Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130701) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#130700) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ki vesz mercedest? ohh wait... ;]

Ez jó! :DDD
Nem tudom hol lehet ebbe a szörnyetegbe, de egyelőre nem is akarok vele foglalkozni.

(#130702) stickermajom válasza Magnum_ (#130691) üzenetére


stickermajom
addikt

Belső kör?? :D Klikkesedünk, klikkesedünk?

(#130703) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#130700) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Laguna III-nál is anyáztam mindig, mikor a pollent kellett cserélni.
Kesztyűtartó teljes kiszerelés, utána néhány dolog le, meg kipattintása után ott hátul lesz egy kis takaró lófütty, azt is leszedni, és akkor megjelenik a pollen, de közben olyan formációt veszel már fel, hogy a májad már nem is a jó oldalon van és kifordult a fél gerinced.
Amikor ez megvan, akkor kiszeded az 1 pár szűrőt ömlik be a sok bogár, dzsuva az anyós lábtérbe, kitakarítod. Jöhetnek az újak. Még frankóbb kitekeredéssel megkeresed a helyzetet, hogy dolgozni is tudj és mehetnek a helyére az újak, de az sem pikk-pakk, amikor az első beszenveded, akkor a másikkal nyomod fel a helyére az elsőt.

Ezután már segítség kell, hogy onnan egyáltalán kikászálódj, mert fejed is fordítva áll a nyakadon kb...

(#130704) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#130703) üzenetére


Magnum_
nagyúr

h astra is ilyen

I humbly and respectfully decline™

(#130705) bitpork válasza ΞΔGLΞ (#130703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok ótó ilyen. Cserebe olyan erzest ad mintha nem akarna szetesni.
Tenyleg, a v8 csak hang miatt lett?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130706) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Tudnátok adni valamilyen ötletet, hogyan tudom kiszedni a képen látható csavart? Az anya alul elforog és a csavar el van nyalva (nem az anya). Kapott csavarlazítót, de sokat nem segített. Alulról meg tudom fogni az anyát csőkulccsal, de annyira egybe van épülve, hogy a csavart nem bírom tekerni csavarhúzóval, mert csak elnyalja folyamatosan.

(#130707) aero. válasza Mexbacsi (#130706) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Harapofogoval meglehet csipni esetleg? Ha haveromat kell idezzem akkor: furjuk ki a rakba!

(#130708) rbalint88 válasza bitpork (#130705) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem a T5 se volt akkora plusz a csipszes laguna utan, ebben legalabb van ilyen bonusz is, erzed ott is, hogy mire koltotted el egy videki csaladi haz arat.

Mas: vezettem most porke 997 turbot zart palyan. Hat aztakurva. Orat nem neztem, de negyesbe meg at tudtam huzni a harmas elfogyasa utan es meg picit nyomni neki. Azert nagyon mas, mint autopalyan jatszani a cobra11-et :) (aszittem amugy pdk-s lesz)

(#130709) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Nem lehet próbáltam. Új menetet is vágtam a csavarhúzónak, de szintén elnyalta. Ilyesmi csavar van benne, de a nyak része szélesebb, ezért a fúrás sem a legjobb, mert a csavart még mindig a helyén tartja.

[ Szerkesztve ]

(#130710) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Csak úgy találtam.. :) Nem szeretnék senkit megsérteni, és azt sem,hogy ilyen helyzetbe kerüljön!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#130711) MunezXBK válasza rbalint88 (#130708) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kézi váltós volt? Kuplung nem volt moslék kemény?

Bohoc71: meglepően jó a Smart töréstesztje, a képen azt hiszem betonfalhoz csapták 50-nel.

(#130712) Tsebacsi válasza gzbotii (#130677) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem az árnyékok miatt fake videónak tűnik. Meg elég gyorsan eltűnt az a merci... Plusz aki előtt így átmennek az reflexből satuzik...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130713) rbalint88 válasza MunezXBK (#130711) üzenetére


rbalint88
addikt

De bizony, mocsok kemeny volt. Mondtam is nekik, hogy jol szetrugtak mar a kuplungjat, de allitolag “ez ilyen”.
Utana az audiban elsore majdnem atrugtam a tuzfalon :DDD

(#130714) MunezXBK válasza rbalint88 (#130713) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az összes nem PDK Porkéban ilyen, nem tudom egy komoly staut, hogy abszolválnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#130715) focvis válasza Magnum_ (#130691) üzenetére


focvis
veterán

Látványos! 👍
Bőrös! :Y

Most jöttem rá az IP68 védettségű telefon igazi előnyére: tudok fürdőkádból is fórumozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#130716) rbalint88 válasza MunezXBK (#130714) üzenetére


rbalint88
addikt

Volt szomszedomnak van egy 930 szerias 911SC Targa, amikor napi hasznalatban volt, mondta, hogy ket het utan mar nagyobb volt a bal vadlija :D
Mondjuk ehhez a szolid 480lo/620(680)Nm-hez kell is a kuplung...
Ez volt az aldozat:

