Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130451) Magnum_ válasza Doki16 (#130447) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos lehetsz benne, hogy en kihajtanam belole a karteritest. Nem nehez, es manapsag az internet, ahol mindenkirol minden fent van, nagy fegyver.
Ugyes voltal, rogton fotoztal helyben es hivtad a fonokot. De en nem vettem volna at igy, hogy kicsit megkalapaljak es oke. Tul fiatal meg ehhez az autod.

Borisz76, maga a matrica 1.550ft. en is par hete csereltem. De nekem megvolt a regi. Mondom, lezart zacskoban van a ket rendszam + a matrica.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130452) máyköl válasza Magnum_ (#130430) üzenetére


máyköl
veterán

(#130453) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130454) Tsebacsi válasza bitpork (#130453) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Feje tetejére áll a világ :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130455) zoo8800 válasza Tsebacsi (#130454) üzenetére


zoo8800
veterán

Fordítva van a műszerfal.

rip and tear, until it is done

(#130456) pit stop válasza Magnum_ (#130440) üzenetére


pit stop
addikt

Egy random mol Upra gondotam csak, azok is hasonlóan hasznosak - csak néhány év múlva nehéz lesz kiszűrni melyik ami kismillió ember által használt.

Gyakorlat teszi csak jobbá az biztos. Vezetéstechnikai tréningre nem gondoltatok?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#130457) Doki16 válasza Magnum_ (#130451) üzenetére


Doki16
addikt

Igazad van teljes mértékben. Nekem ehhez nincs meg sajnos se a tudásom, se a türelmem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#130458) bitpork válasza zoo8800 (#130455) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A gombot nézd

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130459) Integrale válasza bitpork (#130453) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#130460) zoo8800 válasza bitpork (#130458) üzenetére


zoo8800
veterán

;)

rip and tear, until it is done

(#130461) Qru válasza SpaceKombajn (#130449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mióta van új neved? :F

Doki: Basszus, én tuti agyvérzést kaptam volna ott helyben. :((( Meg ők is. :D

#nincsbennetarcsi

(#130462) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ma kaptam egy felszólítást a kötelező biztosításom miatt.

Van lehetőségem felmondani és új biztosítóhoz menni ha:

Kockázat viselés kezdete: 2018:03.18
Kockázat viselés vége: 2019.05.16

Csak mert teljesen kiment ez a sz@r a fejemből, csináltam egy új kalkulációt és új biztosítóval olcsóbbra jönnék ki.
Ha nem fizetem ki akkor és megszűnik a jelenlegi, akkor köthetek másnál az olcsóbb tarifával?
Vagy nincs mese, kénytelen vagyok ezeknél maradni? :(

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#130463) Qru válasza Predator2 (#130462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, náluk kell maradnod sajnos. :( Évforduló előtt legkésőbb 30 nappal be kellett volna jelentened, hogy felmondod a biztosítást náluk.

#nincsbennetarcsi

(#130464) SpaceKombajn válasza Qru (#130461) üzenetére


SpaceKombajn
tag

2017 szeptember

spacetime

(#130465) Predator2 válasza Qru (#130463) üzenetére


Predator2
addikt

A fenébe. :W :W

Még valami, ha lecseréltem az autót akkor mi lesz a jelenlegi biztosításommal?

Köszönöm a válaszod.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#130466) Magnum_ válasza Predator2 (#130465) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha eladod az autód, akkor felmondhatod a rá kötött KGFB-t és eladás napjáig elszámol veled a biztosító

I humbly and respectfully decline™

(#130467) Integrale válasza Qru (#130463) üzenetére


Integrale
veterán

De ezt megteszi az uj biztosito is, nem?

