Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130901) ΞΔGLΞ válasza B-L-A-C-K (#130886) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudom. A fekete pár napig szép, ha épp nem folyik valami építkezés a közelben és fújja a port a szél szanszét, mert akkor 1 óra múlva már inkább szürkés, mint fekete. De tisztán az a legszebb.

(#130902) MunezXBK válasza bitpork (#130898) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szér' kell neked szekrénnyel járni. :(((

(#130903) bitpork válasza MunezXBK (#130902) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Volt nekem 164 alfám is. Az többet evett mégsenemse volt szekrény :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130904) bajnokpityu válasza focvis (#130880) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem meg egy másik diferes diagnoszta haverom dolgozik a György utcában. Szintén évek óta rabizom az autoinkat

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130905) SzlobiG válasza Doki16 (#130900) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem a mondi, neki 307 1.6 hdi-vel, de egyre több minden jön ki rajta sajna. :(

(#130906) focvis válasza Tsebacsi (#130895) üzenetére


focvis
veterán

Már tavaly szeptemberben megírtam, hogy beszállok 5 rugóval bitpork csipszébe; nem kell neki a pénzem. :F :D

Az Astra témához: pénteken mondtam a 800-at, ő a 900-at; azóta semmi; ma elég zaklatott voltam, így azt vártam hogy majd ő hív a 850-nel. Kell nekem púp a hátamra? :F

(#130904) bajnokpityu: Nem vágom az utcaneveket Érden, akire én gondolok, V. István, kb. 36-40 közötti.

[ Szerkesztve ]

(#130907) B-L-A-C-K válasza ΞΔGLΞ (#130901) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez így adja, tiédnek is jól állna...

(#130908) barnam_ válasza focvis (#130906) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, engedd el szerintem.

(#130909) MunezXBK válasza focvis (#130906) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha az a terv, hogy gatyába rázod, bevágod egy garázsba és évek múlva eladod, akkor de.

Amúgy nem.

(#130910) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Hogy az isten &#_@$@&#+# meg hintoporos &#_@_al az osszes tetves peket!

Ma olajcsere a smarton. Megjott ma a pumpa, a szilikon cso tul vastag volt a smart nivo csovebe, nem baj, van egy bolt a kozelben (ahol a lakatot vettem), ott vettem 2meter vekonyabb csovet.
Olajszurosapka. 25Nm rairva. Felkeszultem, lett szerszamom vegul. Meg se moccan. Csavarlazito. 2 fele. Semmi. Kibbbbszottul ratepve. Lementem szereldmagadhoz, kertem a legbrutalabb racsnist toldoval, meg azzal is nehezen indult meg! Nem kertek penzt.!! Mi a fszert kell ratepni???? Most visszatettem az uj szurovel ugy, ahogy kell. Nem autoszerelo vagyok, hanem jogasz. Szegyennek tartom, hogy nekem kell normalisan megcsinalni valamit az autoval. Minden autoszerelonek ugy kellene feltennie a szurot, ahogy kell. Ugyhogy az OSSZES magat autoszerelonek nevezo pek beveheti.
A szakjogasz kepzesem utan nekiallok az autoszereloinek, komolyan.

Az olaj egyebkent ful fekete volt, nagyon kellett a csere, de meg mindig ideges vagyok.

Szegeny kisfeleseg jott velem. Nem tudja a tronokmarcsat nezni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130911) MunezXBK válasza Magnum_ (#130910) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az még csak 1.5 óra múlva kezdődik. :D

(#130912) bitpork válasza focvis (#130906) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendes tőled de 120 környékén van még a konzerv is hozzá :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130913) bajnokpityu válasza focvis (#130906) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gábor, 50

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130914) focvis válasza MunezXBK (#130909) üzenetére


focvis
veterán

Az egyelőre a tervem, hogy megcsinálom rajta az összes karbantartást (vezérlés, fékek, stb.), új gumik. Kb 250-300.
Majd garázsban tárolom, felváltva használom városban a Golffal.

