Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) tomiii. válasza Kornel (#51648) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Többször kiemeltem, hogy számomra. Ez azt jelenti, hogy ha pl rozsdáról lenne szó, nem számítana, mert én saját magam számára tudok lakatolni a 2 jó pár szorosára is. Ergo mivel rólam volt szó, ezt hiába hozod fel, plusz mióta van a kezem/szemem közelében az autó alja, amikor vezetek? Te is tanult ember vagy, jól tudod, hogy egy beltérről szóló egyszerű vita esetén idekavarni a rozsdát(aka egy teljesen másik témát), mit jelent. Neked ennyi is megfelel nekem nem. Én pl megeszem olajos kézzel is a hamburgert, mert mi bajom lenne? Te meg nem. Itt meg valószínűleg neked vannak magasabb igényeid. Ez ilyen.

Csak megosztottam a tapasztalataim, hogy gyenge minőségű a beltér. Ennyi. Ez azért szerintem egyértelmű tény. Máskülönben nem ennyi lenne az ára.

(igen, nekem is van egy függőben maradt vitám itt másokkal, ott én meg csak elhallgattam, mert még nem volt lehetőségem alátámasztani/cáfolni az állításom, de igyekszem.) Szóval n is hibázok vita közben néha.

szerk: és itt csak az egyik oldalról volt szó, aminek semmi köze a másikhoz :B Meg, hogy te ilyenekkel találkozol. Jövőhéten, ha minden igaz jelentkezek valami finommal.

[ Szerkesztve ]

(#51652) Kornel válasza tomiii. (#51651) üzenetére


Kornel
veterán

Csak annyit jeleztem, hogy az éremnek két oldala van általában 😉

Mod: tömören izlesek és pofonok.
Őszintén én már bánom, hogy eladtam, ez szerintem elmond mindent.

[ Szerkesztve ]

(#51653) rbalint88 válasza Kornel (#51639) üzenetére


rbalint88
addikt

nyilván van realitása annak, hogy 72 éves nagynéném autójában ültetőrugót rakatunk be :DDD
megy vele évi 4000-et se, pályán szerintem több éve nem vezetett, akkor is kb a budaörsi bevásárlóközpontokig... én is addig járok a kocsival, ott még nem gáz a szél, csak kedden kimentem Tárnokra, kivittem a szerelőnek az Alfa gátlóit és ott kapaszkodtam erősen a kormányba.
lassan amúgy több értelme lenne neki eladni az autót, áttérni az online bevásárlásra és ha nagyon kell menni valahova, akkor taxizni /überezni, csak ahhoz okostelefon is kellene, azt meg nem akar/.
lemegy a Fény utcai piacra (5-10perc), ott másfél órát elszórakozik, helyből 600Ft a parkolás, abból meg kb megvan a tesco házhoszállítás is és még cipekednie se kell, csak a futárt várni.
ugyanakkor azt is megértem, hogy így legalább csinál valamit, nem akarja elengedni magát. szerencsére még eléggé stramm, de azért lassan eljön az az idő, amikor már jó szívvel nem engedném volán mögé, mert a reflexei lassulnak annyit.

(#51654) Kornel válasza rbalint88 (#51653) üzenetére


Kornel
veterán

Szólj ha eladó, megveszem asszonynak ;]

(#51655) Qru válasza rbalint88 (#51653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikorra lesz kész? Kövi talin vihetnél egy karikát vele... :U

#nincsbennetarcsi

(#51656) focvis válasza rbalint88 (#51653) üzenetére


focvis
veterán

Faterom januárban lesz 72, új autót akar venni, mert a (dízel) Corsaja már 8 éves, 55 K km :N De anyám is saját autót akar úgy, hogy 40 évig nem vezetett, pár éve kezdte újra - nem szereti, hogy apám beleszól a vezetésbe. ;] Életembe nem ültem még anyám mellett, mikor vezet, de el birom képzelni... OMG.

Amúgy nem unatkoznak.

