Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) King Unique válasza King Unique (#75449) üzenetére


King Unique
titán

Ja meg az 1-esnél az addig OK, hogy gyengébb hardvereken nyilván jobban futnak a másik platform (minimál) rendszerei. De azért egy olyan gépen, amelyiken egy Vista és 7 elmegy, ott az megint nem éppen úgy van, hogy sok esetben lassabb lesz a 10-es, pláne hogy a hardverkövetelmények sem nagyon emelkedtek azóta.

[ Szerkesztve ]

(#75452) Szirtimorc válasza #11563776 (#75443) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Elég az utolsó száz hozzászólást elolvasni:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#75453) jeni válasza King Unique (#75449) üzenetére


jeni
félisten

Annyit hozzá téve,hogy Windowsra előbb jön ki a javítás és segítség mint bármely Linuxra.
Az szuper ha a Linux ingyenes,de épen 3 napja egy Manjaró esetében 1 nap után már működésképtelen lett,hogy a boot nem ment tovább és felbontási hibával elakadtam. Ott a másik dolog,hogy mint írtam korábban egyes hardverekre nincs támogatás vagyis drivert lehetetlen beszerezni hozzá. lásd.: a TV tuner kártyák,HP lézeres nyomtató.A többiről még nem is tudok semmit,mert a rendszer leállása miatt nem ment tovább a gépem bootolásnál. Ameddig ment a gépen a frissen felrakott Linux addig a TV kártyák és a HP lézeres nyomtatómat nem is látta a rendszer. Tanácsot kaptam az adott topikban,de az említett oldalon már sehol sem akadtam rá.hogy mit is tegyek fel?
Az,hogy Linux rendszerek feltehetőleg nagyobb játékokra nem müxik,ez zavarna legkevésbé.
Általános használatra előbb jönnek ki azon a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#75454) Syl válasza jeni (#75453) üzenetére


Syl
nagyúr

>...Windowsra előbb jön ki a javítás...

Ez akkora kamu, hogy leszakad az ég!
Ahogy az is, hogy nálad "csak úgy magától" megmakkan a Manjaro...

Mondhatni évtizedek óta foglalkozom Windows-zal és sok éve Linux-szal, de valahogy egyik sem akart még magától megdögleni. Persze akkor igen, ha én tudatlanul és felelőtlenül babrálok a konfigban :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75455) jeni válasza Syl (#75454) üzenetére


jeni
félisten

Szerinted ezt én rajzoltam meg photos rajzoló programmal?

Innen sehogy sem tudtam tovább lépni!

Ezután ezzel is próbáltam parancsként ide beírni.

nomodeset

Nem tudtam életet lehelni rá. Így töröltem a rendszert.

(#75456) pc360 válasza jeni (#75455) üzenetére


pc360
addikt

Nem a történést firtatta, hanem az okát. Amúgy a Manjaro egy bugos szar. Várd meg az áprilisi Ubuntut, és nyomasd azt! Végre rájöttek, hogy a GNOME sokkal jobb, és sok év nyomiskodás után Unity-mentes release-zel jön ki a 18.04 LTS.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75457) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez a legnagyobb trollkodás amikor egy WINDOWS 10 topikban a LINUXOT éltetjük.

(#75458) pc360 válasza Cs1csó (#75457) üzenetére


pc360
addikt

Mi van? Az egyiket kiemeltem egy másikkal szemben. Legalább arra reflektálnál, amit írtam, de helyette idevágsz egy ilyen rettentő baromságot, ami meg se történt.

A trollkodás az, hogy itt süketelnek egy hulladék termékről, mintha bármit is alátámasztana az, hogy bugos. Ráadásul egy Win 10 topikban, ahol ez a kutyát sem érdekli...

