Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, biztos van közületek valaki, aki jártasabb az ügyben. :) Erősen gondolkodom, hogy váltok kétkerekűről négykerekűre, mert úgy alakult az életem, hogy szükségem lesz rá. Viszont azon agyaltam, hogy külföldről kellene hozatni autót. Német használtautó portálon olyan autókat láttam fillekért, amiket itt sokkal több pénzért kapnám meg. Az lenne a kérdésem, hogy mi a procedúra, ha honosítani szeretnék egy kint vásárolt autót? Tudom, hogy van regisztrációs adó, ami ha jól láttam, olyan 40k körül kostál most. Van még valami, ami kell ahhoz, hogy itthon tudjam használni az autót? Válaszotok előre is köszönöm szépen! :R

Üdvözlettel

Samu

Sic Parvis Magna

(#16302) tresh válasza -v- (#16300) üzenetére


tresh
addikt

Ebből nekem a Legacy adja jobban bár az ódi is szépen duruzsol :R :R

30z.Samu: 40k az igen csak karcsú.. kb 200k papírral számolj mire magyar forgalomba lesz a gép (regadó+illeték+forgalmi+törzskönyv+kinti rendszám ha lábon hozod haza ect)

[ Szerkesztve ]

(#16303) -v- válasza tresh (#16302) üzenetére


-v-
addikt

Ja nekem is, porsche hang a best :))

(#16304) 30z.Samu válasza tresh (#16302) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sejtettem én, hogy nem úszom meg ennyivel. :)) Akkor ezt igazából csak akkor érné meg, ha újabb autót hozatok be, ugye?

Sic Parvis Magna

(#16305) Zoli1222 válasza 30z.Samu (#16304) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem teljesen. Én pl most nézek egy 2005-s volvo v70-et 4000€-ért. +1000-1500€ illeték stb. Itthon 6-7000€ körül lenne minimum.

(#16306) 30z.Samu válasza Zoli1222 (#16305) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva nagyon rég vezettem autót, szóval nekem momentán arra kellene először az autó, hogy rutint szerezzek és utána arra, amiért veszem. Tehát igazából jó lenne egy öregebb autó is, mert azért "nem kár", ha esetlegesen történik valami, mint hogy egy újabbal történik ilyesmi. Csak azért jó lenne, ha üzembiztos lenne. :)

Sic Parvis Magna

(#16307) tresh válasza 30z.Samu (#16304) üzenetére


tresh
addikt

Nem igazán ennek függvénye. A regadót ugye eu-s környezeti norma+cm3 és benzin vs diesel alapján kalkulálják ez egy 10 éves járgányra átlagosan olyan 80-160k között mozoghat. Ehhez még ugye el kell intézni az itthon papírmunkát aminek ha te magad jársz utána szerintem min 1 hónapot fogsz sz*pni mire sikeredik a műtét. Ha kinti autó kell lehet érdemesebb kereskedéseket nézegetni akik kintről hoznak be gépeket mert ők kb 2-3 nap alatt bepapírozzák és tuti nincs felesleges kör az okmányirodába stb. Igazából szerintem döntsd el mennyi a keret milyen autó szeretnél elég rég óta van sok márkának elektronikus szerviz vezetése így elég hamar kiderül mi volt az előélete és így talán egy jobb példányt ki tudsz fogni

(#16308) Melack


Melack
veterán

Első tanulós autónak, kis távokra érdemes a TC-n is nézett 100.000 Ft környékén keresni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16309) raczger


raczger
őstag

Mikor vettem a sajátom, bátyám azt mondta milyen szép hangja van, szebb, mint az ő autójának. Na igen, ő 10 éve egy V6 stratust használ, finoman lehülyéztem, mondom V6-nak azért jóval szebb hangja van. ( V6 vs sor4 )

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#16310) szőröscica válasza Melack (#16308) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha nem vezetni, hanem szerelni és káromkodni akar megtanulni, akkor mindenképp.

(#16311) tresh válasza Melack (#16308) üzenetére


tresh
addikt

Max robogót :K

(#16312) Melack válasza szőröscica (#16310) üzenetére


Melack
veterán

& tresh: akkor marad a szomszéd bácsi, remélem a Matizért nem akar sokat kérni. Azt mondjuk lakatolni kellene, de lagalább tudom, hogy gondoskodott róla.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16313) tresh válasza Melack (#16312) üzenetére


tresh
addikt

Nagy a valószínűsége sajnos ennyiért nem kapsz autót még 300k környéke is erősen félő kategória persze ott már ha mázlid van kaphatsz valami filléres 1.0 régi stiftet valami öreg papitól :B

(#16314) 30z.Samu válasza tresh (#16307) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazából egy idősebb Swift-re gondoltam vagy egy Corsára, Astrára, esetleg Micra.

