Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129351) Richard! válasza tboy93 (#129344) üzenetére


Richard!
addikt

Az szép...a ~20 000 Ft-os műszakiból csináltak ... sok Ft-osat. Kár, hogy nincs egyszerűbben, gyorsabban járható út. :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#129352) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

egy ismerősöm nagyon esküszik a xado motorolaj mellé tölthető adalékokra. jövő hónapban lesz olajcserém, gondoltam hogy teszek egy próbát, de sok helyen meg azt olvasom hogy általában nem ajánlott bármilyen adalék. mi a véleményetek erről ? Xado Fémkondícionáló Tuning

#129353) EQMontoya :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129353) EQMontoya válasza Elektrosokk (#129352) üzenetére


EQMontoya
veterán

Agrarmunkasok szemenek fotonnal torteno bombazasa.

Same rules apply!

(#129354) gzbotii válasza Elektrosokk (#129352) üzenetére


gzbotii
veterán

Turbós motorba, ami meg kényes is a gyári előírásra, nekem nem tűnik jó ötletnek. Akkor már inkább egy jobb olajat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129355) molnarpeter válasza Richard! (#129351) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én csak olyat láttam eddig, hogy a szélvédős speckó késsel leszedni és újra felragasztja a matricát, menni sem kell máshova. A széle picit ott marad, illetve egy átlátszó nagyobb tapaszt tesznek rá néha, ha ezek zavarnak, irány az okmány a megmaradt darabbal :)

[ Szerkesztve ]

(#129356) molnarpeter válasza Tsebacsi (#129330) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jelen megoldás, ahogy olvasgattam egy új EGR+soft off, DPF palást szemrevételezése, illetve ha fogy a víz, azonnali stop. Turbó felkaphatja az olajat, azt is érdemes felújítani időben.

(#129357) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fontos kérdés: du. 14-től lenne időm egy gyors autómosásra (kb 1 óra), mi az ajánlott mosó a 13.kerületben? (DIY mosó ofc, cucc van nálam, tornacipőben vagyok)

I humbly and respectfully decline™

(#129358) Elektrosokk válasza gzbotii (#129354) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Motul megy bele, szerintem az jónak számít.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129359) Reggie0 válasza gzbotii (#129319) üzenetére


Reggie0
félisten

En is ott csinaltattam meg, szepen dolgozik.

(#129360) gzbotii válasza Magnum_ (#129357) üzenetére


gzbotii
veterán

Én a Vácin a Shellhez szoktam járni, két box, van porszívó is + elég hely szárazolni.
Bár én nem értek hozzá, hogy jónak számít-e

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129361) Magnum_ válasza gzbotii (#129360) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem OMW?
Vácon hol van Shell?

I humbly and respectfully decline™

(#129362) Serpiko válasza Magnum_ (#129361) üzenetére


Serpiko
addikt

Ujpest városkapunál van Shell kút. Az északi vasúti összekötő híd utána.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#129363) albiosz válasza Magnum_ (#129361) üzenetére


albiosz
őstag

Már majdnem Újpesten. Ha arra gondolt a kolléga.

(#129364) gzbotii válasza Magnum_ (#129361) üzenetére


gzbotii
veterán

Shell, Váci 196 [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129365) Magnum_


Magnum_
nagyúr

köszönöm az infókat. Fáy utcánál lévő OMW-hez ugrom el, remélem, nem lesz nagy sor, 3-ra vissza kell érnem a céghez

I humbly and respectfully decline™

(#129366) HoaryFox válasza Elektrosokk (#129352) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én következő olajcserekor Xado 5W40 SM/CF olaj és mellé ez a 1 Stage revitalizáló kerül bele, írj rám egy pár hónap múlva :D (1.000 km kell neki)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#129367) Coyot


Coyot
őstag

Az mennyire gyakori, hogy a SZÜF lekérdezésben nincs adat az előző műszakikról?

MŰSZAKI ÁLLAPOTRA VONATKOZÓ ADATOK
A jármű műszaki előélete nem azonosítható be, vagy nem szolgáltatható róla adat.

Nem tudom mennyire gáz ez, a kiszemelt autó 2003 óta 1 gazdásként van hirdetve, a sajátom ami 2004-től van az országban 2006 óta minden műszakiról fotók és bejegyzésekkel teletűzdelt a PDF, a keresett autóéban pedig semmi infó. Km számláló bejegyzés 3 van az elmúlt 6 évről.

