Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) tomcsi23 válasza -v- (#17400) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez mindig egy érdekes kérdés, melyik gumi meddig tartja meg az újkori tulajdonságait. Annyival lehet jobb a helyzet, hogy adott esetben (kevés futás mellett) csak egy garnitúra lesz cserés, nem kettő. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#17402) Elemental válasza -v- (#17400) üzenetére


Elemental
addikt

Jah, az első nyári kánikula után mennyire lesz rugalmas télen. Ha legalább 3 évig megtartja a jó téli tulajdonságokat, akkor vennék is ilyet. Épp most veszek gépet, most elgondolkodtam ilyenen. Megspórolnám a felni árát, plusz az évi 2x kerékcsere árát és idejét.

(#17403) Elemental válasza Elemental (#17402) üzenetére


Elemental
addikt

Átolvastam a linkelt tesztet, csodák nincsenek. Maradok a cserélgetésnél inkább.

(#17404) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

A vilagitas.eu-s akcióból vettem egy Night Breaker-t a Silverlight helyére érezhetően erősebb fehérebb. Meglátjuk meddig fogja bírni igaz nem sokat járunk este vagy városon kívül.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17405) Skillet válasza Elemental (#17403) üzenetére


Skillet
addikt

Pontosan miért is lett végül ez a véleményed?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#17406) rbalint88 válasza anonymus89 (#17404) üzenetére


rbalint88
addikt

én kb mindig felkapcsolt fényszóróval járok, sokat is használtam az autót és a GE megalight ultra 90%+ tartósabb volt, mint az Osram nightbreaker, plusz olcsóbb is. Ez azt jelenti, hogy 5-6 hónap helyett kibírt 7-8 hónapot is egy oldal, de általában nem egyszerre pukkantak el.

(#17407) EQMontoya válasza rbalint88 (#17406) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam a nightbraker szett kb. 15 hónapja van bent, és én is felkapcsokom nappal is. Ez a 15 hónap kb. 25k km.

Same rules apply!

(#17408) tresh válasza rbalint88 (#17406) üzenetére


tresh
addikt

1.5 éve több mint 50k km és még mindig az az emelt fényerejü tungsram pilacs van bent oszt koszoni szepen hibatlan. :))

(#17409) anonymus89 válasza rbalint88 (#17406) üzenetére


anonymus89
addikt

Erősségre van különbség, mi a véleményed?
Ismerős mondta, hogy az ő Honda-jában 3-4 havonta kell cserélni bár ő sokat használja a night breakert.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17410) mycso válasza tomcsi23 (#17399) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Téligumi vásárlás előtt vagyok, meg jövőre lehet már a nyári garnitúrát is cserélni kell, így elgondolkodtam ezen a michelin-en.
Pároméknál a két céges insignia-n ilyen van, akik használják szidják mint a bokrot (nem tudom a konkrétumokat, majd rákérdezek). És a flottásuk is arra jutott, hogy kb. fél év használat után inkább kukázzák és cserèlik télire, illetve nyáron kapnak egy nyári garnitúrát is.

Így nyilván kihagyom, bár ezek a tesztek meg annyira hihetetlen jónak állítják be.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17411) Elemental válasza Skillet (#17405) üzenetére


Elemental
addikt

Kamu marketing az egész. Amíg nem egy téli és egy nyári gumihoz hasonlítják, hanem egy másik 4évszakoshoz, addig nem lehet jó. Vagyis lehet jó, de amíg nem olyan jó mint egy téli vagy egy nyári. Inkább cserélgetek

[ Szerkesztve ]

(#17412) tomcsi23 válasza mycso (#17410) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, céges környezetben mindent könnyen szidnak a felhasználók, ettől függetlenül azért érdekes pár hónap alatt lekukázni egy új gumit. CrossClimate volt? Persze ha nyélgázon mennek vele, ráadásul sokat, akkor más gumi is járhat így. Szóval jó lenne ismerni a felhasználási paramétereket.
Ha meg eleget mennek a 2 szezonos gumihoz, akkor nyári-téli szett inkább.

Csak Qru-nak van innen asszem, ő meg gyűjti a tapasztalatokat. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#17413) mycso válasza tomcsi23 (#17412) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Normálisan használják, viszont havi szinten 5-6k km körül mennek.
Előtte aszra j volt külön téli-nyári szettel, azt nem szidták.

