Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Sziasztok!

Sehogy nem tudom feltenni a legfrissebb Windows 10 mellé a legfrissebb Win 7-et. Sem UEFI-ban, sem Legacy-ban. :W

Pendrive-ről szeretném, de nem enged. Nem hiszem, hogy egy 8 Gigás DVD-R megoldaná a problémám.

Szana-szét olvastam a "barátom" de megfelelő választ nem kaptam.

Remélem ez idevágó kérdés.

Segítsetek léci!
Köszi!

(#75352) jeni válasza daginyomigec (#75351) üzenetére


jeni
félisten

külön SSD/HDD-re sem?

(#75353) Sub-ZeRo válasza daginyomigec (#75351) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert nem jól indultál neki.
Én úgy tudom, hogy előbb a régebbit kell felrakni, majd utána az újat mellé. Mivel a 7 régi, nem ismeri a 10 dolgait. Én így csinálnám. Tudod, ez olyan mint a windows vs linux. Előbb a windowst rakod fel, hogy a linux felismerje a windows inditót és akkor nem lesz baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#75354) choco01 válasza mpo (#75346) üzenetére


choco01
addikt

Halozati problémát érzékel, atvisz a Hálózati hiabelharitasra, ott nem tudja megoldani, meg az otthoni sem tudja..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#75355) mpo válasza TRob1 (#75348) üzenetére


mpo
veterán

Az ADP-ben is van ilyen:
Saját szűrő létrehozása és szerkesztése

Amit le akarok tiltani, azt megtehetem.

Nem néztem meg a virustotalon, mert nem vagyok önkéntes se a blog.hu-nál se az avg-nél.

Láttam már fertőzött gépet én is, tökéletes védelem nincs, mindegy, hogy ki melyik vírusirtóra esküszik, mindegyiknél előfordulhat fertőzés és téves riasztás is.
Ezt néha a virustotal is bemutatta.
Tegnap a Defender és foobar volt itt így.

Chrome-ban kipróbáltam az umatrix-ot, nehézkes.
Ha jobban ráérek, kipróbálom az ublock origint.
De nincs kedvem ezeregy kattintásra, mint az umatrixnál.

Mint írtam, meg fogom venni az AVG-t 30%-os áron vagy egy másikat, ha az jobb.

#75350 SenorDave
Ezért ne verd a fejed a falba.
.. mindegyiknél előfordulhat fertőzés és téves riasztás is.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75356) stigma válasza mpo (#75318) üzenetére


stigma
addikt

Köszi szépen a segítséget. :R

Kipróbáltam, sajnos nem működött, ezért a reinstall segített csak sajnos, de most mát tökéletes.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#75357) Geth válasza choco01 (#75343) üzenetére


Geth
addikt

Nagyon ne törd össze magad rajta, 1803-as buildben (április?) meg is szüntetik a HomeGroup-ot.

(#75358) Vtwo válasza mpo (#75338) üzenetére


Vtwo
senior tag

Köszi.

(#75359) daginyomigec válasza jeni (#75352) üzenetére


daginyomigec
csendes tag

nem :((

(#75360) daginyomigec válasza Sub-ZeRo (#75353) üzenetére


daginyomigec
csendes tag

köszi!

kipróbálom! :F

(#75361) Norbi887 válasza King Unique (#50) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Chrome és Edge használat közben random elmegy az internet?! :F
Kiirja mindkettő hogy nincs elérhető internetkapcsolat, ellenőrizze a kapcsolatot :(
Újra húztam a win-t is, és még mindig ilyen :F Eddig ilyet nem csinált egyik sem, az új windows update-ben lenne valami bug, vagy most mi történik? :( :U

Ui: Bocsi, nem válaszként szerettem volna kiirni :Y

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#75362) Amacs


Amacs
aktív tag

Sziasztok! Tapasztaltatok-e már a problémámhoz hasonlót?

Pár hetes friss telepítésű windows 10 rendszeren a tálcára ki van tűzve a fájlkezelő ikonja.
Minden nagyon gyorsan betöltődik, hála a 8 szálas processzornak, valamint a háttértárként szolgáló ssd-nek, viszont a fájlkezelővel valami nincs rendben.

Betöltődik a windows, megvárok mindent betöltődni.
Katt a fájlkezelőre, és 3-5 másodpercig nem történik semmi. De úgy tényleg semmi. Nem fagy ki a gép, vagy bármi ilyesmi, csak egyszerűen mintha nem is kattintottam volna. Feladatkezelőben se látni semmi aktivitást.
Miután bejött az ablak, az utána már rendben működik.

Próbálkoztam utánajárni ennek a jelenségnek.

