Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) mpo válasza westcoastog (#75250) üzenetére


mpo
veterán

Itt már írtam:
[link]

A link ami a kép alatt van, a Malwarebytes blokkolta, mert kártékonynak minősítette!

Ha érted, akkor már elavult.

(#75252) csixy válasza westcoastog (#75250) üzenetére


csixy
addikt

Rejtsd el a hibás frissítést ezzel , majd tölsd le önálló telepítő formájában innen és rakd fel. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75253) ro_bert17 válasza pc360 (#74950) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nos, egy kis helyzet jelentés a hibáimmal kapcsolatban, ha már rá szántam az időt.
Nem használok túl sok weboldalt. Az internet explorer halódása olyan oldalakra volt jellemző inkább, amelyek tele voltak b@szva reklámmal. Megnéztem edge-el, azokon valószínűleg a reklámblokkoló segített. Ezért feltettem az ie-re valami adblock plus nevezetűt, amitől majdnem jobb lett, de aztán még sem.
Megnéztem mi van az edge-ben. Egy adguard nevezetű. Ezzel most minden weboldal tökéletesen működik napok óta.Természetesen a ph-n kikapcsoltam :P . A gond, hogy ez csak trial.
(#74953) M@no: nem szoktam cserélgetni a telefonom, ruhatáram, autóm, bringám, stb.

Közben a 3G modul, wifi kártya f@szságaival is próbálkoztam. Először is kikapcsoltam az energiagazdálkodásnál hogy lekapcsolja a wwan modemet, így most már sokkal ritkábban kapcsol le az adapter.
Érdekes, hogy valahogy a wifi hálózatos jelenségnél sem mindig a 3G-s kártyát erőlteti.

Szóval piszkálgatni kell (amivel továbbra sem értek egyet) és ezektől a már majdnem jó megoldásoktól nem lettem teljesen elégedett. :)

(#75254) mpo válasza ro_bert17 (#75253) üzenetére


mpo
veterán

Ritkán használom az Edge-t, Firefoxot használok.
De itt vannak a kiegészítőim Edge-ben, mindegyik ingyenes.
[kép]

Adblock Plus-nál a Stop tábla alakút keresd.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75255) ro_bert17 válasza mpo (#75254) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az edge-nek a beépítettje teljesen jó, az IE-hez lesz valamire szükség.

(#75256) #86564352 válasza ro_bert17 (#75253) üzenetére


#86564352
törölt tag

IE-t ne használj már. Edge vagy Firefox inkább, ha a Chromium alapúak nem jönnek be. Az Adguard böngészős kiegészítője ingyenes Edge-ben is, nem trial. Én is Adguardot használok. Azzal keverheted, hogy van Adguard Premium desktop telepítős programjuk is pénzért, ami egy böngésző kiegészítőnél jóval több funkciót kínál, rendszerszinten szűr minden programban és annak a fizetős programnak van trial verziója pár hétig.

[ Szerkesztve ]

(#75257) mpo válasza ro_bert17 (#75255) üzenetére


mpo
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz (twofatcat).
Kíváncsiságból kerestem az IE-t, sehol nincs önállóan, csak az Edge-ben lehet erőltetni a megjelenítést IE-vel.
Ha nem tetszik a Firefox vagy a Chrome, akkor legyen Edge, itt vannak az előnyei:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75258) movax válasza mpo (#75257) üzenetére


movax
őstag

Előjön, ha a Run-ba beírod, hogy iexplore, ez az neve, mint mindig.

(#75259) Geth válasza movax (#75258) üzenetére


Geth
addikt

Kivéve ha ki van pipálva a Windows features alatt.

(#75260) mpo válasza movax (#75258) üzenetére


mpo
veterán

Ha könnyebben elérhetném, akkor sem kattintanék rá.
Netscape 3 vagy 4 óta nem teszem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75261) ro_bert17 válasza #86564352 (#75256) üzenetére


ro_bert17
őstag

Épp ezt írtam, de ezek szerint félreérthetően. Edgem van, beépített adguardal. Teljesen jól működik, azt hiszem erre térek majd át...
Az IE-hez kellett volna valami kiegészítő. Évek óta nem használtam ilyen izéket. És nem, nem kellett két havonta újra telepítem. Sok éves vindóz heteket, és több éves tízet használok. Bár tudom ez is eretnekség. :DDD

Köszönöm a válaszokat a böngészős témával kapcsolatosan! :R

(#75262) pc360 válasza ro_bert17 (#75253) üzenetére


pc360
addikt

Egy köztudottan szar böngészőről leírtad, hogy szar. Oké.

