Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129601) Mauzes válasza MunezXBK (#129600) üzenetére


Mauzes
őstag

https://support.google.com/waze/answer/6383996?hl=en

stickermajom: Az okay Google hangutasítást a telefon érzékeli? Tudom, hogy van egy mikrofon ikon az Android Auto felületen, azt meg kell ehhez nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#129602) focvis válasza tboldi (#129588) üzenetére


focvis
veterán

Grat! :)

Kb. annyiban van akkor, mint az enyém (230 € postával, Németországból). Viszont nekem még kábelt is kellett vennem hozzá 35 €-ért, ennek a vezetékelése még hátravan.
Az eredetit sikerrel elpasszoltam egy USA piacos import Golfhoz 43 e. Ft-ért.

(#129603) stickermajom válasza Mauzes (#129601) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha a Voice Match be van kapcsolva a Google Assistant beállításai között, akkor felismeri minden további nélkül, nem kell gomb. De a kis mikrofon megnyomására is el tudod mondani, hogy vigyen haza, illetve nálam a kormányon a hívásfogadás gombot hosszan nyomva is bejön az Assistant.

(#129604) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Android Auto témához:

A hangutasítást itthon szerintem az Android auto alól nem veszi, legalábbi Focuson nem megy az OK google csak úgy a világba belemondva. De majd hazafelé kipróbálom... A hangszóró ikont megnyomva tudok maps alatt címeket benyögni, az zsír. Waze törölve lett (szar szvsz), minden frissítés után újra be kell jelentkezni, AA alatt addig nem megy, csak agyfaszt kaptam tőle, hogy vezetés közbe nyomogassam, lépjek be hogy hazavigyen (szar útvonalakon).
Gugli maps alapból kidobja az AA kezdőlapjára az otthon gyorslinket, mert gyakran használom. Plusz a kereső alatt is ott vannak a korábban használt címek.
AA itthon hivatalosan nincs, szerintem ezért sem megy az OK google, akinek megy az mondjon valami okosat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129605) stickermajom válasza Tsebacsi (#129604) üzenetére


stickermajom
addikt

AA itthon hivatalosan nincs, szerintem ezért sem megy az OK google, akinek megy az mondjon valami okosat!

Rendes telefont kell venni. :P

Voice Match szerintem a megoldás kulcsa amúgy. Nem tudom minden telefonon megy-e, Pixelen igen. Szóval ez csak megerősíti az első állításom. :D

[ Szerkesztve ]

(#129606) Tsebacsi válasza stickermajom (#129605) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akármilyen telefonja van kend, az AA itthon nem telepíthető play-ből :D Ez nem telefon, ez régiófüggő sajnos. De majd megnézem asszony Samujával...
Voice match-et hol kapcsolod be? Csak hogy ránézzek, hátha...

Amúgy van baj ezzel a rohadt hüvejjel, AA alatt nincs hang hívás fogadásnál... És telefon hiba mert Samuval jó illetve AA nékül Bluetooth kapcsal a hüvej is jó, csak AA alatt nem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129607) stickermajom válasza Tsebacsi (#129606) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerencsére enyémen gyárilag rajta volt, így frissül Play-ből. :P

A hangod megtanításához: Google - Settings - Google Assistant - Assistant - Voice Match
Aztán még mindig az Assistant fülön alul az "Assistant devices"-nél telód kiválasztod és "Access with Voice Match". Nekem így megy autóban gomb nélkül.

Tavaly júliusi Oreo update nekem javította a Huawei AA problémáit amúgy. Nem lesz többet olyanom, bugos az egész OS, kicikínaiak nem tanultak meg rendesen szoftvert írni. :D

[ Szerkesztve ]

(#129608) MunezXBK válasza Mauzes (#129601) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Most néztem, 1 hónapja használom, 2050km-t mentem. :(((

(#129609) Tsebacsi válasza stickermajom (#129607) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bukovári :DDD

neked Angolra van állítva az lehet a titok nyitja amúgy => Nálam nem lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129610) focvis válasza stickermajom (#129607) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is gyárilag van AA a telómon (ugyanolyan mint a Tiéd :) ). Az előd Nexus 5X-re még az apkmirrorról telepítettem eredetileg, de egy idő után már a Google Play-ről frissült a Nexuson is.
Kár, hogy az autóm nem tudja az AA-t. :/

