Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) mpo válasza odrif (#75498) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Windows update troubleshooter (ajánlottam) nem szüntette meg a hibát, akkor még ezt is megpróbálhatod.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75502) jokeph válasza svgyula (#75499) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem egy ilyen kép csoport egyértelmű lenne:

:U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75503) odrif válasza mpo (#75501) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi!
Nem sikerül neki:
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#75504) Syl válasza jokeph (#75502) üzenetére


Syl
nagyúr

És az Enterprise Windows-t melyik boltban, mennyiért vetted? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75505) jokeph válasza Syl (#75504) üzenetére


jokeph
nagyúr

1 kontinenssel odábbról. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75506) Doky586 válasza svgyula (#75499) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most mi bajod van? Miért kötekszel ???
Az a bajod hogy mutattam képet a kérdezőnek?
Az a bajod hogy én nem x86 OS-t használok?
Az a bajod hogy megemlítettem hogy én x64 OS-en tapasztaltam a lassulást? :F
:Y

Mindig is a saját gépemről beszéltem, légyszives SZÁLLJ LE RÓLAM !

(#75507) mpo válasza odrif (#75503) üzenetére


mpo
veterán

Segítség:
Innen vettem az alsó linket:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75508) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Más is észrevett néha furcsa anomáliákat a Start menüvel kapcsolatosan?
Gondolok itt pl. a start menüben lévő csempékre, bugosak, nem lehet őket mozditani, vagy ha igen akkor "összezsugorodik" vagy én nem is tudom hogy nevezzem, aztán van hogy befagynak a csempék és ezzel az egész start menü.
Már túl vagyok a második windows újratelepitésen, és még mindig elő fordulnak ilyen furcsaságok, néha, nem állandóan de szóval én nem tudom miért lehet ilyen. :F
Ezt az FCU hozta magával, vagy mi folyik itt? :(

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#75509) odrif válasza mpo (#75507) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Végül egy rendszer visszaállítás, és a frissítések újra leöltése és telepítése talán megoldotta a problémát.

20 éve a Prohardveren

(#75510) mpo válasza odrif (#75509) üzenetére


mpo
veterán

Ha úgy néz ki az update mint nálam a képen, akkor igen.
Legközelebb nézd meg, hogy sikeres volt-e a frissítés, mert nincs értelme továbbmenni, amíg nem sikeres.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75511) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Lehet már volt, sorry érte ha igen és nem néztem.
Mostanába gyakran tapasztalok (képeken látható) jelenséget...
Win 10 x64bit Pro verzió (igen, legális)

(nem akartam betenni a képeket, így linkelem)
kép1 , kép2 , kép3

Mi lehet a gond és mi a megoldás erre ? (zavaró nagyon) :R

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#75512) Acélfarkas válasza Cs1csó (#75476) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Szia, ezzel az a probléma hogy 1 frissen telepitett rendszert rögtön gallyra is vág. Nem ok nélkül érdeklödtem. Komplett rendszermentést bármikor vissza tudok állítani. De 1 frissebb rendszerre sajnos nem opció ez.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#75513) Cs1csó válasza Acélfarkas (#75512) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem is értem pontosan mit szeretnél, ilyen megoldásról nem tudok. Tegyük fel csinálsz egy tiszta telepítést feltelepítesz mindent, beállítasz stb. EZUTÁN erről a még tiszta nem lelakott rendszerről csinálsz egy rendszerképet. persze ezzel is van gond hiszen ha ezt a lemezképet elteszed és mondjuk fél év múlva veszed elő akkor már nem sokat ér hiszen minden programodat frissíteni kell hiszen kijött egy újabb verzió a windowst is updatelni kell, ennyi erővel egy tiszta telepítéssel is ugyanott vagy. Sokan csinálják - az ilyen programok is tudják hogy rendszeresen frissítik ezt a lemezképet és ha beüt a baj akkor csak visszarakják a legutóbbi még stabil állapotot, de ha eljön az újratepítés ideje - pl. én nem szeretek build upgradelni - akkor feltol egy friss rendszert.
Ha MS fiókkal használod a windows-t akkor számos beállítást megcsinál ahogy bejelentkezel. A játékaimnak a beállításait és a mentéseit tartalmazó mappáját újratelepítés előtt mindig mentem és friss telepítés után csak felülírom és már ugyanott folytatom ahol abbahagytam, a torrent programmal is meg lehet ugyanezt, de nekem a razer egerem vezérlője a razer synapse is tudja ezt. + sok programmal meg lehet ezt csinálni, tehát megkeresed a beállításait tartalmazó fájlt vagy mappát és mented.

