Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Jaffa75 válasza zolynet (#51298) üzenetére


Jaffa75
őstag

ja nem úgy gondoltam... :DDD a kormányt és az autót nem tudom nélkülözni! :N napi használatban van! :P

(#51303) mycso válasza rii (#51297) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha most októberben te helyeztetted forgalomba (új, külföldről behozott, forgalomból idg. kivont, stb. ..) akkor a lakhelyed szerinti önkormányzattól kapsz az év hátralévő részére, időarányosan kiszámolva (a vásárlást követő hónap 1. napjától, dec.31-ig) egy csekket.
Ha szimpla használtautó vásárlás történt, akkor erre az évre már kifizette az előző tulaj, majd 2017-re kell fizetned, amit szintén a lakhelyed szerinti önkormányzat küld ki, kb. február környékén.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51304) Magnum_ válasza zolynet (#51291) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon szep lett

I humbly and respectfully decline™

(#51305) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#51306) zolynet válasza Jaffa75 (#51301) üzenetére


zolynet
addikt

Még a gyári perec kormányom is megvan.
Ha netán a civic-et eladnám akkor menne vissza. (úgysem fizetik meg ezt a momo kormányt)

Saint_: köszi ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#51307) Qru válasza aero. (#51209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elém tegnap a 2-esen kijött egy állatka, satu... a CC szépen betapadt és nem csaptam el. +10 fok volt ha télim van valószínűleg elcsapom mint a huzat. :(
Az utazóközönség meg is jegyezte milyen jók a reflexeim... én meg azt, hogy jók a papucsok. :C

mod:

Kornelka: Tudom szentségtörés de én a Fűnyíróra már az előző két télen sem tettem fel a télit, pedig ott van a pinyóban a tökéletes állapotú FS Winterhawk. Nincs/nem volt rá szükség egyszerűen.
Ha elkopik a nyári (utolsó szezonos) kap egy szett Apollo 4 évszakost és csókolom, gumikérdés 6 évre letudva olcsón. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51309) EQMontoya válasza Qru (#51307) üzenetére


EQMontoya
veterán

Városi autóra tényleg felesleges a téli, azon a 3 napon, amikor Budapesten van hó vagy fagyos/jeges idő van, mész valamelyik másikkal.

Most fogok én is venni egy szett télit az IS-re, de kb. a legfőbb szempont, hogy XL-es legyen, és ne b..a szét a magyar úthálózat. Arra a 3 hónapra meg amúgy hótmindegy, hogy a tisztességesebb márkák közül konkrétan melyik típus.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51310) Qru válasza EQMontoya (#51309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelenleg 2. autó (igazából 3.) tényleg arra van, hogy a piacra kimenjünk meg a közeli bót'ba. Ha rossz az idő ki se hozzuk a garázsból.

Amúgy már két éve el kellett volna adnom a télit, akkor még talán kaptam volna érte valamennyit. :W

to all: Jessus most nézem azt az off áradatot. Kipucoltam a topikot, engedjétek el ezt a család/életvitel témát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51311) Tsebacsi válasza Qru (#51310) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"to all: Jessus most nézem azt az off áradatot. Kipucoltam a topikot, engedjétek el ezt a család/életvitel témát."

Ünneprontó :((( ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51312) brumi1024 válasza Qru (#51310) üzenetére


brumi1024
veterán

"to all: Jessus most nézem azt az off áradatot. Kipucoltam a topikot, engedjétek el ezt a család/életvitel témát."

Kellett neked megjönnöd, elrontod a családalapítós topikot! ;]

(#51313) B-L-A-C-K válasza Qru (#51310) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Néha egy kis eszmecsere más témában is elfér szerinte. Szóval szégyelld magad... ;]

Más mindenkinek: Most találtam rá fészen ennek a tulajára, egy kigyúrt nagydarab faszi, elég tele van ahogy nézem a profilját, kíváncsi lennék miből élhet... :))

(#51314) Peter.70 válasza Qru (#51310) üzenetére


Peter.70
őstag

to all: Jessus most nézem azt az off áradatot. Kipucoltam a topikot, engedjétek el ezt a család/életvitel témát. Most Miattad nem fognak gyerekek születni ;] :P :DDD

(#51315) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ma érkezett egy ilyenem:

Igazából van 2 hangyaf..nyi kőfelverődésem, sikerült a Megyeri hídon szakadó esőbe bekapni öket...
Kemény 900ft-os tétel.