Attól még, mert Win a topik címe, egyáltalán nem jelenti azt, hogy adott célra ne lehetne más termék jobb. De ennek a Win vs Linux témakörnek rohatul nincs értelme úgy, hogy nem egy konkrét feladat viszonylatában vizsgáljuk, hanem csak így, általánosan. Remélhetőleg mindenki abbahagyja a nyomorék logout-os "cikkek", a rendszerfrissítésekről szóló kamuk, és egyéb vélemények idehordását.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75459) pc360 válasza pc360 (#75458) üzenetére


pc360
addikt

Bocsánat, kevertem a neveket. Így viszont csak a 3. bekezdés szól neked, és a másik kettő nem is nyer értelmet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75460) Cs1csó válasza pc360 (#75459) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, nincs gond, vissza is pörgettem a hozzászólásokat mert nem tudtam fejből, hogy ki is dobta be de nem az a lényeg és meg is lehet említeni de csak említés szinten az meg külön fölösleges, hogy melyik a jobb ez olyan mint a FIFA vs. PES, Coca vs. Pepsi, Barca vs. Real, . Számomra klasszikus eset: adott egy régi gép amin csak böngészés esetleg filmnézés lenne arra bőven elég egy linux, nem kell a windows a sok fityfenével.

(#75461) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Hali

Ezen, a semmit nem érő lapptopon elfutna normálisan a win 10 szerintetek? Neteznék csak rajta, mert ugye másra nem jó.
Win 7 már kezd belassulni, mert rég volt telepítve. Gondoltam megnézném a 10-et rajta, de pesszimista vagyok :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#75462) svgyula válasza Adebayor (#75461) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Max a 32bit-es win 10. A 64 bit-es verziót nem ajánlom, bérmennyire is képes lenne lekezelni és a memória is kevés. A driverekkel lehetnek még gondok. DE csodát ne várj tőle, "trabantból nem lesz porsche" csak egy csattanás után :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75463) steele80 válasza Adebayor (#75461) üzenetére


steele80
senior tag

Tapasztalataim szerint, az öregebb laposokon kevés memóriával a W7 32 bit a nyerő. Gyorsabb, stabilabb mintha ráerőltetsz egy 10-est, ami modernebb hardverkörnyezetre készült.

(#75464) csixy válasza steele80 (#75463) üzenetére


csixy
addikt

Csak az meg fríssítési napokon tetszhalottá válik szinte.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75465) csixy válasza pc360 (#75456) üzenetére


csixy
addikt

Tényleg hagyjuk már ki innen a linuxot, de azért a manjaro sosem volt bugos x@r, hanem ő az arch-vonal "ubi"-ja. Igen stabil jószág.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75466) jeni válasza csixy (#75465) üzenetére


jeni
félisten

nyugtával dicsérd a napot.

(#75467) Adebayor válasza steele80 (#75463) üzenetére


Adebayor
aktív tag

Köszi neked is a svgyulának.

hát, akkor inkább maradok a win7-nél inkább.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#75468) Doky586 válasza Adebayor (#75461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a x64 rendszerek: a 10 egy kicsit lassabb volt a 7 -nél ezért visszaváltottam.

Az x86 pedig nálam felejtős a rampazarlása miatt. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#75469) pc360 válasza csixy (#75465) üzenetére


pc360
addikt

Oké, csak olyan masszív ütemben jönnek hozzá a frissítések, hogy néha a csomagkezelője is összeomlik, legalábbis ez volt vele kb. egy hónapja. Munkára legalábbis hazárdjáték.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75470) jolti05 válasza vlevi (#75156) üzenetére


jolti05
őstag

Ne haragudj, valahogy elkerülte a válaszod a figyelmem, természetesen köszönöm neked is a hozzászólást!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#75471) svgyula válasza Doky586 (#75468) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kicsit ellenmondásokba futottál a RAM-ot illetően. Ugye tudod, hogy a x64-nek kell több fizikai memória :K Az ajánlott 32bit 2GB min. 64bit 4GB min. és ez nem is véletlen!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75472) jokeph válasza Doky586 (#75468) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs ott nagyon pazarlás... az APU-nak le lehet kb foglalva 600-800 MB.

Azt ne felejtsd ki a matekból, hogy az x86-os OS 3,2 GB ram-nál többet nem tud használni (cimezni), tehát ez az alapmennyiség ez esetben. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75473) Doky586 válasza jokeph (#75472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetemben 2.62 vs 3.61 ---> ~1GB programok által használható ram vész el. (neked ez kicsiség, nekem meg sok)

Ez nyilván azt nem érinti akinek csak 2GB fizikai ramja van.

