Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Rivaul válasza tresh (#16599) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerinted ha dobok meg ket-harom barackot a dobba akkor masnapra lenne esely hogy palaszt tudjak csapolni? Mert ha igen akkor megyek is az obi-ba a 3/8-ert :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16602) tresh válasza Rivaul (#16601) üzenetére


tresh
addikt

:C ;] Szerintem megoldható

(#16603) Qru válasza Rivaul (#16601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Állítólag, ha E85-öt tankolsz akkor finomabb ízt kap. ;]

#nincsbennetarcsi

(#16604) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hali!

Év közbeni tulajdonos váltás esetén várható önkormányzattól levél, amiben megírják mennyit kell fizetni?
FB-ra már kitették, hogy 15-ig be kell fizetni a második félévet, de hivatalos levelet nem kaptam erről.

Másik oldalon azt írják az adó tárgyévre szól, most akkor hogy van ez? Év végéig még az előző tulajdonosnak kell fizetnie vagy év közben ezt átveszi az én önkormányzatom?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16605) tresh válasza radi8tor (#16604) üzenetére


tresh
addikt

Emlékeim szerint minden év elején január valameddig 15-30 nem emlékszem pontosan ha eladod az autót akkor az új tulaj fizet ha ez után akkor az eladó.pl 2015 év közepén vetted a gépet akkor az előző tulaj fizeti meg erre az évre az összeget. Anno én direkt úgy írtam meg a szerződést hogy benne legyek ebbe a dátumba és az új tulaj fizesse ne én mert pont határvonalon voltunk.

(#16606) bitpork: Igen :K Kivéve amit én írtam ha az év elején veszi jan valameddig.. lehet 15 lesz az a dátum mert akkor az új tulaj minden más esetben a régi tulaj

[ Szerkesztve ]

(#16606) bitpork válasza radi8tor (#16604) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akinek a nevén volt fizeti az évet tudomásom szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16607) MunezXBK válasza bitpork (#16606) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akinek a nevén van január elsején, így pontos.

Amúgy nézz má vibert!

(#16608) tresh válasza MunezXBK (#16607) üzenetére


tresh
addikt

:K

Na meg is találtam:

Természetesen felmerül a kérdés, hogy tulajdonos váltás esetén ki fizeti a súlyadót, az eladó vagy a vevő? A törvény erről úgy rendelkezik, hogy amennyiben, a korábbi tulajdonos a bejelentési kötelezettségét az előírt 15 napon belül megtette, akkor a bejelentési kötelezettség megtörténtét követő év, első napjától nem minősül adóalanynak. Magyarán ez azt jelenti, hogy amennyiben a tranzakció évközben történt, akkor az adott év végéig még az eladó, azaz az előző tulajdonos fizeti a súlyadót.

(#16609) TaaT válasza tboy93 (#16581) üzenetére


TaaT
veterán

Ettől van. :)

Give them hell Ukraine!

(#16610) roberto211


roberto211
őstag

Nincs valakinek valami tréleres nepper ismerőse? Ahova felférne az autók mellé egy donor stift?

Nincs nagyon kedvem most kiutazgatni :D De ha felférne a többi autó mellé egy donorstift aminek épp az eleje az jó lenne.

(#16611) tboy93 : Okés,thx :R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16611) tboy93 válasza roberto211 (#16610) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van, irok privit.

(#16612) radi8tor válasza tresh (#16605) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, ez jó hír. :D

⭐ Stella

(#16613) roberto211


roberto211
őstag

Nem rég ment el a harmadik karosszerias. Ugy néz ki nyulvanyoknak nem lett semmi bajuk húzni sem kell csak nagyon minimálisan kalapalni. Ha a nyulvanyokat nem kell akkor gondolom mást se nagyon kell huzatni.

Lökhárító merevitoje hajlott el ossz vissz ami természetes . Futóműhöz nem ért el az ütődés egyik oldalsó elem sértetlen ,egy index menthető.

