Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) parandroid válasza tomiii. (#17799) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, volt némi súrlódás, amikor el kellett neki magyarázni, hogy a Minit nem ő kapta, hanem ha majd adottak lesznek a körülmények, akkor ő is vezetheti. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17802) szőröscica válasza szőröscica (#17787) üzenetére


szőröscica
addikt

Az Auchan emelt a prémium üzemanyag felárán, az eddigi +10 helyett +15ft/liter lett. Ezt nem vette be a gyomrom, inkább tankoltam 322-ért simát. Ebből is csak 5.4-et evett az utolsó 900km-en.

(#17803) bitpork válasza szőröscica (#17802) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én meg veszem a prémium nyálat itten 360 körül :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17804) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Munez, ma mosol kocsit ugye? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#17805) Skillet válasza bitpork (#17803) üzenetére


Skillet
addikt

Én még a nagy áresések előtt, amikor az egekben jártak az üzemanyag árak, valami 465 körül tankoltam a maxmotion 100-ast :D na az volt aztán a szép időszak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#17806) MunezXBK válasza tomcsi23 (#17804) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem kell, tegnap óta mossa a monszun. :DD

(#17807) do3om válasza Skillet (#17805) üzenetére


do3om
addikt

és még félig van vele a tankod ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17808) hroberto válasza szőröscica (#17787) üzenetére


hroberto
veterán

Nemrég nekem is volt egy hosszadalmas tortúrám a részecskeszűrő miatt. Az autóban 85000 km volt. Már ott tartott, hogy kb. 50 km-enként regenerált, emiatt felhígult a motorolaj. Gyakorlatilag mindenki azt tanácsolta, hogy iktattassam ki. Így is tettem. Csakhogy a szoftveres kiiktatás közben meghalt az ECU. És mivel nem egy tömegautóról volt szó, majdnem egy hónap eltelt mire sikerült egy bele való ECU-t szerezni. De azóta szerencsére nincs vele gondom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17809) bitpork válasza Skillet (#17805) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

En sokkal jobban szeretem ha minden lehetseges (velt-valos) rajtam mulot megteszek a motor orok elet megovasaert.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17810) szőröscica válasza hroberto (#17808) üzenetére


szőröscica
addikt

Most csak azért nem kötök beléd, mert a részecskeszűrő hatásairól igencsak megoszlanak a vélemények. De remélem, ha legközelebb a katalizátorod vagy az EGR-ed romlik el, akkor egy gyári új beszerzésével orvoslod majd a problémát, nem pedig kiiktatással.

(#17811) Qru válasza szőröscica (#17810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan már, elég egy jól megírt ecu hozzá... ;]

#nincsbennetarcsi

(#17812) SzlobiG válasza hroberto (#17808) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is hasonló probléma volt mióta ki van iktatva minden probléma megoldódott. :) Találjanak ki erre olyan megoldást ami városi használat mellett is jól működik na majd akkor az nem lesz kiiktatva.

(#17811) Qru Vicces amúgy mert nem egy helyről hallottam ahol ki volt iktatva és még jobb értékeket mértek mint amelyiknél működött a DPF. :D Chip tuningnál szintén volt erre már példa, hogy a gyárihoz képest kevesebb károsanyag kibocsájtást mértek.

(#17813) bitpork Attól még leírhatom.

[ Szerkesztve ]

(#17813) bitpork válasza SzlobiG (#17812) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennek itt nincs respektje szvsz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17814) EQMontoya válasza bitpork (#17813) üzenetére


EQMontoya
veterán

A mondatközi írásjelek mellőzésének? Valóban nem nagyon van. :)
Elvégre a fórum nyelve még mindig a magyar!

Same rules apply!

(#17815) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megerősítette viszont a hatóság, hogy az új traffipaxok (kacifántos nevükön Komplex Közlekedési Ellenőrző Pontok) elé kötelezően ki kell helyeznie a Traffic controll feliratú KRESZ-táblát. Mivel ez tájékoztató és nem veszélyt jelző tábla, nem lesz meghatározva kötelező távolsága a mérőeszköztől.