Szerk.: természetesen a Corsán nincs nagyon gyári fényezésű és/vagy karcmentes elem a tetőt és a csomiajtót leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#51657) rbalint88 válasza Qru (#51655) üzenetére


rbalint88
addikt

jövő hét csütörtökre szerintem még nem lesz meg. tényleg sok dolog lesz most rajta, szerelő is majdnem egy hét csúszásban van, úgyhogy ha jövő hét vége előtt kész lenne, az maga lenne a csoda. egyelőre még a pontos diagnózisra és költségvetésre várok. nagy vonalakban tudom mire számítsak, jó kezekben is van az autó, de ugye pontos képet csak a diag és bontás után fogunk kapni arról, hogy mi a helyzet vele.
a turbó, kuplung, kettőstömegű és a futómű az biztos, a hengerfej kérdéses, hogy javítani vagy cserélni érdemes és mindez mennyibe fog kerülni. az biztos, hogy 400+, a kérdés csak az, hol áll meg...
az tuti, hogy a suzukizás után nagyon vigyorogni fogok benne a póver miatt :D

a kör alap, bármikor szívesen :K

focvis: nálunk saját hibás kár csak egy volt, a jobb hátsó ajtót és sárvédőt húzta meg a kapun. a többit mind más csinálta rá, parkolási sérülések vannak rajta, maradnak is... teljesen felesleges mindig fényezgetni meg horpadást javítani, a jobb hátsó sárvédő feletti részen volt egy horpadás, ami a kapus esetnél ugye eltűnt, most kb 5 centire mellette van egy megint, tuti a bevásárlókocsi kapaszkodóját baszkodják neki a parkolóházban...

[ Szerkesztve ]

(#51658) Qru válasza rbalint88 (#51657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól van idén már úgy sem lesz topik tali szóval mókolhat a szaki szép nyugiban. :K

#nincsbennetarcsi

(#51659) kaszaking


kaszaking
tag

Srácok!
A Castrol Magnatec 10W40 olaj az szintetikus vagy rész szintetikus? Neten rész szintetikus infókat találok róla de a csomagolásán meg az van hogy: Synthetic technology

(#51660) ADAM1337 válasza kaszaking (#51659) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Amelyik csak technology ált part synthetic.
Feltüntetik melyik a full.

(#51661) aero. válasza kaszaking (#51659) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

félszintetikus

(#51662) kaszaking


kaszaking
tag

(#51660) ADAM1337 és (#51661) aero.

Köszi a gyors választ :R

(#51663) SzlobiG válasza kaszaking (#51659) üzenetére


SzlobiG
félisten

10w40-ből amúgy se nagyon van full synth.

(#51664) molnarpeter válasza brumi1024 (#51636) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A kezdethez képest ahogy nőtt az eladott darabszám, úgy emelkedett a beltér minősége is azért, eleinte tényleg voltak kiforratlan részletek. 2013-as Model S-ben a bőr kb. Toyota szinten lehetett emlékeim szerint, esetleg picit jobb, a mostanában gyártottak már úgy a BMW-Audi környékén/között járhatnak. Btw: ingyen Model S egy hétre - sajna csak Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Németország, Írország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Svédország, Svájc valamint az Egyesült Királyság. Külföldön lévő fórumtársak figyelmébe :) Panamera S E-Hybrid mellet a Mission E rendszerére leszek nagyon kíváncsi, a magas feszültség kifejezetten ígéretesnek tűnik (gyorsabb töltés szempontjából).

(#51665) tomcsi23 válasza SzlobiG (#51663) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig vannak szép számmal.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51666) K Norbi válasza aero. (#51661) üzenetére


K Norbi
addikt

És mi a különbség a félszintetikus és full közt?