Tehát ossz vissz a karosszeria munkadíjra mondtak 35-40 et ami sztem nem sok.
Fényezés 30.
Es akkor kell egy mocitető,zarhid,2lampa,egy index,egy sarvedo,es egy hűtőventi illetve lökös merevitovel.

140ből megáll ha jól számolok. Hát.....Azt hittem minden esetre hogy nem úszom meg ennyivel.
1napos meló kb.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16614) AMD Power válasza roberto211 (#16613) üzenetére


AMD Power
titán

Ez sajnos drága egy "mulatság" volt. :(((

(#16615) roberto211 válasza AMD Power (#16614) üzenetére


roberto211
őstag

Hat ja de lehetett volna drágább is ennél. Pld ha elmozdul valamelyik oldal,vagy ha eléri a futóművet a csatt, ha roppan az oszlop stb stb.

Megérte h rarugtam mint az állat a fékre ;) Cserébe most se hajlik 100%osan a labujjam :D

Bitpork : :D. Az biztos. Most van tele a tankom es pont most nem tudom használni. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16616) bitpork válasza AMD Power (#16614) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem annyira mint a mostani nyál áremelekedés :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16617) radi8tor válasza AMD Power (#16614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Drága? :)
Tudnék mesélni a drágáról, de én választottam új alkatrészeket (lökhárító, motorház, sárvédő, fényszórók...).

⭐ Stella

(#16618) AMD Power válasza roberto211 (#16615) üzenetére


AMD Power
titán

:( Jó mondjuk annak is örülni kell ,hogy nagyobb baj nem történt.

Az létezhet ,hogy 98-s AGIP Super Plus 98 benzinnel hidegem sokkal egyenletesebben jár az motor!?

radi8tor1 Egy 300e Ft-s Suzukinál ez "drága". Az autó árának közel a fele.

[ Szerkesztve ]

(#16619) roberto211 válasza AMD Power (#16618) üzenetére


roberto211
őstag

Attól függetlenül nem drága.

Lehetett volna ez az auto árának a 80%a is kb. Na akkor mar nem csinaltatnam meg.

Renaultunknál 360e volt a javitas es 500ert beszámoltak. Ez a drága :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16620) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, csak sikerült 5 liter alá vinni a fogyasztást. 785.8km-en 38.95 liter üzemanyag fogyott, ugyanannál a kútfejnél tankoltam, ugyanúgy teljesen, csurig tele, nem kattanásig. 4.96.

Nem rossz egy 150 lovas, másfél tonnás autótól, ráadásul a klímát is legalább 400km-en használtam. Most nagypapi tempó volt, autópályán 110-el megjártam Bp-Miskolc-Bp-t, a maradék pedig a szokásos napi 2*25km XVII-ből Újpestre ingázás volt.

Viszont legközelebb már ki kell kormolni, mert ellustult a disznaja.

[ Szerkesztve ]

(#16621) Burt1793 válasza AMD Power (#16614) üzenetére


Burt1793
veterán

Drága? Nálunk az 5 km/h-val menő robogóra rányitották az ajtót és a motor "eldőlt", semmi baja nem volt, elrepedt pár elem és az egyik fékkar letört, 280 ezer forint volt a javítás a márkaszervizben (persze az autós biztosítója fizette).

(#16620) joamilestoné: 110-es autópálya és alacsony fogyasztás rendben, de ilyenkor nem 150 lovas autóról beszélünk, vagy kipörgetted rendesen 3500-ig az 1,2,3,4-et minden második gyorsításnál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#16622) Rivaul


Rivaul
addikt

Ledoglott a dobozos a rakparton. Valamelyik kollega viszont eltuntette a vonoszemet a biztonsag kedveert. Hat rogtonoztunk. Cca 2km volt a depoig. Siman jo volt :D

Sry de telorol vok.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16623) tomiii. válasza Rivaul (#16622) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szeretem ezeket a megoldásokat :D

Ha már profi megoldások: mi épp motortartó állványt tervezünk, itt van a dokumentáció:

[ Szerkesztve ]

(#16624) tboy93


tboy93
nagyúr

Hajaj új verdája van a csodabogárnak :DDD :C [link]

(#16625) szőröscica válasza tboy93 (#16624) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy ilyet hágtam meg részegen a Balatonparton. Mindig is vágytam rá, hogy egy pickup tetején csapassam, teljesült az álmom. :DDD

(#16626) Morris válasza szőröscica (#16620) üzenetére


Morris
veterán

Csurig tele? Akkor az nem lehet pontos. Ennyi erővel megállok 100km múlva, azt belelökök még plusz 5 litert. Mindjárt szebb lesz az én fogyi átlagom is. :U

(#16627) rbalint88 válasza tboy93 (#16624) üzenetére


rbalint88
addikt

napasztmek. lesz még ebből tuning 1.9 TDI ültetve, neonnal, nagyküszöbbel, nagyfelnivel, nagyzenével, ájerbrássolva teddyhengerezve csíkosra!!!4!

(#16628) tboy93 válasza rbalint88 (#16627) üzenetére


tboy93
nagyúr

én már alig várom ;]

[ Szerkesztve ]

(#16629) szőröscica válasza Morris (#16626) üzenetére


szőröscica
addikt

Hogyhogy nem lehet pontos?

Ugyanaz a kútfej, ugyanannyira dől az út, minden körülmény változatlan az esetleges hőmérsékletbeli különbségeket leszámítva. Egyedül így küszöbölhető ki a gázolaj habzásából származó torzítás (ami miatt hamarabb kattanhat a pisztoly, és ezért a kattanásos mérés viszont biztosan sosem lesz pontos), mert így garantáltan teljesen telemegy a tank, egy cseppel több sem fér bele, mivel a betöltőnyílás tetejéig tankolom.

Idén 12 ezer km-t mentem eddig, 5,44 az átlagfogyasztás erre a távra, egyáltalán semmi meglepő nincs a 4.96-ban, az all-time rekordom 4.43 volt vele (725km 32.1 liter üzemanyaggal, de közvetlenül előtte volt egy 4.54-es átlag is 782km-en). 80 ezer km átlaga pedig 5.91l/100km.

[ Szerkesztve ]

(#16630) -v-


-v-
addikt

Eh de kár hogy ezeket csak japánban árulták ...

(#16631) MunezXBK válasza roberto211 (#16613) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd a bonus ( malus ) kompenzálja. :D

(#16632) roberto211 válasza MunezXBK (#16631) üzenetére


roberto211
őstag

Az biztos.

Ez idegesít a legjobban igazából ,hogy visszamegy a biztositasom :O

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16633) MunezXBK válasza roberto211 (#16632) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miben vagy most, A0?

(#16634) roberto211 válasza MunezXBK (#16633) üzenetére


roberto211
őstag

Ja.. Most decemerbe léptem volna előre. Most lesz majd a váltás.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16635) tomcsi23 válasza roberto211 (#16634) üzenetére


tomcsi23
veterán

Alkusznál meg kell nézni, hol lesz olcsóbb, és időben intézkedni.

Vilike: dehát ezt németben árulják, nem? ;] amúgy faintos kombi-példány.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16636) MunezXBK válasza roberto211 (#16634) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyanús, hogy M2 lesz.

Tomcsi: Én is 2 napja léptem, durván 20k lesz az éves. :D

(#16637) Skillet válasza tomcsi23 (#16635) üzenetére


Skillet
addikt

Biztosan a jobb oldali kormányra gondolt. Bár a németek árulják, a kormány még mindig a rossz (szerintem meg a jó :D ) oldalon van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16638) tomcsi23 válasza MunezXBK (#16636) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na én majd a nagy dömpingben, év végén.
Mondjuk legutóbb sem zavartattam magam, unionnál újraköttettem, mert 200-zal lett olcsóbb, mint amit maguktól mondtak (~18k az éves). :D

Skillet: rossz oldal az ide ;], bár még nem vezettem itthon jobbkormányos kocsit.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16639) roberto211 válasza MunezXBK (#16636) üzenetére


roberto211
őstag

Elvileg ugy van hogy ha kifizetem a g astra javítását nekik amiről küldenek majd levelet h mennyi lett akkor nem vágnak vissza..

