Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Kornel válasza roberto211 (#51799) üzenetére


Kornel
veterán

Splash nagyatlaga sincs 6,5 liter.

Ahhoz képest ez 200 kg-al konyebb, arányaiban pedig ugyanaz az autó, bőven 6 liter alatt, de inkább 5,5 körül lesz a nagyatlaga a valóságban is.
A sulycsokkentesnek köszönhetően így ezek szerint még a szivoban is van tartalék 😉

Rbalint: 1.4T kéne a GTI-be, kicsit megultetve, kemény gép lenne 😂

(#51802) focvis válasza BigBlackDog (#51788) üzenetére


focvis
veterán

Nekem nagyon bejön a formája, ezzel a mild-hibriddel szuper városi gép lenne egy autópályás csatahajó mellé. Kéne.

(#51803) Kornel válasza focvis (#51802) üzenetére


Kornel
veterán

Pont ennyi, semmi több.
Bár szerintem a SHVS max. 1-2 decit jelent mínuszban a fogyasztáson, azt is csak városban, nem éri meg (a baleno arlista alapján) a plussz 400k-t a gyujtasgenerator.
Sima 1.2 se kajal a 800kg-os kaszniban.

(#51804) pit stop válasza BigBlackDog (#51792) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem elejét szokni kell, de az még jó is formailag - modern és jól el van találva.
A hátulját viszont mint ha egy 20 évvel ezelőtti rosszabbul sikerült kocsiról emelték volna át... Nekem ez nagy kontraszt.
Belső tér ötletes, de tippre csak elől lehet elférni. Hátsó tologatható pad mindegyik autóba kéne. Viszont ha beülnek hátra is, akkor fogyasztás sem ennyi lesz :)

+: Örülünk most, hogy Japán, de aztán alkatrészárakban is meglátszik majd szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#51806) EQMontoya válasza MunezXBK (#51805) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez tökjó, csak reménykedem, hogy amikor magyar Józsi megveszi majd 10 év és 610.000 160.000km után, akkor nem engedik majd vele közútra.
Szkeptikus vagyok, a mostani Merci fényszórók is botrányosan szarok.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51807) EQMontoya válasza tboldi (#51751) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ilyenkor türelmesen meg kell várni, hogy kitolasson. Nyugodtan lehet közben feltűnően ásítani, telefonhívást kezdeményezni, stb.

Same rules apply!

(#51808) Qru válasza BigBlackDog (#51788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Botrány ótvar. :( Nem hiszem, hogy itthon túl sokat eladnak majd belőle...

#nincsbennetarcsi

(#51809) -v- válasza BigBlackDog (#51788) üzenetére


-v-
addikt

dafuq :F :(((

(#51810) molnarpeter válasza BigBlackDog (#51788) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsit olyan az eleje, mint a Polo&Q2 hátulja :DDD

(#51811) bobooo


bobooo
addikt

Na sziasztok,

Mostmár jogos tagja lehetek a topicnak :R egy 2001es vw passat 1,9 tdi variantet örököltem családból. Kozmetikai bajai bőven vannak, de azokat szép lassan majd megcsinálgatom :) [kép]

Kérdés: a jobb első fényszóró elég botrányos állapotban van. Szerintetek elég neki egy políroztatás (ha igen akkor hol érdemes szerintetek?) vagy inkább új fényszóró? [kép2]

[ Szerkesztve ]

(#51812) trassher válasza Kornel (#51793) üzenetére


trassher
addikt

Fateromnak az ignis helyett ez az ignis tökéletes lenne. Pályára sosem megy csak főúton oda meg bőven elég ez is. Évi 30-35K km-t autózik de annyira nem érdekli semmilyen szinten, hogy a dízel nem való neki. Ebben is épp akkor cserélteti le az olajat amikor a szerelőnél jár vagy én szólok neki. Kíváncsi leszek lesz e olyan strapabíró mint az első ignis 1.3-as motorja.

Redmi Note 7

(#51813) Kornel válasza trassher (#51812) üzenetére


Kornel
veterán

Miért ne lenne olyan strapabíró?
2008 óra fut a splashekben, az új swiftekben, és most már a balenokban is ez a motor.
Nekem sokkal jobban bejött, mint az M13A, volt mindkettőm.

