Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) Bibby


Bibby
addikt

Antimalware 100% rendszerhasználat még mindig megvan. Mit lehet ezzel csinálni? Nagyon idegesítő, már az összes fellelhető tutorial szerint kikapcsoltam mindent, és mégis eszi az egész gépet, egyszerűen használhatatlan fél óráig is néha bekapcsolás után. :W
Jól megbántam ezt a win10 telepítést eddig.

Ελευθερια η θανατος

(#29852) Croft-21 válasza raidx (#29849) üzenetére


Croft-21
őstag

Azért szakítottam meg a frissítést, mert már 1 órája a frissítések letöltése volt látható. Nem töltött le semmit. ...Egyébként nem ez okozta a boot hibát, hanem az, hogy a C meghajtót tömöritettem a szabad hely miatt, csak utána nem állitottam vissza.

(#29853) ela válasza Croft-21 (#29852) üzenetére


ela
tag

Szia !

Csak nem azt akarod ezzel mondani ,hogy nagyjából nulla üres helyed volt a rendszer partíciódon ?
Hát így nem is igen tud működni.

Inkább előbb formázd le és aztán telepítsed tisztán .Az célravezetőbb.

Amennyiben frissíteni szeretnéd a jelenlegi rendszeredet ,előbb gondoskodj a megfelelő nagyságú üres tárhelyről a cél meghajtón!

Amúgy pedig a tapasztalataim szerint akár órák telnek el a frissítés közben { akár 2-3 óra is, gép függő ,vagy tudja a nyavaja } ,amíg nem látok én sem semmit upgrade közben , aztán meg csak ott van.
Hangsúlyozom ,hogy közben 0% a frissítés ,de a háttérben mégis megy és egyszer csak ott van és más frissül is Win 10-re.

Üdv:
ela

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#29854) ela válasza Bibby (#29851) üzenetére


ela
tag

Szia !

Hagytad már akár csak egyszer is végig futni ?

Első alkalommal nagyjából mindenkinél ez van {szerintem normális ,hogy átnézi és ettől persze lassú a gép } ,aztán már nem csinálja többé és beáll minden a normális kerékvágásba.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#29855) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. A fiam notijára felment a win10, de olyan baj van vele, hogy letiltotta a hangkártyát, hogy a driver nincs aláírva. Találtam olyat ahol ki tudom kapcsolni, de csak a következő indításig hatásos. Hogyan lehet véglegesíteni, hogy ne kelljen mindig kínlódni vele.

Előre is köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29856) Kátai válasza TRob1 (#29842) üzenetére


Kátai
senior tag

Csakhogy nem jelenik meg a csatolt fájl(PDF).Telepítve van minden hozzá.

(#29857) Elektrikus válasza weinmaker (#29855) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia

Én így oldottam meg:

[“Test Mode”]

[ Szerkesztve ]

(#29858) weinmaker válasza Elektrikus (#29857) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi szépen, holnap ki is próbálom.
A nyamvadék mestermc klienst kéne még valahogy beizzítanom, de nem indul el a vga kártya drivere miatt, mert azt mondja, hogy nem a legfrissebb (pedig az).
Segíteni senki nem tudott, többen is szívtak a dologgal. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29859) vlevi


vlevi
nagyúr

HVG Tech cikkekkel óvatosan kell bánni, de ez most igaz.

Engedett a Microsoft: visszaadja a 15 GB-os ingyentárhelyet

Kátai:"Csakhogy nem jelenik meg a csatolt fájl(PDF)"
Ilyen nekem is sűrűn volt, csatolmányokkal. Vagy, ha megnyitotta, akkor is nagyon lassan jutott el az agyáig, hogy le is kéne tőteni. Olyan fordult már elő veled, hogy webcímet normál szövegként mutatott? Persze emiatt nem lehet csakúgy rákattintani, mert nem érzékeli hivatkozásnak.

[ Szerkesztve ]

(#29860) Bibby válasza ela (#29854) üzenetére


Bibby
addikt

Nem most telepítettem a windowst, már fent van jó pár hete. Szóval számtalanszor futott már le, de mindig előjön ha olyanja van...és nem is ez az egyetlen process ami hajlamos ezt csinálni.

