Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Declare válasza Qru (#51596) üzenetére


Declare
őstag

Hat meg nem veletlen van millio sebessegi fokozat ma mar. Az optimalis tartomany mindig nagyon szük, ha sokat kileng a fordulat az biztosan nem jo a fogyasztasnak.

(#51597) BigBlackDog hat a parkettanal nem csinal semmit az auto, az azert elegge drasztikus szitu :D Ennel azert ha ismeri valaki az autojat az mar hallja a hangjan, mi az amikor szepen huz es mi az amikor, huz de erölködve, melyen hörögve stb.

En altalaban 1800 körül hasznalom, ha lejtös ut van es amugy is lassulni akarok picit akkor engedem max ilyen 1200 ig. Ha hideg akkor pedig meg akkor sem. Ha nincs kettöstömegü, akkor egy erzekeny pont kilöve.

(#51598) lenko de szeretnek kuplung lenni abban az autoban :D

(#51600) brumi1024 lecserelted az tsi t szivo honda civicre? ;] :D

(#51602) BigBlackDog válasza brumi1024 (#51600) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszi, így megfontolom a tanácsod! :D

Egyébként a manual csak annyit ír, hogy mi a max. sebesség egy-egy fokozatnál (eszerint tényleg elég a kettes 97 km/h-ig), meg, hogy használjam a lehető legnagyobb fokozatban. Ja, meg azt is, hogy 1000 rpm alatt, ha kopogó hangot hallok a motorból, akkor váltsak vissza! ;]

(#51601) Declare: Ilyen "parkettánál nem csinál semmit az autó" egyszer volt, a 1.7 CDTI (101 lovas) tanuló H Astrán. Csodálkoztam, hogy 40-nel az emelkedőn, padlógázzal, 4-esben, vagy 5-ösben nem történik semmi. Le is sajnáltam a kocsit, hogy csak ennyit tud padlógáznál?! Az oktató meg persze fel is volt háborodva, hogy nem a kocsija a szar, hanem nekem kéne jól megválasztani a fokozatot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51603) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#51587) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó kis trollgen hsz lett ez :D

Én már próbáltam többféleképp vezetni. A jelzés/nyilak szerint, érzésre, vagy ahogy te is, ésszel, de nem sok változást vettem észre, rendre 10 litert eszünk (szarjapán).
Én gyakran 1-2-4-6ot játszom, vagy 1-2-6ot, ha a szükség úgy hozza. Manapság szarok rá, 50 körül 6odik azt nyaljon sót :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51604) lenko válasza Declare (#51601) üzenetére


lenko
aktív tag

Automata a 328, hidegen 1-ben indul, üzemhőn már 2-esben.
Legközelebb egyébként én is azt veszek szerintem, kezdem unni a váltogatást, így 14 év után. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51605) Kornel válasza Tsebacsi (#51603) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem is volt most egy 8,9 literes rövid etapom.
De mondjuk nem spóroltam.

(#51606) Tsebacsi válasza Kornel (#51605) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én úgy vezetek ahogy mindig. Nem lehetek huligán, mert nem kap el naponta a rendőrség, és nincs velem tele a híradó sem :P Mégis bazzeg :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51607) Declare válasza BigBlackDog (#51602) üzenetére


Declare
őstag

szegeny tanulovezetö autok....na az még egy elcseszett egy sors, ha auto az ember :D

(#51604) lenko nekem hianyozna :) amit elfogadnek az mondjuk max a bmw nek ami megy most 8 sebessegese. Az allitolag valoban franko. Haverom, aki oriasi automata ellenes, ö is azt mondta, hogy az azert jo. Ellenben pl az uj passatnak az automataja az allitolag katasztrofa.