(#51814) rbalint88 válasza bobooo (#51811) üzenetére


rbalint88
addikt

Hosszu tavra erdemes venni egy egyseges parat, de ha a bal eleje nemreg volt cserelve, eleg egy jobbos. Gyari hella se veszelyes, 30k korul megvan.

(#51815) MunezXBK válasza bobooo (#51811) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég a polír neki, no para.

(#51816) trassher válasza Kornel (#51813) üzenetére


trassher
addikt

Egy tesztvezetésre tuti elcipelem majd az öreget ha lesz rá lehetőség. A mostani autójában 353K van, természetesen gyári lánc és olyan hangja van mint egy újnak. Nézegettem és próbáltam a vitara-t is de az nagy lenne neki.

Redmi Note 7

(#51817) bobooo válasza MunezXBK (#51815) üzenetére


bobooo
addikt

Van vmi jó helyetek/tapasztalat, hogy hova vigyem? :)

(#51818) Kornel válasza trassher (#51816) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor ez tökéletes lesz neki :K
Legalább fiatalodik kicsit az autótól 😂
Egyébként a k12-ben is örök élet a lánc.
Igaz ez már nem szereti a 10w40-et, 0w20 vagy nagyon max. 5w30 való bele.

(#51819) trassher válasza Kornel (#51818) üzenetére


trassher
addikt

Még csak az kéne, hogy fiatalodjon. :DDD Múltkor nem hitték el, hogy a fia vagyok mert hogyan is lehetne neki 26 éves fia mikor 43 éves. Erre csak annyit mondtam, hogy januárban lesz 57. :)) Valamilyen nem harsány színben jó is lenne neki.

Redmi Note 7

(#51820) MunezXBK válasza bobooo (#51817) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kicsee-nek írj, mondd, hogy én küldtelek. ;)

(#51821) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Segitsetek pls, to be on the safe side...

ez az akksi J+ ugye?
Koszi elore is.

ezt szeretnem a heten megvenni.

I humbly and respectfully decline™

(#51822) MunezXBK válasza Magnum_ (#51821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#51823) Magnum_ válasza MunezXBK (#51822) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tehat az automban levo J+.
Koszi.

I humbly and respectfully decline™

(#51824) brumi1024 válasza MunezXBK (#51805) üzenetére


brumi1024
veterán

Sokaktól láttuk már ezt, de sehol nincs még engedélyezve/gyártásba adva.

(#51788) BigBlackDog: Látható, mi volt a kiindulási alap, szerintem szörnyű. Az pedig továbbra is vicces, hogy rengeteg gyártónál 2016-ban sem egyértelmű a 4 automata ablak. Annyira faék filléres technika...

(#51826) roberto211: Csak az aktuális távolkeleti design nyelv Európában nem túlzottan sikeres a nagy tömegeknél az utóbbi időben. Lásd új Hondák pl.

[ Szerkesztve ]

(#51825) Qtya123 válasza Qru (#51808) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem sem lesz akkora sikere itthon, mint mondjuk egy Vitarának.
Rondaságban túltesz a Splashen és a Balenon is.

(#51826) roberto211 válasza Qtya123 (#51825) üzenetére


roberto211
őstag

"Rondaságban túltesz a Splashen és a Balenon is"

Ez megint csak egy olyan dolog ami szubjektív.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#51827) Magnum_ válasza brumi1024 (#51824) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalam az automata ablak (mint az automata zaras elindulasnal) beallitas kerdese (obd-n keresztul)

I humbly and respectfully decline™

(#51828) brumi1024 válasza Magnum_ (#51827) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, mert ha még extraként adják el akkor is drágább lenne új ajtóbeli komfortvezérlőt tervezni és rá a gyártást felkészíteni.

