Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) Bögre válasza EQMontoya (#52075) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ezzel mondjuk nem teljesen ertek egyet. Persze fugg attol is, hogy gyari alkatreszekkel szeretned a karbantartast megoldani, vagy megfelel az utangyartott. Eleg csak a par napja irt hozzaszolasomban megnezni a gatlok arat az IS-hez. Szerintem kornelka a civic ala komplett futomuvet rakott annyibol, amennyibe ket gyari gatlo kerul. Nem tudom az IS200-ban mennyi elelktronika van, de a 250-ben pl. a kulso-belso levego keringetest allito szervomotor tonkrement. Bontottat sikerult szerezni kozel 30eFt -ert. Es ebbol a szervobol lattam benne legalabb 4-et, amikor csereltem. Vagy mondhatnam a gyari fenyszoro 200eFt-os arat.
Azert a civic/golf alkatreszek ara nem egy ligaban van az IS alkatreszeinek araval, amennyire en emlekszem.

Mas: Ajandekba szeretnek egy kisebb autoapolasi csomagot, hol es milyen termekeket erdemes venni?

(#52102) BigBlackDog válasza zoltanz (#52097) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebayről, itthon elég drágán van csak.

[ Szerkesztve ]

(#52103) footy válasza Bögre (#52101) üzenetére


footy
addikt

Ebay-n nezted az alkatreszeket? Amikor ugy volt hogy lexust veszek, akkor elegge olcson lattam ebay-rol (angol/amerikai) a cuccokat.

(#52104) molnarpeter válasza Bögre (#52101) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyben pl GARDX ilyen, vagy összeválogatod olcsóbban az autóápolós topic ajánlása szerint :)

(#52105) Bögre válasza footy (#52103) üzenetére


Bögre
aktív tag

Néztem, elsőként bontott fényszóróval próbálkoztam amcsiból, ami ugyanúgy párásodott, plusz side marker is volt benne. Szóval erre kidobtam közel annyit, mint a gyári fényszóró ára. Plusz ne felejtsük el, hogy EU-n kívülről 27% Áfa + vám terheli a csomagokat bizonyos érték felett.

(#52106) lenko válasza Kornel (#52072) üzenetére


lenko
aktív tag

Életben tartani... Öcsémenk 2. 328i- je van. Előző E36, most E46, egyik sem az életben tartásról szól.
Mostanira olajcserén, szűrőcserén kívül nem kellett költeni. Előzőre is kb 50e Ft-ot.
Attól, hogy te félsz a magasabb fogyasztástól/adóktól, és a beletöltendő 7 liter olaj kifizetésétől... :D

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52107) z123456789 válasza Bögre (#52101) üzenetére


z123456789
addikt

Wolf viszonylag elérhető áron kapható, jók is a termékeik, szerintem az egyik leggusztusosabb csomagolásuk is nekik van, magyar, és kedvesek. :) A gumiápolójuk, a felnitisztítójuk, a samponjaik nekem bejöttek. Többit tényleg az ápolós topicban. Biztos vannak más cégek csomagjai is, amit az ottaniak jobban figyelemmel kísérnek. :R

Szerk.: bocsi, felnitisztítót még nem próbáltam, de mindenki dícsérte. :K

[ Szerkesztve ]

(#52108) K Norbi


K Norbi
addikt

:U

(#52109) lenko válasza K Norbi (#52108) üzenetére


lenko
aktív tag

Mi a problem ezzel?

(#52110) llwynog Szerintem ez bármelyik márkára ráhúzható már nagyjából.
Közelítünk lassacskán a filmekben(elmékben) vízionált kb. buborék autókhoz...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52110) HoaryFox válasza lenko (#52109) üzenetére


HoaryFox
őstag

Túlságosan egyen-Audi...

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#52111) footy válasza Bögre (#52105) üzenetére


footy
addikt

Az tiszta sor, de emlekeim szerint a futomu alkatreszek amiket neztem meg ugyis megertek. A hasznalt cuccok pedig a UK-bol altalban jo aron vannak. A mazdamhoz is onnan rendeltem hasznalt CD tarat.

(#52112) brumi1024 válasza HoaryFox (#52110) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak szerintem néz ki tökmáshogy, mint jobbra hátra tőle az A4?