Tedd fel esetleg újra kérdésnek hátha páran elsiklottak felette.

Volt mikor terveztem hogy csinálok rendszer lemezképet de aztán nem foglalkoztam vele - kipróbáltam de nem használtam - a windows egy SSD-n van és azon az SSD-n nincs más filmek, zenék, torrentek, dokumentumok stb. az mind egy HDD-n vannak és a fontosabbakról egy külső HDD-n is van másolat

Ha valamiért újra akarom húzni a windowst akkor azzal kezdtem, hogy letöltök minden programot (a HDD-re) ami fog kelleni pl. avast, qbittorrent, foobar , vlc stb. majd ezekután előveszem a pendrivom (HDD-ről is menne de jobban szeretem pendrive-ról) amin mindig van egy aktuális windows telepítő (másra nem is használom) majd arról bootolok és feltolom updatelek programokat telepítek beállítok és kész. Rengeteg program ad lehetőséget profilok importálására exportálására érdemes ezeknek utánanézni.

(#75514) Cs1csó válasza MaxxDamage (#75511) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyet még nem nagyon láttam mintha dupla vastag lenne a tálcád. Mióta áll fenn ez a helyzet? MS fiókkal vagy offline fiókkal használod? Lehet a személyreszabásnál vagy tálcabeállításoknál van valami.

Gépház - személyre szabás - tálca - itt nézzd már végig.

[ Szerkesztve ]

(#75515) LEON_01 válasza Cs1csó (#75514) üzenetére


LEON_01
tag

A tálca magasságát az egérrel tudod állítana, ahogy eddig is.

(#75516) LEON_01 válasza MaxxDamage (#75511) üzenetére


LEON_01
tag

Mi a konkrét gond? Mert a képek alapján semmi rendkívüli amit a tálca konfigurálásával ne lehetne beállítani, mint a régebbi op rendszereknél. Tálcán jobb klikk és azt engeded / tiltod amit akarsz. De lehet, hogy csak én nem látok rendkívülit a képeken.

(#75517) kisapa válasza odrif (#75479) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem is kb harmadjára sikerült neki. Minden alkalommal úgy kapcsoltam ki, hogy frissítés és kikapcsolás de csak akkor sikerült amikor az újra indításos frissítést választottam.

(#75518) MaxxDamage válasza Cs1csó (#75514) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azóta tapasztalom ezt (csak egy idő után jön elő) mióta a felbontás nem UHD/60Hz hanem FHD/120Hz -re állítottam át.

(#75516) LEON_01 A méret amivel gondom van. Gép bekapcsolása után kb.fél napig minden ok, de 1x csak a méretek a képen látható mód változnak meg.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#75519) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Titeket is megtisztel azzal a Win10, hogy egy frissítés után nem úgy működik, mint azelőtt? Egyre többen panaszkodnak, hogy gondol egyet a Windows, lefrissül, és programok nem indulnak el, lassú lesz a gép, lefagy.
Kezd már elegem lenni ebből, hogy állandóan ilyen felesleges munkákat ad nekem ez a rendszer, és az én pofám ég az ügyfelek előtt! Persze, legyen friss, meg a biztonsági rések, meg a világvége, bla bla, állandóan kardoskodnak sokan a frissítések mellett, nekem eddig is csak a szívás volt vele, ezután se fog megváltozni a véleményem!

Visszaraknám a 7-est, de sok gép annyira új, hogy vagy fel se megy, vagy nincs driver már alá. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75520) #54657280 válasza csabyka666 (#75519) üzenetére


#54657280
törölt tag

Nekem sikerül a W7 új alaplapokra faragása ezzel:

WindowsImageTool

Teljesen legális:
A win7-et írd ki Rufus-szal pendrivera, majd ezzel az Imagetoollal építsd bele a hiányzó drivereket a pendrive-on lévő állományra. Még a legújabb Gigabyte GA-Z370 AORUS GAMING 5 alaplap is működik ezzel a megoldással W7-tel. Azt azért még hozzátenném, hogy elég időigényes művelet, kb 30-40 percig is eltart a pendrive átfaragása.