[ Szerkesztve ]

(#51316) Peter.70 válasza ADAM1337 (#51315) üzenetére


Peter.70
őstag

Tapasztalatokat majd kéretik meg osztani :)

(#51317) ADAM1337 válasza Peter.70 (#51316) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy néztem az előrejelzést lehet ma megcsinálom, épp kint állok a géppel.

(#51318) roberto211 válasza B-L-A-C-K (#51313) üzenetére


roberto211
őstag

"kíváncsi lennék miből élhet... :))"

Más pénztárcájába szerintem nem turkálunk. Ha senior it-s , 30év tapasztalattal és abból az is az Ő dolga, de ha fél évente lop egy autót az is az Ő dolga... Félre ne értse senki, nem pártolom az utóbbi jellegű foglalkozásokat, de speciel én pont lesz@rom kinek miből telik ilyen verdákra.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#51319) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Nemrég volt téma ez a négyévszakos abroncs.

Anyumnak ennek apropóján ki is néztem az Apollo Arnac 4G AS-t, a kis 206-osra évi 10-12 ezres futásra bőven megteszi majd, nem kell két szettel baromkodni, új szett lesz rajta nem mellesleg.

Viszont a kérdés, hogy nekem is megfelelő alternatíva volna-e ez az abroncs? Laguna 2 kombim van, évi 25 ezer környékén tekerek bele. Árban elég jól kijönne és még ha 3 évet kibír is azt mondom bőven megérte.
Mit gondoltok? :)

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Üdv, Balázs

(#51320) tboy93 válasza gooool (#51319) üzenetére


tboy93
nagyúr

Merre jarsz vele? Palya vagy foleg varos? Kulfoldi nyaralas? Hegyvideki turak?

(#51321) Peter.70 válasza gooool (#51319) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem azért ennyi km-hez már külön nyári - téli dukál

(#51322) gooool válasza tboy93 (#51320) üzenetére


gooool
őstag

Alföldi országút, illetve minimális város. Kirándulni csak jó időben járok vele, belföld akkor is, évi 1-2 alkalommal. Azon kívül a napi 100 km melóba gurulás a reszort.

Üdv, Balázs

(#51323) Qru válasza gooool (#51319) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

25k km/év? Oda már külön szettet vennék. :K Nem a tapadás miatt hanem a kopás miatt.

Nekem CC van az kb 60-70k km-re lesz elég. [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51324) gooool válasza Qru (#51323) üzenetére


gooool
őstag

Megmondom őszintén nekem ez a gondolatmenetem:
Most van egy Firestone Winterhawk 2 Evo szettem a gépen, 6-7 milisek, 5 évesek.
Acélfelnin hordom dísztárcsával.
Na most ha vennék tavasszal egy nyári szettet, ahhoz csak kellene felni is, mert nem fogom nyúzatni évente kétszer szerencsétlen abroncsot. Illetve azokba szenzor, mert hát anélkül nyavajog, kiüttetni meg nem fogom az opciót. Na ha ezt számoljuk, akkor ez igencsak szép költség, még használt abroncsok vételével is.

Ha viszont eladom a télit tavasszal, még tuti lesz rá vevő (még a 10 éves Dunlopokat is 2 óra alatt elvitték...) és veszek egy Apollo szettet, azt felrakom a meglévő felnikre, akkor mondjuk 2-3 évre le van tudva a gumi kérdése, friss az abroncs, és összességében olcsóbban kihoztam, mint két szett alapból használtat cserélgetve.

Biztos bele lehet kötni ebbe a logikába, de ha tényleg annyira képtelenség, akkor maradok a téli/nyári váltogatásnál.
Bár az ésszerűsség határain belül mozog bőven az elképzelés szvsz.

Üdv, Balázs

(#51325) Qru válasza gooool (#51324) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túléli a gumi ha 5-6x évente 1x újra van húzva. Túl van ez misztifikálva. De igen, ha külön fella meg jeladó is kell akkor valóban megfontolandó a 4 évszakos. Én is az utóbbi mellett döntenék ilyen esetben ha másért nem mert egyszerűbb és ha nem mész méteres hóban nem lesz gondod vele.

#nincsbennetarcsi

(#51326) EQMontoya válasza Qru (#51325) üzenetére


EQMontoya
veterán

Túléli a gumi ha 5-6x évente 1x újra van húzva.