Itt megint Jámbor úr nyilatkozata irányadó:
olyan közel lesz, hogy az elvetemült gyorshajtóknak ne legyen idejük lassítani,
a kevésbé száguldóknak viszont igen, bár ez nyilván függ attól, ki hogyan reagál. A kötelező előrejelző tábla árulkodó jel, így könnyű megkülönböztetni az új traffipaxokat az egyéb, útdíjfizetést ellenőrző, forgalomfigyelő, lopott autókat kereső vagy más rendszámfelismerő kameráktól.

[link]

Magyarul csak a tábla vonalától mérhetnek, ha jól értelmezem?!

#nincsbennetarcsi

(#17816) bitpork válasza SzlobiG (#17812) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetesen szíved joga leírni. Csak ugye volt már hogy sokan szintén csak leírták erről a véleményüket. Most nem kezdem én mert csak nem de jómagam sem értek vele egyet.

(#17814) EQMontoya : hallgatlak mit csináltam rosszul :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17817) SzlobiG válasza bitpork (#17816) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem se kezdjük el amit múltkor pláne hogy ugyanoda lyukadnánk ki. Szimplán leírtam az én tapasztalatomat neki.

[ Szerkesztve ]

(#17818) bitpork válasza SzlobiG (#17817) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez lassacskán úgy is törvénybeütköző így a phórumos megjelenése is tiltás alá esik ha jól emlékszek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17819) Skillet


Skillet
addikt

Ne marjuk egymást. ;) szóval... akkor mikortól nem lehet legálisan bütykölni otthon az autóinkat? Persze, fogom ezután is... csak tudjam, hogy miért tör majd rám a tek és csavarják hátra a kis kacsómat :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#17820) AMD Power


AMD Power
titán

Az ilyen sutyerák parasztnak van pénze ilyen autóra. :W
Még tolatni sem tud az a szerencsétlen hülye.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17821) bitpork válasza Skillet (#17819) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A műszakin most is csak okosban megy át egy gyárilag DPF-fel szerelt , de levakolt gép. Anno Dominál -lévén első DPF-s autóm volt- körbejártam a kérdést. Nekem is az volt az első gondolatom hogy sznak bele? Aztán láttam egyet tisztítás alatt. Elég az hozzá h nem ok nélkül van ott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17822) Burt1793 válasza SzlobiG (#17812) üzenetére


Burt1793
veterán

Szóval mivel több embertől is hallottad, hogy neki érzésre kevesebb káros anyagot bocsát ki az autója kiiktatott részecskeszűrővel, ezért már be mered írni ide, buzdítva másokat is?
Persze mindenki tudja, hogy nálunk sokan ügyeskednek ilyenekkel, de szerintem akkor sem szabad leírni egy fórumba.

(#17823) EQMontoya válasza bitpork (#17816) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem Te, SzlobiG kolléga nem nagyon találta a vesszőt a billentyűzetén. :)

Same rules apply!

(#17824) SzlobiG válasza Burt1793 (#17822) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hol írtam azt, hogy érzésre? Kérlek másold be ide. Köszi.

Miért ne szabadna? Nem sérti a fórum alapelveit, olvasd át.

EQ: Te meg köss bele a vessző használatba, máskor figyelek rá tanuram. ;)

(#17825) hroberto válasza szőröscica (#17810) üzenetére


hroberto
veterán

Gondolkodtam azon is, hogy veszek bele egy új szűrőt. De ez megint csak egy önszopatás lett volna. Leginkább rövid távokon használom az autót, és egy idő múlva megint szembesültem volna a problémával. Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy kb. 1 literrel csökkent a fogyasztás a DPF kiiktatása óta....
Azt meg le sem merem írni, mennyibe kerül egy gyári új DPF.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17826) Qru


Qru
MODERÁTOR

Pénteken jelentette be Svájc, hogy ideiglenes betiltja a problémás Volkswagen dízelmotorokkal szerelt autók eladását, forgalomba állítását A lépés mintegy 180 000 olyan autót érinthet, ami már az országban van, de nem regisztrálták vagy nem adták még el.