(#51608) lenko válasza Declare (#51607) üzenetére


lenko
aktív tag

Az E46-ba azért nem egy mai konstrukció, az 6sebességes, de nekem nincs vele gondom, pl. egy DSG-hez viszonyítva, nem vettem észre, hogy rosszabb lenne. (kicsivel több a váltási idő, de az még bőven az elfogadható kategória nálam+ ugyanúgy van benne kézi mód is, ahogy húzogatod a kart úgy vált.)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51609) Declare válasza lenko (#51608) üzenetére


Declare
őstag

Nem rossz amugy az a valto, ha jol tudom (ha nem smg, mert az egy hulladek), de az nem kellene azert. Automata valtonal nekem a manualra nem all ra a kezem....egyszerüen valahogy nem adja, hogy bal lab oldalt pihen, jobb lab a pedalon tart es közben kezzel a valtot pöcögessem. Ha van kormanyvalto, azzal azert el lehet bohockodni, az jo dolog....majd 70 evesen egy automata s90 utodban elbobiskolok, amig az automata, radaros, gps-es, ultrahangos, villanyauto zümmögve elvisz haza :D

(#51610) lenko válasza Declare (#51609) üzenetére


lenko
aktív tag

Az még nem SMG, azt hiszem ezeknél még csak az M3-ba kezdték el belepakolni a gyártás vége felé.

Faternak a DSG-hez van F1 váltó, de nem hozott lázba+ő sem használta még 1x sem.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51611) aero. válasza lenko (#51608) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Normál E46-ban sosem volt 6 sebességes automata, csak az SMG.
Én elégedett vagyok a Getragommal, egy dolgot leszámítva. Lejtőn felkapcsol és ledobja alapjáratra a fordulatot, bezzeg emelkedőn visszakapcsol. ;]

(#51612) deicide válasza Qru (#51578) üzenetére


deicide
veterán

Ilyen sokan fogják két kézzel a kormányt? Kezdem szarul érezni magam, hogy 220 felett fogom csak meg két kézzel. :B
Tekerni is könnyebb nekem tenyérrel, egy kézzel.

Ééés, 10 alatt volt a fogyasztás múlt hét végén egy Velence-Szlovénia-Velence (Olasz)-Bécs-Velence ~1700km-es úton. Egész konkrétan 9.7-re jött ki az átlag úgy, hogy végig megengedett+15-el mentem és nem volt dugó.
A Velence-Velence táv öt és fél óra volt, alig volt forgalom szerencsére.

Viszont az olaszok nem szívbajosak, Udine környékén a hegyekben sincs sebességkorlátozás, sem az alagutakban én meg simán benyomtam 148-ra a tempomatot és azért volt egy-két kanyar, ami még nekem is határeset volt ezzel a tempóval. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#51613) z123456789 válasza deicide (#51612) üzenetére


z123456789
addikt

A neved az a metálbanda miatt let ez? Az avatarod meg az Arch Enemy énekesnője? Már lehet kérdeztem, de nem emlékszem. :D

(#51614) lenko válasza aero. (#51611) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem SMG, és igen 5-s váltó. Nekem úgy rémlett mintha láttam volna múltkor 6. fokozatban, de akkor rosszul. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#51615) Melack


Melack
veterán

Az év autójára a Giuliára szavaznék. Az egy gyönyörű autó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51616) deicide válasza z123456789 (#51613) üzenetére


deicide
veterán

Mindkettő így van, igen. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#51617) Qru válasza deicide (#51612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Két kézzel szoktam, úgy érzem biztonságosnak. Csak pályán ha sokat megyek akkor szoktam kicsit pihentetni az egyiket.

mod:

Az nagyon jó fogyi! :K Milyen gumi van fent most?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51618) BigBlackDog válasza Qru (#51617) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát igen, annyi -nem döglött!!- pacit két kézzel kell ám zabolázni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51619) deicide válasza Qru (#51617) üzenetére


deicide
veterán

Már a vredi van fent, a nyári meg ment a kukába 2 szezon után. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#51620) Qru válasza deicide (#51619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem sétakocsikázol szóval nem csoda. :D
Mi lesz az új nyárid?

mod:

BBD: :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51621) Snoop-y válasza deicide (#51612) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szegyelld magad. Ket kezzel kell fogni. Majd ha egyszer lesz egy durrdefekted (ne legyen) mondjuk 100 felett akkor rajossz hogy megsem szulettel szkanderbajnoknak ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#51622) z123456789 válasza deicide (#51616) üzenetére


z123456789
addikt

(#51616) deicide
Akkor már értem a habitusod. :DDD

(#51621) Snoop-y
De akkor ő már tudod hol lesz? Túl a csúcson... :D

[ Szerkesztve ]

(#51623) Ironizer válasza BigBlackDog (#51587) üzenetére


Ironizer
tag

Lehet kihagyni fokozatot, csak arra figyelj, hogy ilyenkor hagyd leesni a fordulatot, ne egyből erőltesd be a magasabb fokozatba, mert akkor a szinkront gyilkolod.

