Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) csemiubi válasza tordaitibi (#76677) üzenetére


csemiubi
tag

Én tudom hogy nem kínaiul írtál ám, de hidd el itt olyanok a karakterek :DD

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#76702) #86564352


#86564352
törölt tag

Állítólag 24-én kezdik kiadni azt csiripelik. Talán jobb is még dolgoznak rajta, tavaly tavasszal is akadtak gondok az első összegző frissítésig.

(#76703) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Win10 Home és Pro közt van valami fontos különbség Biztonság/Játékok/Sebesség szempontjából?

(#76704) #86564352 válasza core i7 (#76703) üzenetére


#86564352
törölt tag

Összehasonlítás

Játék és sebesség szempontjából nincs. Bitlocker, csoportházirend, frissítések kezelése a pár Pro extra.

(#76705) core i7 válasza #86564352 (#76704) üzenetére


core i7
addikt

Bitlocker és Windows Információvédelem mennyire fontos? Ezek funkciók hiánya miatt Home kevesebbet "fogyaszt"?

[ Szerkesztve ]

(#76706) #86564352 válasza core i7 (#76705) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha akarsz meghajtót titkosítani külön programokkal is meg lehet oldani. Teljesítmény, sebesség különbség nincs a Home és Pro között. Úgy jön le nekem simán elég neked a Home, mivel aki Pro-t telepít az tudja milyen plusz funkciók miatt teszi.

(#76707) Doky586 válasza #86564352 (#76704) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+ core i7

- A legfontosabb különbség az ára (azoknak persze mindegy aki nem fizet érte)
- Bitlockert a Home is kezeli: írja és olvassa, csak létrehozni nem tudja (emiatt a C sem titkosítható), de tarthatsz egy pendriveos v virtualboxos aktiválatlan win prot a létrehozáshoz (ami ritkán kell).
- Csoportházirend szintén utólag telepíthető Home-ra.
- Távoli asztal szerver nincs, csak kliens, de sok alternatívája van.

[ Szerkesztve ]

(#76708) svgyula válasza core i7 (#76703) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha fontos az androidos teló csatlakozás akkor inkább a pró mert a home verzióval lehet szenvedni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#76709) tordaitibi válasza Doky586 (#76707) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Harmadikra reagalva (csoporthazirend)
valoban kulso forrasbol telepitheto, de sajnos korlatozott es hianyos, nem teljes erteku valamint csak angolul erheto el.
Legalabbis 1 eve meg ilyen volt, ezek ellenere koszonet a fejlesztonek, sok esetben segitett.

(#76710) #93794560


#93794560
törölt tag

A 1803 helyett egy KB4093112-es számú összegző frissítés jött le ma reggel nekem. Így 16299.371 lett a rendszer buildszáma. Úgy tűnik a 1803-as előtt valamiért még ki kellett dobniuk egy nagyobb összegzőt.

(#76711) kidnou válasza svgyula (#76708) üzenetére


kidnou
senior tag

Soha nem volt ilyen gondom. Felraktam teló drivert és rendesen megy

(#76712) Slavia válasza #93794560 (#76710) üzenetére


Slavia
aktív tag

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

Provides support to control usage of Indirect Branch Prediction Barrier (IBPB) within some AMD processors (CPUs) for mitigating CVE-2017-5715, Spectre Variant 2 when switching from user context to kernel context (See AMD Architecture Guidelines around Indirect Branch Control and AMD Security Updates for more details). Follow instructions outlined in KB4073119 for Windows Client (IT Pro) guidance to enable usage of IBPB within some AMD processors (CPUs) for mitigating Spectre Variant 2 when switching from user context to kernel context.

Addresses an issue that causes an access violation in Internet Explorer when it runs on the Microsoft Application Virtualization platform.

Addresses an issue in Enterprise Mode related to redirects in Internet Explorer and Microsoft Edge.

Addresses an issue that generates an access violation on certain pages in Internet Explorer when it renders SVGs under a high load.

Addresses additional issues with updated time zone information.

Addresses an issue that might cause the App-V service to stop working on an RDS server that hosts many users.

Addresses an issue where user accounts are locked when applications are moved to a shared platform using App-V (e.g., XenApp 7.15+ with Windows Server 2016, where Kerberos authentication isn't available).

Addresses an issue with printing content generated by ActiveX in Internet Explorer.

Addresses an issue that causes document.execCommand("copy") to always return False in Internet Explorer.