Csak a tálcára kitűzött ikonnal csinálja ezt. Win + E, vagy start menü gyorsmenüjéből indítva egy pillanat alatt betöltődik.

Másik tény: ha megnyitom a fájlkezelőt, majd a tálcán keresztül megnyitok még egy ablakot belőle, akkor azzal is 3-5 másodpercet kell várni. Ha ezt így elvégeztem, bezárom ezt a 2 ablakot, utána rendesen megnyílik az ablak bárhonnan is próbáljam, akár a tálcáról is. Természetesen a következő újraindításig...

(#75363) bestyen

Sziasztok!
Tegnap óta azzal szívok, hogy nem tudtam semmit letölteni a Microsoft Store-ból. Microsoft fiókkal voltam bejelentkezve a Windowsba. Gondoltam helyi fiókra váltok és visszajelentkezek, de már nem is tudok. Amikor rákattintok a Bejelentkezés Microsoft-fiókkal gombra, akkor feldob egy ablakot, hogy Alkalmazás keresése az áruházban. Ha az igenre megyek megnyílik az Áruház, de azt írja, hogy Nincs itt, amit keres.

Ha külön csak az Áruházba szeretnék bejelentkezni, akkor feldob egy ablakot azzal a szöveggel, hogy segítünk bejelentkezni. Rákattintok a Folytatás gombra és semmi nem történik.

Az Xbox App-ba szintén nem tudok bejelentkezni.

Kérlek segítsetek.

(#75364) cooi11 válasza adika4444 (#75339) üzenetére


cooi11
senior tag

Egy keresési irányt adtál, ezt találtam.
Köszönöm.

(#75365) mpo válasza Norbi887 (#75361) üzenetére


mpo
veterán

Menj be a routerbe és amikor azt látod, hogy a böngésző szerint nincs internet, akkor a routerben a statuson frissíts és látni fogod, hogy mi az állapot.
Mobilról is próbálhatod ilyenkor WIFI-n.

Ilyen régen még a Windows 10 előtti időkben előfordult, kijött a DIGI, azt mondták, cseréljek routert.
Még két évig hiba nélkül elment a routerem.

Visszatöltöttem a routerbe a mentését és ment jól.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75366) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Próbálkoztam ezzel a fossal.(edge) Nemecsek után.
Nyitok mappát, mentek bele url-t, mappa üresnek látszik.
Központ (ikon) kedvencek, mappa megnyit ott meg megvan a mentett cím.
Ki érti.
A Youtube mappám meg egy gyöngyszem.

Csak így tovább. :P
A többi böngésző mind ismeri a betűket, kódtáblát.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#75367) csorba23 válasza mpo (#75300) üzenetére


csorba23
tag

Nálam ez így néz ki: :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#75368) Doky586 válasza daginyomigec (#75351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Win10 alá először telepítsd a VirtualBox-ot és arra telepítsd a Win7-et.. :K
Így egyszerre használhatod mindkét OS-t. :)

(#75369) mpo válasza csorba23 (#75367) üzenetére


mpo
veterán

Ilyet még nem láttam.
A frissítések eltávolítása megmutatja (de ne távolíts el semmit, csak a listát itt láthatod).

Ha érted, akkor már elavult.

(#75370) daginyomigec válasza Doky586 (#75368) üzenetére


daginyomigec
csendes tag

Igen, már csináltam így, de arra, amire nekem kell, az nem jól működik így.

Pl. a webkamerám, vagy a TV-tuner kártyám.

Ezekből nem tudok újat venni és ezért lenne szükségem a 7-re.

(#75371) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A Filmek+TV programmal néztem a filmeket és nem tudtam kikapcsolni,
eltűnt a jobb felső sarok kilépési lehetőség, és a tálcán sincs,
a feladatkezelőbe kapcsoltam ki!
És több tucatszor történt meg.
Meg tudjátok mondani miért?

(#75372) csorba23 válasza mpo (#75369) üzenetére


csorba23
tag

Ez már valamivel bővebb. Lehet hogy csak azért ennyi a lista, mert kb 1 hónapja húztam újra a rendszert?

(#75373) mpo válasza csorba23 (#75372) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, de szerintem vannak újabbak is, amit a képen nem látok.
Kattintgass a frissítések keresése gombra.

Például:
[link]

Nekem W10 Home van, a tiéd más?

Ha érted, akkor már elavult.

(#75374) csorba23 válasza mpo (#75373) üzenetére


csorba23
tag

Enyém is W10 Home. Nyomkodtam. Elsőre nem talált semmit, másodszorra 4 frissítést talált. Telepíti éppen.

