Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) #94529552 válasza TaaT (#16279) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az előző beírásodra reagáltam itt: #16270 :K

(#16352) Elektrosokk válasza rbalint88 (#16350) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én csak az utóbbi időben lettem "bőr imádó", és az olaszok igencsak jól bánnak vele :)

Dehogy fúj, szerintem 50 éves koromban Én is dízellel járok majd. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16353) rbalint88 válasza Elektrosokk (#16352) üzenetére


rbalint88
addikt

Jó a bőr, én is azt akartam (pirosat), de erre az autóra nem költök csicsára, csak a kötelezőket. Majd a következő lesz egy patika GT vagy 156, az ki lesz cicomázva mindennel :)

(#16354) Qru válasza Elektrosokk (#16352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én inkább alcantara párti vagyok. Bár abba is bele lehet izzadni nagy melegben.

#nincsbennetarcsi

(#16355) fi:zi'k válasza Qru (#16354) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A bőr inkább elegáns, az Alcantara meg sportos szvsz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16356) Elektrosokk válasza rbalint88 (#16353) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Vagy egy GTA ? :)

(#16354) Qru az bizony Nekem is tetszik, csak nagyon nagyon kényes sajnos.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16357) fi:zi'k válasza Elektrosokk (#16356) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudtommal épp, hogy ellenállóbb mint a bőr, ezért is használják többek között jachtokon is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16358) Elektrosokk válasza fi:zi'k (#16357) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Akkor ez biztosan az előkészítés-megmunkálás függvénye is.. sajnos autókban ha az ülés azzal van bevonva egy idő után nagyon csúnya Tud lenni :( pl Lancia Lybra.

Van itt olyan ember aki tapasztalt alfa selspeed váltókkal? esetleg javított már ilyet?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16359) rbalint88 válasza Elektrosokk (#16356) üzenetére


rbalint88
addikt

akár még az is lehet 156-ból. minden az elérhető kínálattól és a ráfordítható pénztől függ.

fizik: a bőrt havonta áttörlöd ápolóval és örök élet (ha csak ki nem szakítod/mélyen meghorzsolod), míg az alcantarát nem tudod védeni. hamar megcsövesedik, elkezd szöszölni, aztán rasztásodni. kb félévente meg kell borotválni -nem vicc, eldobható biztonsági borotvával meg kell kopasztani- és bizony jobban izzaszt, mert az anyag nem bírja annyira a perforációt, mint egy bőr, úgyhogy nem tud annyira szellőzni. egy óriási előnye van, ami a sportos felhasználáshoz kapcsolódik: rohadtul tapad, kb tépőzárként működik, míg a bőrön csúszkálsz a kanyarokban.
egy jó bőrkárpit nagyon jó, csak kevesen csinálnak olyat. az olaszoké jó, nem rohasztós, finom anyag, csak emiatt ápolásigényesebb, ha elhanyagolják, akkor nagyon megroggyan. a kommersz japán és amcsi minden szempontból rossz, belerohadsz és vigyázni is kell rá, de nem kopik, hanem szétrepedezik, töredezik. németek elég tartósak, de csak ülésszellőztetéssel venném, elég rohasztósak pár nappa bőrt kivéve.
pl. az általad kinézett accordnak botrány rossz a bőrkárpitja, egyszerre tudsz fázni és izzadni az ülésén, de a lexust kivéve a többi japán is nagyjából ezt tudja...

(#16360) Skillet válasza tresh (#16299) üzenetére


Skillet
addikt

Tdi-hez képest... és benzineshez képest?