Az mondjuk más, hogy a motorháztető alatt ez olyan messze van az átlag Auditól amennyire csak lehet. ;]

(#52113) K Norbi: Hát idénre már nem hiszem, hogy vállalják, de ha most bemész egy szalonba és összerakod, szerintem február végére meg is kapod. ;] Mondjuk így sok időd nem marad alkudozni, de 6 millió kedvezményt szerintem simán kapsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52113) K Norbi válasza lenko (#52109) üzenetére


K Norbi
addikt

Hogy idén sem kapom meg.. ;]

(#52114) roberto211 válasza szőröscica (#52091) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem csak sz*pórollerezni nem szeret amivel egyet is értek kivételesen. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#52115) Bögre válasza footy (#52111) üzenetére


Bögre
aktív tag

200GBP a gyári gátló, ami ~74k HUF és még nincs itthon. Szerintem nincs akkora különbség, hogy megérje, de azért köszi. Viszont ez sem változtatna azon, hogy továbbra sincsenek a Lexus alkatrészek egy árban a civic/golf alkatrészekkel.

Többieknek is köszönöm, átnézek az autóápolós topikba. :R

(#52116) lenko válasza K Norbi (#52113) üzenetére


lenko
aktív tag

Én megelégednék egy RS4 avanttal is. Szerintem ennél nem indokolt nagyobb auto. :)

(#52114) roberto211 Továbbra sem szopóroller egy ilyen, persze vannak szétvágott darabok, de nem abból kell választani, kint annyi ilyen megkímélt van mint a tenger...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52117) EQMontoya válasza Kornel (#52086) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy könnyebb, pörgős 1.8 szívónál egyenesben, 0-100-on nem. :)
Akár pályán, akár kanyargós úton azért kijön a különbség.

bögre: az árak elég meredekek, de még kb. semmit nem cseréltem, mióta nálam van a kocsi, ami nem kopóalkatrész. 137-tel vettem, most 215 van benne, ami eddig cserélődött:
-Hűtő, valami megütötte, javítható lett volna, de kapott egy nagyobbat.
-Motortérben a kitámató pálcát tartó műanyag eltört - 20gbp bontottan az a műanyag szar... :)
-Egy féknyereg elkezdte engedni az olajat, valószínűleg nem szívlelte, hogy üt alatta a tárcsa.

Ennél a Corollámnak több baja volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#52118) tomcsi23 válasza brumi1024 (#52112) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, legalább cuki a kesztyűje. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#52119) K Norbi válasza tomcsi23 (#52118) üzenetére


K Norbi
addikt

:DDD ;] ;]

(#52112) brumi1024 :C

[ Szerkesztve ]

(#52120) Declare válasza K Norbi (#52108) üzenetére


Declare
őstag

Hat igen....ez egy "jonapot kivanok" :D
A tennisz klubban az egyik csoka a helyi audi vezetöje, ö jön mindig valami mas ilyen szörnyeteggel. Volt nala ez is feketeben, multkor meg RS7 szürkeben :D brutalisak ezek a gepek....rajöttem, hogy elbatyarintottam....audi/bmw hez kellett volna menni valami izének :D , felküzdeni magad, aztan amikor mar ott tartasz, hogy eppen azt a kocsit hozod el, amelyik nincs kint ügyfelnel mezesmadzagkent, akkor azert az egy egeszen jo pozicio. Autora/benzinre/fenntartasi költsegekre gondod nincs es mindig a legujabb gepeket nyuzhatod....mellette azert gondolom a havi fizubol is ki lehet jönni :D

(#52121) brumi1024 válasza tomcsi23 (#52118) üzenetére


brumi1024
veterán

Instant Stage 1. ;]

(#52122) Qru válasza EQMontoya (#52075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha kérdezd meg erről Bögrét nyugodtan, picit más lesz a véleménye... :D

mod:

Peter.70: Mazzag. :K Az az 1.6 turbo Renault motor nem olyan nagyon meghízható.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52123) lenko válasza Qru (#52122) üzenetére


lenko
aktív tag

Dehogynem más...Még egy volvot is drágább egy vw-hez képest.

Az embereknek fáj az igazság!

(#52124) EQMontoya válasza Qru (#52122) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tény, hogy drágábbak az alkatrészek, de figyelembe véve, hogy a gyári gátlók, futóműelemek, szilentek bőven kibírnak 200k fölötti futást, a hajtáslánc meg aztán főleg...