Szerk.: a technikai pontosság kedvéért megjegyzem, hogy természetesen nem a motor fordulatára gondoltam, hanem az input shaft-éra (hiszen kinyomott kuplungnál nem szól már bele a motor), és természetesen ezt nem tudod számszerűleg, de a lényeg, hogy kell egy kis idő, amíg az input shaft fordulata leesik, lehet érezni a váltón, hogy akkor szinte beesik a sebességbe, különösebb erő nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#51624) -v- válasza deicide (#51612) üzenetére


-v-
addikt

Eggyel?? Azt hittem legalabb te tamadod a kanyart rendesen .. de akkor nyugdijas tempo van foleg :F

(#51625) bandus válasza Qru (#51617) üzenetére


bandus
veterán

én mindig két ujjal fogom, könyök az ajtó és ennyi :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51626) Integrale válasza bandus (#51625) üzenetére


Integrale
veterán

En meg "nullkezzel" mint a bringat. Nyertem? :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#51627) máyköl


máyköl
veterán

Alfa Romeo Giulia.

(#51628) Magnum_ válasza bandus (#51625) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kegtöbbször én is, így kényelmes

I humbly and respectfully decline™

(#51629) BigBlackDog válasza Integrale (#51626) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én meg hátra szoktam ülni, onnan izgisebb! ;]

Asszonynak említettem a mostani témát; "ki, hány kézzel, hány ujjal". Nem a kormány jutott az eszébe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51630) MunezXBK válasza z123456789 (#51613) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, az egy ordító Britney Spears. ;]

(#51631) tomiii. válasza Buster17 (#51549) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Bitang :D

(#51632) tomcsi23 válasza Integrale (#51626) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyertem?
Az attól függ, hogy közben a kormányzár zárva van-e vagy sem. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51633) hacki87 válasza MunezXBK (#51630) üzenetére


hacki87
senior tag

Ezt én mondtam az egyik találkozón a többieknek :D

(#51634) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Jut eszembe, fun fact. Egy hete Suzuki Splash-sel járok dolgozni, (első tulajos, kevés kilométer, 100%-os állapot), de a beltér összeszerelési minősége hányinger. Olyan hézagok vannak a tejfölös doboz anyagú elemeknél... Borzalom ez az igénytelenség a kommersz autóknál. Ettől persze rohadt jó, mert keveset fogyaszt és örök, mint a nyomorúság, de nem több a szememben, mint a tollam. :DDD

(#51635) Kornel válasza tomiii. (#51634) üzenetére


Kornel
veterán

Fényképezd már le, hogy hol vannak ezek.
Vagy nekem nem tűnt fel, vagy nem egyforma az ingerküszöbünk.

(#51636) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#51546) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem is kéne, de ennyiért azért lehetne minőségi is (főleg belül). Nem gondolkoznék sokáig, hogy Panamera vagy ez, egyértelműen a Porsche lenne a választott.

(#51637) tomiii. válasza Kornel (#51635) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Megpróbálom majd. 4-en vagyunk a kocsiban és a tulaj is ott van. :D de pl a hátsó ajtók paneljai és az ablakkeret találkozásánál.

(#51638) rbalint88 válasza tomiii. (#51634) üzenetére


rbalint88
addikt

két hete én is splashezek (a gyönyörű türkizkék színe miatt a péniszhosszabbító becenevet kapta a keresztségben :DDD ), 7 évesen van benne 34ezer km :) egyébként egész jól megy, 150-et szépen viszi, sajnos muszáj is neki, mert a road presence annyira messze van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől, így kénytelen vagyok a külső sávot használni és jobbról előzni :B
mondjuk a beltérrel nekem nincs különösebb problémám a beltérrel, az agila után megváltás ez az autó minden tekintetben, de főleg futóművileg. azért az autópályán erős oldalszélben nem egy wellness, ahogy pingpongozik a sáv két széle között :DDD

(#51639) Kornel válasza tomiii. (#51637) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk hátul sose ültem az autómban 4 év alatt, felolem lehetne ajtopanel nélkül is 😉
De komolyra fordítva a szót, az első traktusban én a saját volt példányomon semmilyen kivetni valot nem találtam.
Ja es nem is zorgott, és nem is recsegett.

