Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129651) ΞΔGLΞ válasza brumi1024 (#129635) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát ez f...a! Engem tavaly hasonlóért megvágott a rendőr, ezek szerint csúnyát átb...ott. Remélem azóta már fejre állt, sorry, de akkor ezek szerint itt most buktam volna.
Jó tudni, hogy legközelebb simán elküldhetem hasonló esetben a p...ba a zsernyákot (is).

(#129652) Tsebacsi válasza tboldi (#129650) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Marha jók nekem nagyon tetszik! :C

Szent: A Tesla is kéne :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129653) kisza25 válasza tboldi (#129650) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez az előtte, vagy az utána? ;]
Jó lett:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129654) Magnum_ válasza tboldi (#129650) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szép, fiatalítja.

a mosókarcokért kár ;]

I humbly and respectfully decline™

(#129655) tboldi válasza Tsebacsi (#129652) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

kisza25: Közben. ;]

Saint_: Kéne egy rendes polír. Egyszer már volt, valamivel jobb is lett, de nem lett kielégítő az eredmény.

(#129656) Qru válasza stickermajom (#129645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le kell szoknom a villogásról ezek szerint. :( Pedig sokszor megmentett már...

mod:

Peter.70: Azt most megcsinálnák jól. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#129657) Reggie0 válasza Qru (#129656) üzenetére


Reggie0
félisten

Kerdes, hogy villogas eseten miert buntetnek. Es ha azt mondom, hogy katyu volt az uton es a veszelyre akartam figyelmeztetni a szembejovot? Vagy az ut szelen allat koricalt szabadon.

(#129651) ΞΔGLΞ v: Van egy olyan erzesem, hogy a keresztezodes vege oldja a tablat es nem a kezdete. Kulonben minden T elagazasban lehet parkolni, mert ugye nem lehetne ugy elhelyezni tablat, hogy a keresztezodesben tiltson valamit. Tehat az abran a kek szakasz joval rovidebb, a kovetkezo keresztezodesnel pedig a saroktol 5 metert kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#129658) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok .

Utólagos derèktâmaszt rendelt már valaki autóba ? Az èn autómban nincs , de kellene hosszú úton , ès esetleges tapasztalatokra lennék kíváncsi .
Valami eBay - es vagy Amazonos derèktâmaszra gondoltam.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#129659) ΞΔGLΞ válasza Reggie0 (#129657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, pedig én kívülről fújom a kreszt meg minden táblát, de ha ez tipikus vizsgakérdés, akkor itt buktam volna most, ha itt valóban meglehet állni, mert engem ezért megvágott a rendőr és ha ő megvág, akkor nyilván nem azért tette, mert ez tipikus, hogy átvág(na). Vagy feldobott egy olyan labdát, amit élvezett lett volna leütni?
Furcsa...

Én most sem mernék erre fogadni, hogy ott meg szabad állni.

(#129660) Reggie0 válasza ΞΔGLΞ (#129659) üzenetére


Reggie0
félisten

A rendorok sikhulyek, nem szamit miert vag meg. Engem a legutobbi azert akart feljelenteni, mert szerinte az utlevelet vagy jogsit nem lehet szemelyi helyett hasznalni es ki kene valtanom a szemelyit.

(#129661) ΞΔGLΞ válasza Qru (#129656) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De miért?
Szerinted kirántanak majd "ledrótozás" miatt? Illetve azért nem, de mert úgy is találnak majd hibát? :U
Én, továbbra is villogom a trafit, nekem is mindig jeleznek, szinte 10 autóból 9 biztosan rám refizik.

