Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!
Itt van egy jó leírás hogy lehet windows 10-en aktiválni a DLNA-t.
Mivel most vettem egy okos tv-t gondoltam a hdd ről könnyebben böngésznék mint pendrive-al másolgatni.
Sajnos ezt kapom:

Nem találtam így a listában,valaki esetleg tudna erre választ adni?

Más egyéb megoldás külső szoftver a célomhoz?

(#75802) Mofarguru


Mofarguru
csendes tag

Srácok, volna egy kérdésem Win10-el kapcsolatosan. Ha online megvásárolom a Home verziót (akarom mondani az aktiváló kulcsot) majd a Microsoft oldaláról letöltöm magát Win10-et és a Media Creation Tool-al kiírom USB-re akkor az minden további nélkül működni fog? Mindezt csak azért kérdem, mert nem nagyon vagyok járatos Win ügyben. A gépben nincs optikai (és nem is tervezem beszerezni a jövőben) így marad az USB-ről való telepítés. Járható út ez?

Thx!

(#75803) TRob1 válasza pruzsi (#75801) üzenetére


TRob1
veterán

Serviio (Serviio topik)

(#75802) Mofarguru :
Igen.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#75804) sajog159 válasza King Unique (#75788) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nem állítom, hogy minden világos..., így kérdeznék még.

MCT-el már létrehoztam egy USB Windows telepítőt. Ezzel felrakhatom egy másik (nevezzük D:-nek) HDD-re a jelenlegi gépre? Ha ez így megy, mi lehet a további lépés/ek?

A másik gépre vettem egy új Windows licencet, HDD csak tarolóként megy át abba.

(#75805) King Unique válasza sajog159 (#75804) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván lehet az MCT-vel elkészített telepítési adathordozóval egy új telepítést csinálni, pont azért lett létrehozva. A telepítésnél pedig nyilván az új HDD-t kell megadni célmeghajtónak, sőt a régit akár fizikailag le is lehet választani arra az időre, vagy már előtte átrakni a másik gépbe. Amúgy meg, ha már meghajtóbetűjeleket említesz, akkor egy üres lemez és tiszta telepítés esetében teljesen felesleges azt előparticionálni. Sokan ilyenkor futnak bele abba a hibába, hogy a bootolás módja és az MBR / GPT üti egymást. Ezekről is volt szó nemrég.

Amúgy meg egyszerűbb lenne a régiről az új HDD-re átklónozni a rendszert, mint a 0-ról újratelepíteni és újra belakni. Az előző válaszban már volt szó erről.

[ Szerkesztve ]

(#75806) Drag77 válasza pruzsi (#75801) üzenetére


Drag77
senior tag

Serviio DLNA link link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#75807) svgyula válasza pruzsi (#75801) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Erre találták ki ezt Megosztod a PC-n az aktuális könyvtárakat/meghajtót (ez fontos másképp nem fog semmivel menni!)
DE előtte még a vezérlőpult-hálózat és internet-megosztási központ-speciális megosztási beállítások módosítása- itt bekapcsolni a hálózatfelderítés,file megosztást, kikapcsolni a jelszót.
Az UMS indítása után(magyarul) beállítod, hogy mit szeretnél megosztani aztán a TV-n nekiállsz keresni. Már látni fog egy média meghajtót.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#75808) mpo válasza pruzsi (#75801) üzenetére


mpo
veterán

Két lehetőséged van:
1. A HDD-n elérheted más eszközökről a tartalmat a megosztással:
Minden beáll.->Hálózat->Megosztási beáll.->Összes hálózat->Médiaadatfolyam-továbbítási..

2. Amit előzőleg mások is ajánlottak.
Én Serviio-t használok, mert a tv médialejátszója az 1.-es verziónál nem tudja lejátszani csak a H.264 kodekig.
A tv-n a source gombbal kiválasztod a Serviio-t és a Folders-t.
A felirat megtréfált mert név.hu.srt kell és a Languages = hu.
A VOB-ot (egyelőre) csak akkor, ha a VIDEO_TS-re adok jogot, ha eggyel feljebb, akkor nem. :F
De megadták a topik címét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75809) #19482368


#19482368
törölt tag

Nyugdíjba megy egy Windows 10-változat

Véget ér az 1511-es verzió pályafutása, utoljára április 10-én kap biztonsági frissítéseket.