"Bad reklám is reklám too"

(#130468) Qru válasza Integrale (#130467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már mint a felmondást? Nem, azt neked kell (vagy alkuszt megbízol vele). De van felmondás generátor, azzal gyorsan megy a dolog.

mod:

MagiCat: Akkor régen. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#130469) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Kisfeleség szerencsésen és JÓL bevezetett ma a munkahelyünkre. <3 ÁLDÁS <3

I humbly and respectfully decline™

(#130470) sutszi válasza Magnum_ (#130469) üzenetére


sutszi
veterán

Fogtad a majrévasat, mi? :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#130471) Magnum_ válasza sutszi (#130470) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem, szerencsere, de nyilvan en is figyelek nagyon
Delutan megyunk atiratni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130472) Tsebacsi válasza Magnum_ (#130469) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Akkor lassan lehet menni úgy tivornyázni, hogy kisfeleség vezet! Mázlista :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130473) stickermajom válasza Tsebacsi (#130472) üzenetére


stickermajom
addikt

Az egyik legjobb "extra". :DD Ma is meg kell jelennem este, remélem lesz fuvarom.

(#130474) Peter.70 válasza sutszi (#130470) üzenetére


Peter.70
őstag

Pót pedálok beépítésre kerültek :DDD

(#130475) rbalint88 válasza stickermajom (#130473) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem működnek a taxitársaságok ma este is ;]

nem tudom ki próbálta már a sofőrszolgálatot, én saját autóval nem nagyon mertem bevállalni. egyszer muszáj volt, az esküvőről úgy jöttünk haza, oda is baszta az alját a kocsinak egyből (szerencsére a suzukinak), nem győzött meg ezáltal, hogy ez milyen jó lesz nekem... cégnél sokszor használjuk, ott nem volt még probléma, meg a céges verdát én is könnyebben odaadnám, de saját autóval nem fogom többször igénybe venni valószínűleg. ha tudom, hogy alkoholizálás lesz, akkor taxi/bkv inkább, városon belül kb ugyanannyi della, de legalább nem kell aggódni a kocsiért.

(#130476) Tsebacsi válasza rbalint88 (#130475) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Haver múlt héten írta be face csoportunkba, hogy egy baráti tali alkalmával ő is a megszokott sofőrszolgálattal ment haza, majd 1 hét múlva jött a fénykép és a csekk, hogy gyorshajtás volt. Megírta a szolgálat címére, és készséggel válallták, a sofőr jelentette is, hogy lehet beleszaladt egybe, kifizették neki. Tök meglepődtünk. Ettől függetlenül én is fázok ezektől a megoldásoktól, inkább BKV/Taxi nekem is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130477) Integrale válasza Qru (#130468) üzenetére


Integrale
veterán

Felmondta az alkusz. :D :R

"Bad reklám is reklám too"

(#130478) Magnum_ válasza Tsebacsi (#130476) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én ma este valszeg divinnyózok, oda limo, haza taxi, csá.

I humbly and respectfully decline™

(#130479) rbalint88 válasza Tsebacsi (#130476) üzenetére


rbalint88
addikt

a gyorshajtás elég egyértelmű dolog, azt kénytelenek vállalni. ráadásul nem is olyan veszélyes összeg. ettől függetlenül arra is ejnyebejnye, értse meg az alkalmazott, hogy ott neki felelőssége van és nettó a kresz szerint kell vezetnie, mintha forgalmi vizsgán lenne.
nekem az a fő problémám, amikor kárt okoznak az autóban, mert ott már olvastam olyan sztoriról, aminek hosszú pereskedés lett a vége. itt is van: [link]

(#130480) stickermajom válasza rbalint88 (#130475) üzenetére


stickermajom
addikt

Félig tankolom az autót egy taxis fuvar árából. :D

(#130481) Magnum_ válasza stickermajom (#130480) üzenetére


Magnum_
nagyúr

okosan kell helyszínt választani. Én most 2.ker lakosként Lövőház + Bazilika környéke (2-2,5K haza taxify-al, vagyis már Bolt), jövő hónaptól meg csak Bazilika környéke. :DDD (ki is megyek holnap a lakásba ellenőrizni, mert kezd fogyni a türelmem :((( )

Ja, hogy a város szélén laktok? az más. ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#130482) Tsebacsi válasza Magnum_ (#130481) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Ja, hogy a város szélén laktok?"