(#129662) Qru válasza Reggie0 (#129657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mérés akadályozása/zavarása címszóval.

mod:

ΞΔGLΞ: Volt már rá példa ha jól rémlik, cikkeztek is róla a sajtóban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#129663) Reggie0 válasza Qru (#129662) üzenetére


Reggie0
félisten

Azzal nem tud, mert nem akadalyozod a merest. A mero ugyan ugy mukodik, nem befolyasolja. Masokat informalni a meres tenyerol pedig nem tartozik ide, ez egy technikai kerdes. Olyannyira nem tartozik ide, hogy fix mero elott kotelezo a merest jelzo tablat kitenni es a mobil meres helyerol a rendorsegnek kotelezo tajekoztatni, az idopontok es helyszinek kozzetetelevel. Persze ezt leszarjak, de torvenyi kotelezettseguk lenne.

[ Szerkesztve ]

(#129664) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

olyan rég volt már fogyasztásról szó ;]
fedélzeti szerint 6,6 liter, tankolva viszont 7 liter, viszont volt benne 100 km országút, a többi helyben járás meg pálya. Sehol nem mentem spórolósan, meg még klímáztam is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129665) MunezXBK válasza Reggie0 (#129660) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig a jogsit még itt is elfogadják személyi helyett.

Múlt héten informáltak a konzulátuson erről.

(#129666) Reggie0 válasza MunezXBK (#129665) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. De a bunteteshez/feljelenteshez eleg az, hogy a rendor rosszul tudja, a tenyek nem mentenek meg az ugy elinditasatol :) Aztan jarjad ki a hivatali utat. Egy fontos dolog, amit en sem tudtam, a kifogasolasnal mar elso alkalommal kell kerni a szabalysertesi birosagi targyalast, masodik kifogasban mar nem fogadjak el.

[ Szerkesztve ]

(#129667) Magnum_ válasza Reggie0 (#129666) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van arra bírósági határozat már, hogy hivatali visszaélést valósít meg a rendőr, ha jogszerűtlenül intézkedik. ha erről tájékoztatod (persze, ha 100%-ig biztos vagy a dolgodban, hogy nem hibáztál), akkor visszavesz arczból.

engem azért akartak vegzálni tavaly nyáron a 7-esen, mert nem voltam hajlandó papír alapon igazolni, hogy van KGFB-m.

I humbly and respectfully decline™

(#129668) kisza25 válasza Reggie0 (#129660) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lakcímkártya+ jogsi elég kell, hogy legyen, legutóbbi 3-4 alkalommal nem is kértek tőlem mást, még forgalmit sem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129669) focvis válasza tboldi (#129650) üzenetére


focvis
veterán

Jó lett. 👌
Most fotóztam egy Yarist: [kép]

(#129670) Magnum_ válasza focvis (#129669) üzenetére


Magnum_
nagyúr

rálóg a zöld helyre :U

I humbly and respectfully decline™

(#129671) Reggie0 válasza Magnum_ (#129667) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, veguli nem jelentett fel ezert, pedig mar szep karteritesi osszegek lebegtek a szemem elott.
Szerintem mar tudta, hogy az sok lenne a kupac tetejere es kilogna a lolab.

(#129668) kisza25: Velem is csak most eloszor fordult elo (tavaly), pedig kartya formatumu szemelyim soha az eletben nem volt. Kb. 20 eve nincs szemelyim.

[ Szerkesztve ]

(#129672) focvis válasza Magnum_ (#129670) üzenetére


focvis
veterán

Az pont az én helyem lenne, de még nincs meg az akkupakk a Golfba. Szal' egyelőre nem számít. :D

(#129673) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Megjött a csomag, jobban izgulok mint karácsonykor, még van dolog, nincs időm lementeni a cuccost az autóról.... :O :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129674) tboldi válasza focvis (#129669) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Valahogy sejtettem, hogy mi lesz a képen. :DDD
TS?

(#129675) Qru válasza Reggie0 (#129663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha akar beleköt másba. Mindegy, én most is villogtam. Ha egyszer megvágnak még akkor is bőven pluszban leszek.