(#129611) tboldi válasza focvis (#129602) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Az imént végeztem a beszereléssel, működik szépen, bár nem volt teljesen plug&play, mert egy kicsit meg kellett hosszabbítanom a balos index vezetékét, mivel az új lámpán vagy 10 centivel feljebb van. Érdekes módon a jobboldali elég hosszú volt. Majd holnap lövök képet. :)

(#129612) Doki16 válasza tboldi (#129611) üzenetére


Doki16
addikt

Most sötétben csinálj képeket. A lámpának csak úgy van értelme :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#129613) tboldi válasza Doki16 (#129612) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most már nincs kedvem lemenni. ;]

(#129614) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Hölgyek és Urak, a Millenáris környékén hol érdemes parkolni hétvégén? Nem kell, hogy ingyen legyen, csak legyen jó helyen az autó. ;)

(#129615) bitpork válasza Mágus2 (#129614) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát nincs közel de Gál utcában tudok udvari parkolást, Szegeden ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129616) Magnum_ válasza Mágus2 (#129614) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mammutban valami normál helyen. én amúgy utálom a mélygarázsokat és azon a környéken a Kis Rókus utcában és a Keleti Károlyban szoktam parkolni nyugiban, Marczibányi tér is ok.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#129617) Mágus2 válasza Magnum_ (#129616) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én is a Mamutot néztem ki.

(#129618) rbalint88 válasza Mágus2 (#129614) üzenetére


rbalint88
addikt

nálunk, ingyen, napi párszori ránézéssel, ha 10-15p séta belefér :)

(#129619) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Adott az utcánk, ahol még múlt nyáron változtattak a forgalmi renden. Az alábbi képen a zöld színnel jelzett területen egy új utat nyitottak. Pár héttel ezelőtt kihelyezték a pirossal bekarikázott megállni tilos, illetve kétirányú forgalmat jelző táblát. Továbbá a bal szélső behajtni tilos táblát áthelyezték az újonnan megnyitott szakasz másik oldalára. Ennek értelmében a jobb oldalon látható bekötő útszakaszról már nem csak jobbra, hanem balra is lehet kanyarodni, de csak az újonnan megnyitott útszakaszig lehet behajtani.

A kérdésem az lenne, hogy a megállni tilos tábla hatálya pontosan meddig tart? Tudtommal az első becsatlakozó útszakasz feloldja a tiltást (teljesen mindegy melyik oldalon van), ami azt jelenti, hogy a bal útszakasz kezetéig. Tehát, ha megfelelően következtetek, akkor a következő képen a sárgával megjelölt helyen lehetséges a parkolás.

A saroktól pontosan meglenne az 5 méter távolság, úgy hogy a megnyitott útszakasz kezdetén nem nyúlik túl az autó. Tehát itt szabályos a parkolás?

A térképen jól látszik, hogy vannak egyirányúsítva az utcák (a pirossal jelzett útszakasz a kérdéses).

Próbáltam egyértelműen fogalmazni, remélem nem lett annyira kacifántos.

[ Szerkesztve ]

(#129620) Mágus2 válasza rbalint88 (#129618) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez is jó lehet, visszatérünk rá. Húsvét utáni hétvégén megyünk a könyvfesztiválra. ;)

(#129621) Elektrosokk válasza rbalint88 (#129618) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Garázs is van? akkor ez egyik autót letenném :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#129622) rbalint88 válasza Elektrosokk (#129621) üzenetére


rbalint88
addikt

az már fizetős.;) szomszéd nem használja, beteheted, max valami telepre kell majd menni érte vagy a rendőrök hívnak :DDD

Mágus: azon a hétvégén viszonylag keveset leszünk itthon, tanfolyamon leszünk p-v, de akár az udvarra is beállhatsz vagy kint van sima közparkoló, de elég sokan járnak ahhoz, hogy ne csesztessék a kocsit.

(#129623) Reggie0 válasza Mágus2 (#129614) üzenetére


Reggie0
félisten

Mammut parkoloja igencsak szuk, szoval vigyel meg ket autot, amelyikkel melle allsz :) En A4-el nem merek ott parkolni, mert ravagjak az ajtot.