[ Szerkesztve ]

(#130915) MunezXBK válasza focvis (#130914) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az alsó hangon 1+ guriga pénzkidobás.

Ha patent állapotba hoznád és germán földön keresnél vevőt, kb. ennyi plusz lehetne.

(#130916) focvis válasza MunezXBK (#130915) üzenetére


focvis
veterán

Tartok tőle, ahhoz telifény kéne, összes kéder és ablakgumi cseréje, a bele se hibátlan. 1 milla minimum.
Sajna az olcsóbbak - 500 K környékén - nagyon gáz állapotban vannak.
Magamnak szeretném. De nem vagyok biztos a kérdésben. Talán tartja az értékét.

(#130917) #89309696


#89309696
törölt tag

Urak! A motorolaj meg tud romlani? Vettem még előző tavasszal Mobil 2000 10W40 félszintetikust 4 literrel fűnyíróba, rotakapába meg ilyenek, kerti gépekbe. Cseréltem bennük olajat akkor majd elraktam a garázsba. Most 1 évvel később elővettem, hogy lecseréljem a gépekben megint és be van ködösödve, mint a méz mikor nem tiszta hanem elkezd idővel zavaros lenni. A tetején pedig vékony fehér fátyol ami nem keveredett bele az olajba hanem benne úszkál.
Ilyen létezik? Sose láttam még ilyet, voltak többéves olajaim is és semmi ilyet nem csináltak. Jó lesz ez még fűnyíróba vagy vegyek inkább újat?

(#130918) Peter.70 válasza bitpork (#130896) üzenetére


Peter.70
őstag

;] :D

(#130919) focvis válasza focvis (#130916) üzenetére


focvis
veterán

Kellett sokat gondolkozni; eltűnt az autó a hahuról. :/

Csütörtökön reggel jött róla az értesítő, hétfőn este már sehol.
Pénteken 14 óra körül beszéltem a kereskedéssel, szombaton zárva voltak.

[ Szerkesztve ]

(#130920) Magnum_ válasza focvis (#130919) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Valaki kitette a 850et erte

Nemeto-ban ilyen arak vannak [link]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130921) MunezXBK válasza Magnum_ (#130920) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez nem ugyanaz, mint amiről szó volt?

(#130922) Magnum_ válasza MunezXBK (#130921) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vargyavargyavargya, lehet.

I humbly and respectfully decline™

(#130923) focvis válasza MunezXBK (#130921) üzenetére


focvis
veterán

De, ugyanaz.

A Wunderschön-től azért odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#130924) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni a feleségemnek egy Suzuki Splasht. A kiszemelt példány itt látható. Mondanátok róla véleményt?

(#130925) MunezXBK válasza focvis (#130923) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1db-ot találtam, amit gyárinak hazudnak, 255.000-rel, 4990€.

(#130926) Tsebacsi válasza salieri. (#130924) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

RBalint lesz a Te embered.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130927) pit stop válasza Faith (#130831) üzenetére


pit stop
addikt

Szia,
Mi két éve Interrent-től béreltünk - legolcsóbb volt, korlátlan kilométerrel. Vatta új volt, hibátlan. Leadásnál nem volt gond, felvétel viszont hosszú órákig tartott és így is szerencsénk volt. Átvételi idő miatt azóta le is húzzák őket.

Idén OK rent a cartól bérelünk majd, értékelések alapján korrektnek tűnnek és ár is kedvező.
20 km necces, de ha be tudsz jutni metróig, akkor nem kell autó. Városon belül nagyon jó a tömegközlekedés - viszont autókat nem kímélik, össze-vissza vannak nyomogatva. Ha nem fér be kis helyre, akkor elsőt meg hátsót arrébb lökdösi.. :D Amúgy pedig fizetős parkolók szinte mindenhol.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#130928) rbalint88 válasza Tsebacsi (#130926) üzenetére