Csak nem gazdaságos.
Egy használt szett gyári alufelni egy 5-10 éves autóra mondjuk 40-70e között mozog.
Ha évente kétszer fizetsz 5k-t a gumik átpakolásáért, akkor egy gumi élettartama alatt kijött 0-ra, és a végén van két garnitura alud, ami azért mégiscsak kényelmesebb.
Én is ezért használom így.

Same rules apply!

(#51327) ADAM1337 válasza Peter.70 (#51316) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Még a második felverődés szárad, de elég pozitív.
Szépen egy síkba hozta és kitöltötte a repedést, így legalább most hogy jön a hideg nem reped tovább.

Képek:
Előtte: [kép]
Folyamatközben: [kép]
Leírás: [kép] [kép]
After: (L:/dl/upc/2016-11/28/116236_x5liwbctn1w5gcqo_after2.jpg)[kép](/L)

[ Szerkesztve ]

(#51328) Qru válasza EQMontoya (#51326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hosszú távon kifizetődőbb ha külön felnin van. Csak számolni kell (ha van TPMS) a jeladókkal, elemmel, plusz a feltanítással...

Amúgy én is gondolkoztam ezen... Tudod hányszor vezettem hóban az elmúlt 3 évben? 3x. Ebből mind a 3x csak azért mert száz+ km-t utaztam, hogy lássak 5 cm-nél több havat az úton.
Erre nekem felesleges külön télit vennem.

mod:

ADAM1337: Jó lett. Nekem sajnos meg kellett fúrni mert nem kagylós volt. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51329) focvis válasza ADAM1337 (#51327) üzenetére


focvis
veterán

Egész jó!

(#51330) EQMontoya válasza Qru (#51328) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én mondjuk ennél bőven többször. :) Ha nem is feltétlen több centi hóban, de havas, latyakos, hószállingózós, foltokban lefagyott úton azért bőven.

Same rules apply!

(#51331) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, 2,5-3m körül keresek hasonló családi autót mint a Volvo V50, csak annál kicsit nagyobbat, tágasabbat, és nem volvot. Jah és benzineset mindenképp. Hyundai, Toyota, Honda érdekelne elsősorban, de bármit meghallgatok ha van jó a kategóriában :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51332) focvis válasza gooool (#51322) üzenetére


focvis
veterán

Azon kívül a napi 100 km melóba gurulás a reszort.

Nincs tapasztalatom 4évszakos gumival, itt többen dicsérik.
De ha azt a napi 100 km-t muszáj megtenni és nincs alternatív eljutási lehetőség - pl. busz, vonat - a munkahelyedre azon a pár havas napon, akkor nem kockáztatnék.

Milyen autó ez, direkt (azaz dedikált szenzoros) TPMS-sel szerelték?

(#51333) -v- válasza thomeef (#51331) üzenetére


-v-
addikt

Accord kombi 2 vagy 2.4 lityós benzinessel.

(#51334) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#51335) BigBlackDog válasza thomeef (#51331) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi a gond a Volvoval?

(#51336) Qru válasza thomeef (#51331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Accord kombi.

focvic: Laguna II és direkt rendszeres.

#nincsbennetarcsi

(#51337) thomeef válasza BigBlackDog (#51335) üzenetére


thomeef
őstag

Eddig mindig az volt és sok vele a macera :)

Köszi, ránézünk akkor az accord kínálatra :R

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51338) Declare válasza Qru (#51328) üzenetére


Declare
őstag

Azert ne tartsunk mar ott, hogy teli gumi akkor kell, ha ho van az uton :N Nem veletlen mondjak ezt a 10 fok os hatart a nyari gumi hasznalati tartomanyara. Hidegben a nyari gumi anyaga kemenyebb lesz es ezert sokkal jobban csuszik. Egy 5 fokos vizes uton is elöbb fogsz keresztbe allni nyari gumival, mint telivel, fektavod is hoszabb lesz stb.

[ Szerkesztve ]

(#51339) focvis válasza Qru (#51336) üzenetére


focvis
veterán

Köszi!

Feltételezem, hogy 2014.11.01. előtt helyezték először forgalomba a Laguna II-t, így viszont nem kötelező a TPMS megléte.Arra határozottan emlékszem, hogy a Vectra C-ben is direkt TPMS volt, de az nem sípolt, ha érzékelte, hogy mind a 4 kerék szenzor nélküli - nyári felnikben benne volt az érzékelő, a téliekben nem.