(#130717) tboldi válasza Magnum_ (#130691) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szép munkát végeztetek, de ettől a belsőtől falra másznék. :D

focvis: Az én ájfónikszessmakszom is IP68-as, de nem merem kipróbálni. Túl drága ahhoz, hogy kísérletezzek vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#130718) focvis válasza tboldi (#130717) üzenetére


focvis
veterán

Mániákus kézmosó vagyok, napi 20+. Múltkor a telefont is megmostam szappanos folyóvízben. :D Kutya baja.

(#130719) stickermajom válasza focvis (#130715) üzenetére


stickermajom
addikt

A víz oké, de a gőzzel vigyázz. :)

(#130720) Magnum_ válasza tboldi (#130717) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig ez is noi auto, mint a tied ;]

I humbly and respectfully decline™

(#130721) tboldi válasza Magnum_ (#130720) üzenetére


tboldi
nagyúr

A női autók között is van különbség: a Smart valami plázacica-féleséghez hasonlatos, az Jazz meg inkább egy NDK-s úszónőhöz. :DDD

(#130722) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kérek szépen egy kis bréjnsztormingot, hátha.
Adott egy autó. Gyártották 9 évig, ez után jött az MK2 de addig csak fészlift. A 9 év alatt sok azonos méretű motorral gyártották ,de ahogy közeledett a 9. év vége kiforrottabb lett a motorja. A típusazonos motorcsere azt jelenti ugye hogy azonos motorkódos kerülhet csak bele? Tehát ha eredetileg 123 volt a motor jelzése akkor az nem lehet 321?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130723) molnarpeter válasza bitpork (#130722) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] szvsz mehet, csak egyszerűbb a bejegyzett motornál maradni.

(#130724) aero. válasza bitpork (#130722) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, azzal gyartott IS mehet bele, ha eltero. Papirozni persze ugyanazt egyszerubb.

[ Szerkesztve ]

(#130725) bitpork válasza molnarpeter (#130723) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hmmm... thx

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130726) Peter.70 válasza tboldi (#130721) üzenetére


Peter.70
őstag

:C :C :DDD

(#130727) Qru válasza Magnum_ (#130691) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik ez az álló (kamionos) gázpedál. A fékpedál nagyon csajos de hát a fékezés eleve nekik való dolog. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#130728) molnarpeter válasza Qru (#130727) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Buszpedál ;) A fék az tényleg retro, tisztára Trabi [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#130729) Qru válasza molnarpeter (#130723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahh, akkor kezdhetek bontott turbós motort keresni Bubiba, hogy legyen tarcsi?! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#130730) molnarpeter válasza Qru (#130729) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem 1.9 PD-t szoktak? ;]

Amúgy nagyjából igen, de a féket és futóművet is hozzá kell csapni :K

(#130731) Peter.70 válasza Qru (#130729) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyszerűbb ha a Jazzbe teszel 1.5 turbót :DDD
Vagy egy imprezza wrx 2.0 turbót bubiba ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#130732) Qru válasza molnarpeter (#130730) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dede. :D

Elég a féltengely meg a fék a cikk szerint. Esetemben csak a féket kéne, mert a WRX-ben meg az enyémben minden ugyanaz (váltó, difi, futómű) csak a fék nagyobb (az STi ami több mindenben különbözik, ott már pl más a difi, váltó...).

mod:

Peter.70: Ebbe sajnos már nem rakták gyárilag a jó kis 2.0 turbót. Vagy a foscsi 2.5GT (turbó) motor van vagy a még foscsibb 2.0D.

Javítom magam, a JDM verziókban még volt 2.0 turbó. Akkor az kéne. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#130733) Elektrosokk válasza focvis (#130718) üzenetére


Elektrosokk
addikt

még egy közös pont bennünk :DDD

(#130716) rbalint88 a fejed mindent elárult! :D :C

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#130734) molnarpeter válasza Qru (#130732) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyik traktort mi is ma diagnosztizáltuk, hogy egy masszív főtengely repedés miatt kopog, most kapja a harmadikat belőle (mondjuk úgy 15+ évet kibírt a második :DDD) - csak szerelő kéne.