Mod.: nem azért akarja a flottás lecserélni/kukázni, mert lekopott/szétracsingolták/stb..., hanem mert sz@r. De ezt akarom majd konkrétan megtudni tőlük, hogy mi és mennyire volt baja.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17414) focvis válasza mycso (#17413) üzenetére


focvis
veterán

Kérdezd majd meg a konkrét gumiméretet is, nem vagyok biztos benne, hogy létezik már az Insignia fura méretiben is Crossclimate.

Szerk. rosszul gondoltam, van már. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17415) -v- válasza tomcsi23 (#17412) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, ranezek a cc mintazatara es nem tudom elhinni, hogy ez nyaron jo ...

(#17416) trassher válasza roberto211 (#17395) üzenetére


trassher
addikt

Az egy sima tartókonzol. Ha például ki kell venned a km órát akkor azt a két csavart kiveszed és lejjebb került a kormányoszlop. Volt már hozzá szerencsém.

Redmi Note 7

(#17417) Skillet válasza Elemental (#17411) üzenetére


Skillet
addikt

szerintem ennél a dolog sokkal bonyolultabb. én eddig négy évszakos gumi ellenes voltam... de ez most nem tűnik rossznak. persze, kellenek majd visszajelzések.
az a helyzet, hogy hiába vagy te okos, és rakod fel a téli garnitúrát októberben, ha egyszer december közepén is lehet napos az idő és +15 fok. ott egy nyári gumi sokkal jobban teljesít. tehát a télid már nem jó!
kurvára nem vagyunk egy téli ország. esik 2x a hó és jó napot. ehhez nem kell téli gumi!
ehhez az kell, amit a michelin kigondolt. egy alapjáraton nyári gumi, jó esős tulajdonságokkal, de mellette télen (akár hóban) is jól használható. az idő majd igazolja, ki csiripelt igazat. én mindenesetre agyalok rajta.
még idén kelleni fog 4db gumi. vagy nyári lesz (falken), vagy ez a michelin cc.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#17418) Elemental válasza Skillet (#17417) üzenetére


Elemental
addikt

Úgy döntöttem, hogy egyelőre maradok a télinél. Abból is conti. Aztán, ha cserélni kell, akkor majd elválik, hogy mi lesz. Asszony gépén 4 évesek a gumik, a télinek most lesz a 4. tele, kövi télen még jó lesz, utána azt is cserélem. Addig talán kiderül, hogy hogyan teljesítenek ezek a misik.

(#17419) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok...
Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy toyota corolla e12-m 2003as és tegnap arra lettem figyelmes hogyha kinyitom az ajtót akkor az utastérvilágítás nem kapcsol fel.
Viszont ha en kapcsolom fel a gombbal akkor világít.
Mi lehet a baj? Tegnap előtt még jó volt.
Ajtónál az erzekelők sincsenek beragadva szóval nincs ötletem.

(#17420) Qru válasza mycso (#17410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vizen parádé a gumi, szárazon is jól tapad. Téli illetve kopási tapasztalat nincs mert tavasz óta van fent azóta meg ugye nem mentem vele olyan sokat és hó sem volt.

#nincsbennetarcsi

(#17421) AMD Power


AMD Power
titán

Mindenkit átvert a Volkswagen

Ha ez így van akkor az rekord büntetés lenne nem? Mi ehhez képest a GM 900 millió dolláros büntije. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17422) bitpork válasza Tompo92 (#17419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ajtóban a kapcsoló? Kábelköteg ajtónál törésvizsgálat?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17423) -v- válasza Qru (#17420) üzenetére


-v-
addikt

Egyenesfutás, "handling"? Zaj? Nagy melegben sem lesz nyúlós?
Engem az aggaszt, egy kifejezetten télinek gyártott gumi is 2-3 év után sokkal rosszabb már havon/jégen, mint új korában .. szárazon még csak csak, de nedves körülmények között ahogy öregszik meg kopik elég gyorsan elveszti a jó tulajdonságait. Akkor ez, ami újonnan is már olyan kompromisszumos gondolom, mert mindenhol jónak kell lennie ..

(#17424) Tompo92 válasza bitpork (#17422) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ajtóban a kapcsolok szerintem jók. Nincsenek beragadva meg semmi ilyesmi, kábelköteget merre talalom?