(#51667) aero. válasza K Norbi (#51666) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#51668) z123456789 válasza MunezXBK (#51630) üzenetére


z123456789
addikt

(#51630) MunezXBK
:DDD

(#51641) Qru
Nagyon nagy vagy Qru. Jó ez a videó. :C

(#51669) K Norbi válasza aero. (#51667) üzenetére


K Norbi
addikt

Félről nem írnak jókat.. :(

(#51670) lenko válasza K Norbi (#51669) üzenetére


lenko
aktív tag

8 szelepes szívó motorokba pedig az kell, vagy pl. az adagolós Tdi-be.
Az meg, hogy ki hogy tartja be a csere periódust mindenki maga dönti el. Én minden esetben cserélem/cseréltem 8-9e km után tökmind1 milyen olajról volt szó.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51671) Snoop-y válasza molnarpeter (#51664) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fasza csak masodik naptol mar nem tudnek bemenni vele melozni ugyanis nem tudnam hol tolteni...
Melohelyen egyetlen tolto van azt mindig foglalja egy toyota

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#51672) Tsebacsi válasza Snoop-y (#51671) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Odaállsz mellé övét kihúzod tied be, és este előtte lépsz le. Problem solved :D Facé foglalja a töltőt, nem csak az övé ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51673) Qru válasza z123456789 (#51668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy az egyik itteni fórumtárs osztotta meg fb-n, onnan szedtem. Frankón kéne menni jövőre... :K Ha nem is velük akkor önszerveződésben..

#nincsbennetarcsi

(#51674) K Norbi válasza lenko (#51670) üzenetére


K Norbi
addikt

De az enyém nem 8V, mit jelent a többfokozatú könnyűfutású olajok? :F [link]
Félszintetikus meg full is mehet neki?

[ Szerkesztve ]

(#51675) z123456789 válasza Qru (#51673) üzenetére


z123456789
addikt

Én már mondtam, hogy egyéb projektjeimtől függően érdekel. Sose voltam még Erdélyben, meg veletek sem találkoztam még. Kellemest a hasznossal...
Csak ne hagyjatok le! :D

Itt azért ők komolyabb verdákkal mennek, mintsem hogy én oda toljam magamat. :D

(#51676) lenko válasza K Norbi (#51674) üzenetére


lenko
aktív tag

Tudom, a tied 1.6 16v, de ezt korábban megvitattuk, hogy abba 5w40 kell. Ez mind full szintetikus.
Pl total quartz 9000 5w40. VW jóváhagyást tudja...
Ha ennél az olajnál minimális a fogyás, utána mehet bele a total quartz ineo 5w40.(drágább kicsit)
Hiába ez is 5w40 az adalékolása más, így picit véknyabb az olaj, de benne van az 5w40 kategóriában.
Úgyhogy ennyire nem kell ezen a témán pörögni. ;)

(A képet nem tudom megnézni melóból)

(#51677) Aggregátor

Én azért télen 5w30 at használok, nyáron 5w40-et. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51677) barnam_ válasza K Norbi (#51674) üzenetére


barnam_
nagyúr

A többfokozatú azt jelenti, hogy más a viszkozitása hidegben meg melegben is, ergo nem kell télen téli, nyáron meg nyári olajat használni.

Gyakorlatilag aminek két értéke van pl. 10W40, az mind többfokozatú.
Ha a minősítésnek megfelel, mehet a teljesen szintetikus is, az jobb.

(#51678) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Felkerültek a téligumik végre nálam is, csak hogy anyám is megnyugodjon. :)

Azért jó dolog a francia technika, a reggeli esőben egy Laguna (első generáció) robbant le a Petőfi híd külső sávjában 9kor...

Same rules apply!

(#51679) K Norbi válasza lenko (#51676) üzenetére


K Norbi
addikt

(#51677) Aggregátor :R

Értem, köszi
Hát de én Castrol párti vagyok, ezek közül? [link] [link] Mást márkát 100% nem öntök bele :D

Meg elől azt írja a könyve hogy a benzinmotorosba ACEA A2 vagy A3 kell neki.
C3 ról nincs szó.

