Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) runner 125 válasza EQMontoya (#16950) üzenetére


runner 125
nagyúr

S40

Elég csúnya, magasan is van. Nem tudom h sikerülhetett..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16952) Motion_Blur válasza Alvin_ti4200 (#16946) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Részvétem :(

Milyen autód van? Volvo?

mod: runner 125 válaszolt is

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16953) Alvin_ti4200 válasza Motion_Blur (#16952) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :( Igen, S40 2008/11, hibátlan (volt)

(#16954) EQMontoya válasza runner 125 (#16951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igyál egy kávét! :)
Az S40-et nyilván felismerem, a kérdés arra vonatkozott, hogy ezt hogy sikerült okozni? Mert belenyitásnak erős, beletolatásnak meg magas.

Same rules apply!

(#16955) tomcsi23 válasza EQMontoya (#16954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mintha a poggyászos kocsit nyomta volna neki a paraszt. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16956) rbalint88 válasza SzlobiG (#16931) üzenetére


rbalint88
addikt

dzsízösz, milyen dízel érzi jól magát 5.-ben 50-nél vagy 60-nál? az Alfa 60-nál van 4.-ben 1500-on azalatt inkább nem erőltetem, max ha tudom, hogy fix tempóval megyek egyenes úton, mert csak lekormolja magát különben...

(#16957) bucsher válasza tomcsi23 (#16955) üzenetére


bucsher
őstag

Á, ez annak durva. Szerintem valami teherautó tolatott rá.

In the pipe - five by five!

(#16958) Skillet válasza Elektrosokk (#16945) üzenetére


Skillet
addikt

Drága? Mennyibe kerül az? Annál olcsóbban vannak 8g galantok? Hmmmm, szép.
Volt abból olyan, ami nem tiptronic-os? Na, ezt sem tudtam.
Melyik régebbi összekerekes? 6 vagy 7 gen?
A 8g amúgy jó, csak szerintem tényleg érthetetlenek azok a motorok. Az egyetlen igazán értelmes motor ott a vr4 motorja. Volt még gdi is, de szóra sem érdemes, meg amerikai verzióban 3 literes, de az is sohc.
Miért léptek ennyit vissza, nem értem.
Ami a 8g galantban van, 2 literes sor 4, azzal a motorral volt nekem a 7g galantom. Nem volt amúgy rossz, szerettem, városban és pályán is jól teljesített... csak tényleg nem értem, hogy ezt a generációt (szerintem a galantok csúcsa), miért nem szerelték okosabb motorokkal. Dohc, esetleg mivec. A japók megtartották maguknak az okosságot a vr4 személyében. Mindegy. Megoldottuk páran :D

(#16946) Alvin_ti4200
Fura, miért megy lentről felfelé (vagy fordítva?) a sérülés? Mi a fene csinálhat ilyet? Ha autó, az túl súlyos hozzá, egyeneset karistolna...nem? Ha valami könnyebb, tolókocsi, vagy mi a fene, azt felviheti a sárvédő íve. Ááááááá, nem tudom. Találgatok.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16959) Declare válasza tomcsi23 (#16955) üzenetére


Declare
őstag

+1 ez valami olyasmi lesz szerintem is :(

ha nincs kamera az ugy akkor veszett fejsze nyele....talan nem lesz olyan veszes a javitas....irto bosszanto lehet.... :(

(#16960) Qru válasza Snoop-y (#16947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na jó de kicsit más a nyomatékgörbéje a két bubunak... :D

#nincsbennetarcsi

(#16961) Elektrosokk válasza Skillet (#16958) üzenetére


Elektrosokk
addikt

erre gondoltam hogy drága lenne Nekem, bár igen ez már 8 gen.

Ez pedig a régi ami simán befért volna a keretbe.

az utóbbi szerintem jó lett volna egy évre, de barátnőmmel közösen néztünk elég sok autót , és úgy itéltük meg hogy legyen a belseje bőr meg minél jobb legyen az állapota belü, aztán még a kombit nézegettük ami alatt vr4 hajtás van, de az már drágább volt a limitnél. Szóval a Galant GLS 2.0 autómata pl olyan váltóval szerelt amin csak az állásokat tudod változtatni D, P, stb, de a 2.5 v6 motorral szerelt verzióban van a másik váltó is. Láttam ilyet is olyat is :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16962) Qru válasza Elektrosokk (#16961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uhh, ez a régebbi változat nagyon adja! Baromi jól néz ki. :K