A tervek szerint a Microsoft két héten belül nyugdíjba küldi a Windows 10 operációs rendszer egy 2015-ös kiadását: az 1511-es verziószámú verzió április 10-én kapja az utolsó biztonsági frissítéseket. A verzió eredeti visszavonultatási dátuma 2017 október 10-e volt, azonban tavaly novemberben a Microsoft hat hónappal meghosszabbította a szoftverváltozat élettartamát, de csak a vállalati felhasználók számára. A támogatás kiterjesztését Michael Niehaus, a Windows akkori termékmarketing igazgatója jelentette be blogbejegyzésében.

- Annak érdekében, hogy segítsük egyes korai alkalmazókat a Windows mint szolgáltatás modellre való átállás végrehajtásában, kiegészítő szervizcsomagokat fogunk kiadni az 1511-es verziószámú Windows 10-változathoz további hat hónapon keresztül, 2018 áprilisáig, írta Niehaus.

A támogatás meghosszabbítását a Windows 10 Enterprise és a Windows 10 Education változatot futtatók élvezhették, a Windows 10 Home és a Windows 10 Pro kiadásokat használók terméktámogatása tavaly októberben az eredeti ütemezés szerint megszűnt.

Ide tartozó hír, hogy az idén az Enterprise és Education kiadások valamennyi változatának (1607, 1703 és1709) támogatását meghosszabbította hat hónappal a Microsoft, ami azt jelenti, hogy a támogatási periódus 18 hónapról 24 hónapra nőtt. A Home és Pro változatok támogatási ideje továbbra is 18 hónap. Ez az eltérés elbizonytalaníthatja a felhasználókat a tekintetben, hogy végül is mikor ér véget egy Windows 10-verzió támogatása.

A Microsoft az 1511-es változat esetében a januári és februári kumulatív frissítésekben informálta a felhasználókat a támogatás megszűnéséről, arra hívva fel a figyelmüket, hogy térjenek át a Windows 10 legújabb verziójára, ha továbbra is kapni akarják a frissítéseket.

A Gartner piackutató cég elemzője, Michael Silver szerint a hosszabbítgatás azzal a veszéllyel jár együtt, hogy a felhasználók nem fogják elhinni a Microsoftnak, hogy akkor ér véget egy termék támogatása, amely időpontot a szoftvergyártó óriás eredetileg megad. Rossz precedenst teremthet a módszer azzal, hogy a vállalatok arra számítanak majd, a Microsoft úgyis meghosszabbítja a támogatás időtartamát.

Forrás

(#75810) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nekem most ez van fenn (miután felerőszakolta magát a gépemre) 16299.334 Az összefoglalóban még nem ez van írva.Ne kötekedjek :DDD ;]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#75811) TRob1 válasza Pécsi gyerek (#75810) üzenetére


TRob1
veterán

Összefoglaló kicsit le van maradva... vagy 10 verzával :) (HA RP-t nézzük, akk csak 1-gyel)

szerk: Amúgy nekem egyik gépemen (asztalin) nem akarta magát "felerőszakolni", Update mindig azt mondta előzőre hogy Naprakész. "Kézileg" tettem fel tegnap.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#75812) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Hja ok :D

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#75813) westlake válasza #19482368 (#75809) üzenetére


westlake
félisten

(#75814) SP4C3 válasza westlake (#75813) üzenetére


SP4C3
veterán

Nice, lesz sok elavult win10-es rendszer... :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#75815) TRob1 válasza SP4C3 (#75814) üzenetére


TRob1
veterán

Nehogy azt hidd hogy olyan sok lesz... a többség eleve naprakész most is. (Akik élből elutasítják az újat, azoknak meg úgy kell - Nem azokra gondolok akiknek esetleg nincs lehetősége ilyen-olyan okból, vagy vmi hiba folytán nem tudnak frissíteni)

Más: Úgy néz ki április 10-től "szórják" az új tavaszi alkotóit, és 17133 lesz a buldszáma.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#75816) #86564352 válasza SP4C3 (#75814) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#75817) tomp válasza TRob1 (#75815) üzenetére


tomp
félisten

Nekem még a 1703 van fent mert a legutóbbi alkotóin nem ment a tálca és vele együtt a start menü. Nem tudom azóta javult e a dolog, nem követtem a topikot nagyon.

(#75818) Doky586 válasza tomp (#75817) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg a 1307.. [kép] :))

(#75819) TRob1 válasza tomp (#75817) üzenetére


TRob1
veterán

Egy vidkari driver full eltávolítás és újrarakás esélyes hogy megoldja. Többeknek oldott meg ilyen jellegű hibát.

(#75818) Doky586:
:O

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#75820) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok! Kis segítséget kérnék.

