Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) rbalint88


rbalint88
addikt

Giulia, elvből :P
valamikor elmegyek má' egy tesztvezetésre... ha elférek benne úgy, mint a 156-ban, akkor nálam nyert ügye van, ez lesz a színházba járós/fagyizós autó, gyerek és kutya nagyon ritkán fogja beletenni a lábát, arra ott lesz az asszony Volvo/Audi kombájnja :DDD

kornelka: majd elhiszem, ha kipróbáltam :) de alapvetően egyedül használnám azt az autót, meglátom mennyire kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#51052) Jaffa75 válasza Qru (#51021) üzenetére


Jaffa75
őstag

Honda Nsx.. :C :P

(#51053) Kornel válasza rbalint88 (#51051) üzenetére


Kornel
veterán

156 egy számmal nagyobb belül.
Hidd el.

(#51054) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Toyota Mirai

(#51055) raczger


raczger
őstag

Most nézem, üres a hűtővíz kiegyenlítőtartálya...
1 hete hoztam el a kocsit a szerelőtől, többek között termosztát és hűtővíz is lett cserélve, de azt gyanítom, hogy nem töltötték fel rendesen hűtővízzel... Kell nekem most az idegeskedés.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#51056) K Norbi válasza raczger (#51055) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ilyenkor már nem is tudnék aludni sem.

(#51057) K Norbi


K Norbi
addikt

Gyalázat ez a Cool blue, este szép, reggel ronda! Kék gyász virít benne. Panaszkodtam is a Lumenetnek. Tegyenek észrevételt az Osram és a Philips fele.
Miért nincs Cool blue Chrome :F
Mint pl ennél is megoldották [link]

[ Szerkesztve ]

(#51058) K Norbi válasza K Norbi (#51057) üzenetére


K Norbi
addikt

uuuu igen [link] teccik. ;]

(#51059) brumi1024 válasza brumi1024 (#51031) üzenetére


brumi1024
veterán

Túl sok Mirai tipp volt így módosítanék: Panamera. Ha megválasztják őszintén meglepődök. :)

(#51060) aero. válasza BigBlackDog (#50981) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ultel mar repulon? Akar world traveller, akar eu-s, csapnivaló az osszes. 6 ora utan szabalyosan ki kellett hajtogatnom magam, hogy kibirjam a tobbit, 2 orat meg csak csak ki lehet birni benne karomkodva. Ennel a szutykos mav jaguar zold mubor ules egy alom. :D

[ Szerkesztve ]

(#51061) Richard! válasza Qru (#51021) üzenetére


Richard!
addikt

Volvo S90/V90

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#51062) -v- válasza aero. (#51060) üzenetére


-v-
addikt

A nagy gépeken business meg első osztályon biztos jó székek vannak ... lehet arra gondol :F ;]

(#51063) tomiii.


tomiii.
aktív tag

1. Alfa Romeo Giulia
2. Volvo S90/V90
3. Renault Scenic

(#51064) Integrale válasza Kornel (#51053) üzenetére


Integrale
veterán

Erezhetoen nagyobb a Giulia belul mint a 159. Gyakorlatilag akkora mint a most futo 3-as, talan hossziranyba kicsit nagyobb a hely.

Munez: amig egy F30 es egy C osztaly minoseget (belterben) rohogve hozza, technikailag fejlettebb, addig baj nem lehet. Nyilvan egy A4 belul otthonosabb es jobban ramegy az anyagminosegre, ellenben dizajnban oskori, elobbit nem is varjak el az Alfatol, utobbiban viszont jobbat kap.
A vezethetoseg pedig azert erdekes, mert az osszes hiteles (nem, nem a TC) lap kifejezetten jonak allitotta be.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#51065) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy nem tudtok esetleg olyan szervizt, ahol az elektromos ablakemelőt lehetne megcsináltatni? Renault Clio II ről lenne szó.
Sajnos nem találok sehol. Olyan szerelő kellene, akihez akár szombaton is el tudom vinni az autót.

(#51066) MunezXBK válasza Integrale (#51064) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem is a vezethetőségről vakeráltam. :U

(#51067) Kakaduku válasza Kakaduku (#51065) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Még egy dolgot... Akinek esetleg volt, vagy van 2 személyes Renault Clio II-je. Meg tudná nekem mondani, hogy a csomagtartóban a pótkereket csak a kárpit fedi, tehát csak azt kell felemelni, hogy hozzáférhetővé váljon a pótkerék, vagy van rajta valami más is, tehát valami fém ajtó.
Bocs a hülye kérdésért, csak szervizben volt az autó és úgy kaptam vissza, hogy nincs síkban a padló. Sajnos nem nézegetem a pótkereket és így nem tudom, hogy mi történhetett, de mikor bevittem egy síkban volt minden hátul.

(#51068) Kornel válasza Integrale (#51064) üzenetére


Kornel
veterán

Ugyan mi nagyobb belül?
A szélessége?
Egyébként azt se hiszem.
Cserébe van egy másfélszer akkora középkonzol, mint a 159-ben, pedig már abba se fértem el miatta.
Ha elértem volna, 159-em lenne most.