#nincsbennetarcsi

(#16963) EQMontoya válasza Qru (#16962) üzenetére


EQMontoya
veterán

Afaik gyárilag sosem volt VR4 LHD, szóval volnának kérdéseim... :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#16964) Elektrosokk válasza Qru (#16962) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, mi egyedül a belseje miatt passzoltuk végül. A hang és menetteljesítmény kiváló :) egyébként is vonzódom az 4X4-es autókhoz.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16965) Qru válasza EQMontoya (#16963) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hahu-n gyakori az ilyen "elírás". :D

iRico: Én is. Azért vettem bubu-t. :))

#nincsbennetarcsi

(#16966) Skillet válasza EQMontoya (#16963) üzenetére


Skillet
addikt

mi az az afaik vr4 lhd? a vr4-et értem, az lhd-t is...

(#16961) iRico
igen, de EZ 8gen, te meg 7gent írtál.
EZ a 7gen.
EZ pedig a 6gen.
unokabátyámnak volt 6gen gti. szép volt nagyon.
nekem volt 2 literes 7gen. az sem volt rossz.
szerintem ezekből szinte esélytelen jó állapotú bőrbelsőst találni, szóval erre ne várjatok. az autó legyen jó állapotú, a bőrt hagyjátok. nem ápolták ezeket rendesen, ki van szakadva, be van repedezve a bőr. olyan belsőt, bontva 50 ezerért is kapsz ezekhez, de tényleg felesleges.
amúgy a 8gen vr4 tulaját ismerem. az autókról is tudok mindent. jelenleg kettőt is hirdet.
mennyit szánnál rá? lehet kintről kellene hozzál egyet. itthon igazán jó állapotút nehéz lesz lőnöd, főleg, hogy a bőrbelső is kritérium. meg ugye, ezeket fenn is kell tartani. rögtön kezdesz egy vezérléscserével, ami nem lesz olcsó. esetleg fékbetétek, -rosszabb esetben féktárcsák is-, összes olaj, szűrő. de pár lengőkar, meg szilent sem lehetetlen. ezeket is végig kell gondolni, hogy van-e rá keret. ha kiderül, hogy az olajat is csipegeti, akkor egy szelepszár szimering garnitúra is kell. ha átnézeted az autót vásárlás előtt, azzal sokat meg tudsz spórolni magadnak, de minden nem fog kiderülni akkor sem. az automata váltók pl mindig időzített bombák.
szóval okosan kell ezt.

mindjárt teszek fel pár képet, van ez is meg az is. subaru, meg jdm elakadás jelző :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16967) EQMontoya válasza Skillet (#16966) üzenetére


EQMontoya
veterán

Afaik: as far as I know. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#16968) Snoop-y válasza Qru (#16962) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kiveve az a faberakas hanyast benne. Felall a szor a hatamon ha ilyet latok. Az ules az szep ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#16969) Skillet


Skillet
addikt

tegnapelőtt láttam óbudán:


csini volt.

ezek meg a saját vasból. japóknál ez van elakadásjelző háromszög helyett :)

KATT
KATT

KATT

ki tudja, mi ez?

(#16967) EQMontoya
ahaaaa, így már értem :) átépített autó. jobbosból csinálták azt a vr4-et. kérdezhetsz róla...ha tényleg lenne kérdésed :D

(#16968) Snoop-y
az a kamu faberakás tényleg borzalmas. le kell fújatni feketére, vagy az autó saját színére. enyémben pl ezüst.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16970) Mappa válasza Skillet (#16969) üzenetére


Mappa
addikt

Nemár ez tutkó ??? Hát ezen most besz*rtam.... :DD zseniális :C

nem kötelező megadni

(#16971) tboy93 válasza Snoop-y (#16968) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyetertek, borzalmas az a faberakas :(

(#16972) bitpork válasza Skillet (#16969) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Fáklya. Szar mert gurul, tűzveszélyes és ha vki belenéz megvakul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16973) Skillet válasza bitpork (#16972) üzenetére


Skillet
addikt

tudom-tudom és 2000-ben lejárt :) tökmindegy. nem akarom meggyújtani, csak poén. poén, mert itthon nincsen. jdm kincs. ennyi.

(#16970) Mappa: mármint mi? a subaru vagy a fáklya? :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16974) Mappa válasza Skillet (#16973) üzenetére


Mappa
addikt

Természetesen a fáklya megoldás.