(#16301) 30z.Samu
Honosítas szerintem más. Bár én lassan 4 éve csináltam végig ezt a mókát a sajátommal, szóval kissé már ködösek az emlékek, de úgy tudom, honosítás akkor van, ha még külföldön nevedre kerül a vas... utána itthon pedig honosíthatod.
Egyéb esetben sima regisztrációról beszélünk. Kizárólag a regisztrációs adó összege változhat, autó típustól függően (ccm, autó kora, euro besorolás), az okmányirodában már csak a fix összegeket kell lecsengetni. Törzskönyv, forgalmi, rendszám. Vagyonszerzési illeték nincsen! Azt a regisztrációs díjjal fizeted meg.
Ha jól emlékszem első kör (kgfb kötés után) a mozaik utcai nkh vizsgabázis volt, aztán nav-nál regisztrációs adó megfizetés és végül központi okmányiroda. Egyébként nem nagy kaland. Hamar le lehet zongorázni az egészet. Pár nap.
3. országból (nem eu) behozni az igazán vicces ;)

(#16158) joamilestoné
Sajnálom. Jó széria. De az evo is eltűnik a micunál. Ez van. Elvileg eléggé szarban vannak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#16361) roberto211


roberto211
őstag

Zuglóból visszajövet Érdre hol van legközelebb ósan kút? Ma kipróbálom :D

Skillet: Benzineshez képest nyilván sz@r ,nem kell mindig mondogatni. :DDD ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16362) zoo8800 válasza roberto211 (#16361) üzenetére


zoo8800
veterán

Az Auchan honlapon van egy lista a kutakról.

rip and tear, until it is done

(#16363) tomcsi23 válasza roberto211 (#16361) üzenetére


tomcsi23
veterán

6-os kivezető, savoya-nál? :)

Van Miskolcon is. ;]
Budaörs, Törökbálint még esetleg.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16364) roberto211 válasza tomcsi23 (#16363) üzenetére


roberto211
őstag

Nem arra jönnék,de akkor visszafelé arra jövök. :)

:R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#16365) -v- válasza tomcsi23 (#16363) üzenetére


-v-
addikt

Budaörsön biztos nincs

(#16366) tomcsi23 válasza -v- (#16365) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tutkó? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16367) -v- válasza tomcsi23 (#16366) üzenetére


-v-
addikt

Hm akkor van, ha azt írja, de hol? Még sose láttam :U

(#16368) zoo8800 válasza -v- (#16367) üzenetére


zoo8800
veterán

Rég jártál Budaörsön, pár hónapja nyitott. Kapaszkodj meg, az Auchannál van. :D
ennek a teleknek a helyén

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#16369) tomcsi23 válasza -v- (#16367) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem a másik irányból jössz le a pályáról és pont nem látod. Kifele meg azért, mert ott már túl gyorsan haladsz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16370) -v- válasza zoo8800 (#16368) üzenetére


-v-
addikt

Rég jártál Budaörsön

Tegnap ... :D De az lesz amit tomcsi mond, befele nem erre megyek, kifele meg a féktávra kell figyelni a kanyarban ;] :C

(#16371) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megvolt a nyaralás 560km újváros-lillafüred. M6-M0-M3-Eger azt a szerpentinen Lillafüred, majd vissza fele miskolc irányába már M3. 5.6-ra jött ki a fogyi amibe volt klímázás is meg haza fele pesten botorkálás.

Pályán többnyire 145-150 tempomat ment ahol lehetett.

(#16372) runner 125 válasza SzlobiG (#16371) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

Kemény fogyi, hasonló távolság mellett még a motor is többet eszik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16373) tresh válasza Skillet (#16360) üzenetére


tresh
addikt

Benzinhez képest sehol sincs szerintem de ez valahol érthető is. Persze az új ódik alatt már hangolható dob meg minden sz*r van de nem olyan nem csúnya de azért egy benya v6 vagy v8 más világ :B

(#16374) TaaT


TaaT
veterán

"Amerikából érkezett az a hír is, hogy a taxisok követni kezdik az Uber példáját, azaz alkalmazáson keresztül történő fuvarrendelést tesztelnek New Yorkban."

Várható volt. :U

Give them hell Ukraine!

(#16375) vmk válasza TaaT (#16374) üzenetére


vmk
tag

Eddig mit csináltak vajon?! Már rég lehetett/kellett volna...

(#16376) focvis válasza tresh (#16373) üzenetére


focvis
veterán

Ma hallgattam egy 5.0 V10 TDI hangját. Besza-behu. :K

Az összes kockázatával együtt is kéne.

[ Szerkesztve ]

(#16378) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, ha rossz topicot választottam, elnézést, kérlek igazítsatok útba.