De gondolom nem 20ezer lesz a javítása annak sem hogy kifizessem..

Vmi 1.4 twinport kombi volt. 2006 körüli.

Ráadásul kölcsönautó volt

Amit faterom összetört egy meganet anno lagymanyosin.. Legújabb 3ajtos coupe volt ,Ukrajnából arra 1,6m t fizettek ki. Szerintem itt vmit okoskodtak mert tuti nem ennyi volt a javítása.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16640) Skillet válasza tomcsi23 (#16638) üzenetére


Skillet
addikt

Nem olyan rossz az. 4 éve (de durva, hogy már ennyi idő eltelt) tolom itthon jobbossal. Király fíling.
Főleg, ha nem csak egy sima jobbos bármi, hanem egy ritka, belpiacos autóról beszélünk.

neked milyen autód van? Akkor most mi a helyzet, lesz tali a savoyánál? :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16641) MunezXBK válasza roberto211 (#16639) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ki az a hülye, aki kifizeti? :D

Tomcsi: szeptemberben van az évfordulóm + Astra-s vótam. Muszáj volt váltanom, mert meg is szűnik + fel is mondták a biztim.

(#16642) roberto211 válasza MunezXBK (#16641) üzenetére


roberto211
őstag

Aki például nem akarja hogy visszaléptessék.

De biztosítónak valóban kevesen fizetik ki.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16643) tomcsi23 válasza Skillet (#16640) üzenetére


tomcsi23
veterán

Biztos van fílingje a belpiacos - elit - vasaknak, és most nem a v-max limitre gondolok. ;]
Itt csak egy nem belpiacos spanyol talicska van, mk1 leon. Persze, hogy lesz tali, a mikor a kérdéses. :D

Munez: jah, akkor mindenképp váltani kellett.

roberto211: sokan ilyenkor márkaszervizbe viszik, vagy ha havernál intézik, akkor mindenfélét rászámolnak még. Tuti nem jön ki olcsón egyik verzió sem. Még a drágulással és az elveszített kedvezménnyel együtt sem érné meg kifizetni a kárt szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16644) Morris válasza szőröscica (#16629) üzenetére


Morris
veterán

Az enyémben van valami gomb jobb oldalt a betöltő nyílásban. Azt megnyomva, legalább 5 literrrel többet lehet beletankolni. Gondolom a levegőztetőnek a kieresztője.

(#16645) MunezXBK válasza Morris (#16644) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azaz. Sokan ilyenkor kezdenek toporzékolni, hogy csal az óra. :D

(#16646) Burt1793 válasza roberto211 (#16642) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha minden hibádat kifizeted és mellette fizeted a biztosítást (persze az kötelező), annak nincs értelme. Szerencsédre az astra se mai darab.

(#16647) Skillet válasza tomcsi23 (#16643) üzenetére


Skillet
addikt

Vagy át kell íratni az autót mondjuk asszony nevére. Akkor ő A0-val indul. Csak sajna az átíratás is lenne vagy 50ezer. Bár, az még mindig kevesebb, mint a másik javíttatása :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16648) Skillet válasza Skillet (#16647) üzenetére


Skillet
addikt

Nagy kérdés még, hogy milyen M-be (malus) kerül. Talán még az átíratás is jobban jön ki, mint az M-ből visszavergődni?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16649) roberto211 válasza Skillet (#16648) üzenetére


roberto211
őstag

Ha az en storymrol van szó akkor nem iratom at senki nevére.
Senkitől nem akarok függni. Az a tiszta ha az en nevemen van.

Megtörtént,ez van most mar nem tudok mit csinálni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16650) MunezXBK válasza Skillet (#16648) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

M2-be.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.