Szokott itt Óbudán kruzolni egy rovarlámpás fekete kisSti is :K már 2 utcával lejjebb hallom hogy gyűn :D

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#16975) tboy93 válasza Skillet (#16973) üzenetére


tboy93
nagyúr

Budapesten pentek ejjel a lurdi kozeleben meg ne gyujtsd, mert a sok fasztendfjuriuszon edzodott fiatal legeny nem lassitani fog, hanem gyorsitani mert azt hiszi ez a rajtjelzes ;]

[ Szerkesztve ]

(#16976) tresh válasza tboy93 (#16975) üzenetére


tresh
addikt

Hu de rég voltam már ott régen még az volt a menő hogy az 1.4 civic-et 2-vel gurulva rugdosni kellett a gázpedált hogy hörögjön csattogjon mert az raj. Aztán csak az első 2 órát volt bent mert utána fizetős és nem volt pénze (200ft) meg haza kellett vinni a 16 éves szőke cicababát anyuéknak időre ;] Változik a világ :DDD

(#16977) Skillet válasza Mappa (#16974) üzenetére


Skillet
addikt

ja. jópofa. japók mindig különcködnek :)

(#16975) tboy93
(#16976) tresh

én sem voltam ott ezer éve. néha, péntekenként hallom, ahogy egy csapat elhúz itt budafokon, a hatos úton...mennek a lurdi felé.
anno voltak kint jó csapatok... -meg persze idióták is :) - nagy beszélgetések. aztán egyre később érkeztek az emberek. konkrétan szinte akkor, amikor már indultam volna haza, úgyhogy apránként leszoktam róla.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16978) tresh válasza Skillet (#16977) üzenetére


tresh
addikt

Amikor volt több időm akkor mindig kimentem régi peugotos társaságba van pár ember akit nagyon komázok jókat dumáltunk, szereltünk kint aztán felmentünk kajálni majd kicsit dumáltunk és máris hajnali 2 volt :D Ha jönne pár értelmes ember ki innen is akkor simán lehetne kigurulni és dumázni egy jót megcsodálni a járgányokat :B

(#16979) Elektrosokk válasza Skillet (#16966) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mivel nem találtunk ideálisat vettünk egy Alfa romeo-t, Tulajdonképpen vagy olaszt vagy japánt vettünk volna. most ezzel elvagyunk aztán majd tavasszal meglátjuk, most nincs az a nyomás rajtunk hogy találni kell már gyorsan valamit.. ez eléggé meg Tudja ölni a vásárlás örömét :) hát ha szép és tényleg minden oké vele akkor olyan 1,5 maximum. Kint is elkezdtem most őket nézegetni. Kint egyébként nagyon jónak tűnik a felhozatal :)

Ez mondjuk nem is olcsó.. :) a fekete matricát leszedném róla :)

Ez meg mondjuk nem drága, és elég jónak is tűnik. persze felni nélkül, és nem autómata ez sem. :(

Na és itt van a számomra ideális Galant! el is kezdek rá alkudni :D ez pöpec :)

(#16965) Qru Nekem HF integrale volt pár éve, vagyis még mindig megvan, csak a motor hibás. Imádtam vezetni, sajnos nagyon gyakran leszakadt a kipufogóm, részben ezért is preferálom inkább a kissé limuzin jelleggű autókat amik nem olyan alacsonyak.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16980) Skillet válasza tresh (#16978) üzenetére


Skillet
addikt

igenigen. ezt kellene. akár ott, akár bárhol máshol összefutni párszor. jó ötlet.

(#16979) iRico
1.5-ből külföldről be tudsz hozni egy vr4-et. regisztrációval is megállhat ennyiből.
fogynak már rendesen, de akad még legnum is, galant is.
amúgy neked mindegy, hogy sedan vagy kombi? :) fura.

arra csak óvatosan alkudj, mert könnyen rohamot kaphat az ember. le is írta a litánia végén :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16981) Elektrosokk válasza Skillet (#16980) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem mindegy, de legelsőnek kombit akartunk, de csak azért mert a cápa galant kombi nagyon jól néz ki.. :D De mióta barátnőmet beültettem pár sportosabb autóba a végén már majdnem coupe lett :D szóval most a kombit már nem preferáljuk :) Tudod az autó vétel olyan mint a szerelem... :D

A véleményem az hogy fel kell építeni a kapcsolatot az eladóval, persze ez nem mindig zökkenőmentes, de ha kölcsönös a szimpátia és érezteted hogy akarod a vasat akkor a többség hajlandó engedni.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16982) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Ma ezzel autókáztunk haza az egyetemről. 300 ezer ft se volt a kocsi, de még nem nagyon kellett fél év alatt rákölteni, pedig volt külföldön is. (a szokásos merci buziskodáson kívül: "nem tetszik a kárpit színe, ennek az évjáratnak nem ez az ablakemelő gombja, ez a középkonzol műanyagbetét nem ez az évjárat. benzinesé az egyik műanyag keret stbstb) :D