(#75521) #86564352 válasza csabyka666 (#75519) üzenetére


#86564352
törölt tag

Néha elszálló UWP alapú dolgokat leszámítva nem tapasztaltam ilyesmit, miért is lassulna, fagyna le egy frissítéstől rendszeresen? Mi volt a konkrét eset, milyen szoftver nem indult?

(#75522) Ferenc.


Ferenc.
tag

Én annyit fűznék hozzá a win10 frissítés témához, hogy mintha azt vettem volna észre ,hogy a legutóbbi 2 nagyobb frissítés óta igaz nem egy atom gyors laptopon (asus x402ca), de azóta késik a hang a képhez képest, s mindegy hogy böngészőben youtuben nézek filmet, vagy a hdd-ről indítok el egy letöltött filmet, nincs 1 másodperc a késés, kb fél s, de látványos és zavaró mert látszik hogy hamarabb kezd mozogni a szereplő szája, mint a hang ,na meg pisztoly lövésnél a legfeltűnőbb a jelenség, s mintha eddig ez nem lett volna.. Legalábbis most tűnt fel nemrég ez hogy késik a hang, a képhez képest, s fogalmam nincs mit csináljak.. Van valakinek hasonló?

Minden driver a legfrissebb, (igaz a legtöbb alkatrészhez 2013 óta nincs újabb driver), de a videókártya 2017 dec, a win 10 64 bit is a legfrissebb nyilván ami 250Gb-os SSD-n van. S mintha a mostanában kiadott frissítésektől lenne ez, eddig nem vettem észre késést a hangnál.

[ Szerkesztve ]

(#75523) #86564352 válasza MaxxDamage (#75518) üzenetére


#86564352
törölt tag

Összehúzod a tálcát normál méretre és jobb klikk zárolás.

(#75522) Ferenc. Az érdekes, mik vannak...

[ Szerkesztve ]

(#75524) pc360 válasza Acélfarkas (#75475) üzenetére


pc360
addikt

Ilyen nem lesz, de kifejtem.

A telepített programok és játékok befolyásolják a Win állapotát. Az általad kívánt funkciónak azt is meg kellene tudni állapítani, hogy melyik bejegyzéshez tartozik valóban program (akkor is, ha portable), vagy már régesrég uninstallálva/törölve lett. Semmit sem spórolnál egy ilyen mentéssel, esetleg némi driver telepítést, meg egy kevés Win beállítást, ellenben pont a lényeget nem érnéd el, és nem kapnál valóban tiszta telepítést, ha egy ilyen bejegyzés- és fájlhalmot visszanyomnál a gépre.

Szóval a két járható út a rendszer teljes mentése, vagy a programjaid beállításának rendszeres (manuális) mentése. A legtöbb program az AppData mappában tevékenykedik, de adott esetben egy reg. bejegyzés exportálása sem ördöngősség. A szükséges mappákra be tudsz állítani 1-1 mentési folyamatot is pl. a SyncBackFree-vel. Én így mentem az Opera, foobar2000, FileZilla, qBittorrent, CCleaner, Everything, és sok egyéb szoftveremet egy az egyben, vagy csak azok beállításait. Újratelepítés után ilyen módon nem kerül időbe, hogy ezeket újra hadrendbe állítsam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75525) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!!

Az lenne a kérdésem, hogy miért nem kapcsol a gépem alvó állapotba, ha letelik a 30 perc?
Ugyanúgy megy a gépem, nem áll le.

(#75526) Cs1csó válasza apple87 (#75525) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg egy programod nem engedi alvó módba menni, pl. qbittorrent (vagy egyéb torrent de ebben tudom hogy van ilyen lehetőség )

Menj be a vezérlőpult energiagazdálkodás részbe ott ugyanezt bővebben is átnézheted.

(#75527) MaxxDamage válasza #86564352 (#75523) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor ezt a "zárolás" dolgot csinálhatom gép bekapcsolása után is, mikor még minden rendben igaz? (asszem a zárolás volt alkalmazva korábban, de ki lett véve) majd otthon leszek rá nézek. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#75528) apple87


apple87
senior tag

Okés

Mit kell beállítanom itt, hogy a gép teljesen leálljon úgy mint ha bemennék a start menübe és alvó állapotra kattintok?