(#75375) choco01 válasza Geth (#75357) üzenetére


choco01
addikt

Sikerült azóta.. És akkor hogy fogom a nyomtatókat megosztani :Y

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#75376) #86564352 válasza cooi11 (#75371) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jelzett rész alatt találsz egy reset app gombot:

(#75377) cooi11 válasza #86564352 (#75376) üzenetére


cooi11
senior tag

Holnap megcsinálom.
Köszönöm!

(#75378) #86564352 válasza cooi11 (#75377) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha nem javul meg, akkor powershellből kell újratelepíteni az appot.

(#75379) Doky586 válasza daginyomigec (#75370) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

USB portot simán át lehet adni a másik OS-nek.. (1 az 1 ben mint 41 ben)

(#75380) prolad


prolad
őstag

Hogy tudom beállítani, hogy az explorer.exe automatikusan induljon rendszerindításnál? Tegnap óta nem találok rá megoldást, indításnál csak a parancssor jön be.

(#75381) pc360 válasza prolad (#75380) üzenetére


pc360
addikt

Nem lehetséges, hogy újra kellene pakolnod a rendszert, ha betölteni se bír? :U

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75382) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!
Lock Screen (záróló képernyő)-vel kapcsolattalan lenne problémám. Legutóbbi frissítés óta egyszerűen nem tudom kikapcsolni, hogy ne zároljon a windows, és idegesítő hogy kettő darab enter lenyomással jutok vissza a rendszerbe. (adminisztrátori fiókom van és nincs jelszó) ezért nem is értem miért zárol :O
Ezeket a leírásokat már végig zongorásztam egyik se műkődik:

[link]
[link]

Csináltam már reg kulcsot, beállítottam a házi rendben is hogy ne kapcsoljon be ennek ellenére csak lezárja a gépet 1-2 perc múlva.
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#75383) mpo válasza csorba23 (#75374) üzenetére


mpo
veterán

Ez az!

Ezt addig csináld, amíg el nem jut oda, ahol nálam tart.
[link]

Aztán a start-on jobb gomb: rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75384) cooi11


cooi11
senior tag

Megnyugtató.
Ha másnál is van probléma akkor
közel a megoldás.

(#75385) mpo válasza BaziJoe00 (#75382) üzenetére


mpo
veterán

A bejelentkezési lehetőségeknél nincs dinamikus zárolás?

Keresőben kezdd el írni zárolási ..

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75386) VGYke válasza TRob1 (#75297) üzenetére


VGYke
addikt

Hát magamtól meg nem találtam volna! Csak megerősítést kérek, jó helyen járok?

Ami most be, az ki?
Ha már itt tartunk, az egyel feletti opció: Fiók részleteinek megjelenítése, ami nálam ki van kapcsolva, mit jelent? Nem próbálnám ki mindaddig, amíg nem tudom ki micsoda...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#75387) #86564352 válasza VGYke (#75386) üzenetére


#86564352
törölt tag

Felső azt jelenti záróképernyőre kiírja a fiók email címed. Például arra jó, ha elhagyod a laptopod jószándékú megtaláló az alapján vissza tudja adni. Alsó azt jelenti, hogy jelszó beírás előtt már mintha belépnél betölt dolgokat a Windows hogy amikor tényleges bejelentkezel minden készen várjon.

(#75388) VGYke válasza #86564352 (#75387) üzenetére


VGYke
addikt

Most már világos, nagyon köszönöm!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#75389) BaziJoe00 válasza mpo (#75385) üzenetére


BaziJoe00
tag

nincs, nem is volt bepipálva

(#75390) mpo válasza BaziJoe00 (#75389) üzenetére


mpo
veterán

Nekem W10 Home van, a tiéd nem hasonlít rá (Pro?), nem is találok olyat, mint a képen van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75391) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
egy acer aspive v típusú laptopon csináltam egy format, majd windows telepítést (usb-ről) 128-as ssd-re, a gépben 4gb ram található, viszont a feladatkezelőben 2,4gb-ot ír, és a vezérlőpultban is úgy írja, hogy 4gb van benne, de csak 2,4 használható

ennek mi az oka, és mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#75392) csorba23 válasza mpo (#75383) üzenetére


csorba23
tag

Eddig jutottam. Több frissítés nem akar telepítődni. Így is van olyan, ami frissebb, mint a tied :)

[kép]

És úgy néz ki, hogy helyre állt a sebesség, viszont ehhez az is kellett, hogy a Chrome-ot visszarakjam eggyel régebbi verzióra. Nem tudom, hogy a Chrome volt sz@r vagy a Win vagy a kettő együtt, de így most jónak néz ki.