(#51829) Magnum_ válasza brumi1024 (#51828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Viszont volt egy renaultom (tudom-tudom, nem sokaig volt meg, ne oljetek), azon magam tudtam ki-be kapcsolni ezeket. Szimpatikusabb volt :D

Roberto: igen, szubjektiv. De a sajat velenyet kozolte. Azt pedig megteheti. Meg akkor is, ha nem ertesz egyet :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#51830) K Norbi válasza Magnum_ (#51821) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez nagy jó cucc, ugyanez van nekem is. [link]
Erre figyelj tetején jobb felül találod. [link]
Az első szám az évet jelöli, 5, a második betű a hónapokat, A-január,B-Február és így tovább.
Az enyém (2015) F(Június)

Az "i" betű nincs használatban, mivel könnyen összetéveszthető az "1" számmal.

[ Szerkesztve ]

(#51831) Magnum_ válasza K Norbi (#51830) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszo szepen :R

I humbly and respectfully decline™

(#51832) Qtya123 válasza roberto211 (#51826) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezt nem is vitatom.

(#51833) bobooo válasza MunezXBK (#51820) üzenetére


bobooo
addikt

Most értem haza, köszönöm szépen! :R Valmikor, mikor időm engedi írok is neki :R

(#51834) tboldi


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy inkább a milyen autót vegyekbe való, de most nem az a kérdés.

1 millió körül keresünk autót apummal, és tegnap találta ezt az Ignist. Második autó lenne, a jelenlegi WagonR-rel apum jár dolgozni, ez meg anyumnak és nekem lenne itthonra/suliba járni, illetve ha valami történne a WR-rel, akkor is lenne egy "pótautó". Felhívtam, minden lényegeset elmondott az eladó (magánszemély), bácsiautó volt, magyarországi, vezetett szervizkönyves (végig márkaszerviz, elvileg leinformálható), garantált kilométer, stb. Le is kérdeztem a kekkh rendszerében, ott sincs tekerésre utaló nyom, úgyhogy köv. szombaton megyünk megnézni élőben.
Tudom, nem olcsó egy Ignishez képest, meg butácska, ennyiért jobbat is kapni, de most nem ez érdekelne, hanem az, hogy Ti láttok-e valami gyanúsat, esetleges sérülésekre utaló nyomot a képeken. Nekünk jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#51835) Kornel válasza tboldi (#51834) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért 1.6 GS lianat néznék, ha már suzuki.
Az ignis ahhoz képest egy szekér.

(#51836) tboldi válasza Kornel (#51835) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, nem km-t veszünk, hanem állapotot, de ennyiért nem találtam olyan Lianát, amiben ne lenne 2-3x ennyi. Na meg a Liana kicsit alacsony, fontos lenne a magasabb üléspozíció (nekem a balesetem után meg főleg).

(#51837) Kornel válasza tboldi (#51836) üzenetére


Kornel
veterán

Apámnak is ugyanezek voltak a kritériumok, ő is ignist nézegetett.
Próbálj ki egyet, maxra állított üléssel simán ugyanolyan be és kiszállni, mint egy ignisbe.
Azon kívül persze mindenben jobb, nagyság, kényelem (nagyobb ulolap és háttamla), anyag minőség, összeszerelés, megbízhatóság.
Apámét 130k km korul vette, simán benne van még kétszer ennyi is.
Szerencsére apámat sikerült lebeszélni a merev hátsó hidas szekér ignisrol, próbáltad már azt az autót a magyar utakon? Kirazza az ember fogabol a tömést is.

Mondjuk most nincs fent egy se amit megvennék, de neki is hónapokat keresgettünk, aztán amit kinéztem neki hahun, meg is vette, eddig még nem bánta meg.

[ Szerkesztve ]

(#51838) szabonagyur válasza tboldi (#51834) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért 09.29-re ez is elhagyott valahol 56km-t :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#51839) rbalint88 válasza tboldi (#51834) üzenetére


rbalint88
addikt

1milláért nincs épkázláb splash? ignishez és vagyonőrhöz képest űrtechnika, agilánk volt 10 évig, utána jött a splash, hát ahhoz képest ferrari. abban a bp-zsámbék távot végigrettegtem (még a volánnál is), annyira fosul bizonytalanul kanyarodik, míg a splash-sel ma végignyomtam óra szerint 100-110-zel és nem volt para egyáltalán. mondjuk földszintes autóból átülve először el kell hinni, hogy befordul, aztán némi szokás után lehet vele gokartozni :)

(#51840) Kornel válasza rbalint88 (#51839) üzenetére


Kornel
veterán

Normális splash 1,2-1,3M.