(#51340) ADAM1337 válasza Qru (#51328) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez igazából kitölti, de valami irdatlan büdös a ragasztó.

(#51341) Tsebacsi válasza thomeef (#51337) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az i40 kombit is meg lehet nézni, talán akad belőle nem leharcolt példány 3m körül.

BBDog: Érdekes, hogy a C3 és a Micra bekerült, szerintem mindkettő kinézetben dobott az előző generációhoz képest, de technikailag nem hiszem, hogy nagy truváj lenne bennük, ellentétben az E-class/Giulia/C-HR-el.

Kíváncsi leszek ki nyer :))

Montoya: Én kerültem havas helyzet tavaly.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51342) EQMontoya válasza Declare (#51338) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont 5 fokban száraz úton a nyárival jóval rövidebb féktávod lesz, mint a télivel. :)
Legyünk őszinték, Magyarországon ritkán van tél manapság.

Same rules apply!

(#51343) Qru válasza Declare (#51338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Téli vs 4 évszakos a téma... :U

Egyébként ebben az "átmeneti" 5-10 fokos időben a nyárinál és a télinél is jobb opció mert a nyári már a téli meg még nem működik/tapad optimálisan.

focvis: Persze de azt írta, hogy szeretné ha működni ha már van (ezzel mondjuk így vagyok én is).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51344) Qru válasza Qru (#51021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akik olyanra szavaztak ami nem lett döntős újra szavazhatnak!

Alfa Romeo Giulia
Citroën C3
Mercedes E osztály
Nissan Micra
Peugeot 3008
Toyota C-HR
Volvo S90/V90

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51345) sagesz93 válasza Qru (#51344) üzenetére


sagesz93
addikt

Alfa Romeo Giulia

(#51346) Declare válasza EQMontoya (#51342) üzenetére


Declare
őstag

Igen, abban az esetben jobb lehet a nyari :K de azert ha összessegeben nezzük az idöjarast, akkor szerintem nem vonhato kerdöre a teligumi letjogosultsaga akar Bp sem :N Arrol meg aztan nem is beszelve, hogy sokan munkaba jarni reggel es este mennek, amikor azert böven jellemzö a hidegebb idö, para lecsapodas, nedves ut stb.

Egy szep veröfenyes 12 fokos december 23-an a karifaval a tetöcsomagtarton egy jo nyari gumival valoszinüleg jobb eselyeket adsz az utra kiugro chiwawanak:)

(#51343) Qru normalis "4evszakos gumi" az a tesztek alapjan szerintem csak a michelin CC. Ha erröl volt szo, lehet nem olvastam figyelmesen minden hszt :B ;)

Amugy az egy faja gumi, de arra kivancsi lennek, hogy mondjuk 2 ev folyamatos hasznalat utan mennyit romlanak a tulajdonsagai....es itt nem a profilmelysegröl beszelek. Amugy az total plussz egy, hogy varosi autonak szerintem is total jo valasztas a CC

[ Szerkesztve ]

(#51347) BigBlackDog válasza Qru (#51344) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne már, aszittem, hogy aszok kiesznek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#51348) brumi1024 válasza Qru (#51344) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig már örültem, hogy igazam lett a biztos nem nyeréssel, most megint találni kell egyet. Legyen a C-HR. :DDD

(#51349) EQMontoya válasza Declare (#51346) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk December-Január-Február esetén valószínűleg jobb. De az, hogy Oktbóer közepén elkezdik téligumival tolni, mikor Novemberben 12-14 fokok vannak, nettó f@szság.
Éppen ezért nem feltétlen van létjogosultsága: igazából kb. 3 hónapra kell.
Azon a néhány szarabb napon meg esélyesen egy négyévszakossal is kényelmesen eldöcög, aki nem megy sokat.
Aki sokat megy, vagy sokat jár kevéssé forgalmas, szarabb állapotú utakon, annak valóban jó, ha van.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51350) BigBlackDog válasza EQMontoya (#51349) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk ez arra igaz szerinte, aki napközben jár kocsival. Én általában reggel még sötétben jövök és este 18 után megyek haza. Múlt héten mondjuk még volt 7 fok is a léghőmérsékletet tekintve, de szerintem ezen a héten megnyertem a mínuszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.