Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) mdani01 válasza szőröscica (#52844) üzenetére


mdani01
aktív tag

5 ajtós Civicje volt (6gen) ha jól tudom.

iPhone 6S SpaceGray

(#52852) tboldi válasza a8l (#52849) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

A nagy részük nem túl hétköznapi. :)

(#52853) MunezXBK válasza Kornel (#52842) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nusi, Fehérvár. Rengeteg szívót turbósított.

(#52854) focvis válasza a8l (#52850) üzenetére


focvis
veterán

Ki fogja, ill. ki szokta chipelni az Audikat? Amúgy szép géppark! :D

(#52855) Declare válasza focvis (#52854) üzenetére


Declare
őstag

Meg egyet rakötnel a gti re? :D

(#52856) focvis válasza Declare (#52855) üzenetére


focvis
veterán

Csak informálódok. :) Esetleg a 30 ezres szerviz után, ha addig nem veszi meg valaki.

Btw holnap megyünk a cimborámnak E Class 320 CDI-t nézni. Okosabb leszek ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#52857) Qru válasza Evil Snowman (#52839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép ára van, 317k lenne a szett Bubiba. Kb megdupláznám az árát. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52858) zolynet válasza Evil Snowman (#52839) üzenetére


zolynet
addikt

Anno mikor a civic alá nézegettem a futóműveket ezt a márkát is néztem, kb 5mp-ig, mert olyan 2-3x felára volt hogy mondom na ne mááár. Nem szar futóművet vettem akkor sem, de szerintem a yarisra ez pénzkidobás. Persze a te manid, nem belevauzni akarok, de azért nézz más szettet is.
Koni, fk, többi márka is jó lehet, nem?
Mire használnád egyáltalán?

Life is too short to stay stock!

(#52859) Declare válasza focvis (#52856) üzenetére


Declare
őstag

ABT amugy csak audival foglalkozik? Ök nem csinalnak hivatalos tuningot a Gti hez? Elvileg az egesz technika megegyezik az audieval

[ Szerkesztve ]

(#52860) Qru válasza Declare (#52859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden VAG-oshoz van chippük.

Ismerős a Superb-jét vitte oda (hogy ne ugorjon a gari).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52861) Declare válasza focvis (#52856) üzenetére


Declare
őstag

Tenyleg, milyen az erdeklödes a GTi irant?

(#52860) Qru en anno neztem az ABT-t, de ha jol emlekszem, azert ez nem olyan egyszerü....marmint a gari kerdes. A gyari garancia asszem ugrik, csak az ABT vallal valamit, meg asszem a kocsi korahoz is van kötve valahogy....anno mondom utanna jartam, de abszolut nem volt egyszerü kerdes, igy aztan nem eröltettük tovabb.

(#52862) tomcsi23 válasza Declare (#52859) üzenetére


tomcsi23
veterán

ABT amugy csak audival foglalkozik?
Nem, más konszernes gépet is el tudnak bacni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#52863) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kocsit mosni ilyen időben miként "szabad"? Kezd már meglátszani a hosszú ideje szaporodó dzsuva, de a fagyok miatt nem vagyok biztos, hogy jót tenne a fürdés (mármint a kocsinak). Csak magasnyomásúval akarom átcsapatni, hogy a nagyját lehozza.

(#52864) tboy93 válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tilos. Sot, mocskold be minnel jobban, az ovja a hidegtol ;]

(#52865) Richard! válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


Richard!
addikt

Simán, mintha 30 fok lenne. Lemosod, szárazra törlöd kívül, majd beállsz egy mélygarázsba, vagy ha van, akkor sajátba és pár óra alatt megszárad.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52866) barnam_ válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


barnam_
nagyúr

Simán lemoshatod.
Nyilván vödörrel nem vacakolnék mínuszban, de egy kézi mosónál nem fog ráfagyni.

(#52867) Qru válasza Declare (#52861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PoHu közvetítette ki őt oda és ők azt ígérték, hogy nem ugrik a gari. Aztán ki tudja mi lett volna ha becarik vmi... :U

#nincsbennetarcsi

(#52868) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én is ma megyek lemosni a kocsit a red car-hoz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52869) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem vagyok híve a gépi mosóknak, de az imo autómosót ajánlom, felénk van egy új, elég jó technikával dolgozik. 2 ezer a légfúlósabb mosás, rak rá ilyen valami cuccot ami lepergeti a rákerülő esőt, kosz egy részét. Több mint 1 hete lett lemosva, fekete a kocsi amin ugye minden sz@r meglátszik, de hatásos, még mindig szép, pedig ónos esőbe is mentem azóta.