Nem az a megoldás, hogy az újabb szerencsétlenségre térsz át (Edge), hanem hogy normális böngészőt használsz, ahogy a többiek is javasolták.

Válaszd a Firefox-ot, és a uBlock Origin kiegészítőt, az egy jó kombinációnak számít. Most jelent meg épp a Firefox 59.0, gyorsabb oldalbetöltéssel, és kiterjedtebb privacy beállításokkal. Ugyanez a kiegészítő teljesít jól a Chromium alapú böngészőknél is (Chrome, Opera, Vivaldi), sebességben is a legjobb darab. Az adguard, és a mindenféle adblock variációk felejtősek már.

A géped hibás működésével / drivereivel továbbra sem tudunk mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75263) westcoastog válasza csixy (#75252) üzenetére


westcoastog
veterán

Ezzel sikerült megoldani, köszi!

(#75264) pc360 válasza mpo (#75254) üzenetére


pc360
addikt

Neked is ajánlott lecserélni a kiegészítőt a uBlock Originre, sokkal gyorsabb. Az alapon is jók a beállításai, és a hufiltert is hozzáadja. Az Adblock Plus már jó ideje nem javasolható a default Google-ad kivételezése miatt sem. Ha vannak custom filtereid, akkor azokat át tudod emelni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75265) mpo válasza csabyka666 (#75246) üzenetére


mpo
veterán

Itt adtak megoldást:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75266) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Tálcán jobbra felugrott egy üzenet ami Az Eszközteljesítmény és -állapot-ra vitt.
Az állapotjelentés szerint:
Windows Update: Nincsenek problémák
Tárolókapacitás: 1 javaslat
Eszközkezelő: Nincsenek problémák

Tárolókapacitás szerint próbáljak meg lemezterületet felszabadítani, hogy az eszköz le tudja tölteni a legújabb frissítéseket. A Gépházban a Tárterület-re visz de innen nem értem mi a gond.
A C partíció (1 meghajtó) 58GB 16% szabad a HD Sentinel szerint. A D partíció az 2 darab 3TB-os meghajtó amik tárhelyek tehát kb RAID 1 vagy tükrözés. A HD Sentinel szerint a D partíció 9%-a szabad.

Egyébként Frissítés állapota szerint az eszköz naprakész. Most kerestem frissítést. A D partíciónak meg mi köze lenne a rendszerhez, a rendszer (Magyar Windows 10 Home 64 bit) a C partícióra van telepítve.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#75267) mpo válasza tknof1871 (#75266) üzenetére


mpo
veterán

Ez a legújabb:
verzió:1709
build:16299.309

Futtasd a lemezkarbantartót, hátha eltűnik a javaslat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75268) csixy válasza westcoastog (#75263) üzenetére


csixy
addikt

Nincs mit. Szívesen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75269) Peltár válasza Doky586 (#75243) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Egyrészt igen, másrészt meg eddig akkor akart frissíteni, amikor éppen a gép előtt ültem, és letilthattam az újraindítást egy időre. Ezt tudom állítani, nem gond, viszont ha már belefutottam, hogy automatikusan újraindult a telepítés után (elsőre fogalmam sem volt hogy a windows frissítés miatt indult újra, csak később ugrott be hogy szerda, hátha.

