Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) xEon1337 válasza rii (#52949) üzenetére


xEon1337
őstag

20 perccel hamarabb? :Y Minden hétköznap?

"Less but better" - Dieter Rams

(#52952) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#52951) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó hogy nem fél nappal...:D

(#52953) Richard! válasza rii (#52949) üzenetére


Richard!
addikt

Jégoldó spray. 2 fújás minden oldalra aztán csókolom. 2 perces mutatvány ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52954) barnam_ válasza xEon1337 (#52951) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha lenne udvarom, én is járatnám vagy negyed órát, annyi idő alatt a motor is felmelegszik 85 fokra, meg az utastér is kellemes meleg lenne :)

(#52955) Kornel válasza barnam_ (#52954) üzenetére


Kornel
veterán

Koptassatok nyugodtan indokolatlanul a motort :K

(#52956) BigBlackDog válasza rii (#52949) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...20 perccel indulás előtt beröffentem..."

:Y Nem sok az kissé? Azért annyi idő alatt már benzint is zabál. Próbálj ki egy jégoldó és kaparászni sem kell.

(#52952) B-L-A-C-K: Igazából ilyen hidegben le sem szabadna állítani szerintem. Csak hazamész, bejársz az udvarba/garázsba, esetleg, ha saját garázsban parkolsz ráhúzol egy csövet a kipufogóra, ami kivezeti a gázt, hogy legalább ne fulladjá' meg (parkolóházba úgysem gáz, nem leszel ott hosszabb ideig), majd hagyod járni a motort reggelig. Ha leállítod, csak kihűl, aztán reggel kezdheted újra melegíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52957) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#52956) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még az elején azt hittem komolyan mondod...:D

Én 2-3 perc, és utána lassan megyek, nem nyomom neki, míg el nem éri a 90 fokot.

(#52958) Integrale válasza szőröscica (#52938) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem is, kifejezetten jo volt olvasni az irasat!

"Bad reklám is reklám too"

(#52959) barnam_ válasza Kornel (#52955) üzenetére


barnam_
nagyúr

Utcán parkolok, ezért nem járatom húsz percig, csak 2-3, amíg leszedem a jeget.
Amúgy kétlem, hogy nagyon kopna ettől. Van benne olaj, alapjáraton 650-en ketyeg, mért kopna el?

(#52960) Kornel válasza barnam_ (#52959) üzenetére


Kornel
veterán

Hidegen kopik legjobban a motor.
Alapjáraton "sose" melegszik be.
Ellenben ha menet közben melgited be óvatosan (2000-2500 rpm között használva), akkor jóval rövidebb idő alatt bemelegszik, tehát kevésbé kopik a motor.

(#52961) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Nem rég írtam, nálunk a VW fetisiszták 30-40 percet is járatják a TDI-ket, aztán hazamennek 5km-re, mert annak az a jó.

(#52962) Kornel válasza tomiii. (#52961) üzenetére


Kornel
veterán

Ez már büntetőjogi kategória lenne, szándékos környezetszennyezés.

(#52963) Magnum_ válasza Kornel (#52962) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mivel nincs szmajli, igy ugy veszem, hogy komolyan irtad, parhuzamosan azzal, hogy orulok, hogy ujabb jogasz van itt a topikban, de azert bemasolom a tenyallast, amire utalsz:

Környezetkárosítás

241. § (1) Aki a földet, a levegőt, a vizet, az élővilágot, valamint azok összetevőit jelentős mértékű szennyezéssel vagy más módon
a) veszélyezteti,
b) olyan mértékben károsítja, hogy annak természetes vagy korábbi állapota csak beavatkozással állítható helyre,
c) olyan mértékben károsítja, hogy annak természetes vagy korábbi állapota nem állítható helyre,
bűntett miatt az a) pontban meghatározott esetben három évig, a b) pontban meghatározott esetben egy évtől öt évig, a c) pontban meghatározott esetben két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki a környezetkárosítást gondatlanságból követi el, vétség miatt az (1) bekezdés a) pontja esetén egy évig, b) pontja esetén két évig, c) pontja esetén három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Az (1) bekezdés a) pontjában, és a (2) bekezdés első és második fordulatában meghatározott esetben az elkövető nem büntethető, az (1) bekezdés b) pontja esetén pedig büntetése korlátlanul enyhíthető, ha az elsőfokú ítélet meghozataláig a bűncselekmény által bekövetkezett veszélyt, illetve környezetkárosodást megszünteti, a károsodott környezet eredeti állapotát helyreállítja.
(4) E § alkalmazásában szennyezés: a föld, a levegő, a víz, az élővilág, valamint azok összetevői jogszabályban vagy hatósági határozatban megállapított kibocsátási határértéket meghaladó terhelése.