(#52870) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ha elfogadod az én véleményem... csak akkor szoktam ilyenkor kézi mosóban mosni, ha napközben legalább 2-3 fok van, hogy a gumitömítéseteket se vágja tönkre a fagyos víz! Ha van lehetőséged, akkor a cseppmentes száradást (lágy víz) is vessed be a végén! :K Én még lecsapattam kedden... :DD

Szerk: ahány Cartárs annyi vélemény!! :DDD A teremgarázsos vagy mélygarázsos módszer is remek ötlet! :C

[ Szerkesztve ]

(#52871) Declare válasza BigBlackDog (#52863) üzenetére


Declare
őstag

Aljat legalabb erdemes lecsapatni minimum, ha hideg van akkor is, mert a sos cucc, ilyenkor kemenyen dolgozik.

(#52867) Qru hat jah, olyankor, ha garanciat kell ervenyesittetni, mindenki szeret, mindenbe belekötni :U

(#52872) Jaffa75 válasza Kornel (#52822) üzenetére


Jaffa75
őstag

12k az erősen hasonló (96db-os) a budaörsi tegnap megnyílt Aldiban!

(#52873) Richard! válasza Declare (#52871) üzenetére


Richard!
addikt

Otthon már sóznak? :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52874) Qru válasza Richard! (#52873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pesten még nem, mert se hideg se csapadék nincs.

#nincsbennetarcsi

(#52875) Jaffa75 válasza Qru (#52874) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tegnap azért az M0-áson az Annahegyi pihenőnél szitált a köd, meg volt vagy 0 - -1fok... :U Kiírták hogy sóznak, de nem láttam sem a sót, sem a sózóautót! Csak fenyegettek! :DDD De lehet hogy csak a túlzott megnyugtatás végett írták ki, hogy legyen melója a karosszériás kollégáiknak is! :DD

[ Szerkesztve ]

(#52876) Declare válasza Richard! (#52873) üzenetére


Declare
őstag

Kinek mi az otthon :) Eszak Nemetorszagrol tudok jelenteni, most nem soznak, de ha deresedik a fü, tuti kidobnak 10kg sot minden nm utfelületre a legkisebb mellekutakra is :U ezert rohadnak jobban a nemet es osztrak autok....de legalabb a környeztnek jot tesz es a sok 90+ os bacsika a 4matic E mercikkel meg az ML ekkel el tud csoszogni biztonsagban 60 al a sos föutakon :U

(#52877) Richard! válasza Declare (#52876) üzenetére


Richard!
addikt

Magyarországra értettem :)

Bajorországban én még egyetlen sózót sem láttam :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52878) focvis válasza Declare (#52859) üzenetére


focvis
veterán

ABT nem érdekel, irreálisan drága (sima chip 6-700 ezer Ft, máshol 100-150).

Az érdeklődés lanyha, most 1 hétig akciózom 7 m-ért.

[ Szerkesztve ]

(#52879) barnam_ válasza Jaffa75 (#52875) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap végigmentem az M0-n Nagytéténytől Csömörig, néhol olyan sűrű köd volt, hogy jó, ha láttam előre vagy 50 métert...
Így utólag belegondolva mehettem volna óvatosabban is :U (110-120 körül mentem, igyekszem figyelni, hogy az objektív felelősség alatt legyek)

(#52880) Land


Land
veterán

Lehet hülye kérdés, de Pesten van olyan szaki vagy szerviz, aki hétvégén is vállal lámpa beállítást? Mára már sehol nem kaptam időpontot és maga a meló 5 perc lenne kb.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#52881) deicide válasza barnam_ (#52879) üzenetére


deicide
veterán

M0-n 133-ig jó vagy objektív alá. Én 135-re állítom ott mindig a tempomatot, az nekem GPS szerint 129.

De hazafelé olyan 17:30 körül már Érdtől is sűrű gomolygó köd volt, kicsit visszább vettem én is a szokásosból, leginkább azért, mert a sok kisteher 110-el előzte a külsőben 100-al haladó még nála is jobban félő autósokat. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#52882) brumi1024 válasza focvis (#52878) üzenetére


brumi1024
veterán

Hogy mennyi? :Y Nem csodálom, hogy "érdeklődjön" felirat van az ár helyén a honlapon.