rbalint88
addikt

a konkrét példányról inkább nem szeretnék :) nekem nagyon igénytelennek tűnik a bele, de lehet a képek rosszak. a tetőkárpit alapján erős dohányosé lehetett, mert ez full be van barnulva. a miénkben is dohányzott nagynénikém, de abban nincs így bebarnulva-sárgulva a tetőkárpit. na meg a csomagtartó se így néz ki...
a típus maga nem rossz, oldalszélben autópályázni eléggé barna kódos mutatvány, meg ugye nyilván baromi hangos, de nem egy beteg szerkezet. mondjuk a miénkben van 51e km 9 évesen és tutira rendesen vittük szervizbe, úgyhogy sok dolog nem jött eddig elő. kuplungot kellett cserélni a sok városozás miatt most, meg az egyik hátsó gátló elfolyt, ezért cseréltük az összeset. féktárcsa ás betét is most volt cserélve. ABS-kocka szokott összefosódni, ha nem cserélik a fékfolyadékot rendszeresen, meg a váltó csapágyasodhat meg.

(#130929) salieri. válasza rbalint88 (#130928) üzenetére


salieri.
őstag

Hali!

Elvileg ez nem dohányos.
Ami elsőre megütötte a fülem,hogy 10w40 -es castrol olajjal használták. :F
városi használatra kell,arra pedig tudtommal az egyik legmegbízhatóbb,olcsón fenntartható auto.?

(#130930) rbalint88 válasza salieri. (#130929) üzenetére


rbalint88
addikt

az "fasza", gyárija 5w30... engedd el a konkrét darabot. a típus amúgy jó városozni, de azért feleséged menjen vele egy kört, hogy neki is bejön-e.

(#130931) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok!

szeretnék tolatóradart utólag betenni a kocsimba (2006-os focus ambiente sedan), tudtok ajánlani konkrét típust, ami itthon kb 1 héten belül beszerezhető?
csak csipogós megoldásra gondoltam, kijelző, kamera, egyéb extrák nem kellenek.

segítséget köszi előre is! :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#130932) salieri. válasza rbalint88 (#130930) üzenetére


salieri.
őstag

Mi alapján tudok meggyőződni,hogy 5w vel volt e használva.ha évente cserélte akkor is kinyirta a motort?

(#130933) K Norbi válasza Magnum_ (#130910) üzenetére


K Norbi
addikt

A rendes jó normális szerelők éhen halnának.
Nincs igény a tisztességes munkára.
Nem is fizetnék meg a fillérbaszó magyarok. :N

A kókány munkára van igény mindenfele.
Lehetőleg azt is ingyen :DDD
Vagy fél áron, esetleg kerekíteni lefele..

[ Szerkesztve ]

(#130934) rbalint88 válasza salieri. (#130932) üzenetére


rbalint88
addikt

leginkább a szervizkönyv alapján, be szokták írni. ha egyszer-kétszer azt töltöttek bele, akkor vsz még nincs baja, de ha sok indítással használták és régóta (5+) azt töltik bele, akkor inkább elengedném és keresnék másikat, hacsak komoly árelőnye nincs a piaci darabokkal szemben.

(#130935) ilyennincs válasza Magnum_ (#130807) üzenetére


ilyennincs
tag

Köszönöm szépen a választ. Továbbítom neki, aztán majd eldönti, hogy mit szeretne.

Itt valóban nem a pár ezer forintos kárral van a baj, hanem az emberek hozzáállásával, hogy nem tisztelik egymást és az értékeiket. Azt hozzá sem teszem, hogy az illető egy nagyértékű autóval volt, tehát valószínűleg nem viselte volna meg az sem, ha anyagi vonzata lett volna a dolognak.
De gerincet nem lehet venni... :)

(#130936) salieri. válasza rbalint88 (#130934) üzenetére


salieri.
őstag

1.2 az ára.meg rozsdás az acélfelni is

(#130937) molnarpeter válasza ZavaBalazs (#130931) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem 1 hét, de ez korrekt minőség: [link]