Ezért most már az érdekel, hogy a windows konkrétan hol naplózza az újraindítás tényét, illetve az okát,
pl: sikeres telepítéshez szükséges volt, vagy hibás volt a frissítés és a visszaállítás miatt stb.
Az event logban hol keressem, vagy mit konkrétan hogy volt egy újraindítás, de szükséges volt a frissítés sikeres telepítéséhez, nem pedig valamilyen hiba okozta, vagy éppen egy áramingadozás stb. :U

(#75270) mpo válasza pc360 (#75264) üzenetére


mpo
veterán

Ha erre gondoltál:
A Google keresésnél a találatok most sem hirdetésekkel kezdődnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75271) pc360 válasza mpo (#75270) üzenetére


pc360
addikt

Nem arra gondoltam, hanem arra, hogy alapból néhány kiemelt hirdetést az ABP engedélyezett, amíg nem opt-out-oltál. Persze, az csak egy pipa, tehát kikapcsolható, így ezeket a reklámokat is letiltja. De nem is ez volt a fő lényeg, hanem hogy az uBlock Origin modernebb, és gyorsabb, így érdemes azt használni és azt tovább ajánlani az elavultabb megoldásokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75272) Winner_hun válasza pc360 (#75242) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leszedtem, elindítottam, az ajánlott beállítási fülön alapértelmezettként be van pipálva a Disable thumbnails completely - windows indításnál vsizont mégiscsak megjelenik az előnézeti kép - tálcán 3 program van egymás mellett amiket egyből indítok a gép indulása után: winamp, firefox, thunderbird - az ikonok ebben a sorrendben vannak, viszont fordított sorrendben indítom. A winampot megvárom míg elindul, utána húzom az egeret és indítom a lejátszást, viszont itt mindig megjelenik az előnézeti kép és ez baromira zavar. Tudom, húzzam el indítás után egyből az egeret...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#75273) pc360 válasza Winner_hun (#75272) üzenetére


pc360
addikt

Tudomásom szerint ez az előnézeti kép nem kikapcsolható teljesen, hiába van ott ez az opció. Ez az egy furcsasága van a programnak, hogy ez benne maradt. Talán annak idején ezért is találtam meg ezt a programot, mert én is le akartam tiltani az előnézetet, de sehogy sem jött össze - ellenben sok egyéb funkciója miatt megtartottam.

Megoldás lehet mondjuk, ha nem a tálcára tűzve használod a programok indítását, hanem pici parancsikonként tűzöd oda egy hozzáadott eszköztáron, és akkor nincs gond az ilyen felbukkanásokkal.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75274) Winner_hun válasza pc360 (#75273) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minden lehetséges. Az első ajánlás működik, ha most leviszem bármelyik futó programra az egeret akkor nem lesz ott kis képben az ablak tartalma, ez az amire szükségem van, ne legyen ott semmi. Sajnos a windows indulása után még nem működik ez a ne lássam dolog, mintha lassan töltődnének be a beállítások, vagy nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#75275) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Hali mindenkinek!
Pórbálom valahogy érthetően leirni a dolgot, remélem sikerül ;)
Észrevettem egy aprócska dolgot, miszerint hogy elmozditok egy ikont az asztalon egy másik helyre, akkor néha mintha megfagyna 2-3 másodpercre az ikon és utána ugrik át a helyre ahová húztam volna. :F
Tehát pl. a Chrome-nak megfogom az ikonját át akarom húzni máshová és van hogy hirtelen az megfagy egy kicsi időre (2-3s) és utána megy át a húzott helyére.
Ez mitől lehet? Win10 64bit pro friss telepités, és teljesen eredeti.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#75276) pc360 válasza Winner_hun (#75274) üzenetére


pc360
addikt

Közben totál átírtam a hozzászólásom, mert kicsit félreolvastam a dolgokat. De sajna én is erre jtuottam, hogy nomálisan nem kiiktatható az előnézeti kép, ezért én már jó ideje le is mondtam róla.