Ελευθερια η θανατος

(#29861) Popes válasza Bibby (#29860) üzenetére


Popes
őstag

Ha a Deffendert akarod végleg kikapcsolni nálam ez volt a megoldás. Link

Deus ex machina

(#29862) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Én úgy tudom, hogy a biosba beleírt eredeti kódot a win 10 kiszedi és hozzárendeli a microsoft fiókhoz. Na most mit tegyek ha el akarom adni a gépet. Szóval kézzel fogható serial kódom nincs, és a fiókom persze nem adom el a géppel együtt. Ilyen esetben mit kell tenni? Vagy nem így van és ha újrarakom a windowst az én fiókom nélkül attól még beaktiválja magát?

(#29863) cattus válasza kmisi99 (#29862) üzenetére


cattus
őstag

Én úgy tudom, hogy a biosba beleírt eredeti kódot a win 10 kiszedi és hozzárendeli a microsoft fiókhoz.

Ez nem igaz, a Windows hardware-hez kötött, nem fiókhoz.

Do the thing!

(#29864) wjbhbdux válasza Vistaboy (#29796) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ezzel a frissítéssel működnie kell a live mailnek a jövőben is.

/s

(#29865) Partyface007 válasza S. Szabi (#29846) üzenetére


Partyface007
őstag

köszönjük a fordítást, enélkül biztos hülyén halunk meg :-)

amúgy egyben igazad van rosszul tettem fel a kérdést mert úgy kellett volna hogy asztali gép vagy laptop

mellesleg nálam az asztali gép meg a laptop akkor sem egy kategória már csak teljesítmény miatt sem

nem mellesleg amikor megjelent a fogalom hogy personal computer akkor még nem voltak laptopok tehát nem feltétlenül jó az érvelésed ;)

(#29866) Sub-ZeRo válasza baboss (#29841) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ott tiltsd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29867) S. Szabi válasza Partyface007 (#29865) üzenetére


S. Szabi
őstag

Szívesen a fordítást :R

Nem mellesleg, mikor megjelent a fogalom, hogy számítógép, még asztali gépek sem voltak, tehát nem feltétlenül jó az érvelésed.

Most tényeken, fogalmakon vitatkozol, amit nem te és nem is én találtunk ki, az nem baj?

[ Szerkesztve ]

(#29868) weinmaker válasza Elektrikus (#29857) üzenetére


weinmaker
őstag

Kipróbáltam a tesztmódot, de ugyanúgy letiltja a hangkártyát, ugyanazzal a hibaüzenettel. Pedig ki van írva alul, hogy tesztmód. Ilyenkor mi van?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29869) weinmaker válasza weinmaker (#29868) üzenetére


weinmaker
őstag

Amúgy meg nem is értem, mert win8.1 alatt tökéletesen működött, sőt amikor először feltelepült a win10 még akkor is, aztán egyszer csak fogta magát és letiltotta, gondolom valamelyik frissítés után. :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29870) dokee78


dokee78
félisten

Hetente párszor előjön egy hiba,van-e rá megoldás?

-Startgomb,keresés és a mellette lévő gomb nem működik.
Vagy mit kell akkor leállítani és újra elindítani?
Ablakkezelőt?

(#29871) kmisi99 válasza cattus (#29863) üzenetére


kmisi99
addikt

Az tökéletes, köszönöm! :R

(#29872) cellpeti


cellpeti
veterán

Ebben tudtok nekem segíteni? Már múltkor megírtátok, de nem találom. :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29873) S. Szabi válasza dokee78 (#29870) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ilyenkor a hangerő, stb gombok sem működnek nálam. Gép kikapcsolás majd vissza után jó szokott lenni, két egymás utáni indításnál még nem jött elő. Sőt pár napja még abszolút semmi ilyesmi bug nem volt nálam. Gondolom majd javítják, addig együtt kell élni a hibával szerintem.

(#29874) devil-k


devil-k
nagyúr

Van valakinek tippje, hogy mi a franc ez? Bejelentkezéskor fogad.

- mozi bolondéria -

(#29875) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, véleményetekre lennék kíváncsi. Ma reggel, miután bekapcsoltam a gépet, jött egy e-mail az MS-től tegnap este 22:29-kor küldte, hogy az ekkor történt bejelentkezésem az MS accounttal nem a hagyományos volt, ugyanis más IP címmel és helyről történt (Lengyelország, Poznan, eszköz ismeretlen, IMAP), ezért tanácsolják, ha nem én voltam, hogy változtassam meg a jelszót, amit meg is tettem. Kb. fél 11kor estefelé kapcsoltam ki tegnap a gépet úgy rémlik. Csak a PH-t és a YouTube-ot használtam utolsó félórában a Chrome-ban.