(#130938) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok!Nagy bajban vagyok,tanácsokat szeretnék mitévő legyek. Vásároltam egy használt autót egy kereskedő cégtől(papíron azok,amugy valami sunyi nepperek..) átírásnál kiderült hogy van az autón egy aktív törzskönyv amit nem kaptam meg,és ráadásul a cèg előtti tulaj nevén(ő szerepel a forgalmiba nyomtatva is,a cég csak bele van pecsételve). Így nem tudom átiratni az autót mert nem adnak új törzskönyvet a nevemre míg nem kerül elő a régi, vagy nem jelenti be hogy eltűnt,nincs meg neki. Levelet már irtam az illetőnek,még nem kaptam rá választ,lehet már nem is lakik azon a címen ami a forgalmiba szerepel. Az eladó cég nem hajlandó visszavásárolni az autót,sőt már kb el se érem telefonon. Neki is küldtem levelet.
Mindenképp el kell érnem a régi tulajt hogy tudjak új törzskönyvet igényelni? Mennyi esélyem van bíróságon egy ilyen üggyel ha nem fog menni az átírás? Ti mit tennétek? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#130939) Magnum_ válasza pellesmartin (#130938) üzenetére


Magnum_
nagyúr

miért veszel át autót törzskönyv nélkül?

Amúgy igen, így nem lesz könnyű, be kellene jelenteni a korábbi tulajdonosnak, hogy elveszett, azt közzéteszik a közlönyben, legalább 1 hónapos átfutási ideje van.

Bírósághoz fordulhatsz megállapítás iránti keresettel, ha a kormányhivatal nem tud megoldást semmit, de azzal úgy készülj, hogy minimum 1.5 év.

A fordulj ide, kell az előző tulajdonos kapcsolati adata neked ehhez.

Legközelebb kérdezz itt nyugodtan előbb, találkoztunk már pár dologgal, általában vannak válaszok és szokjunk már le arról, hogy elvakítja a vásárlót az új (használt) autó megvásárlása és kapkodnak, nem figyelnek.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130940) stickermajom válasza stickermajom (#130790) üzenetére


stickermajom
addikt

Na, senki nem használ gurulós szerszámosládát? :(

Ilyet tudnék venni 11k körül, de a műanyag fülek annyira nem bíztatóak.

(#130941) Tsebacsi válasza Magnum_ (#130939) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 Törzskönyv nélkül semmit, ott dugja fel magának az autóját.
Sajnálom és remélem sikerül megoldani a dolgot, de tuti jó tanulság lesz :K

(#130940) stickermajom: Elég kevés embernek van ilyenre szüksége :) Neked mire kellene egy ekkora batár?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130942) stickermajom válasza Tsebacsi (#130941) üzenetére


stickermajom
addikt

Megörököltem egy nagy rakás szerszámot, illetve barkácsgépeket. Valahogy rendszerezni kéne és szállíthatóvá tenni, mert itt Pesten nincs műhelyem, ahova elrakhatnám.

(#130943) Magnum_ válasza stickermajom (#130942) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is akarok venni és tetszik, amit linkeltél, most már azért az elmúlt 2.5 évben vettem pár szerszámot (bár még kevés van :DDD )

I humbly and respectfully decline™

(#130944) Qru válasza #89309696 (#130917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Full szintetikusnál ha levegőt kap akkor kb 1 év után már van minőségromlás (ez leginkább az adalékok öregedését jelenti). A legjobb a légmentesen zárt fém tároló eszköz ilyen szempontból (fém kanna/hordó). Bontatlanul műanyag flakonban (aka légmentesen lezárva) 3 évet simán kibír minőségromlás nélkül.

A rész-szintetikusoknál gyorsabb az öregedés ha levegőt kap. Én ezt már nem önteném bele semmibe.