Azért ismerősi körben a középkategóriás autókkal (Corolla, Polo, stb) bőven több baj van, mint ezzel.

Arról már nem is beszélve, hogy én azzal is költségként számolok, ha néhány napig nincs autóm, mert szerelőnél van.

Same rules apply!

(#52125) tboy93 válasza Kornel (#52086) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az pont jo, akkor majd atveszem toled :D

(#52126) Qru válasza EQMontoya (#52124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egy roller a kocsi, sőt, attól messze-messze van. Vannak gyengébb pontok mint minden autónál de engem nagyon-nagyon meggyőzött. De az tény, hogy alkatrész árak nem olcsók hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#52127) Declare válasza brumi1024 (#52112) üzenetére


Declare
őstag

Az mondjuk milyen, hogy 292 nel kapcsolja a 7 es fokozatot, de amugy van meg egy 8-ik is? :DDD

(#52128) brumi1024 válasza Declare (#52127) üzenetére


brumi1024
veterán

A 8-as a "spórolós" fokozat, az azért kell, hogy foroghasson 3 ezret a motor 200-nál, nulla zajjal. ;] Az a meglepő, hogy ez a szerkezet több, mint két tonna, és ahhoz képest irreálisan dinamikusan mozog. Szentendrein szoktam találkozni eggyel, illetve az Info Parkba szokott járni az Audi Centrumé.

S8, RS6, R8 drag race.

[ Szerkesztve ]

(#52129) Kornel válasza Jaffa75 (#52093) üzenetére


Kornel
veterán

Egy szívó suzukiban nincs semmi amitől félni kellene szerintem.

joamilestoné: de, veszek második autónak pl. egy clio sportot.

Montoya: egy swift sporttal korbeautozom bármikor az is200-at, egyenesbe, kanyarba, barhol.
1.6 szívó.

[ Szerkesztve ]

(#52130) Declare válasza brumi1024 (#52128) üzenetére


Declare
őstag

teljesen irrealis ez az auto, de valahogy szep es kivanatos mégis :D bar aztan ki tudja...lehet, hogy ezek is mind villognak meg dudalnak, mint a paraszt Q7 esesek :F ;]

(#52131) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Húha ebben aztán tényleg minden van.
Kis mazda 6, kis BMW, hátul tiszta Passat/CC, lámpa akár audi is lehetne.
Tényleg átment az opel kínai koppintósba. :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52132) Kornel válasza Tsebacsi (#52131) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem nagy szép.
Kene.

(#52133) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Tegnap haverom hívott este, hogy nem indul be az Octavia-ja.. (1.4 MPI - 2008) Elmentem hozzá, autó csontra lefagyva - beült, tekertetett ügyesen, pumpálta neki, talán 3 indításból egyszer kapta el egy másodpercre (mint egy régi rossz dízel). Beültem én, 5 másodperces padlógázas indítózás, majd gáz nélkül elkezdtem tekertetni, a másodiknál elkapta, de hihetetlenül összevissza járt, ám sikerült olyan 1500-on stabilizálni a beteget.. :DDD
Olyan volt a kipufogógáz szaga, mintha nem benzint, hanem valami adalékot égetne... :Y

Néhány másodperc múlva volt alapjárat is - mondtam hogy irány a szerelő, tartsa 1500-2500 között, ne terhelje. Szerencsére 1 km-re volt csak, mire odaértünk teljesen normálisan járt az autó, már büdös sem nagyon volt. Beálltunk, otthagytuk (szabad ég alatt aludt), reggel elsőre indult, mintha semmi nem történt volna... :U

Mi lehet a hiba? Benzinpumpa zúgott hátul, tehát üzemanyagot kapott... Én vmi gyújtásra gyanakodnék (gyertya, kábel, elosztó) inkább...

# 52129 Kornélka: a Suziban nem a motortól kell félni, hanem ami köré van építve.. :U A motor az 100+2 év...

[ Szerkesztve ]

(#52134) -v- válasza Tsebacsi (#52131) üzenetére


-v-
addikt

Mondom, legalja :K :DD

(#52135) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#52131) üzenetére


bajnokpityu
félisten

naés :) jobb mint a wagonR.
lesz belőle 5 ajtós? nagyon remélem nem csak a béna 4 ajtósokat nyomatják.

