első alkalom. :D
Tehát probléma a következő, random jelentkezik, Windows 10 Pro x64-essel a Trashold 2 óta az ablakkezelés bolondul meg, mégpedig a tálcán navigálva.
Ha ráviszem az egérmutatót sokszor nem tud váltani 2 intéző ablak között a kis képeken, vagy ha pl. Chromera kattintanék az intéző mögött jön fel és nem kerül előtérbe az ablak.
Tiszta újratelepítés sem oldotta meg, ha van bármi ötlet szívesen veszem, előre is köszönöm. :R

(#29656) raidx válasza kungzi (#29652) üzenetére


raidx
őstag

Jobbra alul Egy füzetlapszerű ikon Új értesítések, jobb klikk és nyugalmi időszak bekapcsolása. De a gépházba is beállítható, mik küldhetnek értesítést (nem mindig veszi komolyan a Win 10).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29657) kezo0 válasza kungzi (#29652) üzenetére


kezo0
addikt

Raruh: szerintem az Pl., vagyis például. :)

Gépház --> Rendszer --> Értesítések és műveletek, itt pedig az "Értesítések megjelenítésére jogosult alkalmazások" alatt ki tudod kapcsolni (nálam be van kapcsolva):

(Megjegyzés: jellemző, hogy a Posta kivételével a többi itt felsorolt alkalmazás ikonja vagy rohadt pixeles, vagy csak egy fekete négyzet van a helyén... Nagyon igényes.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#29658) Raruh válasza kezo0 (#29657) üzenetére


Raruh
tag

Jaaa, hogy jaaa. Hát végülis bármi lehet

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29659) kungzi válasza kezo0 (#29657) üzenetére


kungzi
veterán

Igen ez kell. Koszi mindenkinek. utorrent amugy.

(#29660) Viper26


Viper26
nagyúr

Erre valaki pls? :B

Pixel 7 | FR955

(#29661) #97246720 válasza Viper26 (#29660) üzenetére


#97246720
törölt tag

nem értem a kérdést... "mehet-e 1-1 partíciónak?" a C: és a D: így elnézve más-más fizikai lemezen van...összevonni csak úgy lehet ha a C:-n csinálsz egy mappát és a D:-t nem fizikális meghajtóként használod hanem hozzárendeled a mappához, mikor azt megnyitod akkor arról a lemezről fog beolvasni mindent, de fizikális partíciót nem tudtsz csinálni belőle...
a Disk1 csak 120Gigás a Disk2 meg a Disk3 ha jól nézem akkor azok 1 Terásak...

[ Szerkesztve ]

(#29662) Syl válasza #97246720 (#29661) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem arra céloz, hogy legyalulható-e a sok unallocated meg reserved partíció/üres hely.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29663) Raruh válasza Viper26 (#29574) üzenetére


Raruh
tag

Én legyalulnám az egészet, és mehetne az újraparticionálás. Ami kell a rendszernek, út is lefoglalja.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#29664) #97246720 válasza Syl (#29662) üzenetére


#97246720
törölt tag

azért írtam hogy nem értem a kérdését... amit leírtam az csak azt tükrözi amit elsőre kihámoztam a kérdéséből...

(#29665) Syl válasza #97246720 (#29664) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem véletlen van az a mondás, hogy kérdezni is tudni kell :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29666) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok! Van msata port a notebookomban. Megoldható valahogy, hogy belepattintok egy 'budget' kis ssd-t (pl csak egy 16GB-t), akkor az a winyommal - amin a rendszer is van - összedolgozzon úgy, mintha egy hybrid drive lenne a gépben?

(#29667) Viper26 válasza #97246720 (#29661) üzenetére


Viper26
nagyúr

Arra gondolok, hogy egyben lehessen.
Külön két partíció, de ilyen bénán, darabolva.

Pixel 7 | FR955

(#29668) bepken válasza Snip3r_HUN (#29648) üzenetére


bepken
veterán

nálam jelenleg így állnak a dolgok...