Köszi a segítséget!!! :R

(#75393) mpo válasza csorba23 (#75392) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem egyforma friss lehet.
A 16299.309 buildnél nincs frissebb.
[link]

Chrome-ot ritkán használom, most ilyen:
Verzió: 64.0.3282.186 (Hivatalos verzió) (64 bites)

FF Quantum 59.0.1, amit nyúzok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75394) csixy válasza D@niel (#75391) üzenetére


csixy
addikt

Biztos azért, mert 32 bites rendszert tettél fel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75395) Geth válasza D@niel (#75391) üzenetére


Geth
addikt

32/64-bit? Talán utóbbit érdemes, határeset.
Ha integrált GPU-t használsz, az is a RAM-ból foglal be, talán lehet állítani EFI-ben (DVMT és társai opciók környéke), hogy mennyit.

(#75396) megema


megema
őstag

Tudtok a CompactOS-en kívül más megoldást, amivel a rendszer helyfoglalása csökkenthető? 16 GB-os SSD-re raktam fel LTSB x64-et kipróbálásra, viszont 1 db márciusi frissítés telepítése után 6-ról 4 GB-ra csökkent a szabad hely.

A 10-esnek elérhető Embedded változata? Annyit találtam róla, hogy IoT Enterprise néven fut, és elvileg Enterprise telepítő kell hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

(#75397) King Unique válasza megema (#75396) üzenetére


King Unique
titán

Lehet pl. a lemezkarbantartóval törölni a frissítés után fennmaradó esetleges szemetet, lapozófájl méretét minimalizálni, hibernálást kikapcsolni, ha nem használod stb.

Viszont az még a rendszerkövetelményeknél is szerepel, hogy a 64 bites verziónál legalább 20 GB tárterület javasolt. Tehát egy 16 GB-os SSD elégtelen ilyen célra, pláne komolyabb használatnál. De még egy 32 GB-os is határeset és annál is max. "takarékon" férhet el. Lehet, hogy annak a bizonyos másik desktop OS platformnak a (z egyes) rendszerei kényelmesen elférnek egy 16 GB-os háttértáron, de az XP utáni újabb desktop Windowsok nem ilyenek. Azoknál javasolt nem kicentizni a háttértár és a rendszerpartíció méretét! Tartós használatra érdemes legalább egy 64 GB-os SSD-t venni, illetve manapság OS-től függetlenül nemhogy annál, de még 120/128 GB-nál kisebbet sem nagyon érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#75398) #86564352 válasza megema (#75396) üzenetére


#86564352
törölt tag

16 GB manapság egy telefonhoz is szűkös...

(#75399) Cs1csó válasza megema (#75396) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég le lettem hurrogva, hogy egy 32 GB-os SSD-re ajánlottam és van is benne valami mert upgrade vagy egyéb huncutságnál szűkös lehet de továbbra is tartom fegyelmezett hozzáállással kivitelezhető. DE a 16GB az túl kevés.

Megjegyzem - kipróbálásra - egy 32 bites verzió felfér de a 64 bites windows 10-nek már kell 20 GB.

" Merevlemez-terület: 16 GB 32 bites operációs rendszerhez, 20 GB 64 bites operációs rendszerhez "

[ Szerkesztve ]

(#75400) megema válasza King Unique (#75397) üzenetére


megema
őstag

Lemezkarbantartót próbáltam, nem mutat semmit. Nem csak a Windows.old mappát tudja leszedni? Az LTSB esetén sosem lesz, ha jól tudom. C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads mappát kipucoltam. Hibernálás már ki van kapcsolva, bár mintha alapból is ki lett volna. Lapozófájlhoz még nem nyúltam (~1.5 GB), azt majd végső esetben.

Igen, láttam, hogy 20 GB kéne neki. Ez eredetileg egy vékonykliens gép, amit célfeladatra szántam. Netre nem megy, frissítve se nagyon lesz (le is tiltottam). Egy normális SSD többe kerülne, mint maga a gép. :) Gondoltam kipróbálom az x64-et rajta, ha már találtam itthon 4 GB memóriát bele, a gyári 2 helyett. x86-tal mennyit lehetne spórolni? Embedded változatról tudsz? Gyárilag 7-es Embedded x86-tal jött a gép, úgy 8-9 GB szabad.

(#75399) csicso82: Normál 10-est mostanában nem telepítettem, így nem emlékszem, hogy ténylegesen kell-e neki annyi. Napi használatra nyilván kevés lenne a 16 GB, sőt a 32 is necces.

Ez viszont LTSB (Store és legtöbb csempés dolog hiányzik), itt tudtommal nem lesz nagyfrissítés, ami a Windows mappa cseréjével járna. Tulajdonképpen a 4 GB szabad hely is elég lenne, csak gondoltam hátha ki lehet még hozni belőle valamit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.