Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) trialboj válasza #86564352 (#75684) üzenetére


trialboj
őstag

Kilőttem, köszönöm, remélem megoldja.

(#75672) Sub-ZeRo: ez már ki van kapcsolva, csak rosszat hallottam róla, win telepítés után egyből kikapcsoltam.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#75702) Doky586 válasza #86564352 (#75700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a gond az újraindítással..? Ekkor még a HDD-ktől sem veszi el a tápot, azokra így nem káros.

Ha valami szerverként tartod akkor alapból beállítható hogy késő éjjel induljon újra amikor senkit se zavar; ha számítás fut rajta az is beállítható hogy az újraindulás csak manuális jóváhagyásra menjen.

(#75703) spyduck válasza Tom5 (#75679) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ugyan ez volt egy 3 gépes ügyfelemnél csak ott az Office-t lockolták ki. Malwerobytes megoldja!

[ Szerkesztve ]

(#75704) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Nemrég újratelepítettem a win10-et a gépemen, és miközben telepíteni akartam, formáztam a merevlemezt, de utána nem engedte telepíteni rá a win-t (valami GPT probléma volt, később megoldottam), viszont utána (véletlenül) formáztam egy másik merevlemezt is, arra sem engedte telepíteni.
A lényeg, hogy végül sikerült telepítenem a win-t az első merevlemezre, de most két, rendszer számára fenntartott partíció van, az egyik rejtett és ugyanazon a merevlemezen van mint a win, a másik viszont látható (van betűjele) és a másik merevlemezen van (amit véletlenül formáztam).
Szerintetek törölhetem ezt a második "rendszer számára fenntartott" partíciót?
(Persze csak miután helyreállítottam a véletlenül törölt adatokból, amit még lehetett.)

(#75705) mpo


mpo
veterán

Az SSD mellett adattárolásra használandó új 2 TB-os HDD-t inicializáltam GPT-re.

A kérdés, hogy alaplemez vagy dinamikus legyen, mielőtt köteteket hoznék létre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75706) petya1985


petya1985
tag

Sziasztok!

Teljesen új gépet rajtam össze,Ryzen 1600 cpuval és egy M.2 Nmve Samsung pm961 256 gb ssd-vel.

tenni akarok fel Win 10-et,usbről. Mikor telepítem hiába látja a hdd-m is és a ssd-t is a telepítő,csak a hdd-re engedi a rendszert tenni! gpt particós hibára hivatkozik. Minden merevlemezem NTFSben van.
A Bios ban is próbáltam már beállítani UEFI re is ,LEgacy ra ,de mindig ugyan ez a helyzet.. Formáztam is őket a telepítőben,de semmi eredmény.
Most felraktam a hdd-re ,de én az ssd-re szeretném! Egyébként minden faszául megy most is,csak nem az ssd a rendszerem ahogyan szeretném!

Valaki tud nekem ebben segíteni??

:R

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#75707) ph2012


ph2012
senior tag

Sony Vaio laptopot és 1709-es Windows 10-et használok. Gépinduláskor ezt a webkamera üzenetet szoktam kapni:

Ennek az üzenetnek a legördülő menüjét ha megnyitom akkor ezt a leírást találtam: [link]

Mi lehet ez?

(#75708) mpo válasza petya1985 (#75706) üzenetére


mpo
veterán

Úgy emlékszem le kell húzni a hdd-t, de keress rá a részletes keresésben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75709) King Unique válasza mpo (#75705) üzenetére


King Unique
titán

Egy adattár lemeznél a GPT partíciós séma 2 TB felett kötelező, az alatt jó az MBR is. De mivel a GPT-nek vannak bizonyos előnyei, ezért nyilván akár arra is lehet inicializálni. A lemez típusa pedig értelemszerűen alaplemez legyen! A dinamikusat tükrözésnél, illetve RAID-köteteknél szokás használni.