(#75529) mpo válasza apple87 (#75528) üzenetére


mpo
veterán

Nálam már nincs alvó állapot.
Az alvó állapot + jelre kattintasz és beállítod.
A többit is érdemes végignézned.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75530) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Tegnap raktam fel egy windows 10 Enterprise LTBS verziót. Ma azt veszem észre, hogy ha a start menüre kattintok és beírok valamit akkor nem keres a gép mint régen :(
[link] Ezen a linken lévő lehetőségeket kipróbáltam de egyik se segített. Csak az újratelepítés ami megoldja ezt a gondod? (Bár lehet akkor már LInux lesz kezd elegem lenni :(( )

(#75531) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

Kb. 1,5 -2 hét múlva jön meg az új gépem és szeretnék érdeklődni, hogy melyik oprendszert érdemes föltennem rá.
Jelenleg Win 7 32 bitet használok. Maximálisan megfelel.
Alig játszom, főleg netezek, zenét hallgatok, filmet nézek.

Win 7 64 bitben vagy Win 10-ben gondolkodom.
Win 8 -ről sok rosszat hallottam. Ki is lövöm.
Mennyit enne a Windows 10 a memóriámból?
Ha nem szükséges nekem a Win 7 64bit is megfelelne.

Hogyan működne a Win újratelepítése?
Biosba be kell lépnem és DVD -ről bebootoltatni a Windows telepítőt?
Új alaplapnál is ugyanígy működne?

Ez lenne az új konfigom:
ASROCK Z370 KILLER SLI
DVD író LITE-ON IHAS124-14 fekete
AEROCOOL Aero 800 fehér
DAC Tascam US-2x2
Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 3000MHz
INTEL Core i3-8100 3.60GHz
BitFenix Formula 450W Gold

(#75532) pc360 válasza Pszicho (#75531) üzenetére


pc360
addikt

Win 10 x64 - szerezz be friss telepítőt (oprend, fatebringer), és Rufus-szal rakd pendrive-ra! Értelemszerűen a pendrive-ról fogsz bootolni. DVD-íróra semmi szükség, új gépekbe már elég rég nem is szokás rakni. Ha valami speckó feladat miatt kell, akkor oké, amúgy hanyagolandó. Régebbi rendszerekkel sincs értelme szórakozni, főleg, mert a támogatás is nemsoká lejár róluk.

Nagyjából 1,2-1,5 GB a memória foglalása az alapvető programokkal együtt. Nem több, mint a 7-é. Ajánlott progik hozzá.

A másik variáció, hogy megvárod az áprilisi Ubuntu-t, és azt pakolod fel filmezős, netezős gépnek. Ha elérhető az adott játék Linuxra, vagy tudod helyettesíteni, akkor meg pláne. Ha nem köt semmi a Win platformhoz, akkor fölösleges azzal szenvedni, és egyszerűsödik az életed. 5 évig kapja a frissítéseket egy gombnyomásra, minden programot beleértve.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75533) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#75520) novamaxx: Köszi, ezt elteszem magamnak! :R

@ (#75521) twofatcat: Az egyik esetben az ArchiCad-del volt gáz, valami dll-t hiányolt, az azóta megoldódott, a másik egy ASUS noti, amelyiken 10 percig indul a rendszer, és legalább ennyi ideig áll le. A kolléga által javasolt megoldással lehet, hogy megpróbálok ráfaragni egy Win7-et, mert a 10-essel csak a baj van ilyen téren.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75534) pc360 válasza pc360 (#75532) üzenetére


pc360
addikt

Bár a drive-okról nem írtál, remélhetőleg SSD is kerül a gépbe, és arra megy majd a kiválasztott rendszer. Új gép esetén elég nagy kihagyott ziccer lenne, ha nem így történne, és helyette a totál hasztalan DVD-írót nézegetnéd a HDD kerregése közben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75535) Geth válasza pc360 (#75532) üzenetére


Geth
addikt

Friss telepítőnek miért nem jó az érintetlen?
Csak kérdem, mert pl. fatebringerben idén már volt meglepetés :)

[ Szerkesztve ]

(#75536) pc360 válasza Geth (#75535) üzenetére


pc360
addikt

Akkor az. Milyen meglepetésre gondolsz?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75537) Geth válasza pc360 (#75536) üzenetére


Geth
addikt

Belekerült egy unsigned irst driver. Első bootnál kellemetlen :)

(#75538) Cs1csó válasza pc360 (#75536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem is fölöslegesek már ezek az integrált telepítők windows 10-hez. Gyakorlatilag fél évente jön ki egy TISZTA telepítő + már a windows update is sokat fejlődött csomag optimalizálás stb. aminek az eredménye, hogy minimális az update mérete - legutóbb kb. 800MB volt - ez még gyengébb - 5Megabit - net esetén sem tétel.

