Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) Qru


Qru
MODERÁTOR

Eddig csak azok nyilatkoztak véresszájúan a 4 évszakosok ellen akik még életükben nem próbáltak - nem az hogy jó de valószínűleg semmilyen - 4 évszakos gumit. Helyén kell kezelni ezt.
Nem csodafegyver a CC nyilván de városban meg kis-közepes hóban elég (azért a CC-re hegyezem ki mert ezzel van xp-m).

Nem azért védem mert az van, hanem mert tényleg van összehasonlítási alapom és valóban nem sz@r. Kormin TS850 van (azonos méret van a 2 kocsin). Direkt felmentem a CC-vel is mikor havazott a Mátrába.
Elindulni elindultam meredek emelkedőn állóból is simán kerékkipörgés nélkül, fékútra jobb havon a TS850 de ésszerűen közlekedve jó a CC-nek is, oldalirányú csúszásra erőltetve jobban csúszik hóban de ésszerűen haladva elég/biztonságos.
Jégen nem próbáltam csak a vezetési tréningen fellocsolt műgyantán de ott is nagyon kezes volt vele a kocsi még kikapcsolt ESP-vel is! A trénereket is meglepte, egyedül azt mondták, hogy a kopásállóságára kíváncsiak (az nyilván nem olyan jó). Vízen tapadásban/fékútban meg agyonveri a CC a TS850-et.

Tudom most jön az, hogy hiába azonos méret két tökmás autó... De akinek van 4wd-s rutinja az nagyon is jól tudja, hogy ha sz@r a gumid akkor a legkomolyabb 4wd rendszert is kenheted a hajadra.

Nem váltja ki a téli gumit ez tény és a sarkkörre én sem indulnék el CC-vel de itthonra bőven elég annak aki nem hegyen lakik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51452) nyonyika válasza BigBlackDog (#36890) üzenetére


nyonyika
újonc

szia. Ennek a cégnek a telefonszámát megtudnád esetleg adni? mi is vettünk tőlük egy autót,de nincs meg az elérhetőségük.

(#51453) BigBlackDog válasza nyonyika (#51452) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ő, ez miért nekem szól? :U Szerintem rosszra válaszoltál...

Melyik cégnek keresed a telefonszámát egyébként? Itt jó eséllyel találsz valami kapcsolatfelvételi adatot.

[ Szerkesztve ]

(#51454) Snoop-y válasza xEon1337 (#51448) üzenetére


Snoop-y
veterán

De nem igazan tortent. Sajnos.

Kb ugyanazok a bajai vannak az FL-nek es a non FL -nek is.

UK felszereltsegben meg kb semmi kulonbseg nincs a ket modell kozott plane ha EX (mert akkor a pluss ules kulonbseg is kilove a full bor miatt)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#51455) Declare válasza Qru (#51451) üzenetére


Declare
őstag

Ez 90% ban +1 :K

Egy dolog amit irtam is es ez bennem erös kerdes: Ha mondjuk 2-3 szezon utan hasonlitanad össze a 2-3 teli szezont futott TS850 et a a 2-3 even keresztül (ersd nyaron a 40 fokban, telen a -10 ben) vegig futott CC-t akkor ott vajon mi lenne az eredmeny. Ilyen tesztet en eddig nem lattam. Mert az hogy uj koraban nyaron vagy uj koraban telen mit tud az egy dolog (egy klassz dolog :K ), csak ugye ezt a gumit nem 1 evre veszik.

Nekem az a gyanum, hogy ott azert lenne mar böven különbseg a teli es nyari gumikhoz kepest is es nem azert mert hany mm a profilmelyseg es a 10cm friss foban jobban elkapar vagy sem, hanem hogy a gumi anyaga hogyan valtozik meg....hisz ez az egyik kulcs kerdes a teli guminal is nem a profil melyseg.

(#51456) Qru válasza Declare (#51455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez 1-2 éven belül kiderül (2015 májusában került fel a CC nálam). :K

#nincsbennetarcsi

(#51457) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem értem ezeket az alkuszokat, kalkuláltam egy jövő évit, 40,9k + 13k baleseti. Poénból megnéztem a kiajánlott biztosító oldalán közvetlenül, 29,8k + 8,8 baleseti, meg is kötöttem. :F

[ Szerkesztve ]

(#51458) Qru válasza aero. (#51457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A difi az alkusz közvetítői díja. Én is így csináltam, hogy megnéztem alkusznál hol a legolcsóbb és még attól is olcsóbban megkötöttem direktben az adott biztinél.

#nincsbennetarcsi

(#51459) EQMontoya válasza aero. (#51457) üzenetére


EQMontoya
veterán

A biztosítók is megérik a pénzüket, díjnetes online fizetés után 24 órával kaptam egy felszólítást, hogy fizessek.
Wait, what, 24 óra alatt nem sikerült könyvelni? Hát Mancinéni könyvel írógéppel, vagy mi a f...om?