Vettünk egy használt autót a minap (az öcsém egészen pontosan), amit hibátlanként hirdettek. Először a klímával volt probléma, nem hűtött, de ezt az eladó a vétel előtt megcsináltatta, feltöltette. Reméljük, hogy nem is fog szivárogni, ezt még kivizsgáltatjuk majd.
Előjött azonban egy rejtett (vagy nem is annyira rejtett) hiba, mégpedig,hogy rossz a váltója, az 1-es és 3-as fokozatokkal baj van, hallhatóan, illetve 3-asból ki is dobja néha. Nem mindig jelentkezik, de már rövid utakon is előfordulhat. Mikor az eladóval (nepper) kipróbáltuk, nem jelentkezett. Elvittük ma egy szerelőhöz, aki megerősítette a hibát (épp hogy, az út végén dobta ki neki hármasból), váltó cserét javasol. Szétszerelni is lehet és az alkatrészeit cserélni, de az lehet hogy drágább, igazából ez mindegy is.
A szerelő azt is mondta, hogy használt autó esetén is az eladót szavatosság vállalása kötelezi, magán személy esetén fél év, cég esetén egy év, ez utóbbiról van szó jelen esetben. Az eladó eddig nem nagyon hajlik a dologra, azt mondta az egészet nem szeretné állni, pedig hibátlanként adta el, természetesen mi meg nem szeretnék, ha egy forintunkba is kerülne, hiszen nem így vettük az autót.

Azt szeretném kérni, hogy ha tudtok, adjatok legyetek szívesek linkeket, jogszabály hivatkozásokat, hogy mire hivatkozzunk az eladónál, illetve megköszönnék bármilyen tanácsot, útmutatást, hogy hova/kihez tudunk fordulni az ügyben, illetve mit csináljunk, hogy lehetőleg jól jöjjünk ki az ügyből. Minden segítségért hálás vagyok!

(#16379) bitpork válasza -FreaK- (#16378) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem kereskedésből van, kereskedő(erre szakosodott vállalkozás) tulajdonából , akkor ember legyen a talpán aki a magánember szavatosságát per formájában végigveri.
Valóban van kötelezettsége, de ha nem ismeri el akkor perelni kell. Ekkor igazságügyi szakértő fogja bírósági kirendelésre megmondani, hogy a használt autónál nem várható el hosszútávú hibátlan működés, és gyk bizonyíthatatlan hogy az eladó szándékosan hallgatta el.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16380) fi:zi'k válasza bitpork (#16379) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Cégtől vette, ami jelen esetben szerintem kereskedést jelent, de majd pontosítja.

Azért ha pár napos használat után előjön egy ilyen hiba, az nem hosszútávú használat (x hónap), szinte kizárt, hogy ne tudott volna a hibáról szvsz.

(#16378) -FreaK-
Mit jelent az, hogy nem akarja az egészet? Egyáltalán mekkora tételről van szó?
Ahogy kolléga mondja, hogyha nem lehet vele megegyezni, ti pedig nem nyelitek be a költséget, akkor pereskedni kell.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16381) SzlobiG válasza runner 125 (#16372) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ja aztán ez négy kerék másfél tonnával a hátán. :)

(#16382) bitpork válasza fi:zi'k (#16380) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kereskedesbol vehet vki bizomanyos autot es maris szeva.
Nem a Te vagy az en velelmem szamit hanem hogy jogilag bizonyithato-e a szandekos elhallgatasa a dolognak. Hasznalt auto eseteben pedig barmire fel kell keszulni sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16383) NoiZz válasza bitpork (#16382) üzenetére


NoiZz
tag

Üdv, én vagyok az "öcss":D
az autót kereskedőtől vettük, és minden kereskedőtől vásárolt használt autóra legalább egy év szavatosság já, ha tudom bizonyítani hogy már vásárlás előtt is hibás volt a kocsi(márpedig az volt, egy váltót nem teszek tönkre 80km alatt), még abban az esetben is köteles állni a javítást ha a rejtett hibáról nem tudott, de szinte kizárt hogy nem vettem észre.
Kérdésem, hogy a gyakorlatban mennyi esélyem van kifizettetni vele a javítást, van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#16384) Elemental


Elemental
addikt

Véleményetek szerint az autó hány éves koráig van értelme casco-t fizetni?