(#17425) roberto211 válasza trassher (#17416) üzenetére


roberto211
őstag

Az a baj,hogy ilyen tartót nem nagyon találni sehol.. A két csavar között mozog kicsit az oszlopom jobbra balra.. Szerinted ha meghúzom(feltéve ha meglehet húzni még) akkor nem fog mozogni vagy pedig cseréljek kormányoszlopot?

Azért kérdez mert nincs ilyen szerszámom és fölösen nem veszek..

Amúgy km órához nem feltétlen kell kivenni ezt a két csavart? :) Én a cserét úgy oldottam meg,hogy nem vettem ki..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17426) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Azért a magyar közlekedés vasárnap odab@sz. Kecsóról jöttem Újbudára (M5,M0,6oson be), az M5-ön jött az első állat, egy kb. 20 éves Tranzit, Homasita-xenonnal, szerintem a fölöttünk elszálló repcsiket is vakította.

M0-on kirakták a jobbratartásra figyelmeztető táblákat, úgyhogy én feljogosítva éreztem magam, hogy akik tök indokolatlanul mennek a középsőben, azokat kivillogjam a f@szba. 3 autót sikerült, illetve egyet nem. Az volt a legszebb, 90 körül ment a középsőben utánfutóval. Villogok, semmi. Megelőzőm balról, pici duda, majd jobbra indexelve kimegyek a legbelsőből a legkülsőbe. Nem hatott, a mögöttem jövő megelőzte jobbról.

Viszont a 6-oson befelé láttam egy szép cápa 6er coupet, az kiváltotta az instant get érzést.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#17427) -v- válasza EQMontoya (#17426) üzenetére


-v-
addikt

Jaja ne is mondd, én az összes gyökérrel összefutottam ma, kimentem Nagykovácsiba meg vissza, kb. a hétre ki is vezettem magam, annyira besokalltam ... bátyámmal jártunk utána M7-esen is, ah baz semmit se érnek ezek a jobbra tarts táblák, egszerűen elképesztő hogy amikor forgalom sincs is annyira sikerül balfaszkodni hogy 3 sávon se lehet értelmesen közlekedni, ostobán néz ki mindenki a fejéből, látod azért nem megy le mert neki stresszes művelet a sávváltás, még ilyen gyér forgalomban is, ugye ha egyszer lemegy "akkor majd vissza is kell jönni" és inkább le se megy :D mint valami ilyen statikus útakadály, ha villogsz rá akkor meg bután néz nem érti mi történik :( Számomra egyszerűen megdöbbentő néha, milyen emberek közlekednek az utakon :D

[ Szerkesztve ]

(#17428) trassher válasza roberto211 (#17425) üzenetére


trassher
addikt

Ehhez nem kell semmilyen spéci szerszám, hatlapfejű anyák tartják a konzolt. Próbáld meg meghúzni hátha segít rajta. Bontóban amúgy tuti találnál ilyet.
Nekem korábbi swiftem volt, '96-os. Ott le kellett ereszteni a kormányoszlopot. :)

Redmi Note 7

(#17429) roberto211 válasza trassher (#17428) üzenetére


roberto211
őstag

Okés... Akkor holnap veszek barkácsboltba ilyen szerszámot. :D

:R

Gondolom 96 előttibe máshogy volt kicsit elrendezés.. De ma délelőtt lebontottam kormány résznél elejét.. Hihetetlen milyen szögegyszerű szétszedni meg összerakni, nem kell órákat szenvedni..

Jó mondjuk 5ből 1 patentet mindig sikerül eltörnöm de ez legyen a legnagyobb baj. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17430) TaaT válasza AMD Power (#17421) üzenetére


TaaT
veterán

Bizony arányos büntetés, gondolj bele hányan haltak meg ettől, és hányan a GM baki-nál. :U

Give them hell Ukraine!

(#17431) bitpork válasza TaaT (#17430) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mármint bizonyítottan...mert ugye a benyálas is ugyanannyira szennyező csak más amit okád... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17432) EQMontoya válasza bitpork (#17431) üzenetére


EQMontoya
veterán

A legújabbak abból is kormolnak, hála a kretén euro normának, a régebbiek jóval kevéssé károsak élettani szempontból.

Same rules apply!