#nincsbennetarcsi

(#130945) Magnum_ válasza Qru (#130944) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ögri.

adtak a smarthoz olajat, ki tudja, mikori, leadom a többivel és jóvanazúgy

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130946) Qru válasza Magnum_ (#130945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes. Gondolom nem olyan mint amilyet most beletettél... Amúgy sem szerencsés keverni. :K

#nincsbennetarcsi

(#130947) pellesmartin válasza Magnum_ (#130939) üzenetére


pellesmartin
tag

A régi autóm is törzskönyv nélkül vettem,kereskedőtől, nem volt belőle semmi gond simán adtak újat.. Mert ha kereskedésbe kerül egy auto akkor passziválódnia kellene a törzskönyvnek,elvileg..

(#130948) Magnum_ válasza pellesmartin (#130947) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A nepper feltetelezem ugy vette at, hogy nincs torzskonyv. Neki meg nem kell atiratni. Ez a fenti tenyallas.

I humbly and respectfully decline™

(#130949) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#130910) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezen frankón elmosolyodtam. :-D
De a fogalmazás miatt (tetszett), nem pedig a szopás miatt, mert így már én is jártam nem egyszer. Főleg Baranyában, annyi ki...ott kókler hozzá nem értő f...fej hulladék szerelő van, hogy az nonszensz.
Szétcseszték a váltóolaj leeresztő csavarfejet, a pollen takaró fület letörték meg néhány ilyen apróság, amiket később vettem észre.
Emiatt jó pár éve, amolyan hobbiból elkezdtem megtanulni a szerelést. És akinek ez nem szakmája és unja az egészet már, mert belefásult, lehet ez az oka (is) a tojok bele szerelésnek, de én rájöttem, hogy nekem tök jó stresszoldó is.

Na persze, egy váltót nem kapnék le meg szét, de cseréltem féknyerget, dugattyút, tárcsát, stabilizátort, meg a tkm tudja mi sok mindent már a Laguna-n és azt tudom, hogy azok az alkatrészek úgy vannak oda felrakva, zsírozva, előtte megtisztítva, pontosan nyomatékra lehúzva, ahogy kell.

Nyilván garanciális autóhoz nem fogok nyúlni, de a lagunán én sok mindent nagyon frankón megcsináltam és örömmel csináltam, persze, ha volt rá időm. Közben pedig rájöttem, hogy az egész k...ra egyszerű, ha valaki megtanulja és lelkiismeretesen meg is csinálja.

Pl, olajcserénél, hogy a fenébe csinálnák meg azt, hogy órákig eltartson? Sehogy. Márpedig én kitapasztaltam, hogy leengedés után, majd szűrő is le, az autót le kell engedni és otthagyni, majd félóránként megemelni az egyik, majd másik oldalt oldalt és tádámm még folyik, újabb félóra és újból folyik még a régi olaj. 4-5 félóránkénti emelés után szinte teljesen kiürül. Mivel ennyi km után sem eszi az olajat, a 6.6 literből pontosan 6.5 jön így le az emelgetésekkel, viszont egy leeresztem és rögtön feltöltöm után, 5.9 mértem!

Hozzátartozik a történethez, hogy az évek alatt, több százezerért vásároltam profi szerszámokat (is).
A Renault Laguna III 2.0dci-hez olyan pontos szerelési útmutató van (magyarul is ráadásul), hogy az autót darabjaira szét lehetne kapni, majd újra összeszerelni.

A lényeg, ha van időd és szerszámod és tudod mit kell csinálni, akkor azt csináld meg otthon és az lesz a legjobb.
Sajnos mostanában alig van időm szerelgetni, szerencsére találtam egy frankó szerelőt is, aki (szerintem) nem b..sz át. :-)) Sőt biztos... Kicseszett mocskos és nehéz fizikai meló, de alkalmanként stresszoldónak nagyon jó!

Pl egy lap a négyezervalahány oldalas szerelési könnyből.

[ Szerkesztve ]

(#130950) stickermajom válasza Magnum_ (#130943) üzenetére


stickermajom
addikt

A Globizes, vagy a Patrol WheelBox HD tetszett?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.