[link]

#nincsbennetarcsi

(#17827) hroberto válasza Qru (#17826) üzenetére


hroberto
veterán

Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#17828) Burt1793 válasza Qru (#17826) üzenetére


Burt1793
veterán

Az euro6-os 150 lovas sem adblue-s, eddig úgy volt, hogy az is csal, nem? Euro5-ösök már kezdenek elfogyni, szóval nem is értem azt a 180 ezret, jó persze ez 4-5 márka autóiból tevődik össze.

(#17829) Qru válasza hroberto (#17827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl sok jóra ne számítsanak a részvényesek egy jó darabig. Az amcsik jól ráhúzták a szivatót az eu-ra. Kaptunk tőlük egy jó menekült válságot, most az autógyártásnak is szépen odavágtak... :(

Jobban jártunk volna ha mégis inkább aláírják azt a kereskedelmi egyezményt velük.

mod:

Burt1793: Igen elvielg az össezs 2.0 tádé csaló szoftvert kapott a konszernen belül.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17830) Calogero válasza AMD Power (#17820) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem egyik fel sem tudott tolatni, és ez volt a gond.

(#17831) Burt1793 válasza Qru (#17829) üzenetére


Burt1793
veterán

A duplaturbós (240 LE) és a 190 lovas 2 literes asszem adblue-s szóval azoknál gondolom nem kell csalni.
Nálunk lehet, hogy nem csinál semmit az importőr, egyelőre nem mondtak semmit, hogy vissza kéne vinni az autót (idei 150 lovas van itthon...).

(#17832) Qru válasza Burt1793 (#17831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem sem fog. Kis piac vagyunk és a hatóság sem szívózik velük.

#nincsbennetarcsi

(#17833) SzlobiG válasza Qru (#17826) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a pinokkiós kép hatalmas. :D

Idehaza sztem se fogják betiltani így is alig vesznek új autókat, de könnyen kiszűrhető EA 189-es motorokat kerülni kell azt kész.

(#17834) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Elrepedt az esőszenzoros szélvédőm. Kb 15 ez ft különbség van a sima és szenzoros ára között. A szenzorost nehezebb beszerezniük. Az egyik helyen mondták,hogy a simába is át tudják tenni a szenzort. Szerintetek ez lehetséges? Van a belső visszapillantó alatt egy müanyag vmi,vagyis kettő. Gondolom ezeket tenné át. Azérz kérdem,mert igy olcsóbban kijönnék.

(#17835) bitpork válasza Remekelek28 (#17834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Es az atrakas ingyije van?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17836) Remekelek28 válasza bitpork (#17835) üzenetére


Remekelek28
őstag

Olcsóbban kijönne,mintha érzékelőst veszek. De igazából nem ott csináltatnám,ahol ezt mondták. Mert van árban olcsóbb is,csak ott vajon át tudják e tenni. A fogarasi úton,most munkadijat nem számitanak fel.
Szerintetek ez lehetséges,hogy működőképesen át lehessen tenni?
képet dobok fel az érzékelőkről,ha szükséges.

(#17837) rbalint88 válasza Remekelek28 (#17836) üzenetére


rbalint88
addikt

15ezerert szerintem ne ulj fel a szoporollerre, mert a vegen aztan tobbe fog kerulni az utanajaras meg idegeskedes, mint ha az elejen berakattad volna a tutit. Az meg az igazi foszopas, ha kiderul, hogy megsem megoldhato az olcsobbra atrakni vagy atrakjak es nem mukodik, aztan ki kell cserelni a megfelelore a szelvedot.

(#17838) Remekelek28 válasza rbalint88 (#17837) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha onnan indulok ki,hogy alapból nem is akarok szenzorosat,akkor csak jól jöhetek ki.