Btw: WinAmp :F Az még használja élő ember? :U

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75277) pc360 válasza Norbi887 (#75275) üzenetére


pc360
addikt

Nálam is volt már ilyen. Nem tudtam teljesen megfejteni az okát. Valami szoftver install / uninstall után nyekkent meg, de már nem fog beugrani, hogy melyiké. Újratelepítés lett belőle - nem csak emiatt. De így, hogy nálad friss telepítésről van szó, passzolom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75278) ro_bert17 válasza pc360 (#75262) üzenetére


ro_bert17
őstag

Gondoltam teszek egy próbát: [kép]

:DDD

(#75279) pc360 válasza ro_bert17 (#75278) üzenetére


pc360
addikt

És gondolod ez a Firefox hibája? Nem-nem, ott valami egyéb bibi lesz, hisz nem stimmelnek a tanúsítványaid, valószínűleg mert elévült rendszeren próbálkozol (csak míg a Firefox ezekre ügyel, addig az Edge tojt bele). Ha tudsz angolul, akkor ez egy megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75280) Winner_hun válasza pc360 (#75276) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ráadásul 2.81 Ez indul gyorsan:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#75281) pc360 válasza Winner_hun (#75280) üzenetére


pc360
addikt

Ön hallott már a foobar2000-ről?

• gyors indítás
hangminőség
• gyorsbillentyűk*
• rendezhetőség**
• internet rádió
• konvertálás
• pluginek
• stb.

* Albumokra bontás, library a gyors keresésért, illetve a felülete is átrendezhető. Itt van pár példakép, meg a fekete/narancs verzió előre belőtt változatának letöltési lehetősége is.

** Beállíthatók globális gyorsbillentyűk, ami azt jelenti, hogy a system tray-be csukva is tudod vezérelni. Nálam így van hangerőállítás, léptetés, de egy pluginnal ratingelés is.

Ez a golden standard, érdemes lenne futnod vele egy kört. Ha más nem, akkor a hamarosan megjelenő 1.4-es változattal. Ha a csillivili felület és a WinAmp skinek számítanak, akkor legalább AIMP. De a WinAmp 2.81 hallatán sírnak a füleim. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75282) ro_bert17 válasza pc360 (#75279) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mi az elévült az én rendszeremen? :F

A firefox is írt két oldalt a problémára, de még nem olvastam végig. Közben megnéztem egy oldallal, amit nem írtam, hanem linkeltem. [kép]
Nem jelennek meg a képek, és a görgetés nekem lassú más alkalmazásokhoz képest.

Teszek egy másik próbát inkább. (közben beugrott hogy a cégnél se voltam jóban a firefoxal)

(#75283) pc360 válasza ro_bert17 (#75282) üzenetére


pc360
addikt

Linkeltem, hogy mi, habár nem ástam bele semennyire magam a tanúsítvány témakörbe.

Ez az oldal (timeinc.net és a zombi társai) össze-vissza dobál a különféle továbbirányítások közt, azt pedig egy valamire való, biztonságot előtérbe helyező böngésző nem nagyon szereti. Ha a normál landing page-et nyitod meg, akkor minden bizonnyal működnie kell.

A görgetési sebesség állítható, ahogy a smooth scrolling is ki/be kapcsolható. Érdemes lenne normális oldalakkal kipróbálni, a Google cert. problémára pedig biztosan van megoldás.

Próbáld ki esetleg a Vivaldi-t is! De mindenképp érdemes lesz egy korrekt böngésződ találnod, mert az Edge-re én is tudnék példákat mutatni, hogy mennyire nem veszi figyelembe még mindig a standardokat. Egy előnye van, mégpedig a renderelési sebesség (azt tényleg jól megoldották), de azt leszámítva nem marad semmi a tarsolyában.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75284) mpo válasza ro_bert17 (#75282) üzenetére


mpo
veterán

Firefox Quantum 59.0 (64 bites)
Kiegészítőkkel is bejön az oldal.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75285) ignisz válasza Syl (#75200) üzenetére


ignisz
senior tag

Az esemény naplót nem néztem, de legközelebb nem felejtem el megnézni.

(#75286) ro_bert17 válasza pc360 (#75283) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szinte semmilyen oldal nem jön be rajta, nem csak a google. Eddig kb. 10 oldalból 2 működik.

A finom görgetést már kikapcsoltam, de akkor se tűnt jobbnak.

Ez a vivaldi nekem kicsit csicsás :B De teszek vele egy próbát. :R

Szerk: a kezdő oldal nálam ilyen: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#75287) seger válasza Mexildos (#75219) üzenetére


seger
addikt

Bocs, de nem tudtam hamarabb reagálni! Most lett egy kis időm!