Balint: h&r -25mm körbe, és megszűnik a dolongeles.
Annyi, hogy úgy már bp-en itt ott leér, kéne egy haspajzs is.

[ Szerkesztve ]

(#51640) bandus válasza Magnum_ (#51628) üzenetére


bandus
veterán

jaja, abszolút :K

holnap cserélik a jobb hátsó féknyerget, egész baráti, 43 ezres ajánlatot kaptam rá, meg a fékfolyadékot cseréltetem még szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51641) Qru


Qru
MODERÁTOR

Volt szó a Transfogarasi útró, kedvcsinálónak és hogy ne merelüjön feledésbe: [link]

#YTalert

#nincsbennetarcsi

(#51642) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Holnap remélhetőleg 165ezer forintért cserébe újra az egészséges Veki kormánya mögött ülhetek :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#51643) tomiii. válasza Kornel (#51639) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez sem zörgött és nem is recsegett eddig. (bár a hangszigetelése hagy kivetnivalót maga után.) De kezed meg szemed attól azért csak van. :D Minden anyag kb a hengeres DVD tokok anyagával egyezik meg, hátul látni az autó külső színét a takaratlan kereteken. Tény, hogy millió jó előnye van, mint használati tárgy az ilyen autóknak, de rí róluk az olcsóság. (MK3 Mondeo is béka segge alatti szint egyébként beltérileg, bár full extrásban még nem ültem.)

(#51638) rbalint88: Tényleg lehet vele dinamikusan haladni, nem vészes egyáltalán, pedig, mint írtam, 4 en ülünk benne mindig.

[ Szerkesztve ]

(#51644) Kornel válasza tomiii. (#51643) üzenetére


Kornel
veterán

Hidd el ha megbékélsz ezekkel, ezen kívül semmi baja nem lesz.
Érdekes, hogy minden kemény, de megse zorog amúgy.
4 személlyel már lomha, egyedül elég furge viszont.
Fogyasztás pedig dizel verő.

(#51645) tboldi válasza BigBlackDog (#51587) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én egy ehhez hasonló tárcában hordom (illetve hordtam, amíg nem volt összetörve a motorom) a többi irattal/kártyával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#51646) tomiii. válasza Kornel (#51644) üzenetére


tomiii.
aktív tag

miért békélnék meg? Ne sértegess ilyenekkel. :D Egy barlangban is ellehetett lakni anno, de azért voltak igények a felfelé váltásra :D (Nem, a Sierra sem felel meg egyébként, bár kétségkívül jobb ahelyzet, mielőtt valaki erre gondol, de soha nem lenne már szívem eladni)

plusz, mint írtam is, mint használati tárgy, megfelelő, a tollam nélkül is, ha nem lenne, rohadtul nehezen tudnék írni. Szóval saját tulajdonom szempontjából, a Splash* jó ha van, de jobb, ha nincs. ;]

*bármelyik kategória társa.

[ Szerkesztve ]

(#51647) deicide válasza -v- (#51624) üzenetére


deicide
veterán

Családos ember lettem, muszáj volt kicsit visszavenni, ott ült hátul 2 gyerek is. :B
De ha egyedül vagyok és jön a kanyar, akkor szorítom azért, csak ilyen egyre ritkábban van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#51648) Kornel válasza tomiii. (#51646) üzenetére


Kornel
veterán

Nem baj, tudod: feel the difference.
Csak hogy ne unatkozz, legyen mit lakatolni 2 évente 😂

***Nézz egy splash alá 9 évesen csillaggarazsban tartva, nulla rozsda 😉

[ Szerkesztve ]

(#51649) Qru válasza deicide (#51647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor inkább egy CDTi kombi kellene már... ;]

#nincsbennetarcsi

(#51650) bandus válasza Qru (#51649) üzenetére


bandus
veterán

vagy rs6 ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.