Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) D4rkm4n válasza zoo8800 (#17300) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Úgy, hogy nem volt eléggé meghúzva, és így valahogy lerázódhatott. A végeredmény az lett, hogy észrevétlenül elgőzölt a hűtővizem, amit persze a műszerfalon semmi nem jelzi, illetve a hőmérséklet sem nőtt meg, mivel ugye nem vizet mért egy idő után a szenzor, hanem levegőt.

Az eredmény nem hengerfejtömítés hiba, hanem a négy hengerből három hüvelye megrepedt. Vontatási költség, plusz szerviz költség kb. 300k körül fog megállni és 2,5 hétig nincs kocsim.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17302) Mágus2 válasza D4rkm4n (#17301) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez milyen autó? Nagy többségük jelzi, ha kevés a víz. :U

(#17303) tomiii. válasza D4rkm4n (#17301) üzenetére


tomiii.
aktív tag

én sokáig jártam kupak, sőt tartály nélkül :DDD de, ha kevés is volt a víz, mutatta, hogy egyre melegebb a hűtővíz. Mielőtt kifogyott, neked is melegednie kellett volna erőteljesen az egyre kevesebb víznek. Szomorú, hogy nem jelezte. :(

[ Szerkesztve ]

(#17304) D4rkm4n válasza Mágus2 (#17302) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egy 2003-as C Corsáról van szó. Végig figyeltem a hőmérsékletjelzőt, jelentős melegedést egyáltalán nem észleltem. Egyedül akkor ment fel 95 °C körülire, amikor 1-esben kellett araszolnom az M7-esen az érdi emelkedőn.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17305) Qru válasza zoo8800 (#17300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs rendesen rácsavarva akkor a nyomás simán kilövi.

#nincsbennetarcsi

(#17306) tresh válasza D4rkm4n (#17301) üzenetére


tresh
addikt

Ha elfolyik/tűnik a hűtővized akkor bezony azt aktívan jelzi a vas bár nem tudom milyen autóról van szó de 90 évek óta a tartályba is van szintérzékelő és igen feltűnően visít /jelzi a gépállat hogy mester úr üres a tartály. Hőmérőnek is szépen kúsznia kellett volna felfelé.

(#17307) Declare


Declare
őstag

Mit lehet tudni a határ ellenörzésekröl, most itt a bevandorlok miatt? M1 autopalyan HU-SK hatar, aztan SK-CZ hatar es a Cseh-Nemet hatar lenne erdekes szamomra Drezdanal. Jart valaki esetleg ezen az utvonalon? Mire kell szamitani? Mint regen araszolo kocsisor a hatarokon, mindegyiknel feloras-oras alldogalas? :F :U
Nem talaltam nagyon a neten semmi biztos infot erröl.

(#17306) tresh nekem is bimballozott a H astra, amiutan kicsereltek a hütövizet. A szerelöm adott egy flakon maradek vizet es mondta, hogy ebböl valszeg majd kell meg utannatölteni. Szolt is, hogy meleg a viz ergo fogyott a mennyiseg. Hömersekletert szolt, nem a szint miatt, ha jol emlekszem

(#17308) bitpork nem hangzik tul egyszerüen a dolog, mondjuk nyilvan celravezetö

[ Szerkesztve ]

(#17308) bitpork válasza Declare (#17307) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

hívd fel a cél határállomást, ott telefonba megmondják mi van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17309) D4rkm4n válasza tresh (#17306) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Sajnos nálam egyik sem jelzett. Mi okom volna mást állítani, hazudni? :)
Egy életre megtanultam a leckét. Ellenben a szerelőtől meg fogom kérdezni, hogy miért nem jelzett a vas...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17310) tresh válasza D4rkm4n (#17309) üzenetére


tresh
addikt

Értem csak azért írtam hogy fura mert szerintem kellett volna neki jelezni :Y :R

(#17311) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://index.hu/belfold/2015/09/18/evi_5000_forint_lehet_a_fovarosi_dugodij/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17312) D4rkm4n válasza tresh (#17310) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Használtan vettem az autót, sérülés nyomait viseli, szerintem borultak vele egyszer egy nagyot. (A festés meg van kopva a vezető oldalon a tető szélén.) Gyanítom, hogy úgy lett összekókányolva, és ilyen apróságokat, mint érzékelők, kihagytak a renoválásból. :(((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17313) tresh válasza D4rkm4n (#17312) üzenetére


tresh
addikt

Ja , értem akkor tényleg jó lesz átnézetni a gépet egyéb ilyen "baleset" elkerülése véget.

@bitpork: bekaphatja ez a vén b*zi is , és már megint az autósok ezt is szívesen elásnám a kertbe a többi majommal együtt..