;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52964) Kornel válasza Magnum_ (#52963) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván nem gondoltam komolyan (jogilag), ellenben igenis szándékosan terheli feleslegesen a környezetet.

(#52965) tomiii. válasza Kornel (#52962) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Smilet azért én is hiányolom. Akkor én is szennyezem?(mármint érted, hogy értem) Én meg 40km-t autózok, ráadásul nem, nem lenne muszáj, tökéletesen van buszjárat, mehetnék azzal. Mivel van nekem több jogom menetközben szennyezni, mint neki állóhelyben? Amit csinálnak, az egyszerűen hülyeség, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#52966) Kornel válasza tomiii. (#52965) üzenetére


Kornel
veterán

Annyi különbséggel, hogy nem járatod indokolatlanul alapjáraton az autót, miközben az nulla métert halad, ellenben károsanyag kibocsátása van eközben.

A hiányolt smile: ;]

(#52967) Mr X válasza Kornel (#52966) üzenetére


Mr X
veterán

Az, hogy ne fagyjon meg egyhelyben ülve, plusz esetleg ki is lásson, miért indokolatlan?

(#52968) MunezXBK válasza Kornel (#52962) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt óbégatnak is érte. :D

(#52969) Kornel válasza Mr X (#52967) üzenetére


Kornel
veterán

Öltözzön fel.
Vegyen jegoldot.

Munez: teljesen jogosan.

(#52970) bajnokpityu válasza tomiii. (#52965) üzenetére


bajnokpityu
félisten

engem se érdekelne túlzottan, amikor szomszédok v8asokkal járnakoviba meg 800méterre a spárba, meg lett egy új "környezettudatos" usa elnök. de ettől még a motort is fölöslegesen károsítja a perceken át tartó hidegüzem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52971) tomiii. válasza bajnokpityu (#52970) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Persze, a motort mar azert en is sajnalom. :D

(#52972) Mr X válasza Kornel (#52969) üzenetére


Mr X
veterán

Ez biztosan nem jutott eszébe egyiknek sem...

(#52973) focvis


focvis
veterán

Minek irtok OFFba? Nehéz olvasni. :)

@tomii: ezek a nagytudású TDI-sek - gondolom - hazagurulnak a faluban, aztán leállítás előtt is járatják meg 5-10 percet. :D

Én reggel elinditom, várok 4-5 másodpercet, hogy az olajnyomás felépüljön és tolom a rükvercet, majd finom gázzal kitolatok. Kapu becsuk, kapu kinyit, kiállok az udvarról, majd 2000-2500 fordulaton megindulok hegynek fel. Szerintem ez így normális ÉS szeretek vigyázni az autómra .

(#52974) i-sti válasza focvis (#52973) üzenetére


i-sti
senior tag

Pontosan ez az én reggeli rutinom is.

Novum Forum Siculorum

(#52975) tboy93 válasza focvis (#52973) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 :K

(#52976) Magnum_ válasza focvis (#52973) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En beinditom, gyors cigi mellette es elindulok, 2500fole nem megyek, 8-10perc a munkahely.
De ha sikerulne atkerulnom a kozponti epuletbe, akkor ott letennem a belso udvarban a kocsit vasarnap este es pentek delutanig elo se vennem, mert 5p seta lenne :D
Ja es mar dolgozom azon, hogy atkeruljek :D

I humbly and respectfully decline™

(#52977) barnam_ válasza Magnum_ (#52976) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem januártól home office van (kb. márciusig), tehát nem lesz reggeli/délutáni fagyoskodás :DD

amúgy ha következő télig is meglesz a kocsi, hótziher, hogy rakatok bele állófűtést...

