Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Tsebacsi válasza szőröscica (#52197) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rögtön éreztem, hogy az új nyári gumik mennyivel másabbak, mint a régi eredetiek. Kevésbé sínautó a kocsi, érezhetően nyúlósabb kanyarban, pedig szintén sportos gumi. Puhább is, azaz lényegében jobb, de mégis kevésbé jól kanyarodik vele a tütü.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52202) EQMontoya válasza Kornel (#52200) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt is tökéletesen megértem, a Clio sport is ad élményt. De ennek csak egy kis része az, hogy konkrétan hogy megy, nagyon sokat számít mellette, hogy mennyire érzed a sebességet, mennyire váltja ki a "basszad neki" érzést, milyen a kormányzás, futómű, fék, stb... Szerintem pl. nagyon sokat számít a hang is.

Same rules apply!

(#52203) Kornel válasza EQMontoya (#52202) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, nyilván ezek is számítanak, sőt.
De nekem az is200 nem adta, az 1.6 swift sport szerintem mokasabb járgány, annak ellenére, hogy első kerekes és négy hengeres.
De ugye megint csak a pap és a papné esete.

(#52204) hacki87 válasza rbalint88 (#52067) üzenetére


hacki87
senior tag

Tudtál a gépműhellyel beszélni?

(#52205) rbalint88 válasza hacki87 (#52204) üzenetére


rbalint88
addikt

be vannak telve ők is idénre. egyelőre várakozó állásponton vagyunk, bontás után lehet tovább agyalni.

(#52206) bobooo


bobooo
addikt

Újabb gyöngyszem a tegnapi lejtő után most egy kis frédi-béni mozdulat: [link] :C

(#52207) rbalint88 válasza bobooo (#52206) üzenetére


rbalint88
addikt

áll a féken, mint fasz a lakodalomban, pedig világosan látszik, hogy amikor felengedi, szépen elkezd kanyarodni. ráadásul megküzd az amputálásért is, ostobaállatja, majd cipővel megfogja, mi? :((( amúgy meg szép kis bubutalálkozó :DDD

(#52208) K Norbi válasza bobooo (#52206) üzenetére


K Norbi
addikt

Biztos 4 évszakos gumi van rajta. Amcsik szeretik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52209) kisza25 válasza Qru (#52151) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nézd meg jobban, hogy tökig ki vannak tekerve balra a kerekek, csak a tükörjégen+ lejtőn mindegy(pláne, ha a féken állnak)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52210) Richard!


Richard!
addikt

Mi ez a drasztikus nyáláremelés kishazámban?? 11 ill. 10 Ft/ liter a héten. :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52211) kisza25 válasza Richard! (#52210) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jönnek az ünnepek, ilyenkor mindennek felmegy az ára:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52212) Ironizer válasza szőröscica (#52197) üzenetére


Ironizer
tag

A placebó és a confirmation bias csodákra képes. ;) ;]

(#52213) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Igy az elmúlt 3 éjszakás műszakban vicces volt nézni, ahogy a TDI-sek reggel 5:20-kor szaladtak ki indítgatni az autóikat, majd jöttek be örülve, hogy beindult, majd 6-ig járatták alapjáraton. Kérdeztem, hogy ez így jó-e? Azt mondták ezeknet a motorokat ez kíméli, így jó nekik, majd hazavezettek 5km-t.

(#52214) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali,

tegnap este felfedeztem, hogy valami barna lé folyik kifele a hűtőrácsomon.
Mutatom mit találtam a motorház alatt a folyás mögött:

Nem lehet hogy hiányzik egy gyorskötöző a képen jelölt helyről? Mert elég könnyen jár az a cső a csonkon. Vagy mi lehet ez?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#52215) xEon1337 válasza kovacsroli (#52214) üzenetére


xEon1337
őstag

Kerestem a neten két képet, ami ilyen motorteret ábrázol: [link1], [link2]
Ezeken én nem látok bilincset.

Mondjuk egy motortér mosás ráférne a kocsidra..