Kellene aggódnom, hogy esetleg vki feltörte az MS accountomat vagy inkább téves riasztás lenne? Nem nagyon értek ehhez, még ilyen nem volt, szinte mindenütt ezt az e-mailt használom (telefonon alkalmazásoknál, regisztrációknál, neten egyes játékoknál stb.), vagyis az Outlookosat. A gépbe PIN kóddal lépek be, nem jelszóval, már lefutattam az Esetet és a Malwarebytest, semmi gond szerintük. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29876) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! 32 bites win7-ből lehet csinálni 64 bites win 10-et?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29877) Sanya válasza devil-k (#29874) üzenetére


Sanya
nagyúr

férget akar valami betölteni, de az antivirusod megfogta a dll-t.

[link]

qantum: nem lehet csak újratelepítéssel.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29878) #97246720


#97246720
törölt tag

kérdés:egyes win áruházas appok miért nem férnek hozzá a nethez? az mitől lehet hogy egyes appok valamiért nem indulnak el...

(#29879) devil-k válasza Sanya (#29877) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az anyját! Megoldás? Futtassam le a NOD-ot és kész? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#29880) qantum válasza Sanya (#29877) üzenetére


qantum
senior tag

Frissítésnél nem lehet választani, hogy 32 v 64 bites legyen a win10?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29881) Tense válasza qantum (#29880) üzenetére


Tense
őstag

Ez jó kérdés, engem is érdekelne! Van egy notebookom, ami 64 bites, és mivel 2gb ram van benne ezért gondolom hogy a frissítésnél ő úgy gondolta, a 32 bitest teszi fel a win 10-ből, de kérdem én ha veszek még bele 2gb ramot, hogy frissítsem 64 bitesre?

(#29882) anorche1 válasza qantum (#29880) üzenetére


anorche1
őstag

Nem. Mindenképp tiszta telepítés kell ehhez.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29883) weinmaker


weinmaker
őstag

Srácok továbbra is keresném a megoldást a driver aláírás ellenőrzésének végleges letiltására. A tesztmód nem oldotta meg. Ideiglenesen ki tudom kapcsolni, de az nagyon nagy macera, hogy minden újraindításnál eljátsszam. Így meg nincs hang :(

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29884) PuMbA válasza Tense (#29881) üzenetére


PuMbA
titán

2GB RAM-hoz nem is kell 64bit, mert lassabb :) 64bit akkor kell mikor eléred a 4GB-ot és ekkor viszont újra kell raknod a rendszert :)

(#29885) qantum válasza anorche1 (#29882) üzenetére


qantum
senior tag

Ez gáz, mert úgy emlékszem a win 7 csak 32 bites. Akkor most vehetek egy 64 bites win7 -et (vagy egyből egy win 10-et) , ha 64 bites win 10-et szeretnék.

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#29886) Sanya válasza qantum (#29885) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem nagyon van különbség, hogy 32 bites vagy 64 bites oprendszert telepítettél fel a kulcs alapján. Legaqlábbis én úgy tudom, hogy ha 32 bites win7-ed van, akkor a 64 bitest is feltelepítheted.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29887) AtHoS válasza junior11 (#29875) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet most kell aggódnod, ugyanis ez tipikus phising esete is lehet.

Jól nézd meg azt a levelet, amit állítólag MS-től kaptál, mert abban szoktak félrevezető módszereket alkalmazni az elhelyezett linkekhez, ami nem MS oldalra visz, hanem annak egy esetleges "másolatára", ahol megadod a régi jelszavad (meg ugye elméletileg az újnak szántat is) és már meg is szerezték a belépéshez szükséges adatokat.

Szóval első körben alaposan ellenőrizd a levél tartalmát, pontos feladási címet (bár ezt a legegyszerűbb hamisítani) és a linket betűről betűre.

Bár én simán böngészőben begépelve belépnék MS fiókba és ott megváltoztatnám ismét a jelszót. Egyébként ha ezen módon változtattad meg korábban, akkor nem kell aggódnod.

Ha viszont úgy gondolod nem hamisítvány a kapott levél, erősen szét kell nézned a gépeden kártevő ügyben.

Amúgy pedig nem az email-lel van probléma, hanem MS fiókkal. Ugye nem egyezik a jelszavuk????
Ha egyezik, akkor nem ártana mindenhol egyénire változtatni

read-only mode on the forum

(#29888) Syl válasza Sanya (#29886) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez oly annyira így van, hogy pl. a Win7 dobozomban mindkét lemez benne van: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29889) Tense válasza PuMbA (#29884) üzenetére


Tense
őstag

Köszi

(#29890) #97246720


#97246720
törölt tag

[link] erre valaki?