Ismerős ismerőse Altezza importon van túl, ha azt lehet, biztos megoldható a JDM 2.0T is :D

[ Szerkesztve ]

(#130735) Qru válasza molnarpeter (#130734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kint is ritka nem éri meg behozni. Akkor már venni kell egy gyári STi-t és kovácsolt dugókkal megcsináltatni a blokkját és akkor örök élet +1 nap. :D

#nincsbennetarcsi

(#130736) MunezXBK válasza Qru (#130735) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

#szarjapán

(#130737) focvis válasza Elektrosokk (#130733) üzenetére


focvis
veterán

Már csak egy rendes (= germán) autót kéne venned. :K ;]

(#130719) stickermajom : Jó tudni, köszönöm! Akkor zuhanyozni nem viszem.

@ Munez : Hoppá! Akkor csak szaunába nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#130738) MunezXBK válasza focvis (#130737) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viheted nyugodtan. Rendszeresen tusolás közben mosom.

(#130739) bajnokpityu válasza szentkuti11 (#130484) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alkalmazásból rendeltem ugyanazon az estén 2x is sofőrt. Tény, hogy elég nehezen parkoltam be, sejtettem is, h nehezen fog kijönni, de megkérdeztük a női sofőrt, hogy segitsünk? jaj, nem kell.
1 padka, 1 hátsó érintés, 1 fulladás kéttömegű csattanással,, majd egy megégett kuplung (napokig büdös volt). majd dupla zárón szó nélkül fordulás, forgalomtól elzárt területen áthajtás. ezt kb 15 perc alatt sikerült.

második nagyon óvatos volt, irdatlanul kimélte a kéttömegűt, teljesen betartotta a szabályokat. Elég sokszor szokott kelleni sofőr, el is fogom kérni priviben, de egyébként tényleg irdatlan mocsár ez a terület. legtöbben bepróbálják papir nélkül, de volt olyan is, hogy amikor induláskor kértem, hogy jegyzőkönyv legyen, jaj nicns nálam, és inkább vártam a következőt. sztem is nagyon mélyen a szinvonal. és szerintem nem ártól függ, hogy melyik milyen, ha jól emléskzem a csajok nem is ovltak olcsók, a nagyon gondos meg olcsó volt...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130740) hacki87 válasza focvis (#130737) üzenetére


hacki87
senior tag

A mate 10prot vittem kádba medencébe kis tóba semmi baja nem volt. Egyedül a tenger vízet kell kerülni. De az ipari védettség nélküli teloimnak sem volt semmi baja a paratol azokat is vittem magammal értelem szerűen nem tettem őket víz alá.

(#130741) szentkuti11 válasza bajnokpityu (#130739) üzenetére


szentkuti11
addikt

Élj a lehetőséggel, hogy értékelsz, pont erre találták ki. :) A csajokról ne beszéljünk, csak nyomdafestéket nem tűrő véleményem van a bagázsról.

[ Szerkesztve ]

(#130742) B-L-A-C-K válasza bohoc71 (#130710) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk pont láttam ezt a képet már, vagy videót mert onnan lett kiszedve, és lehet meglepődsz ha megnézed...

(#130743) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#130742) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Annyi a gáz, hogy bizonyos sebesség felett a ropi gyűrűdőzóna miatt maga a hirtelen lassulás miatt marad benne ott a benne ülő - városban ez nem fenyeget :D

(#130744) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#130743) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó mindenben meg lehet halni, viszont aki ránéz egy Smart-ra egyből az gondolja hogy ennek a töréstesztje halál sz@r, közbe meg úgy pont hogy elég jó.

(#130745) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Regi kulcs [link]

Uj kulcs: [link]
2.000ft :D

Jovo kedd este (vagy szerda reggel) irany a balaton, alig varom, hogy astraba ulhessek. (Persze addig nem veszem elo)

I humbly and respectfully decline™

(#130746) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#130745) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem szép munka tőled, a kulcs részét fel kellett volna polírozni...:/

(#130747) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#130746) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fel dogom, a kurvanagy plussnyuszi kulcstarto termeszetesen mar rajta van :S

I humbly and respectfully decline™

(#130748) #89309696


#89309696
törölt tag

Szerintetek egy egyszerű 1.4 benzines autóval ha megyek 40 Km-t sima országúton annyi elég, hogy a rövidtávos benzin-kondenzvíz maradvány kimelegedjen az olajból?
Nincs sajnálva a pedálszög és fordulatszám.

(#130749) molnarpeter válasza #89309696 (#130748) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kipu dobon egy kis furat segíthet.

(#130750) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szerintetek milyen autót vegyek?Használt autó jöhetne szóba olyan másfél misi-ig, ami benzines, és lehetőleg nem igényli sűrűn a szervízt , és viszonylag keveset fogyaszt. Suzuki, Daewoo, Chevrolett kizárva.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.