"Less but better" - Dieter Rams

(#52216) szőröscica válasza Richard! (#52210) üzenetére


szőröscica
addikt

OPEC production cut dereng? :)
Es az USDHUF is felmaszott emelle.

(#52217) zoo8800 válasza Richard! (#52210) üzenetére


zoo8800
veterán

[link]
emelkedik az olaj ára, jó eséllyel tartósan magasabb lesz, mint az elmúlt hónapokban volt...

rip and tear, until it is done

(#52218) Declare válasza aero. (#52177) üzenetére


Declare
őstag

Igen, ezt visszavontam, mert belegondoltam es valoban itt nem segit az abs.
Qru: A videon van egy zöld taxi vagy furgon vagy valami, ami meghuzza, amiröl beszeltünk es keresztbe teszi az autot es meg is all :D :C

(#52197) joamilestoné Lehet erezni különbseget, de ahhoz ismerned kell az autodat es vezetni legalabb egy szezont nyaron aztan telen aztan uj gumi...es akkor lehet. Anno nalam is baromi nagy különbseg volt a regi sz@r teligumikon, amivel vettem a kocsit, aztan megkapta az Contikat es igy wow...ugyan azon az uton amin jarok a kanyarban, ha kicsit sportosabban vettem azonnal csuszott az auto. Hoban össze vissza lehetett "bohockodni vele". Aztan a Contival elmentem multkor hazafele ugyan azon az elhagyatott gyari uton hoban es picit 2 esben meghuzkodtam jobbra, balra a kormanyt es csak szlalomozott egyet a kocsi....a regi teligumival azonnal csuszott....es akkor igy mondom :Y azta... de ugyan ez igaz palyan is a nyarival. A regi esöben sokkal könnyebben feluszott, vagy nagyobb fekezesnel sokkal hamarabb beindult az abs. Az ujjal sokkal nagyobbat lehet fekezni abs nelkül.

A masik viszont, hogy itt a forumon is messze tulbecsüli nagyon sok ember a kepessegeit, meg "ö erzi" meg ugyan ugy betapad, mert nyomott egy satut nyaron a 10 eves teligumijaval es erezte, hogy ugy betapad mint az allat :D szoval ezt is bele kell kalkulalni :) Meg ezek az "öneki nem kell jo gumi, mert jol vezet".... :U jam.

[ Szerkesztve ]

(#52219) kovacsroli válasza xEon1337 (#52215) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Valóban nincs. Akkor vajon honnan származhat az a fröcsögés? :F

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#52220) Evil Snowman válasza kovacsroli (#52219) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Anyagában attól függetlenül elfáradhatott a cső vége. Barnás lé, simán lehet a rozsdás hűtőfolyadék is. Kiegyenlítőtartályban nem csökkent hőtővíz szint?. Van benne egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#52221) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ket ev es 30k km alatt lehet ilyen a 90k km-es longlife gyertya?

I humbly and respectfully decline™

(#52222) kalmanchris válasza Evil Snowman (#52220) üzenetére


kalmanchris
tag

Kép alapján a keretezett rész nekem levegőcsőnek tűnik.

(#52223) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Nyári gumisok és nyári sofőrök akcióban:

Reggeltől havazik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#52224) Evil Snowman válasza kalmanchris (#52222) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jogos, annyira nem néztem meg alaposabban a képet. :R Ettől függetlenül, alatta van valahol a hűtő radiátor, lehet érdemes lenne megnézni annak a csövét, lehet ott veri ki a vizet.

más: azt hiszem megvan az új autóm, amit majd használtan fogok megvenni. :DDD

(#52225) szőröscica válasza Declare (#52218) üzenetére


szőröscica
addikt

Biztos az is benne van, hogy valóban nyugodt tempóban vezetek, illetve sosem volt fos gumim, mindig prémiummal jártam, amit 5 vagy max. 6 éves korában cseréltem.