[ Szerkesztve ]

(#75474) Doky586 válasza svgyula (#75471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem én hanem te...
minimum RAM: 1 GB 32 bites rendszerhez és 2 GB 64 bites rendszerhez

(#75475) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Sziasztok. Hogy tudok olyan biztonsági mentést csinálni, Ami:

1. A telepített programok és a hozzá tartozó registry bejegyzéseket tartalmazza.
2. A telepített játékok registry bejegyzéseit tartalmazza. (A játékok értelemszerűen nem a windows partición vannak.)
3. A windows fiókom mentését tartalmazza, beleértve az asztal beállításokat is az ikonokkal.

Ergo ha újra telepítem a rendszert, akkor ebből a mentesből egyszerűen vissza tudjak rakni mindent 1xre, és ne kelljen mindent újrarakni.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#75476) Cs1csó válasza Acélfarkas (#75475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom, hogy van e ilyen program, de olyan van amivel tudsz egy adott rendszerről lemezképet készíteni és ha bármi van abból a lemezképből újra tudod tenni, ezt a lemezképet lehet frissíteni is.
- Macrium Reflect
- AOMEI Backup

(#75477) xthemax


xthemax
csendes tag

Sziasztok!

Windows gurukat kérdezném az alábbiakról:

Fénykép albumaimat akarom rendezni, és tök jó hogy egyes mappákban amikor rámegyek a filekezelőben az extra nagy ikonok megjelenítésére, csinál miniatűröket. Így tök jól látnám a mappára feldobott képekről melyik mappában mi van csak az a baj, hogy a mappából mindig az utolsó két képről csinál miniatűrt. Hogy tudnám beállítani, hogy a mappában az először készített, első induló képeket lássam megjelenítve? Albumborítót nem akarok csinálni mert az összes mappában ki kéne jelölni mit lássak ennyi időm meg a világon nincs.

Neten nem találtam konkrét infót..

Köszönettel:
themax

(#75478) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy adott két nyomtató. Hálózati scannelést szeretnék rajta csinálni és működik is bizonyos gépeken. SMB megosztásos, windows alatt kell egy plusz user és úgy tudom használni. Ugyanazon a metóduson csinálom mindent és sajnos van olyan gép ahol az istennek nem működik. Minden gép win 10 -es ugyanazon verziók és mégsem megy. Pedig elvileg kéne neki. Viszont olyan van, hogyha beteszem a megosztásba az általam létrehozott felhasználót van , hogy fogja és törli windows magától hiába rakom bele. Ez mitől lehet?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#75479) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Ez a frissítés felment mindenkinek gond nélkül?
Már számtalanszor újra indítottam a gépet, de csak nem akar települni.

20 éve a Prohardveren

(#75480) mpo válasza odrif (#75479) üzenetére


mpo
veterán

A képen alul a kék színűre kattints, ott lesz (esetleg) melyik nem sikerült és ott a hibakód is.

A hibakódra kereshetsz megoldást az MS oldalán.

A hibakereső:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75481) mpo válasza plejik (#75478) üzenetére


mpo
veterán

Nem pont ugyanezzel de másnak is volt gondja, megoldódott:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75482) mpo válasza xthemax (#75477) üzenetére


mpo
veterán

rendezés
Dátum
növekvő vagy csökkenő

Ha érted, akkor már elavult.

(#75483) jobesz válasza SP4C3 (#75409) üzenetére


jobesz
tag

Nekem is kezdetben 13 free de 1 év alatt azárt lemegy 5 gb ra sajnos elég sokat szemetel magának a win 10

én is 32 es ssd n vagyok a win 10 el, eddig mindíg elég volt

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#75484) mpo válasza xthemax (#75477) üzenetére


mpo
veterán

Az előbb távozófélben voltam, csak annyit tudtam írni.
Én úgy csinálnám, hogy a Windows Fényképekkel is nézném és átnevezném a mappákat, almappákat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75485) xthemax válasza mpo (#75482) üzenetére


xthemax
csendes tag

Köszi a választ, de ennél bonyolultabb lesz, a mappán megjelenített két képet akarom megváltoztatni (a mappában lévő utolsó kettőről az első kettőre) , a mappában név dátum stb.rendezni tudok az egyélrtelmű.