Declare: Tenyleg, milyen az erdeklödes a GTi irant?

<troll> Tudtommal VW-t árul, nem Suzukit. ;] </troll> (GTI)

[ Szerkesztve ]

(#52883) Jaffa75 válasza barnam_ (#52879) üzenetére


Jaffa75
őstag

Én olyan fél 5 után mentem fel az M7-ről az M0-ra, akkor még nem volt számottevő a köd látási viszony szempontjából... inkáb az zavart, hogy hogy a "hökömben" van az hogy 0> a hőmérséklet, és mégi enyhén szitál... :U Ilyenkor jöhetne a zúzmara, ónos eső - bármi csak nem ez a várt!

(#52884) barnam_ válasza deicide (#52881) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, tudom hogy kb. 130 a határ, de nincs tempomatom, így igyekszem egy picit alatta lenni 5-10 km/h-val, hogy ne lépjem túl.

Jaffa75: én 17:30-18:30 között mentem.

[ Szerkesztve ]

(#52885) trassher válasza Richard! (#52873) üzenetére


trassher
addikt

Nem találkoztam még sószóróval de itt esett és van is hó, jelenleg egy gyenge -7 fok van. :))

Redmi Note 7

(#52886) Evil Snowman válasza zolynet (#52858) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

és @Qru: A futómú cserének igen prózai okai vannak. Két alkalommal már majdnem megölt az autó.

Mindkét esetben ugyanaz a szitu:

Pályán mentem 140-150-el a belsőben, ami ráadásul nyomvályús is volt, külsőből tüköre nézés nélkül 90-100-al kisoroltak elém. Satufék és fizikailag éreztem, hogy az összes súly beterhelt az első tengelyre és úgy elkönnyült a kocsi segge (ami amúgy sem nehéz alapból), hogy a nyomvályúban elkezdte elég keményen jobbra balra riszálni magát. Kellett ellenkormányozni serényen. :DDD

Azt remélem, hogy a 35 mm-es ültetés és keményítés segít annyit, hogy ne bólintson be ilyen esetekben a kocsi eleje.

Néztem ezt is, de ez meg kétszer annyi. Plusz japó autóba japó cucc dukál, ezért néztem Tein-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#52887) Qru válasza Evil Snowman (#52886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hátra egy cementes zsák és probléma megoldva. ;]

Nekem meg egyszerűen túl puha a rugózása az ízlésemnek. Kormiban sokkal jobban bejön a németes pattogósabb karakter.

Japóba japó alkatrészt: +1. Bár az enyémben egyre több a nem japó (gumi, vezérlés, olaj...)

mod:

Amúgy direkt jöttek ki eléd mert az "csak egy Yaris" vagy figyelmetlenségből? Ki tudja mi...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52888) brumi1024 válasza Qru (#52887) üzenetére


brumi1024
veterán

(gumi, vezérlés, olaj, sofőr...) ;]

"Amúgy direkt jöttek ki eléd mert az "csak egy Yaris" vagy figyelmetlenségből? Ki tudja mi..."

Ez amúgy mennyire idegesítő... A Golfnál túl sokszor tapasztaltam ezt, ebből a szempontból szerencsés, hogy az A3 elölről Xenon + nagy singleframe-nek látszik.

[ Szerkesztve ]

(#52889) Evil Snowman válasza Qru (#52887) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Bitumen lapon gondolkodtam, de nem akarok súlyt növelni, sőt csökkenteni kéne. ;]

Amúgy direkt jöttek ki eléd mert az "csak egy Yaris" vagy figyelmetlenségből? Ki tudja mi... -> egyik egy 60+ éves Stiftes mamika volt, szerintem azt sem tudta melyik bolygón van. Másik egy 1.2 vagy 1.4 HTP Fabia szerintem az is csak figyelmetlen volt.