Má' nem

(#129368) Elektrosokk válasza HoaryFox (#129366) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A Xado 5W50-et ajánlották nekem is, de a motul nagyon bevált nekem, ha mást kipróbálnék az a Castrol EDGE Supercar 10W60 lenne.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129369) MunezXBK válasza HoaryFox (#129366) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy motorszerelő blogját szoktam nézni, mindenbe Xadot rak, úgyhogy tuti jó.

Saint: OMV.

(#129370) Elektrosokk válasza MunezXBK (#129369) üzenetére


Elektrosokk
addikt

"Egy motorszerelő blogját szoktam nézni, mindenbe Xadot rak, úgyhogy tuti jó."

ez most poén ? :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129371) grizlisandor válasza MunezXBK (#129369) üzenetére


grizlisandor
addikt

Divat lett a Xado olaj ahogy hallom. Az autószerelőm is ajánlotta, hogy tegyünk Xado olajat az Alteába, mert az ismerős autószerelők is azt öntögetik az autókba.

Szerk.:
Márc 12-én voltam a közvetítői tárgyaláson, tegnap megkaptam a határozatot, hogy megszüntette a rendőrség a szabálysértési eljárást. :) De egy éven belül nincs lehetőségem újabb közvetítői eljárásra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129372) focvis válasza Elektrosokk (#129352) üzenetére


focvis
veterán

Egy ukrán pasas kutyulja; jelentsen is ez bármit (jót vagy rosszat).

[ Szerkesztve ]

(#129373) Elektrosokk válasza focvis (#129372) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen tudom, pont ezért vagyok vele kissé szkeptikus.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129374) focvis


focvis
veterán

#táltosbenzin MOL evo 100

Bp-en kevertem 2 napot vele, most meg eljöttem Zegre az M7-en, tapasztalat:
1. kb. ugyanannyit eszik a gép mint a puruttya MOL / Shellel. Nincs észrevehető különbség.
2. Ezen nagyon meglepődtem; az autó érzésre mintha gyengébb lenne egy pöttyet; padlóra többet gondolkozik mire megindul.

Nem kamuzok; becsszó` ezt érzem.

3. A kipufogót talán kevésbé kormolja. Igaz nagy csapatás nem volt (anyám jött velem; max. 150-160.)

[ Szerkesztve ]

(#129375) MunezXBK válasza Elektrosokk (#129370) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Én próbáltam az adalékot anno, a tapasztalataimat leírtam már.

Focvis: add el, hihetetlen vagy. Enyém sokkal fürgébb tőle.

(#129376) kisza25 válasza focvis (#129374) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A táltos benzintől nem lesz olyan sok kokszlerakódás, meg van benne valami oldó adalék és nincs benne etanol ami "megköti" a vizet így nem romlik meg olyan gyorsan és sok rövidtávnál nem rohasztja belülről a kipufogót, kb ennyit lehet elvárni egy táltos benyától , innentől a táltos szó nem is jó rá:D
MunezXBK: sok puruttya benyától már annyi koksz van neki, hogy egy teletank táltos már nem segít rajta :( ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129377) Tsebacsi válasza focvis (#129374) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csere szűztiszta csippeletlen Focusra? Ennek tök mind1 mit adsz ugyanúgy fogyaszt megy :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129378) focvis válasza MunezXBK (#129375) üzenetére


focvis
veterán

Nem vonom kétségbe, de a tied egy teljesen másik motor, amibe ráadásul eleve 98 oktános benzin a gyári előírás; míg az enyémbe 95.

(#129376) kisza25: Ez nem kokszolódik, TSI + MPI egyszerre.

@Tse: Vasárnap véget ér az akció; közeledik a Brexit. Igyekezz! :D

[ Szerkesztve ]

(#129379) Magnum_ válasza Magnum_ (#129365) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom az aggodast, megvolt a mosas, visszaertem felesegert.
Foto van, de nem kaptok. (Teto nincs)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#129380) Integrale válasza kisza25 (#129376) üzenetére


Integrale
veterán

Miért ne rohadna belülről tőle a kipufogó? A pára attól még lecsapódik benne.