(#29891) Croft-21 válasza PuMbA (#29884) üzenetére


Croft-21
őstag

És mivan akkor, ha nekem 4 GB ramom van, a win 7 is 64 bites, de a rendszer szerint csak 2 GBom van?

(#29892) junior11 válasza AtHoS (#29887) üzenetére


junior11
veterán

Nem hinném hogy maga a levél phising lenne, az oldalt ellenőriztem, az MS oldalának tűnik, azóta már amúgy ismét megváltoztattam, erősebb jelszóra. Először jeleztek nekem ilyesmit, ezért is furcsálottam. 2 gépet használok az MS accounttal, a gépekbe viszont PIN kóddal lépek be, mind2 gépem más-más.

Ahogy írtam, megnéztem a bejelentkezési adatokat az MS honlapján, visszamenőleg max 30 napot lehet, minden OK volt, hely, IP cím, böngésző stb., csak az az egy volt Lengyelország, Poznan, ismeretlen eszközről, IMAP. Lefutattam az ESS-t és a Malwarebytest, nem találtak semmit, a gépek sem működnek furcsán...

Amúgy az outlookos fiókom az MS account is egyben, és ezt az outlookos mailt használom sok alkalmazáshoz az android telefonon is (Xperia Z2, Eset Security van rajta, szintén rendben szerinte, nem töltögettem semmit sem nagyon le az utóbbi napokban, pár ismert alkalmazást a play storeból, és pár alkalmazás frissült).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29893) Sn00k


Sn00k
veterán

üdv,

win7 prof 32bitesre, feltudok tenni , majd win10 prof 64bitest ? A gép természetesen tudja a 64bitet kezelni.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#29894) pzstm válasza Sn00k (#29893) üzenetére


pzstm
titán

Frissítéssel természetesen nem, újratelepítéssel igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29895) AtHoS válasza junior11 (#29892) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az, hogy phising vagy sem csak Te tudod eldönteni a kapott levél alapján. Ha nem, akkor lehet megnyugodni.

Viszont az IMAP jellegű bejelentkezés ugye a levelezést érinti. Nem használok lookos mailt, így csak kérdezem, hogy nincs többlépcsős esetleg extra védelemre lehetőség (pl. levelező klienssel bejelentkezni teljesen más jelszót igényel, mint maga a fiók bejelentkezés, stb..)

Ami még bejöhet a képbe: vpn, proxy, opera turbo és hasonlók használata, ami eltájolhatja a hely detektálást

read-only mode on the forum

(#29896) raidx válasza Bibby (#29851) üzenetére


raidx
őstag

Ez miatt távolítottam el kompletten a defendert. Akkor még az egyéb védelmi szoftvereket sem tűrte a Win és a Defender minden bekapcsoláskor kiakasztott.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#29897) AtHoS válasza raidx (#29896) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk egy logikai dolgot nem értek. Ha eltávolítod a Defender-t, akkor valószínűsíthetően telepítesz helyette egy másik védelmi szoftvert. Viszont a másik védelmi szoftver telepítésével automatán deaktiválódik a defender.

Tehát minek is kell vesződni a Defender kikapcsolásán?

ui.
Akik pucccéran állnak a fenyegetések elé azok mind kivételek és nem érvényes rájuk a kérdés :R

read-only mode on the forum

(#29898) junior11 válasza AtHoS (#29895) üzenetére


junior11
veterán

VPN-t, Operát nem használok. Böngésző kizárólag Chrome és Edge. Amúgy ezt a lengyel IP címet jelezte 37.248.255.21 az MS, gugliban ránéztem, de nem nagyon értek ehhez, találtam ott vmi anti hacker oldalt, ott fel volt tüntetve, de mondom nem értek hozzá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29899) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha ezt beállítom letiltom az autofrissítést?:
Felügyeleti eszközök
Szolgáltatások
Windows Update 2szer rákattintva, szolgáltatás leállítása, ezt követően
Indítás típusa: letiltva

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29900) Sn00k válasza pzstm (#29894) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi az infót.
Még ,annyi, hogy adott egy win10-es SSD- , viszont kerülne a gépbe egy új SSD, ami még teljesen szűz. Erre át lehet klónozni a win10es ssd-t, az újra ? A régit ki akarom venni a gépből, így megoldódna, minden problémám. Ha igen, hogy ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.