(#75706) petya1985:
Ha az SSD-t feleslegesen előparticionáltad GPT partíciós séma szerint, ellenben Legacy BIOS (MBR) módban akarod rá telepíteni a Windowst, akkor nem meglepő, ha problémázik a telepítő a GPT miatt... Ilyenkor egyik opció átállítani a boot módot UEFI-re, másik a telepítő grafikus felületén / parancssorban a DiskPart segítségével teljesen törölni a lemezt. Majd utána megadni az SSD-t telepítési célnak és az az "Új" opcióra kattintva létrehozni a telepítővel a rendszer működéséhez szükséges kisebb partíciókat. Vagy esetleg addig a BIOS-ban letiltani a HDD-t, vagy fizikailag leválasztani. A lényeg, hogy a telepítésnél ne a HDD-re kerüljenek a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók (példa), hanem az SSD-re!

[ Szerkesztve ]

(#75710) mpo válasza ph2012 (#75707) üzenetére


mpo
veterán

Kaspersky antivírus van a gépen?
Az exe-t megnézheted a virustotal.com-on, ha gyanúd van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75711) lazajnd válasza petya1985 (#75706) üzenetére


lazajnd
tag

Az NTFS maga a fájlrendszer, önmagában ettől nem lesz GPT egy eszköz. Ahol listázza az elérhető eszközöket a telepítő, van lehetőség törlésre. Utána egy ilyen állapotba kell jutnod:
[link]
Ha ez megvan, nyomsz egy next-et, és automatikusan megcsinálja a dolgokat és telepíti is.
Tehát a lényeg hogy ne formázd, hanem csak töröld a létező összes kötetet az SSD-n, hogy a végén csak egyetlen nem lefoglalt terület maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#75712) mpo válasza King Unique (#75709) üzenetére


mpo
veterán

Új szűz HDD, szándékosan kivettem a pipát a gyorsformázásból, szép lassan halad.
Jól tettem?

Ha érted, akkor már elavult.

(#75713) Borisz76 válasza mpo (#75712) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha van időd kivárni, igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75714) petya1985 válasza King Unique (#75709) üzenetére


petya1985
tag

lekötöttem mindent,csak az ssd ment ,de úgy sem engedte. :U

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#75715) King Unique válasza mpo (#75712) üzenetére


King Unique
titán

Ha új, akkor normál esetben feltételezhetően hibamentes, ezért elég lett volna a gyorsformázás is. De a teljes sem gond, ha ráérsz. :D Illetve az abból a szempontból lehet jobb, hogy rendesen végigmegy a teljes felületen és még idejében kibukhat, ha valami gond van a merevlemezzel. De van aki inkább különféle teszteket ereszt rá ennek megállapításához. Illetve a merevlemezgyártóknak is szokott lenni saját tesztprogramja (pl. WD).

Amúgy vannak ezeknek a témáknak megfelelő szaktopikjai, nem feltétlen itt kellene feltenni az ilyen kérdéseket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75716) King Unique válasza petya1985 (#75714) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, de az is fontos, hogy az SSD-n lévő MBR / GPT séma és a Legacy BIOS / UEFI telepítési mód összhangban legyen! Tehát, ha az előbbi van beállítva, aszerint fut a telepítő, akkor értelemszerűen MBR kell. De amúgy még beállítani sem muszáj a partíciós sémát előre, elég csak törölni a lemezt, aztán a továbblépésnél majd a Windows telepítője automatikusan particionálja.

Aztán olyan eset is volt, amikor valakinél speciális tárolóhelyként lett beállítva az SSD és azért nem akart rá települni a Windows. Tehát ezt is érdemes lecsekkolni és szükség esetén törölni, megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#75717) #86564352 válasza Doky586 (#75702) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem a világ vége, csak 3 hét alatt 3x már feltűnt és remélem nem lesz belőle rendszer. Lehet itt sokan tartoznak azok közé akik precízen minden ablakot bezárnak és minden alkalommal shutdown sleep helyett és még a gépet is áramtalanítják mérve a wattokat, én nem ilyen vagyok. Újraindításnál például a virtuális asztalokra szétdobált ablakok elvesznek. Szerintem meg kéne tudni oldani legyen havi egy nagy újraindítós frissítés, a többi pedig csak simán háttérben.