[ Szerkesztve ]

(#52978) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#52976) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És a kocsiba cigizel?

(#52979) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#52978) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dehogy. Soha.
Beinditom es mellette elszivom. De ezt irtam is.... :U
Nem birom a cigit belterben. Meg a kocsit is tisztelem.
Szerinted ha ennyire rendben van az autom, bent ragyujtok? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52980) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#52979) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Két értelmű volt, mert beindítod és mellette cigizel, azaz addig míg jár, de ez bent is lehet, csak járó motor mellett... ;] Mondjuk télen -10 fokba cigizne a f@sssom kocsi mellett addig, de persze kocsiba meg amúgy sem. Már attól kivagyok ha valaki cigizés után ül be mellém.

(#52981) tomcsi23 válasza Magnum_ (#52976) üzenetére


tomcsi23
veterán

Úgyvolt, lerakod. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#52982) Magnum_ válasza tomcsi23 (#52981) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugy is vam, le fogom! :D

I humbly and respectfully decline™

(#52983) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
használtok tompitott fényszórónak ledet? Most rendeltem egy 80 wattosat.. elég ez szerintetek?

(#52984) barnam_ válasza Remekelek28 (#52983) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, egyrészt mert tilos, másrészt csak arra jó, hogy a másikat elvakítsd.

(#52985) tboy93 válasza Remekelek28 (#52983) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mond le. Hulladek mind, a halogenhez tervezett lampatestbe nem lesz jo a led, a vetitett kep okadek lesz, hasznalhatatlan. Ossze-vissza vilagit, se te nem fogsz latni vele normalisan, se a szembejövő, mert ot meg elvakitod.

(#52986) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Nah, takarítás után bekerült a gyári új szőnyegszett is, a fém küszöbbel így egész jó érzés beszállni.

Same rules apply!

(#52987) tboy93 válasza EQMontoya (#52986) üzenetére


tboy93
nagyúr

Faszantos lett :K

(#52988) roberto211 válasza EQMontoya (#52986) üzenetére


roberto211
őstag

Grat, szép összképet alakít nagyon ;)

Én is szeretnék valami normális szőnyegszettet de csakis gumiból , mert hiába h nem egy nagy kaliberű autó de rosszul vagyok attól,hogy ha egy morzsát is látok a nem gumi szőnyegen. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#52989) -v- válasza EQMontoya (#52986) üzenetére


-v-
addikt

mx5?

(#52990) B-L-A-C-K válasza roberto211 (#52988) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én itt vettem, méretpontosat tudsz venni szinte bármihez.

(#52991) Remekelek28 válasza barnam_ (#52984) üzenetére


Remekelek28
őstag

Miért lenne tilos? A kresz tiltja? Nem beállitás kérdése?

(#52992) tboy93 válasza Remekelek28 (#52991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Muszakin nem megy at vele, rendor meg gumibottal jutalmaz erte, hozzáteszem jogosan. Nem beallitas kerdese, hiaba allitgatod, az izzo nem alkalmas kozuti használatra.

Tessek, ezt olvasd el: tc LED teszt

[ Szerkesztve ]

(#52993) brumi1024 válasza Remekelek28 (#52991) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem beállítás kérdése, mert a LED máshogy adja le a fényét mint egy izzószál, emiatt nem kaphat "E" jelzést. Kresz nem tiltja, de KÖHÉM rendelet igen.

(#52994) Remekelek28 válasza tboy93 (#52992) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hát vissza már nem mondim,de úgy rendeltem meg,hogy a mostani az mindkettő jó és,ha valami gondot látok,megy vissza a régi,amugy ettől komolyabbat rendeltem.
Viszont tesztelni fogom,ha vakit,meg nem oda világit ahova kell,szedem ki,engem is zavar,ha a szemejövőnek olyan a tompitottja,mintha távolsági lenne.
A műszaki ügyet is leellenőriztetem majd egy vizsgabázissal,hogy ez elfogadott v sem.
Hajt a kiváncsiság amugy ezért rendeltem meg. :) a kocsimba amugy minden led. Elől hátul,oldalt.