Same rules apply!

(#51460) sagesz93 válasza Qru (#51458) üzenetére


sagesz93
addikt

Én ugyanezt próbáltam megcsinálni, de sajnos nem adott be olcsóbb ajánlatot :F :(

(#51461) z123456789 válasza xEon1337 (#51448) üzenetére


z123456789
addikt

Tudjuk, hogy nincs semmi bajod velük, különben nem lettél volna ott a győri Honda topic talin. :D

(#51462) xEon1337 válasza z123456789 (#51461) üzenetére


xEon1337
őstag

Kénytelen voltam írni egy ilyen benyalós hozzászólást, különben már többet el sem mernék menni talira. :DDD

"Less but better" - Dieter Rams

(#51463) tomcsi23 válasza aero. (#51457) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem maradt le valami kedvezmény vagy besorolás :F
Melyik tróger banda volt? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51464) z123456789 válasza xEon1337 (#51462) üzenetére


z123456789
addikt

Megvédünk...magunktól, nyugi! :DDD
Mondjuk nem mostanában lesz tali szerintem. Fullon van a város januárig ilyenkor, ahogy kell. Még a parkolóházban is beálltak mellém a múltkor. :Y :D
De hogy!? Jó, persze csórikám nem tudott volna kiszállni, bár az is igaz, hogy lett volna még azért lehetősége máshol is. Az én mentségem meg az legyen (mert lehettem volna toleránsabb is a vonalakkal), hogy amint már írtam, ettől a szinttől lejjebb 3-mal már szinte senki sem szokott állni. :S Most meg... Majdnem ez is tele volt. Mindegy, megtanultam, hogy lehet ennél barátságosabban is parkolni, mint ahogyan szoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#51465) Jaffa75


Jaffa75
őstag

ez a Dunakapu téren lévő parkológarázs? Oda szerettem volna ledobni a vasat szombat reggel! :U

(#51466) EQMontoya válasza z123456789 (#51464) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tükröt miért nem csukod be, ha már parkolóházba állsz?

Same rules apply!

(#51467) z123456789 válasza Jaffa75 (#51465) üzenetére


z123456789
addikt

Uh, nem, az ennél sokkal rosszabb. Az mindig tele van, mert az a legolcsóbb Parkolóház a városban. :(
Ez a Jókai utcai. Az kicsit messze van a DK-tól. Már ha nem túristaként jössz. Ott fogsz standolni?
Reggel még tuti lesz helyed, de jönn-menni fognak az emberek ott, az 100.

(#51466) EQMontoya
Mert nem automata. :( :D Meg a fent említett okok miatt. Itt az életben nem állt még rajtam kívül senki. De ha ide fanyalodom az ünnepek alatt, akkor majd gondolok a hsz-edre. :R

[ Szerkesztve ]

(#51468) gooool


gooool
őstag

Huhh látom szépen ki lett tárgyalva a téma a négyévszakos pro-kontra ügyben.
Nos én amondó vagyok arra jutottam, hogy bepróbálom tavasszal a 4 évszakost és majd kiderül mi lesz. Nagy befektetést nem fog okozni, ha beválik, akkor örömbódottá, ha nem...akkor meg veszek 2 külön szettet és majd a felnin cserélgetem, mert hogy felnit és TPMS-t még egy garnitúrát nem veszek, az hétszentség. :DDD
Ekkora futádnál nálam úgyis kiderül a kombi alatt, hogy mit tud, na meg ott az ESP is. ;]

Köszönöm mindenkinek, aki építő jellegű hozzászólásával segített! :R

Üdv, Balázs

(#51469) Tsebacsi válasza EQMontoya (#51466) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az öreg mercijének a tükrét se lehet még csak behajtani se pl. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51470) Declare válasza Tsebacsi (#51469) üzenetére


Declare
őstag

Nem lehet behajtani? :Y hat en ilyenröl meg nem is hallottam. Se elektromosan se manualisan?

(#51471) Qru válasza Tsebacsi (#51469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De belehet.

1x... ;]

#nincsbennetarcsi

(#51472) aero. válasza Declare (#51470) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem a mercin se lehet, rugosan behajlik ha esetleg megkuldene valaki de visszacsapodik, nem all meg.

(#51473) Qru válasza aero. (#51472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, pedig már a 120-as Skodámon is behajtható volt a külső tükör...

#nincsbennetarcsi

(#51474) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Gokart az asszonnyal...:D

(#51475) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#51474) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Édes istenem, csoda hogy nem lett baja... :Y Azt hitte, magától fog fékezni vagy miaf... :Y

(#51470) Declare: Nembiza, ahogy Aero is írja, rugós.

Qru: Visszamenjé, jobb oldalon tuti nem is vót :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#51476) -v- válasza B-L-A-C-K (#51474) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#51477) Qru válasza Tsebacsi (#51475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minek az?! Csak plusz súly meg rontja a légellenállást. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#51478) EQMontoya válasza Tsebacsi (#51475) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ez eléggé fáj, az IS-en alapfelszereltség az elektromosan behajtható tükör, pedig ebben aztán nem sok truváj volt már a saját korában sem.