(#75718) CirrMee válasza Cs1csó (#75669) üzenetére


CirrMee
addikt

Szerencsére a MPC HC BE változatát fejlesztik tovább... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#75719) Syl válasza Cs1csó (#75669) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt a PotPlayer-t még nem néztem, de nem sok jót remélek egy olyan szoftvertől, aminek a készítője még az OS nevét sem tudja rendesen leírni :B [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75720) spyduck válasza petya1985 (#75706) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az NVME csak UEFI-t tamogat. BIOS legyen UEFI-n es a pendrive is UEFI-s legyen. Ja es a BIOS-ban kapcsold be az AHCI módot.

(#75721) #86564352 válasza Syl (#75719) üzenetére


#86564352
törölt tag

ez legyen a legnagyobb baj vele. lényeg a "minumum resource" használat :)
mpc-be, mpv, smplayer van élet a vlc-n túl is. alap dolgokra még a beépített win10 film app is elmegy

(#75722) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Üdv!
Google Chrome-ot használtam eddig és az utóbbi néhány napban folyamatosan (egy lap lehet max. megnyitva és még így is néhány percenként) összeomlik a böngésző. Letöltöttem a Firefoxot, pontosan ugyanez van azzal is. Mi okozhatja? 0xc00012d hibát is kiír néha.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75723) Syl válasza #86564352 (#75721) üzenetére


Syl
nagyúr

Multiplatform userként a VLC nekem igencsak fontos.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75724) Csupingo válasza AkosAkos (#75722) üzenetére


Csupingo
veterán

Betegeskedik a vga, vagy pár másik drivert is ki kéne próbálnod. Kezdésnek kapcsold ki a hardveres gyorsítást a böngészőben. Ha úgy jó, akkor talán csak driver gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75725) vlevi válasza #86564352 (#75721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Prohardver tesztcsomagban lévő 4K videóval kínáltam meg, 2-3%CPU, 30-35% GPU használat.
H.264_2160p_60fp@45.9mbps_samsung_seven_wonders_of_the_world_china_uhd-DWEU volt a videófile.
i5-3470, 8G RAM, Nvidia 1060 6GB videókártya.

A másikat, a 10mbites, h265 videót, 1% CPU, 10-12% GPU-val viszi.
Természetesen 4K kijelzőn, egy TV van HDMI-n rákötve a gépre, és közben a monitoron is megy a windows.

Beállításokban semmit nem állítottam át.
Megpróbálok keresni valahol egy HDR videót, azzal mit kezd.

[ Szerkesztve ]

(#75726) vlevi válasza vlevi (#75725) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lejárt az időm, mert nézelődtem.
A VLC nyert.
A TV-m tudja a HDR-t, a Win10-ben is bekapcsolható, de a lejátszó pólték (pót player) csak a "szokásos" fakó színekben nyomja a videót a TV-re. Úgy, hogy a lejátszóablakot áttettem a TV-re és elindítottam a lejátszást.
Ugyanilyen körülmények között a VLC tökéletes HDR lejátszást produkál. Nem nehéz észrevenni a különbséget.

Kipróbáltam úgy a VLC-t, hogy a windows képernőbeállításokban kikapcsoltam a HDR-t. Ekkor a VLC is ugyanolyan fakó színekkel jelenítette meg a videót, mint a másik. Ez persze nem baj, csak ellenőrizni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#75727) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hay!
Kérdés: start menü alkalmazások eltávolítva, élő csempék kikapcs-eltávolít, kedvencek kitűzve. Újra indítás után minden visszaáll...tipp?

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#75728) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv, Ismerősöm gépe bekapcsolásnál beragad és nem indul el "felkészülés az automatikus javításra"
Pendriveról próbálom feléleszteni egy telepítővel de nagyon nem akar összejönni. :(
Bootolás usbről megvan de lassú, kb 20 perc amíg betöltődik a telepítő menüje. Itt rámentem a javításra szintén 15-20 perc várakozás amíg bejön a hibaelhárítás.
Parancssorból lement a
sfc /scannow nem talált hibát.