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#29669) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Hölgyek-urak, egy talán triviális probléma, amit azt hittem, levetkőzik majd, de nem...
A gépen fullhd monitor van, nativ felbontással alapértelmezetten. (1920*1080) Ha lekapcsolom a monitort (csak a monitort!) majd újra visszakapcsolom, olyan, mintha közben leváltott volna 1024*768-ba. Ennek megfelelően az ikonokat átrendezi, a nagyobbra nyitott ablakokat leméretezi ekkorára. Nagyon bosszantó. Valami ötlet?
(Radeon HD 5670, ha fontos)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#29670) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az normális, hogy a hosts fájl tök üres? Chrome ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hibát dob ki (bár gondolom a hasznaltauto oldalával van valami, remélem nem csak nálam nem jön be), és gondoltam, megnézem a hosts fájlt, nincs-e benne fölösleges cím, aminek az elérése blokkolva van. Megnyitom jegyzettömbbel (vagy TotalCommanderrel) és teljesen üres!?

(#29671) #56474624 válasza kezo0 (#28936) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam hasonló probléma volt nemrég, de megbocsáss, ez nem igazi megoldás. Eleve a fast boot kikapcsolása hátrány időben, összesítve az összes bekapcsolást nálam bőven több (az SSD ellenére), minthogy 2 hétben egyszer előjön a fekete képernyő, majd újraindulás.

(#29672) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Az aprón többen árulnak win.10 pro kulcsokat, elég kedvező áron, érdemes ilyet venni, esetleg mire kell figyelni?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29673) vlevi válasza Gabesz87 (#29670) üzenetére


vlevi
nagyúr

Teljesen üresen is jó.
A hosts file még a DNS előtti időkben keletkezett, buzgó rendszergazdák ebbe írogatták az IP címekhez tartozó gépnekevet. 3-4 gépes belső hálózatban ez még megoldható volt. Amióta többmilliárd gép eszköz kering egyetlen hálón, ráadásul az IP címet is dinamikusan kapják, ezért értelmetlen.

(#29674) #97246720 válasza Viper26 (#29667) üzenetére


#97246720
törölt tag

sajnos nem lehet...

én viszont most kűzdök az új tabommal hogy frissíteni tudjam win10-re :)

(#29675) Szejke13


Szejke13
csendes újonc

Hali! A kérdésem egyszerű. Új gépet veszek, Skylake alapút. Windows 10-et érdemes rátenni, vagy maradjak a 7-nél?

(#29676) Syl válasza Szejke13 (#29675) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért tennél egy vadi új hardverre sokéves OS-t? Szopni akarsz a driverekkel?
Egyébként a kérdés helyesen: Windows 10-et érdemes venni... ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29677) #02760448


#02760448
törölt tag

Üdv :Y Lehet hülye kérdés szeretnék egy legális Win 10-et azt telepíthetem, aktiválhatom többször vagy csak egyszer. Nem OEM verzió.

(#29678) sh4d0w válasza K4jusz (#29666) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

https://www.coreinfinity.tech

(#29679) cattus válasza #02760448 (#29677) üzenetére


cattus
őstag

Igen, viszont egyszerre csak egy gépen lehet aktiválva.

Do the thing!

(#29680) bopeti98 válasza qantum (#29672) üzenetére


bopeti98
őstag

Olyat vegyél, amihez adják a eredetiséget igazoló matricát is, és készül adásvételi szerződés ( vagy számla ).
Nem kell feltétlenül 10-es kódnak lennie. 7-es meg 8-assal is tudod aktiválni a Win 10-et.

[ Szerkesztve ]

(#29681) Kakumix válasza qantum (#29672) üzenetére


Kakumix
senior tag

Tapasztalatból írom, hogy nem érdemes. Bármikor inaktiválhatja a microsoft a kulcsot. Bukod a pénzt és amíg működik addig sem legális csak úgy működik (lehet frissíteni, de egy aktivátoros megoldást is lehet). Lebukni nehéz vele, mert a NAV és a rendőrség csak ezért nem fog kimenni hozzád, de ha egyéb dologgal lebuksz vagy csak kapsz egy adóellenőrzést ezt is a listádhoz írják (céges használat esetén) :)

bopeti98: Ezek csak kulcsokat árulnak, a kérdésben is így volt. De, ha olyat vesz amit írtál, akkor már csak kisebb kellemetlenségek lehetnek (pl. a régi tulaj tovább használja, kiteszi a netre a kódot stb. és ezért tiltja le a microsoft). Persze vannak becsületes eladók - hiszem hogy többségben -, de ezeket is figyelembe kell venni, ha használt windowst vesz az ember. Írom ezt úgy, hogy magam is vettem és adtam is már el olyat, amivel nem volt gond .