Attol fugg mennyire szeretnel messzire allni, ha van hely inkabb ostrom utca esetleg logodi utca es kornyeke majd onnan lesetalni. Ostrom fentebbi meredek reszen keves a gyalogos, vagy logodi 3-4 sarok utan mar kis forgalmu.

(Biztonsagban meg sehol sem lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#129624) sutszi


sutszi
veterán

Graf márkájú vízpumpát ismeri valaki? Mit lehet róla tudni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#129625) bitpork válasza Reggie0 (#129623) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A szlovákiai parkolóházakhoz mérten minden egy táncparkett :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129626) rbalint88 válasza bitpork (#129625) üzenetére


rbalint88
addikt

múltkor én is beálltam egy helyre, nézem a tükrök széle a vonalnál van mindkét oldalon... oké, akkor keressünk másikat. aztán inkább megálltam messzebb, másfél helyen, mert ott se lettek szélesebbek. a síalagúton meg viszonylag nehéz kidiffundálni...
vicc egyébként ezek a 200-220cm széles helyek, egy Max fajta böhönccel rállsz, már a kerekek kilógnak belőle

(#129628) Doki16 válasza Peter.70 (#129627) üzenetére


Doki16
addikt

Pff már elmúlt ápr. 1-je :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#129629) ΞΔGLΞ válasza fagylalt (#129619) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudtommal az első becsatlakozó útszakasz feloldja a tiltást (teljesen mindegy melyik oldalon van),

Nem, ez az adott oldalra vonatkozik és pontosan a piros nyílig tart. Bárhol előtte parkolsz, jogos a büntetés.

(#129630) Peter.70 válasza Doki16 (#129628) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem tehetek róla, hogy csak ma jelent meg a hír :P :D

(#129631) Doki16 válasza Peter.70 (#129630) üzenetére


Doki16
addikt

Közzétéve: 2019-04-01, 16:30 :P ;]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#129632) Peter.70 válasza Doki16 (#129631) üzenetére


Peter.70
őstag

Kötekedsz? ;] :DD

(#129633) Doki16 válasza Peter.70 (#129632) üzenetére


Doki16
addikt

Távol álljon tőlem, én csak tényeket közlök :D

De, hogy kevésbé legyen off. Csikós újabb szuper cikke. Érdemes belenézni :) [link]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#129634) Magnum_ válasza Doki16 (#129633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tldr ;]

I humbly and respectfully decline™

(#129635) brumi1024 válasza ΞΔGLΞ (#129629) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem igaz, tipikus KRESZ vizsga kérdés. Nem számít az oldal, a kereszteződés oldja a táblát. A kék vonaltól szabályos a megállás, mégha az internet tapasztalatai alapján a közteresek ezt nem mindig akarják figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#129636) Qru


Qru
MODERÁTOR

Szerdán (holnap) 24 órás speedmarathon lesz, csak óvatosan srácok.

#nincsbennetarcsi

(#129637) Tsebacsi válasza Qru (#129636) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Francba még nem jött meg a csipsz :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129638) Qru válasza Tsebacsi (#129637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén is mértek a Mátrában, aminek nem sok értelme volt, mert 1 kanyarral arrébb már mindenki ugyanúgy tolta mint a mérés előtt. Mondjuk az Eger rally miatt most különösen sok volt a donor.

#nincsbennetarcsi

(#129639) Peter.70 válasza Qru (#129638) üzenetére


Peter.70
őstag

Még jó, hogy nem arra mentem :D

(#129640) Qru válasza Peter.70 (#129639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jött fölfelé 3db M4-es, úgy húztak el mellettem mintha állnék pedig én is haladtam. Le is húzódtam (én sem szeretem ha feltartanak), ajándékba kaptam is egy követ (de legalább nem üveget ért).

Amúgy sok volt a motoros, főleg azok nyomultak ön- és közveszélyesen.

#nincsbennetarcsi

(#129641) fecus


fecus
őstag

Az Ebay-es topikban nem kaptam választ. Itt is megpróbálom, hátha van tapasztalat:
Sajnos a kapaszkodó helyetti napszemüvegtartó nem jött be. Nem tudom a Peugeot-ba felszerelni. Majd feldobom az Apróra.
Van valakinek kipróbált napellenzőre rakható napszemüvegtartó javaslata? Akár dupla is lehetne, mert az olvasáshoz is szükségem van egy szemüvegre.
Nem verődik a szemüveg a szélvédőbe ha le kell hajtani a napellenzőt?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#129642) Integrale válasza fecus (#129641) üzenetére


Integrale
veterán

Milyen napszemüvegtartót rendeltél és honnan?