Bootrec.exe
/FixMbr hiba nélkül lement
/FixBoot Hozzáférés megtagadva.

Mi lehet a gond ? :R

Lumia 950XL

(#75729) cooi11 válasza mpo (#75673) üzenetére


cooi11
senior tag

A VLC reklám mentes, csak egy 720p filmet szerettem volna megnézni vele de szétesett a kép,
máskor is volt már, nem is gondoltam a lejátszóra, nagyon szerettem.
Ezért keresnék helyette másik lejátszót.

(#75730) Cs1csó válasza cooi11 (#75729) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy régi - legalább 10 éves - notebookon volt a VLC-vel (ami amúgy a legjobb ha nem őskövületeken akarja az ember használni) képszétesésem és a DAUM PotPlayer-re lecserélve nem jött elő újra ez a probléma (ha a potplayer telepítés közbe ajánl plusz kodekeket érdemes telepíteni, külön nem kell hozzá keresni kodekeket már a telepítésnél felajánlja azok telepítését)

(#75731) Fandango válasza cooi11 (#75729) üzenetére


Fandango
veterán

Jó lesz az MPC-HC vagy az MPC-BE.
Bár az MPC-HCt nem fejlesztik hivatalosan, de a lényegi részét az LAV Filterst azt igen, ezért azt érdemes külön manuálisan frissíteni, és gond nem lehet. Vagy mint külső filter hozzáadni, vagy a telepített könyvtárból a fájlokat átmásolni az MPC-HC LAV Filterts könyvtárába.

[ Szerkesztve ]

(#75732) karl_fischer válasza ZsoltG60 (#75728) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én egy elb@szott Linux telepítés után telepítőlemezről indítva így tudtam helyrehozni a W10-et:

bcdedit /export C:\BCD_Backup
C:
CD boot
attrib bcd -s -h -r
ren C:\boot\bcd bcd.old
bootrec /rebuild bcd

(#75733) ZsoltG60 válasza karl_fischer (#75732) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Tegnap este telepítőről sikerült eljutnom az "indítási javításhoz" azóta dolgozik a gép. Le nem fagyott mert a kis pontok forognak ...
Kb 6-7 óraja csak ez megy, van esély még hogy ezt megússzam újratelepítés nélkül ? :F :U

Lumia 950XL

(#75735) ZsoltG60 válasza #99499520 (#75734) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Fogalmam sincs. Kb 1 éves HP gép így a hdd állapota szerintem nem lehet annyira rossz :U
Már alapból ott gyanús a dolog hogy kb 15-20 perc kell hogy eljussak a telepítő kezdő képernyőjéhez. :Y
Az a baj hogy zárt a gép alja így az egészet szét kell bontani hogy kivegyem a merevlemezt egy teszteléshez.

(#75736) Syl

Értem, esetleg van valami megoldás , hogy tudnám tesztelni a hdd-t anélkül hogy szét kellene szednem a gépet ?
Pendrivról futtatott telepítőről, parancssorból esetleg ? Vagy jobb lenne egy HDS-t lefuttatni ?

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#75736) Syl válasza ZsoltG60 (#75735) üzenetére


Syl
nagyúr

Vadi új laptopban is lehet Bad Sector-os a HDD, ha a kedves tulaj odacsapta az asztalhoz...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75737) svgyula válasza petya1985 (#75714) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A BIOS-ban az SSD beállításokban van(?) egy olyan lehetőség amikor menet közben is lehet csatlakoztatni az eszközt. Ezt a "HOT PLUG" opciót ki kell kapcsolni mert valószínűleg csak egy cserélhető tárhelynek látja a telepítő ezért nem enged rá telepíteni.

(#75736) Syl
Láttam ilyet :)) Az ideges nagylány odavágott :DDD A billentyű meg a HDD is ment a levesbe.............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75738) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

HP dc7800, rendesen frissített Win10.
1. Ha lemegy aludni, akkor elkezdi pörgetni a ventillátort maxon.
2. Leállás helyett pár másodperc után újra elindul.