Hát sok respektje nincs az autónak első blikkre. Azt hiszik valami átlag suna mobil. Aztán 190 felett néznek. :DDD De ezt persze szigorúan csak német autópályán teszteltem. :DD

(#52890) a8l válasza focvis (#52854) üzenetére


a8l
aktív tag

Még nem tudom, havernak az rs7-et itthon csinálta valaki 500eur-t kért teljesen reális, kb fél óra volt az egész, egy német cég itthoni képviselője, igazából semmit nem csinál, csak rátöltötte az emailben kapott programot. De működik, 100-ra 0.4s , 200-ra 2s, 250-re 3s a javulás ami elég szép egyetlen 500eur-os ráköltéstől. Az autó sokkal dinamikusabb lett, és már kezdődő tapadási problémákat mutat, tehát kb reális a 670-700Le amit ígértek. ABT MTM stb cégeket el kell felejteni a közel milliós chip tuning áraikkal együtt.
Nekem a legjobb lenne ha én magam tudnám progizni, lenne hozzá pár alap program amit rátöltök és magamnak finomhangolom.

(#52888) brumi1024:
A8 a led fényszóróval szerencsés ebből a szempontból, mintha kevesebben jönnének ki elé és jobban lehúzódnak villogás nélkül is. A régi a xenonnal nem működött ilyen jól, pedig ott a ködlámpába is xenont tettem és az is ment autópályán hogy jobban észrevegyék.

[ Szerkesztve ]

(#52891) K Norbi


K Norbi
addikt

A csáót még löki az ülésbe [link] :C

pfejj :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#52892) brumi1024 válasza a8l (#52890) üzenetére


brumi1024
veterán

Látványosak a LED DLR csíkok, az is sokat segíthet.

(#52893) -v- válasza Evil Snowman (#52886) üzenetére


-v-
addikt

Olyan nagyon sokat az nem fog segíteni.. valamit. Például ha ránézünk erre az új type-r -re oldalról, az első és hátsó fék közti méretkülönbség azért elég jól mutatja, mennyi súly marad hátul ezeknél az elölhajtós fosoknál féktávon [link] :DD

(#52894) Qru válasza brumi1024 (#52888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos. :D Akksim se japó... Lassan rákerül a made in everywhere címke. :DDD

mod:

Evil Snowman: Hát jah, bevásárlókocsinak nézik tuti. :( Ne félj engem is villognak hátulról az 1,6 TDi-s területi képviselők a pályán aztán ha odapörkölök akkor meg megy a csodálkozás. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52895) zolynet válasza Evil Snowman (#52886) üzenetére


zolynet
addikt

Fel kell keményíteni a Kárászinál a gátlókat sportosabbra és egy rugószett és nem kell egy vagyont rákölteni. ;)

Life is too short to stay stock!

(#52896) Evil Snowman válasza -v- (#52893) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Próba szerencse, szokták mondani. Hosszas tanakodás után, autóversenyzésben jártasabb arcokkal abban maradtunk illetve abban maradtam magammal, hogy ezt az autót felesleges "tuningolni". Pályára nem jó, mert:

- magas
- hátul (nem röhög ;] ) merev hidas a felfüggesztés
- amennyit beleöntenék pluszba abbol veszek már egy pályára alkalmas E36-ot

Annyit viszont szeretnék, hogy "biztonságosabbá" tenni:

- EBC fékekbetétek + tárcsák
- sportfutómű szett

Azt kb kifújt. Még gondolkoztam Bride ülésekben, mert a gyári félkagyló lószart sem tart, de egy normális Bride újonnan 88.000 Yen (223.000 Ft). És kéne belőle kettő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52897) -v- válasza Evil Snowman (#52896) üzenetére


-v-
addikt

Azért biztos dob majd rajta a futómű ... csak elég drágácskának tűnik :)

(#52898) Evil Snowman válasza Qru (#52894) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hát jah, bevásárlókocsinak nézik tuti. ->Ez most fájt. :DDD Volt már aki konyított hozzá, ráadásul hátulról jött rá, hogy ez TS, pedig csak a Toyota felirat piros hátul, ami árulkodik, meg a köd + tolató lámpa.

@zolynet:Róluk nem hallottam, hogy megy ez a keményítés? Már technológialag. :)

[ Szerkesztve ]

(#52899) Declare válasza brumi1024 (#52882) üzenetére


Declare
őstag

Jogos az eszrevetel :D :B

Amugy mi a baj az araval? 6 fölött indul a nemeteknel is, az öve pedig egy extrem modon karbantartott es megkimelt gepezet, raadasul otthon ritka is.

[ Szerkesztve ]

(#52900) zolynet válasza Evil Snowman (#52898) üzenetére


zolynet
addikt

no akkor tessék olvasgatni: [futomu-sportositas@karaszy]

Life is too short to stay stock!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.