(#51841) rbalint88 válasza Kornel (#51840) üzenetére


rbalint88
addikt

az elég durva. akkor a miénk érhet kb másfelet? 6 év alatt 700k értékvesztés eléggé királyos :)

(#51842) Kornel válasza rbalint88 (#51841) üzenetére


Kornel
veterán

Ujan volt 2,5M
Én annó 4 évesen 60k km-el vettem 1,4-be, mondjuk jól lealkudtam.
6 évesen 120k-val elment 1,4-ert, de most is érne még 1,2-1,3-at ha meglenne.
A suzukik nagyon jól tartják az árukat.

(#51843) rbalint88 válasza Kornel (#51842) üzenetére


rbalint88
addikt

mi kb egy évesen vettük demóautóként 9-10k km-rel, plusz téli kerékgarnitúrával 2,2-ért. ez egy 1.2-es glx cd ac felszereltségű autó. ja és az öt év gari a mi vásárlásunk napjától ketyegett.

(#51844) Kornel válasza rbalint88 (#51843) üzenetére


Kornel
veterán

Az jó.
És a két első rugó tört már, vagy majd csak fog? 😉

Mod: én megelőzném.
40k egy szett h&r 😉

[ Szerkesztve ]

(#51845) rbalint88 válasza Kornel (#51844) üzenetére


rbalint88
addikt

csak fog. 34k km, még mindig ;)

(#51846) tboldi válasza Kornel (#51837) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is nem lenne rossz egy Liana sem, de már szeptember óta nézegetjük a hahu-t, eddig semmi épkézlábat nem találtunk. Most jött szembe ez az Ignis, ami teljesen meg is felelne, sőt, a WR-nél még több extra is van benne (GLX vs GS). :)

Vezetni még nem vezettem Ignist, de a WR-ben ugyanilyen a futómű, elöl MacPherson, hátul merev híd. Nem túl komfortos, az tény, de a célnak megfelel.

Nem tagadom, kicsit elfogultak vagyunk a Suzukik iránt. A WR+ (M13A) új kora óta a miénk, az eddigi 103k km alatt egy fillért nem kellett költeni műszaki problémára a kopókon kívül, még a híresen szar váltó is hibátlan. :))
Ráadásul a fogyasztás is megáll nyáron 5, télen 5,5-6 literben (város-országút 50-50%).

rbalint88: 1M a plafon (mármint csak az autóra), annyiért meg nincs élhető Splash, se gombóc Swift. Meg talán kisebb is, mint a WR+/Ignis. Amikor megjelent, lett volna lehetőségünk becserélni a WR-t egy Splash-re, de azt hiszem, pont emiatt nem léptük meg.

szabonagyur: Akkor már nem is kell. :Y :P

[ Szerkesztve ]

(#51847) tboldi válasza tboldi (#51846) üzenetére


tboldi
nagyúr

Viszont az eredeti kérdésemre, hogy láttok-e valami bibit a képeken, még nem érkezett válasz. :DDD

(#51848) z123456789 válasza tboldi (#51751) üzenetére


z123456789
addikt

Sajnálom, hogy nem voltam ott. :D
Erősebb volt nálad? Vagy miért adtad fel? :DDD
Azt a zöld szörnyet már néztem én is. :C Kossuth utca, nem?

(#51849) z123456789 válasza focvis (#51771) üzenetére


z123456789
addikt

A Wolf Blue Moon nekem nem így működik. Sajnos az nem jött be ilyen téren. Vizet pergeti, de mosásnál fullra átt kell szivacsolnom így is. :(
Egy napom elment vele, szóval nem hiszem, hogy szarul raktam fel. És ugye a vizet is dobja szóval szerintem rendesen felkerült rá. Valószínű ez ennyit tud.

(#51850) tboldi válasza z123456789 (#51848) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért, mert nincs időm, se kedvem ilyen idiótákkal foglalkozni. :D
Miféle zöld szörny? Ez a (Marx) Károly út.

szerk.: Jaaaa, az Unimog. Igen, az a Kossuth Lajos utcán van. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.