(#52995) BigBlackDog válasza Remekelek28 (#52994) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól sejtem, így nem is mehet át a szabályok szerint műszakin. Mióta vannak bent a ledek? Gyárilag azzal szerelték? Volt már műszakin ledekkel?

"37. § (4) A világító és a fényjelző berendezésekben csak a berendezés típusára előírt műszaki jellemzőkkel rendelkező izzólámpát szabad használni." > Én úgy értelmezem, hogy ha gyárilag hagyományos izzóval szerelték, akkor sajnos csak az mehet bele.

Egyébként miért annyira fontos ez a led? Ennyivel természetesebb a színe, vagy a kisebb fogyasztás, hőtermelés, illetve hosszabb élettartam miatt?

[ Szerkesztve ]

(#52996) Remekelek28 válasza BigBlackDog (#52995) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jelenleg a tompitottam az sima hagyományos,viszont az összes többi gyárilag led. Kiegészitő led,hátsó helyzetjelző,féklámpa,irányjelző. Ezek simán átmentek a műszakin.
Sőt egyes uniós országokban már közelező ledes menetjelzővel kiadni az új járműveket 2011 től.
Zavar a sárga világitás,főleg úgy,hogy a menetjelző ledem is fehér. Ezért is cserélném,nameg ezek a ledek tartósabbak és persze a fogyasztás sem utolsó.
A lakásban is már minden led.

(#52997) BigBlackDog válasza Remekelek28 (#52996) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"viszont az összes többi gyárilag led"

Akkor nem szóltam. :B Igen, tudom, hogy újabban már mindenhol -jogosan- teret nyer a led, csak sokan a 15-20 éves járgányukat is ezzel akarják "tuningolni". :)

[ Szerkesztve ]

(#52998) Remekelek28 válasza BigBlackDog (#52997) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha előlre teszik menetjelzőként,nincs vele semmi baj,mert a láthatóság sosem árt. Sokan pl elfelejtik főuton a tompitottat felkapcsolni és ez veszélyes. Nekem pl a led menetjelző mindig világit,le se lehet kapcsolni. Természetesen,ha jár a motor.
A törvény,vagy kresz szerint városon kivül már ez is elfogadott nappal tompitott helyett.
Én amugy jobban szeretem a gyári megoldásokat. A kókányolt tuningot kerülöm.

(#52999) Remekelek28 válasza EQMontoya (#52986) üzenetére


Remekelek28
őstag

Fasza lett. Neked a gyári szőnyegen van védőrész,ott ahol a sarkunk pihen a pedálok alatt? Nekem nincs és szépen ki is lyukadt. Igy félek megvenni az újabbat,az is igy járna.
Utólag kellene ra szerezni,valami műanyag védőt és rávarratni.
Gyári fém küszöbdiszem nekem is van. :)
Most gyári kilincsekre bazirozok.

(#53000) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne.
1. Ma rányitotta egy rétinéger az autómra az ajtót, persze nem voltam az esetnél az autónál (mivel nem volt hely a parkolóban kénytelen voltam oda állni, már akkor gondoltam, hogy ez tuti kibassza az ajtót majd ész nélkül, de reméltem, hogy a műanyag csík megfogja, sajnos nem), csak otthon vettem észre. Annyira sikerült összehoznia, hogy a festék teljesen lejött egy 5cm-es és egy 3cm-es csíkban, van értelme ezzel foglalkozni, vagy túl nagy összeg lenne ezt kijavítani?

2. Az olcsó DRL-ek mennyire vállalhatóak? 5k körül már találtam. Van értelme ilyent venni, vagy mindenképpen normális, pl Osram legyen? A beszerelésén azért gondolkodok, mert Night Braker Laser-t akarok tompítottnak és minél tovább szeretném használni, nyáron nappal teljesen feleslegesen menne,

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.