3 liter szívódízel. Imádni való :D

[ Szerkesztve ]

(#16983) D4rkm4n válasza tomiii. (#16982) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Jó magasan ül a verda. Gyári felfüggesztés van alatta? :Y

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16984) MunezXBK válasza D4rkm4n (#16983) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem ül, áll. :D

(#16985) tomiii. válasza D4rkm4n (#16983) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Természetesen igen :D Fél millió km-en már túl van rég :D

[ Szerkesztve ]

(#16986) D4rkm4n válasza tomiii. (#16985) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mifelénk ezt a típust nevezik zöldséges mercinek. :P :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16987) tomiii. válasza D4rkm4n (#16986) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez diesel. Ez a dinnyés, nem a zöldséges. :P

(#16988) trassher válasza D4rkm4n (#16983) üzenetére


trassher
addikt

Hegesztett tank van alatta azért van kiemelve. Ha csurig van a 150 literes tank akkor van normál helyzetben a kasztni. ;]

Redmi Note 7

(#16989) TaaT válasza tomiii. (#16987) üzenetére


TaaT
veterán

A motor nem számít :)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#16990) Skillet válasza Elektrosokk (#16981) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem mondod, hogy az autóvasárlás olyan, mint a szerelem? :)
Nekem a 8gen galant volt mindig is a szerelmem. Az, hogy abból sikerült összehozni a legcsúcsosabbat... nagy álmom teljesült. Rengeteg mást lehetett volna venni, de nekem csak ez kellett. Pedig a 90-es, 2000-es évek japán felhozatalából van pár vas, ami tetszik, de szerelem csak egy van. Úgy tűnik, hűséges típus vagyok
:DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16991) SzlobiG válasza TaaT (#16989) üzenetére


SzlobiG
félisten

Volt ebből 3 literes turbo is az még jól is mehetett. :K

(#16992) tomiii. válasza SzlobiG (#16991) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Egy Dacia Sanderotól, meg 1.2-es Clio-tól , Fabia stbstb még most is jobb. Nem beszélve a kényelemről és minőségről. :D

(#16993) TaaT válasza tomiii. (#16992) üzenetére


TaaT
veterán

Én a waresz rugózásán lepődtem meg pár éve (előtte sose ültem még benne), nagyon kellemes volt az alsóbbrendű utakon. :)

Give them hell Ukraine!

(#16994) MunezXBK válasza TaaT (#16993) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kanyarban is meglepődnél tőle. :D

(#16995) TaaT válasza MunezXBK (#16994) üzenetére


TaaT
veterán

Jó hát a limbóhintónak vannak hátrányai is. :))

Give them hell Ukraine!

(#16996) mdani01


mdani01
aktív tag

[link]

No comment.. :(

via fb (opel fanatic)

iPhone 6S SpaceGray

(#16997) Mágus2 válasza TaaT (#16993) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt én is szerettem. Lágyan ringatózott, mintha szaron csúszna. :D

(#16998) tomiii. válasza mdani01 (#16996) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most nyáron én is levettem a szelepfedelet a régi utcai autómról. 2010-ben volt olaj cserélve benne. 260 körül futhatott a motor, olajat eszegette, szóval a 30 ezer km alatt amit beletettem, azért voltak utántöltések, gondoltam enyém is tele lesz retekkel. Ez fogadott.

Meglepődtem, aztán fogtam a szelepfedél tömítést, ami kitudja mikori és átettük a mostani motorba, olyan volt, mint az új. :D

(#16993) TaaT : Ezzel is kényelmes volt suhanni.

[ Szerkesztve ]

(#16999) szőröscica válasza tomiii. (#16998) üzenetére


szőröscica
addikt

Na ez az, amit egy dízelnél sosem fogsz látni. :DDD

Btw, megjött a hűvösebb idő, plusz elkezdődött az iskola, sűrűbb lett a reggeli forgalom (és számomra meglepő módon a kora esti is), máris nőtt a fogyasztásom fél literrel.

(#17000) TaaT válasza szőröscica (#16999) üzenetére


TaaT
veterán

"Na ez az, amit egy dízelnél sosem fogsz látni."

Nem láttad Mágus régi dízelét. :)

Mágus2: Az kell ezekre az utakra :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.