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#29682) #02760448 válasza cattus (#29679) üzenetére


#02760448
törölt tag

:R

(#29683) vlevi válasza Syl (#29676) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Miért tennél egy vadi új hardverre sokéves OS-t? Szopni akarsz a driverekkel?"
Hát ezen már én is elgondolkodtam.
Hogy akar-e valaki szopni azzal, amit a win10 művel :D
Amiről ezt az egész topic szól. Ténylegy egy kicsit furcsa (vagy nagyon), hogy itt a win10-ben, amit a usereknek csak aligpár százaléka használ, százával gyűlnek a problémák, hozzászólások, ellenberger a win7-es topicban alig van mozgás. Mer műkik, azt nem kell babrálni :D
Ettőlfüggetlenül az elv, amit írtál, abban igazat adok neked, tényleg jó lenne, ha egy új gépre a mostani rendszert tehetné fel az ember, de mivel ez a rendszer ily erősen béla állapotú,( ráadásul köztudottan sose lesz egy kész rendszer, legfeljebb elavult béta :P ), én javasolnám a korábbi kiforrott rendszerek valamelyikének telepítését. 7, vagy 8.

(#29684) Syl válasza vlevi (#29683) üzenetére


Syl
nagyúr

>Hogy akar-e valaki szopni azzal, amit a win10 művel

Jogos ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29685) csixy


csixy
addikt

Az értesítési panelon keresztül hogyan üzenhet nekem valaki, hogy a skype partnerem akar lenni, amikor már rég nem használok skyope-ot és az értesítést a mail-emban nem találom meg. ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29686) Viper26 válasza #97246720 (#29674) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor így marad. :(

Pixel 7 | FR955

(#29687) AlyrArkhon válasza csixy (#29685) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

amikor az MS megvette, akkor az msn.net egyesült a skype-pal.
Tetszik érteni? :)
kifejtem:
SKY(pe+msn.)NET

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#29688) csixy válasza AlyrArkhon (#29687) üzenetére


csixy
addikt

Jujujj!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29689) nanus válasza AlyrArkhon (#29687) üzenetére


nanus
senior tag

Basszus az ítélet napja .....a SKYNET öntudatra ébredt...

(#29690) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Korábbi hozzá szólások, netes hírek stb miatt nagy kétségek közepette, de mégiscsak úgy döntöttem, kipróbálom a Windows 10-t.

Hát nem mondom, hogy csalódás a 7 után, de vannak benne nagyon-nagyon idegesítő dolgok, amit egyszerűen nem értek, miért lenne olyan k*rv@ nagy probléma, hogy ne úgy legyen vagy éppen úgy legyen... :)

Igazából pár kérdésem lenne, a véleményemet a továbbiakban inkább megtartom magamnak:

1. Be lehet már állítani a címsor színét feketére, van valami mód rá? Esetleg ott valahogy, ahol a sötét témát is be lehett kapcsolni (szóval valahol itt: HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes) módszerrel?

Vagy esetleg a rendszerben valahol valami színkódot átírni, stb...

2. A Start menübe kirakott programok ikonját lehet valahogy módosítani? Próbáltam, hogy először az eredeti helyéről jobb klikk, Küldés, Asztal (parancsikon létrehozása), majd az ikon úgy megváltoztatása, de mikor behúzom a Start menübe, nem zavarja. (Az eredeti vagyis telepített helyén a 7 alatt sem lehetett megváltoztani?)