Egy windows 7 esetén amihez csak SP1-et adtak ki még érdemes volt integráltat használni főleg mondjuk az SP1 megjelenése után 2-3 évvel: Kori (elavultak a telepítői) vagy Séf bácsi (ő már nem csinálja) félét a Fatebringer verziót én is hanyagolnám.

(#75539) Pszicho válasza pc360 (#75532) üzenetére


Pszicho
tag

Köszönöm.

Egyébként nem szeretem a frissítéseket és hanyagolnám is őket.
Win 7 alatt is kilőttem minden ilyesmit.
Túl sok szeméttel pakolta tele a rendszerem és lelassult.
Csak a frissítések miatt nem raknék föl Win 10-et.
Miben más, mint a Win 7?
Például biztonsági rések terén, vagy rendszert érintő dolgokban?

(#75540) pc360 válasza Pszicho (#75539) üzenetére


pc360
addikt

Az update-ek nem arra valók, hogy szeresd őket. Funkciójuk van, főleg a Win 10-nél, ami egy folyamatosan fejlődő rendszer, mivel ugye nem lesz 11-es. Hacsak nem fut valami oknál fogva zátonyra, akkor nem lassít semmit. A lemezkarbantartó (admin módban) pedig szépen kitakarít maga után. A Win 7-nél valóban jellemzőbb volt, hogy időről időre érdemes volt újrapakolni a friss verzióval a gépet. Itt inkább csak akkor, ha valami hibádzik, de új gépnél ez már jellemzőek ritkábban forul elő.

Nem fogok összehasonlítást írni a 7-tel kapcsolatban, ezt sokan megtették már (csak nagyon gyorsan: modernebb és kompaktabb fájlkezelő, kicsit gyorsabb rendszer, DX12, gyorsabb Win Update, sokkal könnyebb driverezhetőség). Új gépre nincs értelme már a 7-et rakni, ennyit kell tudnod róla. Hidd el, ha egy kicsit hozzászoksz, utána a 7 a te szemedben is egy elévült trutymák lesz. Nem a biztonsági résekben különböznek, hisz azok minden rendszerben megtalálhatók. Viszont biztonságossá úgy válik, hogy frissíted az oprendszert, az az első számú védelem. A második vonal maga a tűzfal + AV kombináció, de az mit sem ér, ha maga az oprendszer elavult alatta. Szóval a frissítés nem hanyagolandó.

[moderálva] nem kellene ennyire tartani az újításoktól, erről a frissítés-mentes szemléletről meg egyszerűen le kell szokni, mert nem menő.

[ Módosította: radi8tor ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75541) Pszicho válasza pc360 (#75540) üzenetére


Pszicho
tag

Megmondom őszintén én programokból sem szeretem a legújabbat használni.
A régi Microsoft Word programom, mikor megnyitottam 400-500 megát evett a memóriából, pedig 2010-estől is régebbi volt.
Sikerült találnom egy olyan programot, ami 20-30 megát eszik csak és rendre ugyanazt tudja, minimális eltéréssel és még a felülete is nagyon hasonló, ráadásul alapból magyar nyelvű és van benne excel is.

Free Office a neve.
De ugyanígy mindenből megvannak a memóriazabáló alkalmazások. Ezeket és a felesleges frissítéseket szeretném elkerülni.

Elhiszem, hogy jobb a 10, nekem nincsen viszonyítási alapom.
Ha ennyire dícséred, kipróbálom és azt fogom fölrakni.

[ Szerkesztve ]

(#75542) pc360 válasza Pszicho (#75541) üzenetére


pc360
addikt

Megint ez a szeretet... A megfelelő programokat kell megtalálni, és azokból jó eséllyel a legújabb a leggyorsabb és a legbiztonságosabb. Ha valaki nem ragaszkodik az MS-féle irodai csomaghoz, akkor én pl. LibreOffice-t szoktam telepíteni.

A memória-dolog megint egy olyan, hogy örülj, ha kihasználja az oprendszer és a programok. Nem attól lesz valami gyorsabb, hogy kevesebb memóriát eszik, ez egy nagy tévedés a fejekben. Az ótvaros XP-korszakban volt divat ennyire félni a RAM-használattól, pedig egyáltalán nem véletlen, hogy a gépben található leggyorsabb adatmozgatásra képes egységre támaszkodnak a programok.