[ Szerkesztve ]

(#51680) lenko válasza K Norbi (#51679) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha neked ez a szimpatikus, a hamisítási botrány óta én nem veszek ilyet+még van amelyiknek úgy lejön a kupakja, hogy nem szakad le róla az a zárógyűrű. Sértetlen marad...aztán megbízható boltban lett véve.

Nem tudom a motorod állapotát. Bármilyeket beleteheted, a titanium is jobban adalékolt, ezért véknyabb.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51681) lenko válasza K Norbi (#51679) üzenetére


lenko
aktív tag

A C3 lefedi az A2/3 at is. Nem lesz semmi probléma vele. Csak amikor kiadták a gépkönyvet nem nagyon létezett C3.

(#51682) K Norbi A félszint. ásványi olaj alapú, ami hamarabb elfárad, így azt évente kell cserélni.
Az 5w40 el biztos lesz némi fogyás, ha eddig nem volt a 10w40 el.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#51682) K Norbi válasza lenko (#51680) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor maradok szerintem a magnatecnél csak 5W-40 fullra váltok. :K
Én itt veszem a mintaboltból, mert tudom sok a hamis. Ők közvetlen a castrol finomítótól kapják.

Keveset megy, városba alig, évi 7000Km belemegy. Nem eszi az olajat.
most 138.000Km van benne. És félszintetukis 10W-40 et öntök bele már isten tudja mióta. :D
Nem tudtam mi szerepe van fél és a fullnak.

(#51681) lenko Köszönöm, majd megírom fogja e csipegetni.

[ Szerkesztve ]

(#51683) tboy93 válasza EQMontoya (#51678) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fehervari fele nem voltal mostanaban? Mennyire van meg szetcseszve az ut?

(#51684) tomcsi23 válasza tboy93 (#51683) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mármint a Budafoki? ;]

mod: kitérőtől vegyészig befele egyirányú még, de amúgy sok munkát már nem terveznek arra. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51685) tboy93 válasza tomcsi23 (#51684) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, most tenyleg a fehervarira gondoltam :DDD

(#51686) -v- válasza tboy93 (#51685) üzenetére


-v-
addikt

Kész van már .. kb :)

(#51687) EQMontoya válasza -v- (#51686) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van a f@szt, a déli végét még mindig túrják a villamosremíz körül, el se tudsz rajta menni a Savoyába, egyirányú Észak felé.
A kondorositól az Alleig meg ugyanolyan foskupac, mint régen is volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51688) tboy93 válasza EQMontoya (#51687) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na pont a deli resze erdekel, mert egy honapja amikor arra jartam faszan fel volt turva es nem lehetett beallni a ceges parkoloba :Y old meg a parkolast ahogy tudod :C

(#51689) -v- válasza EQMontoya (#51687) üzenetére


-v-
addikt

A kondorositól az Alleig meg ugyanolyan foskupac, mint régen is volt.

Igaz, most csak a villamosról nézem, onnan jónak tűnt :DDD

(#51690) focvis válasza K Norbi (#51682) üzenetére


focvis
veterán

Ha parázol a hamis olaj miatt (vagy egyéb okból), érdemes megfontolni az Amazont is. 39 € felett ingyenes már a szállítás Mo-ra az amazon.de-ről.

Magyar Áfával, házhoz szállítva 40,19 € 42,53 € az 5 (!) literes Edge Titanium, nekem 6 liter kell. Vannak gyári szűrők is, arra érdemes figyelni, hogy 1 csomagban szállítsák és az Amazon szállítsa - így lesz az apróságok szállítása is ingyenes.

Szerk.: ha osztrák címre szállíttatom, akkor 40,19.... magyar címre 42,53.