(#16385) AMD Power válasza Elemental (#16384) üzenetére


AMD Power
titán

Értékétől függ nem a korától.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16386) zoo8800 válasza AMD Power (#16385) üzenetére


zoo8800
veterán

Meg attól, hogy mennyi kp van a zsebben, mennyire valós veszély egy lopáskár, esetleg egy önhibás csatt, stb. ...

rip and tear, until it is done

(#16387) Elemental válasza zoo8800 (#16386) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor úgy kérdem, hogy egy 15 éves autónál a pl a javítás költségét teljesen a szerződés szerint fogja megtéríteni a biztosító? Legyen egy példa, mondjuk megtöröm a gépet 500k a javítás, az önrész 10%, akkor 450k-t a biztosító fog fizetni, vagy azt mondja, hogy 15 éves az autó, csak 100k-t kapsz?

(#16388) EQMontoya válasza Elemental (#16387) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kérdés értelmetlen kb, 10+ éves autóra egyszerűen nem állnak szóba veled, ha cascot akarsz kötni.
Ajánlat is csak 1-2 cégtől volt, az is irreális, amikor én próbáltam.
Szerintem csak lopásra érdemes, mert az olcsó, 1.5M értékű autónál törésre a 150e/év + 100e önrészes ajánlatot kiröhögtem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#16389) Elemental válasza EQMontoya (#16388) üzenetére


Elemental
addikt

Értem. Én a 10 éves autómnál már lemondtam, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.

(#16390) -v- válasza EQMontoya (#16388) üzenetére


-v-
addikt

Enyém 13 éves, ~50k rá egy évben a teljeskörű ... belegondolok, rosszabbul esne váratlanul több 100at kicsengetni, ha bármi lenne, mint fixen tervezhetően havi 4k-t, szóval nekem megéri.

(#16391) EQMontoya válasza -v- (#16390) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az nem egy 10 éves kora előtti kötés, aztán megmarad reális áron?
Ennyit nekem is megérne, de még nagyságrendileg sem voltak hasonló ajánlatok.

Same rules apply!

(#16392) rbalint88 válasza -v- (#16390) üzenetére


rbalint88
addikt

annyit megérne, de nekem 240 lenne egy évre. épp egy picivel kevesebb az autó értékének a harmadánál... :DDD

(#16393) -v- válasza EQMontoya (#16391) üzenetére


-v-
addikt

Nem, most kötöttem újra mert olcsóbb volt mint a régi. Allianz ...

(#16394) EQMontoya válasza -v- (#16393) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen verdád van?

Same rules apply!

(#16395) tomcsi23 válasza Elemental (#16387) üzenetére


tomcsi23
veterán

Annyi van még, hogy a biztosító gazdaságilag is megvizsgálja az adott eseményt javítás előtt. A kocsi aktuális értékének max 50-60 (80) %-áig megy bele, különben gazdasági totálkárra minősíti.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16396) MunezXBK válasza EQMontoya (#16394) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fiesta sötö.

(#16397) rbalint88 válasza MunezXBK (#16396) üzenetére


rbalint88
addikt

de az csak 2004-től van, ha nem hazudik a wiki.

(#16398) TaaT válasza rbalint88 (#16397) üzenetére


TaaT
veterán

mert kókusz sötö :D

Give them hell Ukraine!

(#16399) -v- válasza EQMontoya (#16394) üzenetére


-v-
addikt

Még mindig az st170

(#16395) tomcsi23: igazából ez a nagy baj kötelezőnél meg casconál is ezeknél a régi meg kis értékű vasaknál ... kicsit nagyobb puff, adnak egy ajánlatot a javításra aztán hopp, gtk máris ..

[ Szerkesztve ]

(#16400) tomcsi23 válasza -v- (#16399) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ja. Múltkor mondta a faszi a PoBu-nál, hogy első puffnál kb 20 centinként van 1 milla kár. Na most ez egy 10+ éves kocsinál már nem mindig éri meg. Igaz, márkaszerviz és gyári új alkatrészek.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.