(#17433) bitpork válasza EQMontoya (#17432) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erről van szó. Ez a melyik mérgezőbb vita olyan felesleges mint a politikai viták túlnyomó része.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17434) szőröscica válasza bitpork (#17433) üzenetére


szőröscica
addikt

Viszont az új dízelek továbbra is fojtogatnak, a benzinesek ellenben még nem.

(#17435) rbalint88


rbalint88
addikt

Vicces cikk/játék angolul, jót mosolyogtam rajta.

(#17436) -v- válasza rbalint88 (#17435) üzenetére


-v-
addikt

Four cylinders 0 points. :C

[ Szerkesztve ]

(#17437) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

2. gen avensisből csak a 177 lovas dízel fospisztoly vagy a többi is?

(#17438) rbalint88 válasza aero. (#17437) üzenetére


rbalint88
addikt

2.2 en bloc. 2.4 benzinest vennék belőle automatával.

(#17439) aero. válasza rbalint88 (#17438) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mi a helyzet a 2.0 125 lovassal?
1.8 szopót nézegetek amúgy, első autónak kint mert még "elfogadható" az adója (bizt+adó 550k/év :U )

[ Szerkesztve ]

(#17440) tomiii.


tomiii.
aktív tag

1 hete a versenypálya mellett hagytuk a kombit, mert semmi baja, felesleges hetente hordozni ki meg haza.

De valamivel ki kellett tölteni az űrt, amit maga után hagyott az udvaron.

Egy újabb remek vásár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17441) rbalint88 válasza aero. (#17439) üzenetére


rbalint88
addikt

1.8 benzint nézegetni lehet, venni nem annyira érdemes. visszahívás is volt rá, mert fogy belőle a gyűrűzés... japán minőség vagy mi :U 2.0-ról nem hallottam különösebb gondokat, nekem még régi 110 lovas fixturbósom volt, de a 116 lovas csak a változó geós turbóban más. nem egy erőmű, dízelhez képest sokat eszik és inkább csak akarás van benne, mint menés, cserébe nem elromlós fajta.

(#17442) EQMontoya válasza aero. (#17439) üzenetére


EQMontoya
veterán

1ZZ motorból csak 2005 utánit. Azt viszont bármikor, bátran.
A 2.0 benya asszem, kicsit kényesebb állat.

rbalint88. visszahívás csak a 2005 előttiekre volt, utána frankó.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#17443) aero. válasza EQMontoya (#17442) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Zsír, köszi srácok! :R

(#17444) deicide válasza -v- (#17427) üzenetére


deicide
veterán

És ezt én minden nap átélem Sukoró-Budaörs között. Azt a sok bamba, értetlen tekintetet, hogy jobbról és balról is mennek el mellettük az autók és tényleg nem értik, vagy nem mernek sávot váltani. Félelmetes. Meg van az a fajta, aki úgy gondolkodik, hogy f*szom menjen a szélén, az a kamionoknak van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17445) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Zuhan a vw részvény most kell venni. :D

Cikkből kiderül, hogy az ecu van módosítva. Kíváncsi lennék rá, hogy pontosan mi, hamarosan sztem kiderül ez is.

[ Szerkesztve ]

(#17446) Declare válasza SzlobiG (#17445) üzenetére


Declare
őstag

Nem igazan ertem en ezt. Van egy titkos gomb amit megnyomtak vagy mi? :) Ha a teszten tudta produkalni, kesöbb, miert nem? Meg alapbol egy ilyen nagynevü autogyar, hogy csinalhat ilyet, vagy hogy gondoljak, hogy nem derül ki, hogy teszten van x kibocsatasi adatok, de amugy sok x szeres a kibocsatas? Hat ezeket merik a müszaki vizsgan meg mittom en hol mindenhol....erthetetlen szamomra az egesz egyelöre :F

(#17447) Zsombe válasza bitpork (#17337) üzenetére


Zsombe
senior tag

Sajnos amire gondoltam az ablakra cuppantós. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#17448) SzlobiG válasza Declare (#17446) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak tippelni tudok én is az alapjarati max fordulatra pl. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Én azt hittem hogy minimális eltérés van, nem negyvenszeres. :D

[ Szerkesztve ]

(#17449) bitpork válasza Zsombe (#17447) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

láttam ,de nem mertem írni hogy csak azt találtam, nehogy én néztem be :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17450) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

és mi van azokkal az autókkal amik hasonló vagy alacsonyabb értéket produkálnak? :))

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.