#nincsbennetarcsi

(#129676) bbubby00


bbubby00
őstag

Elkészült múlthét péntekre a kocsimon pár javítandó dolog.
A lehető legközelebbi helyet választottam, ami a munkahelyemhez esik, az udvar túlfelén levő Mazda szervizt. Hátsó főtengely szimering eresztett, kinyomócsapágy cicegett, vezető csapágyat is illik ilyenkor újra cserélni. Mindenből gyárit kapott. Váltó le, jajj, hoppá, előtte a hosszanti merevítő és kipufogó teljes egészében le. De a 30éves csavar beletörött a leömlő alsó részébe, így leömlő le és kifúrni a gaztevőt.
Ezalatt meglepő dolgokra lettünk figyelmesek. Az autót úgy látták el alvázvédelemmel, hogy kipakolták az alját, mert a váltónál levő hővédő lemez alatt is be volt ám kenve istenesen. Emellett üregvédő mindenütt, ahol kell, a szerelők meg is lepődtek, hogy szép állapotban van nagyon.
Azóta a cicergés elmúlt, olajfolyás nuku. 70pénzembe került a művelet.
Hétvégén elmentünk az évadnyitó hivatalos találkára, aminek az első részét (Kakucsring /Szentkuti elvtárs ottvolt helyettem/) kihagytuk, így egyből Békéscsabáról Szekszárdra mentünk. Este csapatos kajálás (asszem 54fő) másnap pedig Szekszárd-Pécs-Orfű útvonal 62db Miatával. Szép idő velünk volt szerencsére, végig nyitott tetővel lehetett menni. Este Jaffáéknál tengődtünk Pesten, így az M6on rápróbáltam, GPS szerint 160-al 5500at forog és bírta huzamosabb ideig. Rátankolással vegyesben 8liter az 1.6os 115lovas autóból 2személy, megpakolva fullra a csomi. Hétfőn reggel ledobtam Hasperéknál a kocsit, hátsó dob teljesen gatya, bár gondoltam. Kapott egy újat, kicsivel sportosabbat, mint a gyári. 45pénz. Nagyon szép hangja lett, nem hivalkodó, de mormogósabb. Ismét eltalálták a kívánságomat, innen is hatalmas respect nekik! :R
A hétvégi túrán begyűjtöttünk közösen 1000km-t olajfogyás és hiba nélkül. Várom már a hóvégi Balkán túránkat! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#129677) rbalint88 válasza tboldi (#129655) üzenetére


rbalint88
addikt

A sotetitett uveg miatt az en szememnek elbirna egy fust foliat legalabb az index reszen. Amugy nagyon fain :C

(#129678) -v- válasza kaszaking (#121819) üzenetére


-v-
addikt

Rögtön az indulásakor felhasználók adatait szivárogtatta ki az állami autós rendszer

(mondjuk a cikk címe szar, nem a rendszer felhasználóinak adatai kerültek nyilvánosságra hanem az autók eladüi vevői stb. )

[ Szerkesztve ]

(#129679) focvis válasza tboldi (#129674) üzenetére


focvis
veterán

TS, igen.

(#129680) stickermajom válasza Qru (#129675) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is mindig villogok, csak sajnos egyre kevesebben csinálják. Régen ez ilyen össznépi játék volt.

(#129681) tboldi válasza rbalint88 (#129677) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van gyárilag olyan verzió is ebből a lámpából, de mivel a többi lámptest sem sötét, ez jobban passzol hozzá szerintem. :R

focvis: Arra azért indokoltabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#129682) -v- válasza Qru (#129636) üzenetére


-v-
addikt

Most igazából folyamatosan mérnek mindenféle "érdekes" helyen, hogy hivatalosan is szabad már nekik elbújni, meg nem kell bejelenteni ... érdekes módon ezek a helyek megint ilyenek, hogy kapaszkodósáv vége az M2-n, amikor végre el lehet menni a teherautó mellett és mindenki tolja, hogy még megelőzze, meg 100m-re értelmetlenül kirakott 70-es táblánál elbújva, meg ahol a sárgabusz pont lemenne végre a kanyarodósávba és mindenki nyom egy padlót mert végre ki lehet kerülni stb. már vagy a negyedik ilyet látom 2 hét alatt, na nem lep meg.