(#51069) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#50598) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát ezt elfelejtették, de a reklám kint van...

I humbly and respectfully decline™

(#51070) kisza25 válasza Qru (#51021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kia Sportage, hogy ez is legyen:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51071) Integrale válasza MunezXBK (#51066) üzenetére


Integrale
veterán

Én meg nem csak a vezethetőséget írtam. :U :U

Kornelka: Igazából belül minden irányban nagyobb, csomagtérrel együtt. A középkonzolt aláírom (mindegyik hátsókerekesre igaz ez sajnos), szélesebb lett mint az 59-ben, de ettől még nem lesz a 156 hajó hozzá képest, mivel az minden férőhelyen passzos.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#51072) MunezXBK válasza Integrale (#51071) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az anyaghasználatot írtam, hogy vicc...

(#51073) Integrale válasza MunezXBK (#51072) üzenetére


Integrale
veterán

Sejtettem, ezért reagáltam arra hosszabban, A4-hez képest tényleg az, mondjuk ahhoz képest a kategóriájában szerintem minden az.

"Bad reklám is reklám too"

(#51074) Ironizer


Ironizer
tag

Hallottatok már olyanról, hogy menet közben kiesett a fékbetét? Csak mert velem ez történt. A bal hátsó, külső oldali fékbetét. Szétszedéskor nem volt lelazulva semmi a féken, amikor meg összeraktam új betétekkel, akkor szintén lehetetlennek tűnt, hogy bárhogyis kiessen, nyilván, hiszen így van tervezve. Bassza a csőrömet, hogy mégis hogyan történhetett ilyen. Sajnos nincs meg a kiesett betét, azzal talán okosabb lennék.

(#51075) tomcsi23 válasza Ironizer (#51074) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem volt nagyon elkopva?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51076) Declare válasza -v- (#51022) üzenetére


Declare
őstag

Ez igaz :K

Amugy a figura megszallott...[link] :D ha igy nezzük nem is sok ez az összeg egyaltalan. Persze nagyon derék, hogy igy karban tart egy autot, bar igazabol ez mar ujraelsztes.

Ennel a kategorianal ez mondjuk kesöbb mar megterülö befektetes is lehet. Itt mar biztos lehet azert olyan vevöt talalni, akinek penze es igenye van egy ilyen allapotu autora.

(#51077) Ironizer válasza tomcsi23 (#51075) üzenetére


Ironizer
tag

Nem, legalábbis a belső nem, a külsőt ugye nem tudom, mert nincs meg, de mondjuk átvizsgálásnál tavasszal az sem volt, szóval nem valószínű.
De még ha el is lett volna kopva, azt néztem, hogy még akkor sem fér ki a tárcsa és a keret között amiben van. Haverom azt vetette fel, hogy esetleg levált a betét az alaplemezről, és akkor a kettő darab külön-külön önmagában talán már elég vékony ahhoz hogy kiférjen a tárcsa és a keret között, de nem, még annyi hely sincs ott. Pedig mást én sem tudok elképzelni. De látszólag nincs annyi hely.

(#51078) tomcsi23 válasza Ironizer (#51077) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen betét?
Igen, le is válhatott. Szerencsére nem lett baj - ha jól sejtem - mármint fékezés miatt.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51079) Ironizer válasza tomcsi23 (#51078) üzenetére


Ironizer
tag

Jó kérdés, nem tudom, nincs rajta semmi.

Ja, nem lett baj, a fékerő nagy részét ugye az első fék adja, szóval nem volt ebből gond. A tárcsát sajnos kukázni kellett (nem is volt kopott szinte, eltekintve attól, hogy a nyereggel való fékezés kicsit azért meglátszott rajta :D de nem sokat kellett volna rajta szabályozni), mert az oldalába ütött vmi egy gödröt... és ettől lett a tárcsának egy kis ütése... 3 mm. :D A kieső alaplemez talán befeszült a tárcsa és a... mi közé is? A féknyergen nem láttam nyomot, pedig a tárcsa derék anyagból van, ha abba akkor gödröt nyomott a fékbetét, akkor a másik oldalán is ki kellett támasztania valahova, és ott is nyomott kellett volna hagyjon. A felni belsején látszott egy kis nyom, de.. nemtom, az túl kicsinek tűnt egy ekkora erőhatáshoz. Nagyon rejtélyes ez.

https://drive.google.com/file/d/0B_eM-wCAWutCaFVndUdMQ3BKMU0/view?usp=sharing

[ Szerkesztve ]

(#51080) zoo8800 válasza Ironizer (#51074) üzenetére


zoo8800
veterán

Olyat már láttam, hogy a fekbetét kopóanyag (ferodol) leesett a vasról, de hogy a fékbetét kompletten kiessen :F

rip and tear, until it is done

(#51081) Richard!