Sic Parvis Magna

(#16315) Declare válasza TaaT (#16211) üzenetére


Declare
őstag

Uh, azert azt a ket also tarcsat elfogadnam :D nem mintha a jelenlegi nem tudna megzabolazni azt a 110 lovat, de azert bitangul nezne ki :K , valaki megdobna vele, meg a 17" felnit es gumit is bevallalnam hozza....bar mint hallottuk nem szabad belepiszkalni a gyari dolgokba :D

(#16220) bitpork van bezony....518d....ez a trend, kis motor, kis fogyasztas. Itt van pl az uj skoda superb az 1,6 os tdi vel, akkor ez mar inkabb durva [link]

(#16316) roberto211 válasza 30z.Samu (#16314) üzenetére


roberto211
őstag

300k bol megtudod úszni kb a behozatalát mind3 modellnel.

Amiket felsoroltál 5-600euroert lehet behozni értelmesebb darabokat amik elég jól felszereltek. Azaz olyan 170-180 környéke. Erre rájön egy 35-40es regado. 2x6e forgalmi plusz rendsz.,Illeték(nem tudom mennyi ),meg egy kölcsönrendszám ha lábon akarod hozni.

300-ért itt ilyen alap-vagy netán közepesen felszereltet kapsz swiftbol. Astrabol ezt sem.

Ott meg full. Villany ablak,tükör,lufik,fekrasegito,szervo,stb stb. Nekem is kinti amúgy de nem en hoztam be.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16317) bitpork válasza Declare (#16315) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy skodánál ez még bocsánatos lehet. De egy sportosságról hírhedt bimmer nemán. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16318) TaaT válasza Declare (#16315) üzenetére


TaaT
veterán

Kevesebb mint 3000$ lenne kompletten. :)

Give them hell Ukraine!

(#16319) Qru válasza -v- (#16300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont egy ilyen Spec B-t néztem most ki. Bitpork próbál lelkesen rábeszélni... De még ellenállok. :D

#nincsbennetarcsi

(#16320) -v- válasza Qru (#16319) üzenetére


-v-
addikt

Na csak megjon az eszed vegre :)) Vedd csak meg, nalam is becsipodott a 330i :K

(#16321) bitpork válasza -v- (#16320) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De hiába pampogok neki, komolyan úgy viselkedik mint egy szűzk.rva :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16322) Qru válasza -v- (#16320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vívódom. De azt hiszem most kivételesen az eszemre hallgatok és marad a mostani.

#nincsbennetarcsi

(#16323) tomcsi23 válasza -v- (#16300) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na ez a subi majdnem befulladt, van abban elég tartalék :F

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16324) 30z.Samu válasza roberto211 (#16316) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy valamit meg szeretnék kérdezni, mert ezt sose értettem. A hirdetésekben ott virít, hogy külföldi okmányokkal rendelkezik a papír. Ez mit jelent abban az esetben, ha lejár a műszaki?

Sic Parvis Magna

(#16325) Qru válasza tomcsi23 (#16323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

245 ló 300 Nm alapból és ez meg is van chippelve... Lehet van abban kis tartalék...?! :U

Múlt hétvégén majdnem elmentem megnézni de szerencsére nem mentem. Mert akkor tuti hazahozom. :DDD

btw: megjött az obd-s hibakód olvasóm. A kövi immár teljesen márkafüggetlen talin már 1k/hibakódtörlés áron fogok dolgozni. :D Hátha sok Renault-os jön... : ;]

#nincsbennetarcsi

(#16326) tomcsi23 válasza Qru (#16325) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor a gáznál bénázott a sofjör. :)

Az élmény minden észérvet felülír, menj csak el megnézni. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16327) MunezXBK válasza Qru (#16325) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Traileren? :D

(#16328) Qru válasza tomcsi23 (#16326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem merem, mert akkor tuti elhozom. :B Meg kéne mellé vennem egy benzinkutat is. :D

#nincsbennetarcsi

(#16329) tresh válasza Qru (#16325) üzenetére


tresh
addikt

Akkor csórón mész haza saját gyári diag nélkül renyót te nem olvasol ki ;] Maradj a vag szériánál úgy talán keresel is majd egy kis aprót :DDD

(#16330) Declare válasza bitpork (#16317) üzenetére


Declare
őstag

bmw nek is megvannak ugyanúgy a maga kategóriái. Miért az e46 316i az hol híres a sportosságáról? :D aki sportos bmw t akar az 200lo felett keresgél, vagy méginkább az M kategóriában. Egy 518d az egy utazóautó, kb, mint az előd az 520d. Takarékos, mégis bmw.