3. Tálca sima fekete, nem átlátszó. Hogyan? Vagy ezt is felejtsem el? (Remélhetőleg csak egyelőre)

Amúgy az itt leggyakrabban emlegetett bugokból nálam eddig semmi nem jött elő. Nekem a winyó kezelésével van problémám, azt viszont nem tudom, hogy a Windows miatt van-e, de hogy köze van hozzá, az tuti, mert 7 alatt nem volt ilyen vészes, persze ott is csinálta, csak nem ilyen durván:

Alapból ugye van a fejparkolgatás, ami önmagában is rohadt idegesítő és érthetelenül felesleges, emlett letiltani sem lehet ugye, miért is lehetne...
7 alatt is meg-meg akadt, mikor böngésztem a cuccok között a winyón, de 10-nél nagyon durva. Általában több, mint fél percig tart, mire észhez kap. Másoláskor meg el se nagyon kezdi, majdnem 1 perc is eltelik, mire neki áll, és van, hogy még aközben is megakad!!! Filmet se nagyon lehet róla így nézni, simán beakad egy csomó időre, szóval azt úgy próbáltam, hogy átmásolom az SSD-re, de hát ugye az előbb említett dolog miatt az sem megy caak úgy...
Szóval ez egyrészt a winyó hibája, lassan csere lesz, de érdekelne, hogy vajon az újnál is csinálhat e ilyemsiket a leírtak alapján?
Meg van egy csomó dolog, amihez nem is kell a merevlemez, de addig nem csinál semmit, míg az el nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#29691) wolfman válasza wolfman (#29646) üzenetére


wolfman
veterán

Erre valaki valami okosságot?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29692) CirrMee válasza S. Szabi (#29690) üzenetére


CirrMee
addikt

Start menüre nekem a válaszom a Classic Shell, van magyar fordítás is hozzá.

Vártam a 8 után, hogy visszatérjen a menü, de ez nem az, amit kioperáltak. Az "új" menü csak a 8.1 -es csempés felülete, benyomorítva a régi SM helyére. Szórakozzon vele az, akinek gyárilag két anyucija van...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#29693) lck válasza S. Szabi (#29690) üzenetére


lck
senior tag

1. [link]

(#29694) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Olyan gondom lenne egy notin, hogy napok óta a windows uptade azt írja, hogy frissítések letöltése: 72%, és ez napok óta ennyi. Minden ki-be kapcsoláskor b.tatja, és a műveletközpont vagy mi a t.öm mindig jelzi, hogy persze nem sikerült frissíteni, mert azon kívül amit napok óta tölt, van még 1 amit korábban letöltött, de az nem tud feltelepülni. :W miért is tudna.... :W és persze, hogy nincs egy mégsem gomb, vagy egy hibaüzenet, hogy nem sikerült letölteni, végig csak azt írja, hogy tölti, mintha minden rendben lenne... :(((

(#29695) sgery


sgery
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy ha a gépemen van egy admin felhasználó (én) és egy sima felhasználói fiók létrehozva, hogyan tudom megadni, hogy melyik mappákat tudja csak elérni?
A mappák biztonsági beállításánál nem látom hogy hol lehetne felhasználótól elvenni hozzá a jogot.

Előre is köszönet :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#29696) csixy válasza [CS]Blade2 (#29694) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld a defendert adatbázisilag frissíteni , ill. 1 gyors kergetést lefuttatni rajta.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29697) csixy válasza sgery (#29695) üzenetére


csixy
addikt

Ha a másik felhasználó nem tudja a rendszergazda jelszódat és ő nem rendszergazda , akkor nem tud hozzáférni a mappáid tartalmához.
basszus , ezt még betehettem volna az előző ablakba.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29698) saelin válasza [CS]Blade2 (#29694) üzenetére


saelin
veterán

Hibaüzenetbe ugyan én nem futottam, de a beragadt updatet így javíthatod: [link]

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29699) qantum válasza Kakumix (#29681) üzenetére


qantum
senior tag

Digitális matricát kapnék hozzá? Otthoni használatra lenne,gondolom a pro jobb,mint a home.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29700) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Más is találkozott már olyan hibával; hogy a képernyő elsötétül menet közben, de a gép látszólag tovább működik?
Eddig 3 ilyen történt; az elsőnél reszettel újraindítottam, a másodiknál visszajött a kép, de kritikus hibaüzenettel, adatgyűjtés után újra indította önmagát, a harmadik pedig az imént történt, miután olyan hibaüzenetet kaptam, hogy nincs elég memória az adott utasítás végrehajtására (2x4GB memória van a gépben).
Más is találkozott már ilyen jelenséggel?
Mi a teendő, milyen beállítást nézzek meg a gépen?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.