(#17314) D4rkm4n válasza tresh (#17313) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mostanában egyébként egy kisebb vagyont költöttem a vasra. 116k váltójavítás, 90k vezérműlánc csere, plusz az apróságok. A bosszantó az egészben az, hogy az egyik helyen homlokegyenest mást állít a szerelő, mint a másik. Volt, aki azt mondta a szivárgó hűtőradiátoromra, hogy csak cserélni lehet, ahol pedig most van, azt mondta, hogy tudják hegeszteni/forrasztani. A csere 40k lenne, míg a javítás filléres összeg ehhez képest.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17315) Elektrosokk válasza D4rkm4n (#17309) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én úgy jártam hogy nekem a tartály bemeneti csöve tört el, szép lassan elfogyott a víz... Szerencsére egyszer csak felugrott a hôfok jelzô 120 fokra. Aztán megálltunk...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17316) tresh válasza D4rkm4n (#17314) üzenetére


tresh
addikt

Ez azért van mert egy rendes szerelő megjavítja amit meg lehet (szakszerűen) és van a másik aki autószerelőnek nevezi magát de csak alkatrészt tud cserélni jellemzően vagy még azt se ilyen pl a márkaszervizek 90%. Anno pont emiatt kezdtem el saját magam az autóimat szerelni karbantartani meg is lett az eredménye. Több eladott autóm gazdáját ismerem és mai napig rommá dicsérik a gépet amit eladtam nekik. Pl pont 1 éve láttam talin 93 ba gyártott 306-om amit 2005 be vettem 160ezrrel 1.4 gyári mocival , most már 380k km van benne.Azóta ő volt a 3 ik tulaj és kb kopó dolgokon kívül semmit nem költött az autóra.

(#17317) Qru válasza tresh (#17316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És amit csinálnak azt is többnyire sz@rul. Legutóbb pl a vezérléscsere után nem légtelenítették a hűtőrendszert (ki kellet kapni, hogy hozzáférjenek a szíjhoz) és félúton haza már alig volt a tartályban wasser... :W Szerencsére jelzett a gép így nem lett komoly baj, rátöltöttem de akkor is... :(((

#nincsbennetarcsi

(#17318) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Versenyt hirdetek!
Aki kerít nekem a 7L touareghez angol nyelvű használati útmutatást pdf-ben az vendégem egy grillezésre és csak az arczát kell hoznia az ételhez.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17319) tresh válasza Qru (#17317) üzenetére


tresh
addikt

De komolyan nem értem miért jó ez értem én hogy minél több autót akar megjavítani de nem lenne célszerű rendesen megcsinálni és akkor nincs panasz/baj helyette van bizalom és állandó kuncsaft :F

(#17318) bitpork: szerintem ha írsz a fosvágennek , akkor tuti küldenek egyet postán :) Anno faternak a Lagunájának így szereztem magyar nyelvűt hogy írtam a Baumgartnernek hogy csak francia kézi könyvem van szeretnék magyart 1 -2 hét múlva küldte postán ingyen :) Amúgy csak user manualt találok én is :(

[ Szerkesztve ]

(#17320) EQMontoya válasza bitpork (#17318) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jó?

Same rules apply!

(#17321) tresh válasza EQMontoya (#17320) üzenetére


tresh
addikt

:N Ez karbantartási :))

(#17322) Qru válasza bitpork (#17318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] :F

#nincsbennetarcsi

(#17323) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos ezek egyikén sem találtam letölthető fájlt :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17324) EQMontoya válasza bitpork (#17323) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy pdf letöltése ne okozzon már problémát. :)

Same rules apply!

(#17325) Mágus2 válasza D4rkm4n (#17314) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg lehet taknyolni, bár azt nem nevezném javításnak, de ha az is ereszt, akkor lehet nem véletlenül hagytad el azt a sapkát, hanem azért, mert sokat kellett töltögetni? Ilyesmin nem érdemes spórolni, mert megbosszulja magát, nem is beszélve arról, hogy ha üzembiztos autót szeretnél, amivel el lehet indulni az Ural-ba is, akkor a tákolás nem szerepel a javítási tervben.

[ Szerkesztve ]

(#17326) Elektrosokk válasza Mágus2 (#17325) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Te az alfákhoz is értesz egyébként ? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17327) tresh válasza Elektrosokk (#17326) üzenetére


tresh
addikt

Ha diesel akkor biztos tud segíteni :))

(#17328) bitpork válasza EQMontoya (#17324) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

This page / link is unavailable or moved. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17329) Mágus2 válasza Elektrosokk (#17326) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Inkább vw csoportra specializálódom. Persze a common rail a pokolban is common rail. Mi a kérdés? ;]

(#17330) Elektrosokk válasza Mágus2 (#17329) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az a bajom hogy a vízhőfok túl meleg lesz néha, de pl gyakran nagyon gyorsan 90 fok alá hűti a vízhőmérsékletet. Pár nappal ezelőtt amikor elindultam vele nem volt vízhőfok vissszajelzés. Azt már kiderítettem ha az nincs akkor a hűtőventilátor sem kapcsol be, megmozgattam kicsit azt a "gombát" ami csatlakozik a visszajelzőre és akkor lett is vízhőmérséklet visszajelzés. Na de a ventilátor ennek ellenére későn kapcsol be, ez nagyon rapszódikus. Van egy Alfa szerelő akiben megbízok, de most pár napja nem Tudom elérni, és nincs is túl közel hozzám, szóval el se mernék menni odáig most így kocsival. :D