Bizony, csendbe, nyugalomba ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130483) sutszi válasza Tsebacsi (#130482) üzenetére


sutszi
veterán

Egészen a szombat reggeli flexelésig. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#130484) szentkuti11 válasza rbalint88 (#130479) üzenetére


szentkuti11
addikt

Engedelmetekkel hozzászólnék a témához, nagyjából 2 éve van egy kábé tízfős sofőrszolgálatom, szerencsére most az ismert diszpécseralkalmazásban az elsők közt vagyunk értékelések szempontjából, de rengeteg ismerősöm dolgozott már mindenféle hasonló cégnél, láttam és hallottam néhány dolgot. Találkoztam már első kézből káresettel is.

A Bálint által is linkelt, 7 évvel ezelőtti sztorin kívül még egy nagyon balul elsült esetről tudok, ott viszont egyértelmű, hogy a fiatal, magát autóversenyzőnek gondoló hölggyel baromira elszállt a ló, mikor az automata Octavia RS-be vetette a sors. Ami amúgy vérlázító. Nyilván vannak olyan esetek is, amik nem kapnak sajtóvisszhangot, mindenesetre egy erősebb hétvégi napon ügyfelek százai mennek minden este sofőrszolgálattal, és nagyon ritkán történik hasonló probléma. Nyilván ez adott esetben nem vigasztalja az embert, aki ilyen helyzetbe kerül, mindenesetre szerintem megnyugtató számokat tudok mondani: nálunk körülbelül 200 fuvarra jut egy apró baki (sötétsárgán átcsúszás, fekvőrendőrön leér a koptató, stb.), illetve nagyjából 1500 jegyzett fuvarunk alatt volt egy nagyobb eset, amikor magas járdára felparkolásnál, háromkerekezés közben megütötte a lökös a sárvédőt az E92-n. Fotó, biztosítónak lead, kárszakértő kijön, önrészt a cégünk fizette, ember autója márkaszervizben javítva. Mintha mi lecascóztuk volna az ügyfél autóját, egy pillanatnyi fennakadás sem volt, még az árral sem kellett sokat harcolni. A számok másik oldala: rendőri aktivitástól függően átlag 15-30 fuvarunkra jut egy szondáztatás.

Ügyfélként az alábbiakat tudjátok tenni, hogy a lehető legjobb élménnyel érjen véget az utatok:

-Mindig használjatok diszpécseralkalmazást. Egyrészt az egy hatalmas szűrő a cég nélküli, kétes bandák ellen, másrészt a rendeléssel rögzíted a megrendelt céget, az időt és a címeket, ha bármilyen csekk vagy egyéb probléma merül fel, letagadhatatlanul lesz nyoma az utatoknak.

-Szánjatok rá egy ezressel többet a minőségi szolgáltatóra. Rengeteg gondunk volt a munkaerő-kereséssel, borzasztó, hogy milyen színvonalú sofőrök gondolják magukat átlagon felülinek, borzasztóan kevés ember alkalmas valójában erre a melóra, aki meg igen, azt meg kell fizetni. Mi is megfizetjük, plusz mi egy olyan munkamódszerrel dolgozunk, amivel a Totalcar által feldolgozott eset elő sem fordulhatott volna: nem gyűjtőautónk van ugyanis, ami kidobálja a sofőröket, hanem élő lekövetéssel dolgozunk, ahol MINDIG a mi autónk megy elöl. Egy ilyen méretű, úttesten lévő tárgyat a mi kocsink kikerül, az ügyfeles sofőr pedig már előre fékez, kikerül, óvatoskodik. Úsztunk már meg így őzet, részeg angolt, meg egy csomó, hasonlóan veszélyes szitut. Egy szó mint száz, sem az üzemanyagköltségek okán, sem pedig a válogatott munkaerőből kifolyólag nem tudunk a legolcsóbbak lenni, viszont garantáljuk, hogy mindent megteszünk a sikeres fuvarért, és ha bármi történik, vállaljuk a következményeket.