Addresses an issue that, in some instances, prevents Internet Explorer from identifying custom controls.
Security updates to Internet Explorer, Microsoft Edge, Windows kpp platform and frameworks, Microsoft scripting engine, Windows graphics, Windows Server, Windows kernel, Windows datacenter networking, Windows wireless networking, Windows virtualization and Kernel, and Windows Hyper-V.

[ Szerkesztve ]

(#76713) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek miért nem frissít nekem ez a Windows 10 ?
A DDU a VGA driver leszedésénél tiltotta a frissítéseket, de következő indításnál mikor megadod, hogy kapcsolja vissza, már nem tette meg ezt nekem.
Most ez a kép fogad :
[link]
Próbáltam a szolgáltatásoknál visszakapcsolni, de azt mondja, hogy fut rendesen. Nem tudom hogy lehetne visszaállítani.
Köszi a válaszokat, ha valaki esetleg tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#76714) #41473792


#41473792
törölt tag

Késik a Windows 10 Tavaszi Alkotói Frissítése

A várakozásokkal ellenkezőleg nem jelent meg a Windows 10 Tavaszi Alkotói Frissítése az áprilisi javító kedden. A rendszer megjelenése így egyelőre elhúzódhat ismeretlen okokból, melyet eredetileg április 10-ére tervezték.

Ennek ellenére azonban nem maradt frissítés nélkül a végleges inital (kezdeti) build 17133.1-es rendszer, amely megkapta első összesítő frissítését, viszont az jelenen pillanatban csak az Insidereknek (Gyors, Lassú, Release Preview) érhető el. A rendszer buildszáma ezzel a javítással 17133.73-ra változott, ami pedig még érdekesebb, hogy a frissítés elsősorban az április javító kedd biztonsági foltozásait tartalmazza:
Javítva egy PDF dokumentumokat érintő biztonsági hiba Microsoft Edge-ben.
Javítva a hiba, amely miatt Internet Explorerben egyes esetekben az egyedi lejátszógombok nem jelenhettek meg.
Biztonsági javítások a következőkben: Internet Explorer, Microsoft Edge, Microsoft scripting engine, Windows kernel, Microsoft grafikai komponense, Windows Server, Windows kriptográfia és Windows datacenter hálózatkezelés.

Így tehát lehetséges az is, hogy ezen frissítés esetén már fontolgatták a nyilvános kiadást, de valamilyen indokból mégsem tették ezt meg. Azonban önmagában van egy másik ésszerű ok is az elnapolás mellet, méghozzá az, hogy a frissítés kiadása ne essen egybe a javító keddel, ami ilyenkor amúgy is megterheli a szervereket. Tehát a következő kedden, vagyis április 17-én, még könnyedén lehetséges a publikus kiadás, ugyanis hasonlóra már korábban is volt példa...

(#76715) #93794560 válasza Slavia (#76712) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi! Nem néztem utána alaposan, de most már legalább tudom, mi ez a frissítés.

(#76716) 8nemesis8 válasza King Unique (#76674) üzenetére


8nemesis8
veterán

Milyen mellékelt képek? Semmilyen két nem akartam csatolni és még csak említést sem tettem rá.
Ha bármilyen képet felrakok, alap, hogy a ph-t használom...

Nem volt nálam a gép, délután jutottam hozzá.
Frissítések, régi ios mentések törlése megodlotta a problémát.
Köszi a tippeket!

(#76717) pzstm válasza #41473792 (#76714) üzenetére


pzstm
titán

Nem késik...mivel a Microsoft sosem mondta, hogy kiadja április 10-én...újságírók spekulációja csak pletyka, ugyanannyit ér mint a helyi közértben ha Mari néni súgja oda nekem ezt az infót.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76718) King Unique válasza 8nemesis8 (#76716) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig a hozzászólás alapján pont úgy tűnt, hogy a képek miatt lettek kihagyva a sorok és kivastagítva a szöveg. Ha nem, akkor teljesen felesleges volt, ráadásul simán félreérthető... Na meg többen eleve screenshotokat kértek az állapotról, mert nyilván akkor látszik a pontos helyzet és lehet tovább fejtegetni a dolgot. Nem a már előtte amúgy is említett módszerek felsorolását újra, ami elfért volna amúgy 1 sorban is...

Na mindegy, amúgy szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#76719) tordaitibi válasza csemiubi (#76701) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Itt reszletesen leirja
Kezdo szinten, nagyon erthetoen.

(#76720) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan ptoblémám, hogy 2 napja nem tudok semmit letölteni az internetről....