[ Szerkesztve ]

(#129683) Tsebacsi válasza -v- (#129678) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kaptam levelet is ügyfélkapun, hogy ez történt, és ha birtokomban van ilyen illetéktelen adat, azzzonnnnnal semmisítsem meg, vagy ejnyebejnye és dádá lesz. :U :B :O

(#129684) [vilike]: Akkor nem érzem magam kivételesnek... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129684) -v- válasza Tsebacsi (#129683) üzenetére


-v-
addikt

Mindenki kapott.

Akkor nem érzem magam kivételesnek...

A fogyasztásod kivételes :K nem kell szégyenkezni, kitűnsz vele bőven a tömegből.

[ Szerkesztve ]

(#129685) focvis válasza tboldi (#129681) üzenetére


focvis
veterán

Egy 40 körüli hölgy autója.

(#129686) tomcsi23 válasza -v- (#129684) üzenetére


tomcsi23
veterán

A fogyasztásod kivételes Az majd most lesz csak kivételes. ;]

(#129685) focvis
Kép :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129687) Magnum_ válasza Tsebacsi (#129673) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon gyorsak

I humbly and respectfully decline™

(#129688) Tsebacsi válasza Magnum_ (#129687) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az autó is az lesz tőle :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129689) -v- válasza Tsebacsi (#129688) üzenetére


-v-
addikt

Meg torkos. Ne felejtsük el ismét kihangsúlyozni, mennyivel többet fog fogyasztani ;]

(#129690) gzbotii válasza -v- (#129682) üzenetére


gzbotii
veterán

Most szombaton én is láttam egy rendőrautót az M2 mellett, valahol itt a Vácduka fele vezető úton, a Rádi letérő előtt közvetlenül. Itt ki lett volna rakva a háromlábú a korlát mellé? :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129691) molnarpeter válasza gzbotii (#129690) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Érthető lenne, van tábla (60 talán).

(#129692) gzbotii válasza molnarpeter (#129691) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennek kimondottan örülök ;]
Az emelkedő részen, ahol két sáv van, már 90 van, emlékeim szerint. Kérdés, hogy meddig lát el.

Remélem azért nem vették a fáradságot és másztak át a susnyáson, hogy kihelyezek a háromlábút és mérjék az M2 érkezőket.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129693) molnarpeter válasza gzbotii (#129692) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lejtőre már úgysem lát rá a domb mögött :DDD Van arrafelé talán egy kis félreállós rész, láttam már párszor ott rendőrt, de mintha nem mértek volna a Rádi útra (M2 passz, mintha a felújítás idejére békén lenne hagyva).

[ Szerkesztve ]

(#129694) kisza25 válasza -v- (#129689) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

majd finoman megy, hogy ne egyen annyit, elég a tudat, hogy több a ló ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#129695) Qru válasza -v- (#129682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig bejelenteni továbbra is kéne, de jah most beszigorítottak. Az más kérdés, hogy ennek megint semmi eredménye nem lesz a baleseti statisztikákat illetően de ugye remek bevételi forrás...

Az elmúlt 20 év alatt csak 1x vágtak meg gyorshajtásért akkor is csak 20k-ra. Nincs tarcsi, nem kell félnem, ugye... :D

#nincsbennetarcsi

(#129696) Tsebacsi válasza -v- (#129689) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megjött a file, nemsoká lemegyek rátenni az autóra aztán ha este nem írok, akkor egy fára csavarodtam vagy a dunába löktem a vasat :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129697) -v- válasza Tsebacsi (#129696) üzenetére


-v-
addikt

Nagyon izgulunk.

(#129698) zoo8800 válasza Tsebacsi (#129696) üzenetére


zoo8800
veterán

Előtte tankolj :K

rip and tear, until it is done

(#129699) Tsebacsi válasza zoo8800 (#129698) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Arra már nincs zsé ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129700) Qru válasza Tsebacsi (#129699) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig még most tankolj, mert holnaptól 9 ft / literrel drágul a 95-ös.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.