(#75486) svgyula válasza Doky586 (#75474) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én az általad belinkelt képre gondoltam. Ugyanis amit azon a képen látsz az a rendszer által használható RAM teljes mértéke és nem a rendszer felhasználása utáni "maradék". A linkelt képeden valami gond volt mert nem látta a teljes RAM-ot. Nekem ilyen:
ezek szerint nekem csak 110Mb amit a rendszer használ? :))

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75487) mpo válasza xthemax (#75485) üzenetére


mpo
veterán

Nem használom a filekezelőt (nem is ismerem) de itt a megoldás:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75488) CirrMee válasza svgyula (#75486) üzenetére


CirrMee
addikt

Vagy van egy dedikált videokártya a gépedben, viszont engedélyezve van a prociba integrált is, ami lecsippent magának... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#75489) jokeph válasza Doky586 (#75473) üzenetére


jokeph
nagyúr

Persze hogy elvész 32 bites OS alatt, mint irtam is.

Annak akinek max 3 GB van, nem számit.

Ugyanarról elmélkedünk. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75490) odrif válasza mpo (#75480) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hiba kódot nem találok.
Csak annyit hogy újraindítás szükséges.

20 éve a Prohardveren

(#75491) xthemax válasza mpo (#75487) üzenetére


xthemax
csendes tag

Oké köszönöm!

(#75492) mpo válasza odrif (#75490) üzenetére


mpo
veterán

Ha az előzményekben nincs hibakód, akkor csak újraindítás.
Ha minden OK, akkor így néz ki.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75493) plejik válasza mpo (#75481) üzenetére


plejik
addikt

Köszi, jó is lett így. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#75494) odrif válasza mpo (#75492) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam most ilyen.
Mint mondottam az újraindítás már többször megtörtént.

20 éve a Prohardveren

(#75495) Doky586 válasza svgyula (#75486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem mi köze az inteles gépednek az egészhez. Azért tettem be azon két képet ugyanazon gépről mert egyforma APUm (E450) van a kérdezővel (Adebayor), csak nekem több a ramom. Az ő lehet-e win10 kérdésére válaszoltam. Egyébként az enyém egy Asus EeePC.

[ Szerkesztve ]

(#75496) mpo válasza odrif (#75494) üzenetére


mpo
veterán

A képen a felső már 7-szer ment, 14-én is volt ami nem sikeres, a többi nem látszik, de te nézd meg.
Az időben visszafelé, az első ami nem sikeres, az is okozhatja.

Amit itt linkeltem, azt töltsd le és futtasd.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75497) csixy válasza odrif (#75494) üzenetére


csixy
addikt

Íme a megoldás !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#75498) odrif válasza csixy (#75497) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elrejtettem, letöltöttem, telepítettem (volna).
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#75499) svgyula válasza Doky586 (#75495) üzenetére


svgyula
addikt

Te nem érted! Amit ott kiír a winfos az a teljes RAM! Nincs belőle levéve az amit a rendszer éppen foglal! Ott annyival van megkurtítva amit eleve a BIOS kivesz/lefoglal. Nálam 7,89GB használható DE!! 1,6GB van ninimum használatban teljesen csupasz rendszernél! Ezért szimpla hülyeség az amit belinkeltél a "4GB ebből használható 2,61GB" ott valamit nem ismert fel vagy a VGA levett a teljes memóriából és nem a 32bit-es rendszer "ramzabálása" az ok! :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75500) svgyula válasza CirrMee (#75488) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én nem reklamáltam :N csak a "32bit-es windows ramzabálására" írtam ehhez volt a printscreen belinkelve ami mindig a teljes RAM-ot mutatja és nem az éppen foglalt értéket! Tehát abból egyáltalán nem lehet megállapítani, hogy a rendszer éppen mekkora területet foglal! Ebből vonta le a kolléga a tévesen a következtetést arról, hogy a win10 32bit mekkora tárhelyet használ éppen!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.