"Bad reklám is reklám too"

(#129381) Tsebacsi válasza focvis (#129378) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Remeg az ujjam a gomb fölött :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129382) kisza25 válasza Integrale (#129380) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

úgy tudtam, hogy csak az etanol miatt van benne vízgőz (95-ös benzin), a prémiumba nem etanolt raknak, de lehet, hogy rosszul tudom

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129383) gzbotii válasza kisza25 (#129382) üzenetére


gzbotii
veterán

A kondenzációról beszélt, ami egy fizikai jelenség - külső hideg + meleg kipuf gáz = a levegőben található vízpára kicsapódik a kipufogóban.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129384) Peter.70


Peter.70
őstag

(#129385) Tsebacsi válasza Peter.70 (#129384) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mótvá :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129386) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Tegnap én is lemosattam az autót[kép] és észrevettem ezeket a kis karcokat. Szerintetek mi okozhatta ezeket? Legvalószínűbbnek azt gondolnám, hogy valaki kiparkoláskor húzta meg de attól talán durvább lenne a sérülés.

(#129387) Qru válasza Peter.70 (#129384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bmw-k csonkig egnek?! :D

#nincsbennetarcsi

(#129388) máyköl


máyköl
veterán

Andrássy, 16:00.

(#129389) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Na ugye a Mazdát azóta is élvezem, bár most az elmúlt pár napban talán túlságosan is...ugyanis minden nap kénytelen vagyok azzal járni, emiatt:

Édesanyám leoffolta a kicsikéjét (utolérés lámpánál, nem jó etnikum a vétlen hölgyike, így szépen szabálysértési feljelentés is ment anyumnak, mivel egy órára a helyszínelés kezdete után mégis elkezdett fájni a pici feje).
Eddig én azt hittem, hogy lépten-nyomon 206-osokat bontanak, de az Istennek se találtam színazonos elemeket...szóval vasárnap össze lesz rakva, majd töltök fel képet mit hozunk ki belőle, kíváncsi vagyok én is. :DDD
A lámpák és a homlokfal/zárhíd új lesz, a lökös mögötti műanyag kereszttartó és a motorháztető (ezüstöt találtam végül) az pedig bontott.
Szerencsére a futómű és a motor nem sérült, pöccre indult és lábán távozott az autó.

Üdv, Balázs

(#129390) Elektrosokk válasza máyköl (#129388) üzenetére


Elektrosokk
addikt

volt racsing ? lenyomtad ? :D

(#129389) gooool

részvétem... tavaly január végén hasonlóan jártam, bár az én autóm abszolút nem sérült meg csak enyhén nekimentem az előttem álló autónak az meg annak aki előtte volt. A 2 első autó eléggé sérült, az enyém nem. Szinte már állóra fékeztem csak picit rácsúsztam.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129391) máyköl válasza Elektrosokk (#129390) üzenetére


máyköl
veterán

Motorral? Andrássy -n a dugóban azzal bárkit. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#129392) Peter.70 válasza Qru (#129387) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem is vennék bimmert :D

(#129393) sutszi


sutszi
veterán

Lukoilnak van 100-as benzine? Csak kíváncsiság, nincs jelentősége, de nem találtam erről semmit.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#129394) Tsebacsi válasza sutszi (#129393) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudtommal még 98-asuk sincs, csak valami adalékolt 95-ös, legalábbis mintha még nem láttam volna annál nagyobbat a kúton...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129395) Qru válasza sutszi (#129393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, csak sima 95 és "prémium" 95.

mod:

Avia-nál is ugyanez a felállás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#129396) thefreeman válasza sutszi (#129393) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Romániában van sima 95 és prémium 95 és 98. Hétvégén a 98-ast lehet tankolni a sima 95 árán.

(#129398) Integrale válasza tboldi (#129397) üzenetére


Integrale
veterán

Egy rubik kockát hamarabb kirakok mint, hogy ezen kikapcsoljam a kipörgésgátlót.

"Bad reklám is reklám too"

(#129399) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
tegnap előtt sikeresen lemerítettem az aksimat, ma sikerült végre kiszerelni és szereztem kölcsönbe egy lidl-ös ilyen akkumulátor töltőt: kép

Sose volt még ilyen helyzetben, így lehet hülyeséget fogok kérdezni, de lassan 5 órája rajta van, viszont kezdettől fogva 12,6 V-ot mutat, ami gondolom nem jó, hiszen ennek nőnie kéne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#129400) Qru válasza Integrale (#129398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az IS250-nél is ilyen bonyolult művelet a kikapcsolása.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.