(#52226) Mágus2 válasza Magnum_ (#52221) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen legyen? Szépek, semmi bajuk. ;)

(#52227) zoo8800 válasza Magnum_ (#52221) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem így nézett ki a 100 ezret futott gyertya.

rip and tear, until it is done

(#52228) Declare válasza Mágus2 (#52223) üzenetére


Declare
őstag

Itt eszakon meg tavaszi 10 fok van :U

(#52225) joamilestoné ugy kevesbe jön elö, de azet ha ismered az autot ott is lehet. Apumnak pl conti sportcontact volt az autojan, azt cserelte premium contactra. Viszont sokkal jobb volt a masikkal. A premium contact ilyen "teligumis" feeling a sport contact utan. Erzed, hogy jobban sodrodik az auto a kanyarban, billegösebb/hintosabb. Persz komfortos autozashoz jobb.

to all dizelben ilyen izzitogyertyat mikor kell cserelni? :F igazabol f.ngom sincs rola mi van az enyemmel, nincs baj, pöccre indul....csak most a gyertyatemanal jutott eszembe.

Nemsokara megy az olajcsere, szüröcsere programra es kertem, hogy bosch üzemanyag szüröt tegyenek bele. A Youtube os videomon (amit multkor mutattam a huhogo hanggal), sokan ala kommenteltek, hogy a bosch üzemanyagszürövel megszünik a huhogo hang :D kivancsi leszek....mondjuk lehet most mar hianyozni fog ha nem lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#52229) Qru válasza bobooo (#52206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha gondolta lábbal megállítja?! :D Amúgy jó kis Forester, kár érte.

#nincsbennetarcsi

(#52230) Tsebacsi válasza Evil Snowman (#52224) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kívül-belül patent, sárgában nagyon adja, a fekete szerintem nem annyira megy hozzá (a lámpák betétje miatt). Ha milliárdos lennék 40-50 éves koromra, biztos állna egy a garázsban :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52231) Qtya123 válasza Declare (#52218) üzenetére


Qtya123
őstag

A járművezetői képességeket itt ne merd firtatni, mert felakasztanak. Én is megkaptam pár oldallal fentebb, hogy tökmindegy milyen a gumi, ott a kormány és a gázpedál, azzal mindent meg tud oldani a jó sofőr. :C

[ Szerkesztve ]

(#52232) do3om válasza Mágus2 (#52223) üzenetére


do3om
addikt

Nálunk még nem esik.
Mondjuk gyakran van hogy szép sima úton jövök hazafele, teljesen tiszta-száraz, aztán kis szintkülönbség és szó szerint 200m után 2cm-es szépen mindenhol takaró hó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52233) EQMontoya válasza Mágus2 (#52223) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsit irigyellek, kurvára mennék csapatni. :)
Igaz, rendes téligumival! :P

Proxes S954-et vettem amúgy, kb. csak ez volt XL-es ebben a méretben (205/55 R16), szárazon eddig bevált, majd megnézzük, mit mutat havon/jégen.

Same rules apply!

(#52234) Jaffa75 válasza Declare (#52228) üzenetére


Jaffa75
őstag

én akkor cseréltettem, amikor már nehezebben indult, bár ilyen -1 - -2 foknál lehet hogy még ki sem gyullad az izzítás visszajelző a műszerfalon!... eljön majd az az idő hidd el! :K

(#52235) Keef_Lee válasza Jaffa75 (#52234) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem 136ezernél az izzitógyertya eredeti, de már 3 sec hosszan világít a led :) és nehezen is indul. Szerelő azt mondta, hogy akkor kell cserélni, ha baj van vele. Hát most már szerintem van.

[ Szerkesztve ]

(#52236) szőröscica válasza Declare (#52228) üzenetére


szőröscica
addikt

A legtobb auto nem gyujt check enginet egy hibas gyertya miatt, de a diag megmondja, ha rossz. Vagy meg kell oket szikraztatni. :)

(#52237) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Mi lehet az oka, hogy Ford S-max 1.8 TDCi hidegben (olyan 3 fok alatt) nagyon nehezen gyúl be? kb 3x 10mp tekerés mire beugrik. Ezt csak hidegben csinálja. Most volt komplett felújítva az injektor, előtte is csinálta és ez nem segített. Azt mondták, a turbót is érdemes lenne felújítani mert megsínylette az injektor hibáját.