Privát helyett itt írom meg, hátha segít másnak is!

Nagy nehezen rájöttem! A hiba oka az smb1 nem volt engedélyezve. pipa neki és már megy is minden!!

(#75288) #86564352 válasza ro_bert17 (#75278) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha fent van az Adguard Premium akkor Firefox install után érdemes egy újraindítást csinálni, mert ilyenkor az Adguard Premium kezeli a tanúsítványokat. (3rd party AV program is bekavarhat) Újraindítás után már észreveszi egymást a két program.

[ Szerkesztve ]

(#75289) Vtwo


Vtwo
senior tag

Tegnap óta W10pro felhasználó lettem(gépet kellett cserélni,azon meg W10 volt,gondoltam egy próbát megér).
Amennyire paráztam a W10-től a W7 után,annyira kellemesen meglepett idáig.Meglepően gyors és eddig minden jön-megy rajta,mint az olajozott villám.Plusz szerintem(bár ez nem szempont) esztétikailag is jobb lett,pofásabb a W7-nél.
Remélem jól kijövünk egymással.

[ Szerkesztve ]

(#75290) Winner_hun válasza pc360 (#75281) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#75291) ro_bert17 válasza #86564352 (#75288) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tök jogos! Ez nekem is volt az eszemben, csak elfelejtettem kipróbálni. De így már jó, köszi a figyelmeztetést! :R

(#75292) mpo válasza ro_bert17 (#75286) üzenetére


mpo
veterán

Gyanús egy kicsit, olyan mintha olvasó mód lenne.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75293) mpo válasza Vtwo (#75289) üzenetére


mpo
veterán

Nem tudom mennyire vagy otthon ezekben, ha ismered, akkor lépj tovább.
Start gomb->Gépház.
Egyrészt megismered mit lehet, másrészt beállítod tetszésedre.

Start gomb és érdemes végignézni milyen programok vannak, különösen a W betűnél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75294) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Ez mennyire lehet megbízható?
Windows 10 Professional, elektronikus licenc
Azt írják az oldalon, hogy licenszeket vásárolnak fel és azokat adják el, tehát gyakorlatilag átruházzák ha jól értem, ami ha jól tudom legális.
Vásárolt már valaki innen?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#75295) VGYke válasza Tosee (#75244) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon köszönöm! Csak hogy még a magyar felületen is nehéz eligazodnom win7 után, nem hogy a win10 folyamatosan változó felületén, angolul. Hol is van amit ír twofatcat, mert nem találom! Lehet nem látom a fától az erdőt! :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#75296) csorba23


csorba23
tag

Üdv!

Kb 2 hete jött egy nagyobb frissítés, emlékszem, hogy elég sokáig tartott a letöltése és a telepítése is. Azóta
baromi lassú lett a gépem. Olyan mértékű lagok vannak, hogy az már idegesítő. De amin leginkább észre vehető, az a google térkép. Annyira be van lassulva, hogy fel tudnám rúgni szerencsétlen gépet (illetve a monitort, mert ugye azon látszódik a lassúság :D ) 1709-es Windows van fent. Rájöttem, hogy ha csinálok egy helyreállítást az előző verzióra, akkor eltűnik a lassulás. Ilyenkor a 1703-ra áll vissza a rendszer, viszont 1-2 napon belül újra települ a 1709 és újra belassul a gép.
Tudnátok javasolni valamilyen megoldást?

(#75297) TRob1 válasza VGYke (#75295) üzenetére


TRob1
veterán

Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségek/A bejelentkezési adataim használata... (Ki)

¤ R'n'R ¤

(#75298) mpo válasza csorba23 (#75296) üzenetére


mpo
veterán

Hagyd működni a legfrissebb verziót.

Ezt használom figyelésre:
[link]

Itt írtam keveset a használatról:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75299) mpo válasza csorba23 (#75296) üzenetére


mpo
veterán

Ez lemaradt, hátha segít:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75300) mpo válasza csorba23 (#75296) üzenetére


mpo
veterán

Így kell kinéznie:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.