Szerintetek az a kis műanyag vmi az mi lenne? 4 centis félhold alakú dologra gondolok. Elvileg ha bemegyek egy alagutba a fényt is érzékeli. Ez lenne az?

(#17839) SzlobiG válasza Remekelek28 (#17834) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az eső szenzoroshoz külön adnak szenzort. Jól mondták, át lehet rakni a mostanit nekem is így volt nem rég szélvédő cserekor. Ha jó a szenzor akkor felesleges új.

(#17840) Remekelek28 válasza SzlobiG (#17839) üzenetére


Remekelek28
őstag

Végülis teljesen jól működik. Neked mennyi felárért tették át? és,hol cseréltetted?

(#17841) do3om válasza Qru (#17832) üzenetére


do3om
addikt

De most valószínűleg az érintett autók értékcsökkenést is szenvednek (sőt valószínű az összes többi is) ezért ki fogja kárpótolni a vevőt? Kíváncsi vagyok lesznek e perek ez ügyben, mert bizony a csalónak ezt is fizetni kéne. Nem azt kapta a vevő amiért fizetett.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17842) Qru válasza do3om (#17841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

USA-ban biztos, itthon alig ha látsz ilyenből pénzt. Attól függetlenül, hogy jogos vagy sem szvsz... :U

#nincsbennetarcsi

(#17843) SzlobiG válasza Remekelek28 (#17840) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem volt felára a tükör alatt volt, így csak felragasztotta és kész. Casco fizette amúgy.

(#17844) szőröscica


szőröscica
addikt

Nem hülyeség ez a gyakori fékolajcsere. Én a két éves periódust túlzásnak éreztem, de igazából simán elférhet, a költsége sem vészes. Most 4 év után cseréltettem, ég és föld a különbség fékhatás-érzetben.

(#17845) tomiii. válasza bitpork (#17835) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Bitpork: Egy kis nosztalgia? Ghia felszereltség, 2.9 V6.(tudom, neked 2.8 volt) előbb álltam be vele, hááát így szétcsapatva is(bontóból elhozva gombokért) amilyen finoman gurul, az a rásegítés, a fotelek áááá leírhatatlan azokhoz képest, amiket szoktam vezetni (Laguna, Sandero, Sierra, Fabia, E36), már 10 méteren belül lehetett érezni a kategória különbséget, így 25 év távlatából is. Amíg ilyen autókat lehet venni és hajtani, soha nem vennék újabb, alsó kategóriás autót.

[ Szerkesztve ]

(#17846) bitpork válasza tomiii. (#17845) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Enyimé iljen volt
Lenne számlálatlanul péz vennék megint egyet mert ennél guruló kanapésabb autóm még nem volt :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17847) tomiii. válasza bitpork (#17846) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ne is mond, szét van verve a tetőablak, áll benne a víz, de itt ülök benne hátul, mint a kiskirály és várom, hogy haverom megérkezzen. Akkora lábtér van benne, hogy el se látok az első ülésig :DD

(#17848) TaaT válasza szőröscica (#17844) üzenetére


TaaT
veterán

"Most 4 év után cseréltettem, ég és föld a különbség fékhatás-érzetben."

Nálam a kb 8éves fékolaj cseréje után sem változott semmi.

Give them hell Ukraine!

(#17849) szőröscica válasza TaaT (#17848) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyébként fura, mert először 6 éves korában cseréltettem, és akkor nem tűnt fel, hogy jelentősen változtak volna a dolgok. Persze akkor még márkaszervizbe hordtam, lehet, hogy ki sem cserélték, most pedig 10 éveset engedtek le a rendszerből.

Mindenesetre keményebb lett jóval a rendszer, eltűnt belőle a nyúlósság.

(#17850) bitpork válasza tomiii. (#17847) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ötödik ajtó alatti rész az utasülést döntve sokat kibírt nálam :DDD 1.8m hosszú kárpitozott mobil ágyikó ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.