[ Szerkesztve ]

(#51691) Evil Snowman válasza Qru (#51673) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én még mindig támogatom, csak jó lenne összeírni egy körülbelüli a ktg-et, meg útvonal tervet, mert úgy szerintem mindenki könnyben tud tervezni. :R

A fenti videót megosztó fórumtárs nem tud esetleg ellátni minket ilyen irányú tapasztalatokkal? :B

(#51692) kalmanchris válasza EQMontoya (#51678) üzenetére


kalmanchris
tag

Német is. Utcánkban toledo nyitott mocitetővel tulaj tanácstalan...
Franciában a dugók a lerobbanó autók miatt van ám. Valamint ott minden második ember autómentős, ők ott kiskirályok. Szerviz minden második házszám, hogy bírják a sok hulladékot úton tartani.
Komolyan! Ilyenekből kell megállapítani, hogy egy ilyen vagy olyan technika jó vagy rossz? Ez annyira gyerekes, már bocs. Áhh mindegy, hagyjuk is!

[ Szerkesztve ]

(#51693) EQMontoya válasza kalmanchris (#51692) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tudom, hogy az én k. anyámat, de szerintem elég gáz, ha egy autó menet közben megáll.
Ha valami elromlik, és nem indul be, az előfordul, egy akku is bármikor lehet cellazáras, de az, hogy valamivel ott ragadj egy egyenes közepén...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51694) raczger válasza Evil Snowman (#51691) üzenetére


raczger
őstag

Nem nehéz kiszámolni :)

Oda-vissza Bp-ről (a szerpentin eleje) ~1200 km
Magyar autópályadíj: 3000 Ft
Román útdíj: 3 euro

Maga a hegyi út egy irányba ~85km

Az üzemanyagköltséget így kb mindenki kitudja számolni magának :)

Szállás kb 8-15 euro /fő/éjszaka körül van a környéken.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#51695) kalmanchris válasza EQMontoya (#51693) üzenetére


kalmanchris
tag

Pedig ez előfordul még a mai technikánál is és nem csak a frankokkal. Pl az egyik prémium márka, ha nem viszed időben szervízbe, egy idő után letilt, megáll stb, kifogy a benzin - ez is gyakori sajnos a mai embereknél -, karbantartáshiány miatt elfolyik valami folyadék, addig nyúzzuk míg megy. Rengeteg eset van.

(#51696) mandleee válasza EQMontoya (#51693) üzenetére


mandleee
tag

Velem is megesett a héten, piros lámpánál várakoztam az üllőin, megállt a kocsi. 5 percig indítóztam semmi, elkezdtem tolni, legalább ne ott álljak a közepén, erre egyszer csak beindult hazamentem. Minden kötelező szervíz megvan, nem a kocsin fogok spórolni, de ez bárkivel megeshet és nem kívánom senkinek. Egyszerű jeladó probléma, ki is lett cseréltetve.

Szervízben mondjuk nagyon ügyesen megkérdezték, hogy hogyan csinálják meg, ha nem produkálja a hibát. Mondtam, hogy kezdetnek olvassák ki a hibakódot, de ha semmi nézegessék meg a holtponti jeladót. Nehogy már én is csináljam meg...

(#51697) Evil Snowman válasza raczger (#51694) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az jó, akkor nekem megállna kb 80 rongyból.

Benzin oda-vissza 35 rongy
Autópálya matricák: 4 rongy

Többi szállás meg költő pénz. Halottam olyan pletykákat, hogy benzinkút nincs nagyon a fogarason. Ez igaz lenne?

(#51698) Qru válasza z123456789 (#51675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi akkor se tudnálak lehagyni ha akarnálak. :D

Azokat domoborítják ki a vidiben de láttad mentek Fiestával is. Azt kb 2x körbeautózod.

mod:

Evil Snowman: Nem csak fb-re kirakta, hogy bakancslistás. Ő sem volt még.

Költséget lehetne, hisz a km adott, fogyi adott, szállás sztem nem lenne vészesen drága...Pályamatrica kell még és kb ennyi a fix költség. Ja meg a kaja/pia, nekünk is kell üzemanyag nem csak a gépeknek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51699) mycso válasza EQMontoya (#51693) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen ez mindenképp az autót minősíti, nem is a tulajdonosát. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51700) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Azt a mindenit micsoda képek vannak itt. Az a műszerfal nem gyenge :Y :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.