A saját ötlettáram nem segített, valakinek tapasztalat?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#75739) movax válasza cooi11 (#75729) üzenetére


movax
őstag

Daum Pot Player. Egy sajtos tallérról is lejátszik bármit, akárhányszor, bármilyen felbontásban. :)

(#75740) Cs1csó válasza movax (#75739) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :K :DD

(#75741) ZsoltG60 válasza Syl (#75736) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Sajnos igazad lett mehet a kukába a vinyó :(

Lumia 950XL

(#75742) ph2012 válasza mpo (#75710) üzenetére


ph2012
senior tag

A "Host Process for Windows Tasks" alkalmazás használja a webkamerát. Emiatt kapok üzenetet.

Milyen Microsoft alkalmazás az a "Host Process for Windows Tasks"?

Googleval rákeresve például ilyen leírást találok róla: [link]. Másnak is jelentkezik ez.

[ Szerkesztve ]

(#75743) #86564352 válasza ph2012 (#75742) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg csak túlbuzgó az AV szoftvered. Kaspersky, jól sejtem?

(#75744) ph2012 válasza #86564352 (#75743) üzenetére


ph2012
senior tag

Igen. De mi az a Host Process for Windows Tasks? Miért használja a webkamerát?

(#75745) VeryByte


VeryByte
őstag

Asus ASUSPRO B9440UA
Windows 10 Fall Creation Update (1709) nem megy fel dptfmanager.sys elszállással telepítés utáni első indításkor.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#75746) mpo válasza ph2012 (#75742) üzenetére


mpo
veterán

Nem írtad csak később, hogy Kaspersky van a gépen.
Jó helyen keresgéltél.

Application is not allowed to access webcam;Device Census;Device Census;
C:\Windows\System32\DeviceCensus.exe;
Ezt (ha lehet) kellene whitelist-be tenni, hogy ne üzengessen a Kaspersky.

Ez itt a Kaspersky javaslata:
[link]
[link]

Miért használja a webkamerát?
(A MS néha rád néz, hogy eleget pislogsz-e a gép előtt, statisztikához kell).

(Nálam tegnaptól AVG Internet Security van a free helyett, 30%-os áron Ultimate csomag egy évig, minden eszközre rakhatom, Androidra is.
Windowsért szoktam csak fizetni, a többi free, ez az első fizetős, majd kiderül mi lesz egy év múlva, 6985 Ft-ot megkockáztattam.)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75747) #86564352 válasza ph2012 (#75744) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy Windows process/folyamat. Nem használja, a Windows nézi megvan-e a kamera, a túlbuzgó Kaspersky meg jelzi ezt neked feleslegesen. Ignorálhatod vagy a Kaspersky beállításaiban kell körülnézned milyen az érzékenység. Azért sejtettem nagware Kaspersky a ludas, mert 1-2 éve tesztként felraktam feltűnt milyen felesleges üzeneteket dobált. Pl. egy theverge.com-ra "riasztott" sütik miatt feleslegesen.

Ha technikailag kérded nem tudom mennyire pontos megfogalmazás, a host/gazda arra van egy dll szolgáltatást tud betölteni folyamatba, kb. úgy mondanám pl. egy .exe nagyfiú egyedül elboldogul, egy dll kezét fogja a host segítve.

[ Szerkesztve ]

(#75748) mpo válasza Syl (#75723) üzenetére


mpo
veterán

A VLC-vel szeretnék a HDD-ről tévére küldeni DVD formátumot (VIDEO_TS mappa) (régi családi VHS kazetták digitalizálva).
A Serviio nem támogatja, a tévé HDD-ről nem játssza le (VOB-ot sem).
Privátban is jó lenne a megoldás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75749) Cs1csó válasza mpo (#75748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van a [Serviio] topik itt a prohardveren is, vagy esetleg a HTPC házimozi topik itt próbálkozhatsz.

(#75750) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Már harmadszorra kapom a következő értesitést, miért csinálja ezt a Defender? :( :F
Nincsen fennt semmilyen más virusirtó, sosem volt más rajta, mégis harmadszorra áll le teljesen magától, aztán újrainditom pár óráig jó, aztán leáll megint. :F

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.