"Bad reklám is reklám too"

(#129643) Peter.70 válasza Qru (#129640) üzenetére


Peter.70
őstag

Mostanában már a 21-esen megyek szüleimhez

(#129644) Mauzes válasza Mágus2 (#129614) üzenetére


Mauzes
őstag

Szabadtéren ahol szokott lenni szabad hely, az a Kis Rókus utcán a Millenáris D csarnok mögötti rész vagy a Felvinci út eleje.

Mammut is jó lehet, nekem (és gyanítom sokaknak) még sosem vágták rá az ajtót az autómra.

(#129645) stickermajom válasza Qru (#129638) üzenetére


stickermajom
addikt

Csütörtökön meg a 6-ost lepték el a kékek. Domb aljában a civil Mercedes igazoltatott, a domb után a faluban mértek egy civil A4-ből, tőlük 100 méterre a polgárőr videózta az érkező forgalmat (villogás miatt talán?), falun kívül a következő kereszteződésnél pedig 4 motoros és egy járőrautó szedte ki a népet.

(#129646) sutszi


sutszi
veterán

Tegnap M3-on elég veszélyes bénázás zajlott előttem. Egy kis piros Matiz külsőből berántja a kormányt hirtelen a belsőbe hogy kamiont előzzön. Kicsit lassítok, mondom jó ez se néz tükröt... Viszonylag közel volt a kamionhoz. Nagy nehezen sikerült neki a művelet aztán kapott egy olyan széllökést, hogy sáv bal szélétől átrakta a jobb szélére 1 pillanat alatt... :Y Madjnem szalagkorlát lett belőle... Utána is dobálta össze-vissza.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#129647) barnam_ válasza sutszi (#129646) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez elég veszélyes tud lenni, főleg ha tapasztalatlan a sofőr. Mondjuk amennyire emlékszem, talán még kresz oktatáson is felhívják a figyelmet, hogy kamion előzése után meg tud viccelni a szél. (mondjuk ebben a helyzetben inkább jobbról kellett volna balra löknie)

Legutóbb mikor az M3-on mentem, én is meglepődtem hogy dobálja a szél az autót (Hyundai Accent), rendesen féltem benne :D A Mercibe nem nagyon szokott belekapni a szél. (+400 kg)

(#129648) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link]
kéne, mint egy falat kenyér.

Tesla Model 3
<3

I humbly and respectfully decline™

(#129649) fagylalt válasza ΞΔGLΞ (#129629) üzenetére


fagylalt
senior tag

Még nem kaptam büntetést szerencsére, szimplán megelőző jelleggel írtam ide, mert nem vagyok biztos az állításommal kapcsolatban.

(#129635) brumi1024:

Ez megnyugtató, köszi! :R

Más:

Úgy néz ki "örököltem" egy autót (1.9 SDI), amin szeretnék egy kötelező szervizt csinálni.
Az olajcsere periódus be volt tartva és igazoltan tudom, hogy mikor volt utoljára lecserélve (fél éve; kevesebb, mint 7.000km ezelőtt). Főként városban volt használva, így lassan esedékes lesz a csere.
Teljes vezérlés csere 43ekm ezelőtt 2,5 éve volt, szóval azt is kivenném most a képletből. A váltóolaj jó kérdés, bár azt a közeljövőben mindenképp fel kell újítani, mert a váltórúd irtózatos módon lötyög...Üzemanyagszűrű szintén cserélve volt fél éve. Klíma nincs benne. A többi apróság, viszont biztos, hogy elmaradt az utóbbi pár éveben. Milyen folyadék/szűrőcseréket lenne érdemes megcsinálni? Amire én gondoltam:
- fékfolyadék
- hűtővíz csere
- szervóolajcsere (?)
- ablakmosó folyadék (csere/feltöltés?)
- pollenszűrő

+ extra:
- ablaktörlőlapát

Kihagytam valamit, amire érdemes még figyelni? Ti mit cserélnétek? A felsoroltak tételekhez mit javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#129650) tboldi


tboldi
nagyúr

Az ígért képek: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.