Same rules apply!

(#51479) Jaffa75 válasza z123456789 (#51467) üzenetére


Jaffa75
őstag

a Hotel Konferenciában lesz... azért gondoltam a DK téri garázst, remélem még mindig 50 Ft óránként... :C

(#51480) rbalint88 válasza aero. (#51472) üzenetére


rbalint88
addikt

Passat b4-e is ilyen.

Japaszme csak a lenyeg maradt le:
Megjott a Mikula$

[ Szerkesztve ]

(#51481) Qru válasza rbalint88 (#51480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! :C

Nekem holnap jön meg. :))

#nincsbennetarcsi

(#51482) rbalint88 válasza Qru (#51481) üzenetére


rbalint88
addikt

Szinten str.t? Funyirohoz? ;]

(#51483) Qru válasza rbalint88 (#51482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neem, végre vettem felnit Bubira.

EQMonotya: :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51484) EQMontoya válasza Qru (#51481) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem holnap jön meg.

Szerintem fordulj orvoshoz! ;]

Same rules apply!

(#51485) BigBlackDog válasza EQMontoya (#51484) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legalább így nem lesz családalapítás egyelőre. ;]

(#51486) Qru válasza BigBlackDog (#51485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiába, nem csak a 4 évszakossal lehet csökkenteni a gumiköltséget.... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51487) Qtya123 válasza Tsebacsi (#51475) üzenetére


Qtya123
őstag

Vagy lehet, hogy annyira meg akarta előzni a csávót, hogy nem foglalkozott ilyen gondolatokkal, hogy kanyar, vagy fék. A lényeg, hogy megelőzze! :)

Mondjuk tényleg nagyot csattant szívbajt kaptam volna, ha ugyanezt látom, mikor gokartoztam a feleségemmel.

(#51488) Ironizer válasza Declare (#51470) üzenetére


Ironizer
tag

Nekem csak olyan autóim voltak/vannak, amin fixek a tükrök. Igaz, hogy nem sok autóm volt, de kettőből kettő. :)

Más: TC belsőségről, kétütemű hegedű, állat: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#51489) Logeeen


Logeeen
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Audi A4 B5 '99 AFN 1.9 tdi

Következő jelenséget tapasztalom:
Járó motornál, (alapjárat, alacsony fordulatszám) ilyen kuruttyoló, kvartyoló (nem tudom másképp kifejezni) hangot hallani a műszerfal felől. Most ez lehet éppen a műszerfalban vagy az mögött, nem lehet egyértelműen megállapítani a hang forrását.
Hétvégén cserélni kellett pár vízcsövet a motortérben, azóta hallani, azelőtt nem hallottuk.
Az autó önlégtelenítős, hűtővíz nem fogy, fűtéssel nincs gond.

A fűtőradiátor bemenő és kijövő csövei üzemmeleg állapotban forróak, próbáltam ott a légtelenítési procedúrát, hogy ott engedek ki levegőt, de haszontalan volt. Utána is hallani.

MIlyen tippeitek volnának? :(

Előre is köszönöm!

#Xiaomi 13T#

(#51490) aero. válasza tomcsi23 (#51463) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Biztositas. Hu

2 eve naluk vagyok eddig ugyanannyira jott ki. Mindegy, kellemes meglepetes az uj osszeg.

(#51491) Qru válasza Logeeen (#51489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VAG topikban sztem előbb kapsz segítséget.

#nincsbennetarcsi

(#51492) Logeeen válasza Qru (#51491) üzenetére


Logeeen
senior tag

:R

#Xiaomi 13T#

(#51493) joshua7 válasza Qru (#51344) üzenetére


joshua7
veterán

Alfa Romeo Giulia

Semper Fi

(#51495) MunezXBK válasza Seangaijin (#51494) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszcsi, én majd megnézem lassabban. :D

(#51496) EQMontoya válasza Seangaijin (#51494) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jók ezek, én a BMW, a Mazda és a Toyota múzeumában voltam, mindegyik ajánlott program.

Same rules apply!

(#51497) z123456789 válasza Jaffa75 (#51479) üzenetére


z123456789
addikt

Annyi. :K

(#51498) kovacsroli válasza Jaffa75 (#51479) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Annyi, 5perce fizettem 😊 legkozelebb ha látsz egy fiestat legalul elbarrikadozva a sarokban akkor az én vagyok, mellem nyugodtan megallhatsz én is paranoiás vagyok 😃

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#51499) Jaffa75 válasza kovacsroli (#51498) üzenetére


Jaffa75
őstag

a rendszámot is kérem... :DD :DDD

(#51500) kovacsroli válasza Jaffa75 (#51499) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Mvd....😊
Bent hagyom a kulcsot ha odébb akarnal állni..😃😃

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.