Simán böngészőből (egyikkel sem) nem indulnak el a letöltések, kivéve a torrent letöltő linkek viszont egyetlen torrent kliensből sem indulnak meg a letöltések "elakadt" üzenettel 0,00 ℅-on megállnak....

Új szoftverek, mióta nem működnek a letöltések:

Tencent Pc Managger
Malwarebytes Security

Elsősorban ezekben keresném a megoldást, de semmilyen beállításnál nem találom a lehetőséget arra, hogy úgy működjenek a letöltések, mint pl. egy hete... hibátlanul...

Ötlete valakinek?

(#76721) movax válasza LantosBerry8 (#76720) üzenetére


movax
őstag

"Tencent Pc Managger"

Gratulálok, hogy egy kínai izére bízod a géped, bátor vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#76722) Dumi86 válasza movax (#76721) üzenetére


Dumi86
senior tag

360 TSE is kínai mégis mennyien használják Európában :) Most akkor hogy is van ez? Gondolom azért használják mert "szar kínai,jó az nekem"...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#76724) #86564352 válasza LantosBerry8 (#76720) üzenetére


#86564352
törölt tag

Távolítsd el a Tencent cuccot.

(#76725) #73959936 válasza LantosBerry8 (#76723) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak sajnálni tudom azt, aki még hisz az ilyen mesékben....

Próbáld meg a "best internet security 2018" keresőszavakat beírni a gugliba és megnézni némileg nevesebb állásfoglalásokat e témában.

A jó védelemért fizetni kell, de pl. hogy 10 ezer Ft 1 gép védelme pl. bitdefendernél.... :(

baromság

itt pld. 35 dollár 5 eszközre....

és nem ez a legjobb ajánlat :N

(#76726) core i7 válasza #73959936 (#76725) üzenetére


core i7
addikt

Én Gdatat használok 2ezer/1eszköz/1év
Sajnos tényleg fizetni kell a biztonságért

(#76727) csemiubi válasza tordaitibi (#76719) üzenetére


csemiubi
tag

:R

Pap leszek az kurvaisten!

(#76728) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Friss telepítés (W10+office 2007). Office 2007 kiakad (lefagy, kis idővel program bezárása blabla) fájl mentése alatt. Arra rájöttem, hogy az alapértelmezett mappába való mentés okozza a fagyást. Ha ezt átállítom egy új mappára akkor menthetőek a dokumentumok. Viszont utólag sem lehet a dokumentumok mappába menteni, lefagy az Office.
Paint-el megy, total commanderrel is, copy-paste is működik.

Amit kiderült: Windows 8.1-ről dokumentumok, zene stb mappák teljes felülírása történt az adatok visszaállítása alatt. Ezeket a mappákat nem tudja kezelni az Office, pl. a Zene mappába nem lett írva semmi, oda tud menteni fagyás nélkül.

Ötlet?

(#76729) #93794560 válasza (Bundás) (#76728) üzenetére


#93794560
törölt tag

Próbáld meg úgy, hogy a dokumentumok mappában lévő dolgokat lemented egy külső meghajtóra, majd a dokumentumok mappából teljesen kitörölsz mindent. Ezután a külső meghajtóról másold vissza a cuccokat. Hátha így helyreállnak a dolgok!

[ Szerkesztve ]

(#76730) #73959936 válasza core i7 (#76726) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én is azzal kezdtem, de aztán több eszközös védelem kellett, hagy ne írjam le mennyiért vettem meg 5 eszközre a BD TS-t :N

(na jó 5*** Ft-ért)

[ Szerkesztve ]

(#76731) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nekem még semmi frissítés nem jött. Nemhogy ez a Tavaszi Alkotói, hanem semmi. Hiába indítom el manuálisan a frissítések keresését, ... semmi. [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#76732) Zotya84 válasza pzstm (#76717) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem is értem, miért várták ennyien tegnapra. Ha az FCU-ból indulok ki, akkor jövő kedd az esélyes. Ott is úgy volt, hogy patch kedd + 1 hét. Gondolom az alatt az idő alatt már az első patch utáni eredményeket is látják, és el tudják dönteni, hogy mehet-é.