(#52238) Jaffa75 válasza Keef_Lee (#52235) üzenetére


Jaffa75
őstag

erre írtam pont, hogyha kéri, akkor kell majd cserélni - nem km függő! :K ;)

(#52239) kovacsroli válasza Evil Snowman (#52220) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Igen, van benne, bal felül pont benne van a képben. Előző nap cserélték a tartályt, mert elrepedt.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#52240) Declare válasza Jaffa75 (#52234) üzenetére


Declare
őstag

Erre nincs valami ökölszabaly, hogy mikor "illik"? :F Nem szeretem megvarni azt soha, hogy mar tüneteket produkaljon, ha nem muszaj.

(#52236) joamilestoné lehet megkerem a szerelöt lessen ra akkor most az olajcserekor :R

(#52241) zolynet válasza Evil Snowman (#52224) üzenetére


zolynet
addikt

Szólj ha megvan.
Vinned kell vele egy karikát. :K

Life is too short to stay stock!

(#52242) Jaffa75 válasza Declare (#52240) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tudtommal nincs, de biztos van hozzábbértő is mint én... /nagyon nem mindegy, hogy mész egy indítással hosszún 500 km-t, vagy városban napi 10 indítás -8 fokban... futásteljesítményre ezért szvsz nehezebb meghatározni/

(#52243) -v- válasza EQMontoya (#52233) üzenetére


-v-
addikt

Mi van az MX5-tel?

(#52224) Evil Snowman: az a baj 0 ember maradt TC-nél aki hitelesen tudna az ilyesmi autókról cikket írni.. csak átpörgetem már..

[ Szerkesztve ]

(#52244) z123456789


z123456789
addikt

Korábbi suzi kasztni témához még hozzátenném, mindenféle szarfelkavarási szándék nélkül. :R
Jaffa kolléga nem azt mondta, hogy a suzi NEM annyira biztonságos? Mármint általánosságban a többi autóhoz képest. Nem a kategóriájában. :U Legalábbis nekem így jött le. És ha jól emlékszem előtte pont "tankokról", de legalább is nagyobb méretű autókról volt szó. (Nem fogok visszaolvasni.) Szóval azokhoz viszonyítva, akármilyen is a töréstesztje, nem hinném hogy biztosnáságosabb egy suzuki. Ezért véleményem szerint kár oltani őt, meg egymást. Elbeszéltetek egymás mellett úgy gondolom. :R

Más: nem jön valaki ma Eplénybe csúszn? Nem autóval. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52245) Jaffa75 válasza z123456789 (#52244) üzenetére


Jaffa75
őstag

autóval érdekelt volna, a síléc nem az én világom... :DDD

(#52246) z123456789 válasza Jaffa75 (#52245) üzenetére


z123456789
addikt

Az az enyém sem. Másik tábort erősítem. ;] Lehet szórni a köveket! :P

(#52247) Qru válasza z123456789 (#52246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Filóztunk mi is rajta de hétvégére felmelegszik az idő. :(

Megint elmarad a havas CC teszt. :D

#nincsbennetarcsi

(#52248) z123456789 válasza Qru (#52247) üzenetére


z123456789
addikt

Azért akarok ma menni. :)

(#52249) barnam_ válasza Declare (#52240) üzenetére


barnam_
nagyúr

Biztos van valami gyártói előírás az élettartamra, pontos értéket sajnos nem tudok mondani.

Ha nehezen indul, vagy járó motornál kigyullad az izzítás visszajelző lámpa, akkor kell cserélni.

(#52250) #94529552 válasza HellGreg (#52237) üzenetére


#94529552
törölt tag

Izzítógyertya vagy bármi más, meg kell nézetni.
(#52244) z123456789 Nem a suzukisok kötöttek bele?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.