(#16318) TaaT Mekkora bisnisz lenne :D

(#16331) Qru válasza tresh (#16329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra már lecsapott Mágus. :( :DDD Piaci rést kell találnom.

mod:

Még akkor esetleg a 3F szabály többi képviselőjében bízhatom. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16332) -v- válasza Qru (#16325) üzenetére


-v-
addikt

Csak 297 Nm. :DDD

(#16333) tresh válasza -v- (#16332) üzenetére


tresh
addikt

pont az a 3Nm hiányzik hogy legyen benne tartalék ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#16334) g4bb3r válasza MunezXBK (#16212) üzenetére


g4bb3r
tag

nekem tetszik a piros féknyereg :B autó ezüstszínű.. szerintem megvárom a fékcserét akkor úgyis szét kell szedni akkor..

(#16335) roberto211 válasza 30z.Samu (#16324) üzenetére


roberto211
őstag

Semmit.. Itt újraműszakiztatod nkh nál aztán ennyi..

Ha lenne rajta tüv(dajcs vizsga) akkor csak 10 lenne a "műszaki átírás".. Ha jól rémlik..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16336) Elektrosokk válasza Skillet (#16298) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Egyébként is a Mitsuvéhat hangja az egy külön szimfónia az autós világban :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16337) 30z.Samu válasza roberto211 (#16335) üzenetére


30z.Samu
félisten

Értem, akkor nyugodtan vehetek ilyet is, ha úgy van, nem lesz ebből gond. :) Köszönöm!

Sic Parvis Magna

(#16338) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/autosok_figyelem_uj_utkategoriat_vezetnek_be.602289.html

Legyen szavazás hogy vajh fizetős lesz-e a fajtája? :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16339) zoo8800 válasza bitpork (#16338) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez az úttípus miben külömbözik a már meglévő, pont ugyanilyen utaktól? :D Pl. 8-as út, Szfvár-Veszprém közti szakasz, vagy a 37-es Miskolctól Szerencs felé...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#16340) bitpork válasza zoo8800 (#16339) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Semmiben. Pont ezeket akarják szvsz fizetőssé tenni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16341) tresh


tresh
addikt

(#16342) focvis válasza bitpork (#16340) üzenetére


focvis
veterán

+1000 :D

Dolgoztam egy időben ilyen témán.

(#16343) raczger


raczger
őstag

Mai égéstér, Winkli: "Melyik az E46-os?"
Ennyi év autós újságírás ellenére olyannyira tudatlan sok témában, hogy az elképesztő.
Eredeti nevén Kulcsár Szabina Szabolcs

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#16344) bitpork válasza tresh (#16341) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerinted a Milyen autók vegyek? TIRjébe miért írtuk anno a céges részt , amit itt mindenki lehurrogott? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16345) tresh válasza bitpork (#16344) üzenetére


tresh
addikt

Az az ő bajuk :U

(#16346) rbalint88 válasza raczger (#16309) üzenetére


rbalint88
addikt

hát így két videó alapján nekem is jobban tetszik a mazdáé, a chrysleré eléggé fingreszelés. valahol félúton van az "igazi" amerikai V6 tehénbőgése és az E46 M3 heavy metalja között.

más: miután az egyik autóhifis cég két hét alatt nem jutott semmire alkatrészbeszerzésben (beépítő díszkeret+ BOSE jelátalakító adapter) és jövő héttől már napi 8-ban dolgozom -ergo nem lesz időm kivinni a város másik felébe az autót-, kerestem neten megfelelő alkatrészekkel ellátott boltot, megvettem a szajrét és itthon bruttó kettő óra alatt bent volt a helyén a rádió, megfelelően elvezetett usb-kábellel és mikrofonnal. annyi gányolás volt a dologban, hogy a gyári dupla ISO csatit (egybe öntött táprész és hangszóró-kivezetések)szét kellett szeparálni az adapter miatt, erre elegánsabb megoldás lett volna egy táptoldó, de nem volt kedvem átöltözni és egy órát elkocsikázni ezért.
Képet nem mutatok, mert... hát nem szép ez a rádió ebben a műszerfalban. De legalább van blútyúk, ami a halkabb autóban és jobb hangcuccon már erősen korlátos, úgyhogy marad a kábelezés.

Apropó, nem kell esetleg valakinek egy 5CD-s Blaupunkt CD-tár?

#budasidehighlife

(#16347) MunezXBK válasza tboy93 (#16260) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Költöztünk. :D

(#16348) Elektrosokk válasza rbalint88 (#16346) üzenetére


Elektrosokk
addikt

na ilyen egy kellemes belső tér.... ezzel boldogan ellennék :) mennyiért adod ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16349) tresh


tresh
addikt

;]

(#16350) rbalint88 válasza Elektrosokk (#16348) üzenetére


rbalint88
addikt

enyém nem bőrös, hanem ilyen szövetes, csak a sofőrülésen már lekopott a pirosság, ott meglátszik a 288ezer km :B De ugye fele annyiba is került, mint egy patika állapotú beltérrel rendelkező bőrös darab.
nem adom el, még csak most vettem. amúgy se jó neked, mert fújdízel. :P

[ Szerkesztve ]

#budasidehighlife

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.