Tehát az oprendszert, és minden netes feladatokat ellátó programot érdemes frissen tartani, ez nem kérdés.

7/10 viszonylatában: ne csak azért, mert én dícsérem, én csak annyit mondtam, hogy jobban jársz vele így, 2018-ban, főleg új gépen, mint a 7-tel (aminek a támogatása 2 éven belül amúgy is lejár).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75543) Cs1csó válasza Pszicho (#75541) üzenetére


Cs1csó
félisten

Irodai programnak - office stb. - a Libre Office-t ajánlom abból is a 5.4.5.1-es stabil verziót. Ingyenes vonalon ez a legjobb. Libre Office honlap itt pedig a prohardveres topikja ha valami gond van: [link]

(#75544) Pszicho válasza pc360 (#75542) üzenetére


Pszicho
tag

Próbáltam a Libre Office programot is, de az is 300 megát evett a memóriából.
Miért használjam ha van olyan, ami a tized részét eszi és még gyorsabb is?
Azért, mert valami új és sok erőforrást eszik, még nem biztos, hogy jó is.
Nyilván ez részben arról szól, hogy erősebb gépekre optimalizálják a programokat és játékokat is.
Nem hinném, hogy egy gatya szövegszerkesztőnek 1 giga ramot kéne ennie. Szerintem a legújabb Microsoft csomagok ennél a szintnél járhatnak.Ez már abszurd.
Egyébként pedig eddig én sem figyeltem ezeket, csak régi a konfigom és elkezdtem nézni a ram fogyasztást az utóbbi időben és rájöttem, hogy okosan is lehet gazdálkodni a rammal és nem a tömegeknek szánt erőforrás zabáló programokat fölrakni, hanem nézni ugyanolyan jó, kevés naftát igénylőeket.

[ Szerkesztve ]

(#75545) Pszicho válasza pc360 (#75542) üzenetére


Pszicho
tag

Köszönöm a segítségetek.

Teljesen egytértek veled a Win 10 kérdésben.
Ha tényleg 2 éve van hátra, akkor nincs értelme az új hardvereimmel arra támaszkodni a jövőben.
Akkor a 10-et fogom választani, ez nem kérdés.

Próbáljátok ki a Free Office programot.
A másodperc tört része alatt nyitja meg a programot és mindössze 20-30 maga ramot eszik és ugyanolyan szép a felülete, mint egy Microsoft csomagbelinek.

[ Szerkesztve ]

(#75546) Geth válasza Pszicho (#75544) üzenetére


Geth
addikt

Hát akkor lehet Neked ennyi is volt ez a kis kitérő :DDD

(Word 2016 ~50-100MB RAM, jó tudom ez túl új)

[ Szerkesztve ]

(#75547) pc360 válasza Pszicho (#75545) üzenetére


pc360
addikt

Áh, LibreOffice az azért eléggé standard, nem próbálkoznék mással. Nekem, SSD-n így is 1 mp, mire betölt, szóval mindegy. Miután a sok szerencsétlen weboldal miatt a böngésző megehet több GB memóriát is, mit zavar engem 300, vagy akár 500 MB a szövegszerkesztésnél? Semmit sem jelentenek ezek a mennyiségek. :) 8 GB viszont mindezekre bőségesen elég lesz, egészen addig, amíg nem kezdesz egy virtuál gépezni, vagy komolyabb dolgokat szerkeszteni mellette.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75548) Cs1csó válasza Pszicho (#75545) üzenetére


Cs1csó
félisten

Free Office?? Annyira partial cucc, hogy alig találtam rá. Ingyenes vonalon kizárólag a Libre Office ér valamit, mondhatni vetélytársa az MS office-nak.

(#75550) nortol válasza Pszicho (#75545) üzenetére


nortol
senior tag

Aztán majd kapsz egy xlsx-et és megtapasztalod, hogy ha megnyitod free office-ban, a megnyitott fájl sokszor köszönőviszonyban sincs se megjelenésben, se funkciókban az eredeti fájlhoz.
A libre office is ebbe a kategóriába tartozik.

Ezt főleg azok tudják, akik nagyvállalati környezetben dolgoznak nem egyszerű excelekkel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.