De azért sokan nem bánnák, ha végre lenne rá időpont. Én sem: van olyan gép, amin a 1607-et akarja mindenképp a 1709-re frissíteni, de én meg már nem akarom, ha sajáton jó a tapasztalat, akkor egyből 1803-ra ugranék... (S mellé erőszakosan visszapakolja folyamatosan az Update assistantot, meg letölti a nem kellő verziót - de ezt szerintem megoldom...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#76733) allein


allein
addikt

Sziasztok. Win frissítés után fennáll valakinél a képen látható jelenség? Taskbar-ról eltűnt pár ikon, pedig az alkalmazásokat el tudom indítani :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#76734) Doky586 válasza Zotya84 (#76732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon idegesítő dolog ha heteket késik.. esetleg meg se jön..?
Erről a hajadon lányok tudnának mesélni.. :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#76735) Cr00py


Cr00py
senior tag

A háttérben futó alkalmazásokat lehetetlenség kikapcsolni a gépházban. Eddig ki volt nyomva mind, hogy ne fusson semmi a háttérben. ( Gépház - Adatvédelem - Háttérben futó alkalmazások )

Most viszont random visszakapcsolja magát. Ez valami újabb remek feature?

(#76737) TRob1


TRob1
veterán

Na erre sem vártam tovább:

Volt vagy 1 perc sem ez az összegző.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#76738) Doky586 válasza zgmzgm (#76736) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na most akkor azok jól megszívták akik felrakták a 1803-nak hitt verziót.
mert így javítatlan ismert hiba (sebezhetőség) van a gépükön.

[ Szerkesztve ]

(#76739) TRob1 válasza Doky586 (#76738) üzenetére


TRob1
veterán

Miért is? És mi az hogy hitt? Az Az. És arra jött egy összegző. Ennyi.
||
\/

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#76740) ignisz válasza TRob1 (#76739) üzenetére


ignisz
senior tag

Ma jött az összegző?

(#76741) TRob1 válasza ignisz (#76740) üzenetére


TRob1
veterán

Nem jött. Azért írtam, hogy nem vártam tovább. :)
Leszedtem netről és feltettem manuál. (KB4100375)

¤ R'n'R ¤

(#76742) ignisz válasza TRob1 (#76741) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

(#76743) Sub-ZeRo válasza LantosBerry8 (#76720) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Proxy vírus.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#76744) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem észre, hogy a kiegyensúlyozott Windows módban beállított 99%-os processzorteljesítmény, nem veszi le a turbót. (Thinkpad T420)

Mindegyik sémán próbáltam állítgatni, tudomást sem vesz róla, csak energiatakarékos üzemmódban hajlandó a beállított 80% értéket tartani. Creators Update előtt még biztosan működött rendesen, azóta lett új monitor is, amit hajtania kell a gépnek. Ráadásul elég jó volt, mert csak kapcsolgattam ezeket a sémákat. Ha szükségem volt egy kis kraftra böngészéshez akkor turbó, folyamatos processzorizzasztásra turbó nélkül.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban. Mi az oka, hogy a beállított processzorértéket nem veszi tudomásul a Windows?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#76745) Kube válasza Kube (#76744) üzenetére


Kube
senior tag

update: Ha leveszem töltőről egyből életbe lép a korlátozás. A telep és hálózat működésnél ugyanaz van beállítva. Akkor most már csak az a kérdés, ha hálózatról üzemel akkor miért ignorálja a beállított értéket.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#76746) adika4444 válasza Kube (#76744) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Valamiféle Thinkpad program nem szól bele?
Nekem mindenféle gyártói program nélküli HP Elitebook 2570P-n tökéletesen megy a funkció, tiltottam a turbót hogy ne legyen repülőgép a laptop.

üdv, adika4444

(#76747) Zoz válasza Kube (#76744) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem asztali gép csinálja ezt, évek óta... A minimális energia sémában a minimális proci sebességet használja fixen, a többiben meg a maximálisat. Ha változtatom ezeket az értékeket, akkor változik a sebesség is.
Legutóbb a 1709 telepítése után pár napig jó volt, aztán megint elromlott. Ugyanezen a gépen Win7 alatt működik rendben a sebesség szabályozás.
Hátha majd a 1803 alatt jó lesz... :-)

(#76748) Zoshi85 válasza TRob1 (#76741) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Szia. Tudsz küldeni egy linket? Egyszerűen nem találom a microsoft oldalán. Köszönöm :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#76749) Kube válasza adika4444 (#76746) üzenetére


Kube
senior tag

Nem használok semmi gyártói programot. Eddig nekem is működött... turbót nekem csak így sikerült kikapcsolni, nem tudom van-e más megoldás rá. Viszont ez elég gáz, hogy egy frissítés után cseszik a processzor szabályozásra hálózatról.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#76750) ignisz válasza Zoshi85 (#76748) üzenetére


ignisz
senior tag

Szia. Én innen szedtem le.

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.