-Tájékoztassátok a sofőrt, ha van bármi különlegessége/furcsasága a kocsinak. A tömegautók közül valószínűleg mindegyikben elsőre megtaláljuk a kéziféket, rükvercet meg a legfontosabb kapcsolókat, viszont ha bármilyen specifikus, rendellenes sztori van, amit te már megszoktál, de nem triviális (ültetve van két centit, picit rángat alacsony fordulaton, emelkedőn elindulásnál érdemes picit jobban felpörgetni, stb.), azt nyugodtan mondjátok el az elején, általában egy ilyen komment után azonnal leesik a sofőrnek, hogy az ügyfél konyít valamit a dologhoz, és figyel is arra, ami történik. Csak mert nekem is volt már olyan, hogy a holdkráteres földúton, 15-ös tempóval kezdtem el kerülgetni az árkokat az A6-tal, aztán annyit hallottam hátulról: "szard már le, céges, 70-eket simán szoktam menni ebben az utcában". És az ügyfelek többsége ha nem is ilyen, de alapvetően nem a PH Autós topikjának írói és olvasói, kevesebb "kifaszázott" autóban ültem, mint ahányszor azt hallottam, hogy lépjünk már a gázra, mert halálra unja magát.

-Ne akadjatok ki azon, hogy csak 5 milláig van biztosítva egy cég. Jelenleg egy darab biztosító kínál sofőrszolgálat-biztosítást (elképzelhetitek, monopol-helyzetben milyen összegért), az is csak eddig a keretig. Az alkalmazásban fel van tüntetve, hogy a cégnek van-e biztosítása, ha van, azzal ilyen szempontból mindent megtettek, hogy ne legyen gond. Ha meg szenvedés van, az pontosan ugyanaz a szenvedés, mint egy Casco esetén, alapvetően nem a sofőrcég tehet róla, a posványos biztosítási rendszerrel szerintem már sokkal többünknek volt innen is közvetlen horrosztorija, mint sofőrszolgálattal.

(#130485) Magnum_ válasza Tsebacsi (#130482) üzenetére


Magnum_
nagyúr

sok lakást bejártam, mire feltételeket teljesítőt találtam (és a csendesség is kiemelt szempont volt, mert most a hegyen is hangos sajnos :/ )

I humbly and respectfully decline™

(#130486) EQMontoya válasza szentkuti11 (#130484) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez hasznos es korrekt osszefoglalo, koszi!

Same rules apply!

(#130487) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Megjártam Erdély-Győr-t oda vissza 1400km műszerfal szerint és tankolás szerint is körülbelül 7 literes fogyasztás. Pályán végig 120-130 GPS szerint. Nem is olyan rossz 1.6 szívóbenzintől, persze tartalék az nem volt.

(#130488) EQMontoya válasza thefreeman (#130487) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez kb. a normal, 1.6 Corollam is ennyit evett kb. anno, MX5 is hasonlo.

Same rules apply!

(#130489) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Nem pont autóval kapcsolatos a kérdésem, de ezt a topicot találtam a legalkalmasabbnak - légyszi mondjátok el a véleményeteket / tapasztalataitotokat. :)

Utánfutó vásárlását tervezem, de nem vagyok benne túlságosan a témában,ezért kérnék egy kis segítséget.
Ami biztos: 1.7 Isuzu turbódízel (82LE) Opel F Caravan után kötném, jogosítványom csak B-s van, így 750 kg-ra vizsgáztatott futót szeretnék venni.
Az autó forgalmijában a horoggal kapcsolatban fékezetlenül 550 kg, fékezetten 950 kg szerepel, de gondolom utóbbi az én esetemben max 750 kg lehet (a nagyobbhoz ha jól tudom kellene az E-s jogsi, de megszakítani amúgyse akarom a gépet...).