Közben lementem kontakt sprével befújni a Gomba csatlakozását, mert amikor utoljára beszéltem a szerelővel azt mondta szerinte ott csak valami kontakt hiba lesz, és észrevettem hogy a gomba csatlakozójába befutó 3 kábel közül az egyik egyhén sérült, de ez nagyon vékony kábel, és nem is igazán hozzáférhető, viszont réz szálat nem láttam. Meg ugye mivel nem értek hozzá nem nagyon szerelgetném elektronikai szinten :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17331) Mágus2 válasza Elektrosokk (#17330) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tudtommal minden autóban külön van a hőgomba és a vízhőfokmérő. A hőgomba egy bimetál kapcosló a hűtőben, ami a forró víztől elhajlik és bekapcsol. A vízhőfokmérő csak az óracsoportot és a motorvezérlőt tájékoztatja a hőmérsékletről.

A későn kapcsoló veni és a hőmérő rossz értéke két külön gond lesz. :K

(#17332) Elektrosokk válasza Mágus2 (#17331) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuper. mert fura is volt hogy pár másodperc alatt 20 fokot hül a víz... gondoltam ez valami hiperszuper techinka... :D akkor marad a szerelő, meg a tréler. köszi azért! :) :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17333) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miljen telefontartó konzolt ajánlotok? Samu note3

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17334) Zsombe válasza bitpork (#17333) üzenetére


Zsombe
senior tag

Gyári Samsungot. Én is azt használom és tökéletesen bevált (Note 2, Note 4 és most BlackBerry Passportnál is).

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#17335) D4rkm4n válasza tresh (#17316) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Persze én is szívesen bütykölgetném az autót, de se egy garázsom, se felszerelésem nincs hozzá. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17336) D4rkm4n válasza Mágus2 (#17325) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor az volt a baj, hogy nem volt meg az anyagi keret a hűtőradiátor cseréjére is. A szerelő azt mondta, hogy javítani nem lehet a radiátornak azt a részét, így csak a csere jöhet szóba. Azt mondta, hogy ha figyelem a hűtővíz szintjét, és pótolom az elszivárgott mennyiséget, akkor ki lehet húzni vele addig, amíg összejön a pénz a radiátor cseréjére. Pont akkor szállt el a rosszul meghúzott tartálysapka, amikor már időpontom volt egy ismerős szerelőhöz, aki jutányos áron javította volna meg a kocsin a hibákat.
Ehelyett Gödöllőn ragadtam az autóval és egy vagyonért megy a szerviz.

Murphy törvénye...

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17337) bitpork válasza Zsombe (#17334) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha szépen megkérlek linkelnél? Ha az amire gondolok, akkor van egy apró kifogásom: nekem az ablakra semmi se nem lesz felcuppantva :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17338) TaaT válasza bitpork (#17318) üzenetére


TaaT
veterán

Tudsz oroszul? :D

Give them hell Ukraine!

(#17339) tresh válasza TaaT (#17338) üzenetére


tresh
addikt

Jah oroszt én is találtam, azoknál minden van ;]

(#17340) bitpork válasza TaaT (#17338) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

nemtok, nem volt ok nélküli az angol :D SK-t meg PL-t már találtam, ganyé angol nincs csak amit értenék :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17341) MunezXBK válasza bitpork (#17337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#17342) EQMontoya válasza bitpork (#17328) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem két böngetővel is megy, szóval Nálad van valami gebasz. Nem valami céges proxy mögött vagy?

Same rules apply!

(#17343) focvis válasza bitpork (#17340) üzenetére


focvis
veterán

Ha itt [link] beírod az alvázszámot?

(#17344) deicide válasza bitpork (#17318) üzenetére


deicide
veterán

Itt sok jóság van, de nem tudom, hogy ahhoz való-e.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17345) AMD Power


AMD Power
titán

Az új XC90 tényleg egy Tank. :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17346) TaaT válasza AMD Power (#17345) üzenetére


TaaT
veterán

Jól meg van csinálva hogy lepattan az akadályról.

Ez viszont elég érdekes. :U [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#17347) AMD Power válasza TaaT (#17346) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tényleg az. Az elsőnél az utastér sokkal masszívabban ellenáll , viszont a plató szinte "kihajlik" az autóból. A másodiknál pedig pont ennek az ellenkezője.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17348) tomcsi23 válasza TaaT (#17346) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, s80 is, xc60 szintén.
Ez azért nem mindegy. Nézem, a többi komolyabb verda mind beszopja, 0-ig lassulnak, utána pattannak ki esetleg valamelyik irányba.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#17349) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ma észrevettem, hogy a jobb hátsó lámpám belülről párás. Ez mitől lehet, és lehet ellene tenni valamit? Garis az autó, visszavigyem ilyen hülyeséggel, vagy egyszerűen csak az elmúlt napok esős-párás, éjjel hideg (9 fok körül), nappal elég meleg (20 fok fölött) időjárása is okozhatja?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17350) tboy93 válasza parandroid (#17349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Utangyartott, rosszabb minosegu lampakkal szokott elofordulni, eleg bosszanto problema :(( Egy jo gyarinak nem kene parasodnia.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.