Jaffa75: gyújtótrafó mikor volt utóljára cserélve? azt is kéne néha,nemcsak gyertyát.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52136) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Srácok. Mit kell művelni egy IS220D-vel, hogy 60-nál olyan színű füstöt okádjon ki magából, mint egy benzines ami eszi az olajat? :DDD

(#52137) tboy93 válasza Evil Snowman (#52136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Abban nem az a fos dízel motor van, amit senki nem ajánl mert tipik szopóroller?

(#52138) footy válasza Evil Snowman (#52136) üzenetére


footy
addikt

Nem sokat, a 2.2D a toyotatol normalis hasznalat mellett is betegagy lesz...

(#52139) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#52135) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért nem naés, mert azt hinné az ember, hogy van kis önállóság bennük, és nem állnak be másolni a konkurenciát. Persze így is lehet autót gyártani meg eladni, akár még haszonnal is, csak épp a stílus kicsit kínais :U

Kornél: Nem rossz amúgy, csak ránézek, és nem az jut eszembe, hogy igen, ez egy opel, hanem ez most VW, vagy BMW, vagy miafene? És nem csak nekünk fog ez eszünkbejutni. És amikor a hátad mögött röhögnek rajtad. Oké, van aki elviseli, én kevésbé élvezném.

Vicces, mert ha új autót kéne vegyek ebben a kategóriában, akkor csak vakarnám a fejem. Mondeo-Passat-i40-Insignia-Talisman között vergődnék.

(#52141) Declare: De ez most a hivatalos kép :D Ismétlés a tudás fattya :D A memóriám meg olyan, amilyen :P Az én koromban jó, ha az ember emlékszik, hol lakik :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52140) Kornel válasza Jaffa75 (#52133) üzenetére


Kornel
veterán

Mesélj már erről, hogy mitől kell félni egy 2005 utáni szívó benzines suzukiban, mert volt pár, de eddig semmi kirívót nem tapasztaltam.

(#52141) Declare válasza Tsebacsi (#52131) üzenetére


Declare
őstag

Elég aranyhal memoriaval tolod :P :D tegnap ugyan ezt irtad, ugyan igy meglepödtel :D [link]

Nekem tetszik :)) viszont van benne egy kis tesla feeling is ;)

(#52142) Evil Snowman válasza tboy93 (#52137) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

& footy: most nézem, hogy de. Elég siralmas volt így látni egy lekszászt. 60 éves papa vezette és szart rá nagy ívben, hogy füstöl a szekere. Majd Hahu-n fenn lesz idős orvostól megkímélt állapotban. :C

(#52143) Jaffa75 válasza Kornel (#52140) üzenetére


Jaffa75
őstag

ami körülötte van - karosszéria merevség, törésteszt... egy Splash nálam pl. nem életbiztosítás. :N

(#52144) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nem tudjátok véletlen, hogy aki most vizsgázik kresz-ből melyik programon kell átmennie?

(#52145) Kornel válasza Jaffa75 (#52143) üzenetére


Kornel
veterán

Egy splashnek jobb a torestesztje, mint egy tetszőleges kora beli és méret beli társának.
Nézd meg az euroncap teszteket.
2011-tol pedig a kategóriájuk vezetői mindegyik típus, ld. swift 5 csillag, vitara és scross szintén, úgy, hogy közben a kategóriájuk legbiztonságosabb autói lettek az eredmények alapján.

(#52146) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Stay cool, holnap reggel 7re megyek preventiv gyertyacserere, olyan helyre, ahol lattak mar tsi motort es van gyertyapipa kiemelo.

I humbly and respectfully decline™

(#52147) #94529552 válasza brumi1024 (#52085) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, mind ott van alatta egymás után a 6-7 jelenet>>>görgetés lefelé

(#52148) Qru válasza lenko (#52123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most előtúrtam az excelből, 47k/db volt a gyári lengéscsillapító Kormiba (B6). Az nem drága ha megnézzük mennyi egy IS-be a gyári lengéscsillapító...

#nincsbennetarcsi

(#52149) Declare válasza #94529552 (#52147) üzenetére


Declare
őstag

Itt pl az a rendörauto, amelyik csuszik hattal lefele, az miert nem kapcsol egy 1 est es probal meg legalabb valamit csinalni

(#52150) szőröscica válasza Evil Snowman (#52136) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez ilyen, gyakran latni oket okadni a fustot. Majdnem mint egy smoke&charm tdi. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.