Kérdések:
# A fékezett futó mennyire "jó" választás? A fék inkább áldás, vagy átok? Mekkora hibalehetőség? Hallottam olyat, hogy gyakran berohad, de gondolom ez karbantartás és használatfüggő is, de a nagyobb tömeg miatt nekem csak ez jönne szóba.
# Milyen korú futót szabad még megvenni? 25-30 év soknak számít, ha amúgy nincs szétrohadva? Az újak nekem gyanúsan olcsónak tűnnek, az összeszerelés is elég gagyinak látszik, bár 250-ért újonnan nem tudom, lehet-e minőséget gyártani?! Illetve ezek nem is fékezettek.
# Papírozás kb 40.000 forint a használtnak, ha nem kell honosítani, igaz?
# Vásárlásnál mire kell figyelni? Lámpák működjenek, "vonalba" menjen, az autót ne akarja ledobni az útról, lehessen vele tolatni...más esetleg?
# Érdemes laprugósat venni, vagy plusz hibalehetőség az is?

Plusz adalék - a napokban mentem egy Golf mögött, ami egy ilyen "olcsó, de legalább új" futót húzott. Igaz, üres volt, de ijesztően pattogott az úton ide-oda, egy nagyobb úthibán átmenve 20 centit simán ugrált oldalirányban, pedig 80-nál nem ment gyorsabban a Golf...szóval nekem ezek az olcsók nem szimpatikusak, hiába újak! Lassan oda érünk, hogy aki tud hegeszteni, és van egy tábla lemeze, elkezd gyártani utánfutókat. :(((

Nektek mi a tapasztalatotok? Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#130490) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] anyagok megjottek. Eszkoz (pumpa) meg nem.
De! Lattatok mar ilyen pici olajszurot? :D
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#130491) EQMontoya válasza Magnum_ (#130490) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez mokas, meg a legszuro is csak kb. akkora, mint a kezed, pedig Te sem vagy egy lapatkezu birkozo.

Same rules apply!

(#130492) -secret- válasza csabyka666 (#130489) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mennyivel ment előtted, hogy pattogott a futó? Gondolom nem a megengedettel ment ami ugyebár futóval lakott területen kívül 70, autópályán meg 80km/h.

Nekünk van, évi pár alkalom, hogy használjuk. Sima egyszerű fék nélküli.

[ Szerkesztve ]

(#130493) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma ment előttem reggel egy Roush féle Mustang, nagyon patent hangja volt, úgy dübörgött a V8 hogy csak vigyorogni tudtam :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130494) molnarpeter válasza csabyka666 (#130489) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyi az autód megengedett össztömege?

Laprugó annyiban jobb, hogy kevésbé érzékeny a túlterhelésre. Torziós a másik fajta, arra vigyázni kell.

[ Szerkesztve ]

(#130495) molnarpeter válasza -secret- (#130492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Buta futómű, nem tud ugyanúgy viselkedni 100 kilóval, mint 500-zal.

(#130496) Peter.70


Peter.70
őstag

(#130497) Doki16 válasza Peter.70 (#130496) üzenetére


Doki16
addikt

Ez az autó még mindig egy vicc ennyi pénzért.
Érdemes megnézni ezt a videót. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#130498) EQMontoya válasza Peter.70 (#130496) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a belso valami felelmetesen gagyi. :(

Same rules apply!

(#130499) Magnum_ válasza Peter.70 (#130496) üzenetére


Magnum_
nagyúr

inkább egy Czero, Ion, I-miev, 500E használtan :)

I humbly and respectfully decline™

(#130500) bitpork válasza EQMontoya (#130498) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a mai prémiumokról is el lehet mondani az odafoschott tablettel...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.