Richard!
addikt

Kia Optima GT Sportwagon
Az első ázsiai autó, ami kellene :B

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#51082) MunezXBK válasza zoo8800 (#51080) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam esett már ki a cégesen. Azt mondta a főnök, hogy végig ki van fizetve.

Kiértem németbe oszt potty. :D

(#51083) xEon1337 válasza Richard! (#51081) üzenetére


xEon1337
őstag

Ez nekem is nagyon durván bejön.
Mondjuk hibrid hajtáslánccal jöhetne, de úgy tudom, hogy azt csak a szedánhoz lehet kérni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#51084) tomcsi23 válasza Ironizer (#51079) üzenetére


tomcsi23
veterán

Innen ez a tárcsa sem tűnik túl vastagnak.
No hát evvan. új tárcsa, új betét. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51085) Ironizer válasza tomcsi23 (#51084) üzenetére


Ironizer
tag

De de, bőven jó, komolyan, 20mm. Gyári vastagság 20.066mm...
Ja új tárcsa, új betét. Csak tényleg zavar, hogy nem tudom a pontos okát. Tudod, kicsit ilyenkor benne van az emberben, hogy hogy bízzon így benne ezek után. Mert mi van, ha olyasmi volt az oka, ami még mindig fenn áll, akármennyire is úgy tűnik, hogy minden rendben van.

(#51086) Qru válasza pit stop (#51040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elsőt írtam be csak 1 tippet lehet tenni. De még jó útra térhetsz ha Hondára módosítod változtathatsz rajta. :))

#nincsbennetarcsi

(#51087) Ironizer válasza MunezXBK (#51082) üzenetére


Ironizer
tag

És megvolt a kiesett betét, láttad, hogy tényleg elkopott lemezig, vagy mi?

(#51088) MunezXBK válasza Ironizer (#51087) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megálltam a ház előtt és ott esett ki. :DD

(#51089) gooool


gooool
őstag

Az év autója szavazásra a tippeim így a nagy merítésből:

Szívem szerint: Volvo S90/V90, Alfa Giulia
Realitás szerint: Renault Mégane, Peugeot 3008

:)

(Érvényest majd én a szűkített lista után. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#51090) barnam_


barnam_
nagyúr

Használ valaki Osram Night Breaker Laser-t?
Emagnál 5 ezer ma a H4-es párban, rendeltem egyet.

Most Tungsram Megalight 120%-os van, de ha jobb az Osram, ennyit megér, ezek meg mennek tartalékba.

(#51091) MunezXBK válasza barnam_ (#51090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1x csináltam ilyen cserét. A kivettek nem világítottak, miután újra visszakerültek. :(((

(#51092) Qru válasza gooool (#51089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1 érvényes szavazat lehet de ez változtatható az eredményhirdetés előttig. Szóval egyelőre az első tipped vezettem fel. :K

#nincsbennetarcsi

(#51093) Declare válasza Qru (#51092) üzenetére


Declare
őstag

Passatra nem lehet szavazni? :D

Ha nem akkor Volvo S90/V90....de szerintem akkor is a passat fogja megkapni :D

(#51094) kaszaking válasza barnam_ (#51090) üzenetére


kaszaking
tag

Köszi hogy szóltál hogy emagnál akciós :R
Ennyiért érdekel engem is

(#51095) barnam_ válasza kaszaking (#51094) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs mit, remélem beválik :)
Kicsit elbizonytalanodtam, mert itt lehúzták a tesztben.

(#51091) MunezXBK: azért egy kivételtől nem kéne megmakkannia az izzónak.

(#51096) MunezXBK válasza barnam_ (#51095) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volt egy unlimitedem, 2 hét után szanaszét hullott úgy, hogy állt az autó! Lumenet szó nélkül kicserélte.

(#51097) rbalint88


rbalint88
addikt

Karaszynal valos 30%-os akcio van a koni cuccokra. Aki tervezi a futomuvezest, nezzen szet, hatha van okossag.

(#51098) tomcsi23 válasza barnam_ (#51095) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, ez a Philips RacingVision +150% nem lehet rossz.
Be is akciózták most itt h7-es, h4-es.

A Philips H7 RacingVision körülbelül 200 órás élettartammal rendelkezik, ami az emelt fényerejűek között a legrövidebb, de cserébe a legmagasabb fényerőt kínálja az összes kapható izzó közül! Ha ennél hosszabb élettartamot szeretnél, akkor válaszd a Philips X-tremeVision-t, az Osram Night Breaker Laser-t vagy Night Breaker Unlimited-et.
hehe

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51099) barnam_ válasza MunezXBK (#51096) üzenetére


barnam_
nagyúr

Minden jó, ha a vége jó ;)

(#51098) tomcsi23: én is néztem, de ez az élettartam egyszerűen vicc. Napi két órát megyek, így 3 hónap alatt kiég gyakorlatilag :F

(#51100) MunezXBK válasza tomcsi23 (#51098) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A PHILIPS legújabb fejlesztése a téli hónapokra, még nagyobb fényerővel!

Mit vársz, ha csak télre találták ki? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.