Nem tudom jó helyre írok e. Olyan gondom van, hogy a gép HDMI-n csatlakozik a monitorhoz és a kép és a monitor széle között van egy szegély körbe. Nem tudom beállítani, hogy érjen ki a kép a képernyő széléig. A VGA egy Radeon HD4850 a monitor Samsung S27B750. Ezelőtt másik monitor volt ezt most vettem, azon nmem volt semmi gond, bár ott DVI csatlakozott a monitorhoz. Tudnátok segíteni? Vagy hol tehetem fel kérdésemet? Előre is köszi. Természetesen Win10 van a gépen.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#75821) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Hogyan lehetne megoldani, hogy egy felhasználói fiókban fut egy program folyamatosan, az ne álljon le ha átmegyek egy másik felhasználóba, kijelentkezés nélkül? Sajnos megáll a program ilyenkor.

(#75822) Csupingo válasza DonMedve (#75820) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem itt kérdezz rá, vagy pl. az rx 480 topikban. Gondolom a catalyst-on belül kell valamilyen teljes képernyős beállítást keresni, az amd tulajok biztos tudnak segíteni.

A HD 4850-nel már mókolni kellett nem, ha minden igaz az már nem támogatott. Esetleg az is lehet, hogy a win legújabb verziójával többet már nem lesz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75823) DonMedve válasza Csupingo (#75822) üzenetére


DonMedve
addikt

Az a baj, hogy ehhez már nincs natív driver, csak ami win update-n van. Tehát catalyst nincs hozzá. Azért köszi.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#75824) Syl válasza Doky586 (#75818) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem még régebbi van: [kép] ;] :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75825) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Újra itt, megint egy kis homok került a gépezetbe.
Előzmény : (#75728)
Bekerült egy új HDD és egy új ram, (4+2 GB ) most végeztem a telepítéssel . De csak 1,7 GB-ot ismer fel :Y
Mi lehet a hiba ?

Hynix 2GB DDR-3L
Samsung 4GB /1600 DDR3L

Lumia 950XL

(#75826) Csupingo válasza DonMedve (#75823) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha minden igaz, eddig még fel lehetett varázsolni. Biztos van hd 4xxx topik is, ott gondolom foglalkoztak a win 10-es megoldással is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75827) abdulka1 válasza ZsoltG60 (#75825) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A képeken az látszik, hogy felismerte mind a 6 gigát. Csak valami lefoglal belőle 1,7-et.
Az integrált VGA az egyik tippem.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75828) ZsoltG60 válasza abdulka1 (#75827) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

A feladatkezelő sajnos nem ezt mutatja... :U :F

Lumia 950XL

(#75829) lazajnd válasza ZsoltG60 (#75828) üzenetére


lazajnd
tag

[link]
Több helyen ezt a módszert javasolják, egy próbát megér.

(#75830) DonMedve válasza Csupingo (#75826) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszönöm, sikerült!!!!! :)) :C :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#75831) abdulka1 válasza ZsoltG60 (#75828) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezen a képen is ott vana 6 GB is, meg az is, hogy "4,3GB a hardverek számára fenntartva"

Szóval tartom az előző véleményemet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75832) jokeph válasza ZsoltG60 (#75828) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam ez a felosztás. Sok az a 4,X GB a hardverek számára fenntartva. Ez még a 100 MB-ot se nagyon szokta túllépni. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75833) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Ha egy félhalott HDD-t kiveszek egy PC-ből, arról meg lehet tudni (egy másik gépbe téve, de a Windows nem indul, persze) hogy melyik windows wolt telepítve?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#75834) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Srácok, adva van egy folyamatosan frissen tartott win10, egy hp 355 g2 notin. 2 napig nem használtam. Most fél hat óta állítólag frissít. Bekapcsoktam. Bejelentkeztem. Ezután nrm jött be a rendszer, hanem 3 képernyőt váltogat. Ez el tarthat néhány percig, üdvözöljük, és az elérhető néhány frissítés a számítógépére.
Most lassan háromnegyed nyolc, és nincs változás. A forró levegőt nyomja kifelé, meg a vinyó is dolgozik rendesen.
Mit csináljak? Ez normális, mert szerintem nem....

[ Szerkesztve ]

(#75835) tomp válasza TRob1 (#75819) üzenetére


tomp
félisten

Egy tisztán frissen felrakott rendszernél? Érdekes...

(#75836) TRob1 válasza tomp (#75835) üzenetére


TRob1
veterán

Attól még a win rak(hat) olyan drivert amit nem szeret a géped (mint nálam egy HP laposnál az ujjlenyomatolvasó drivere)
Amúgy azt gondoltam hogy Update volt, nem tiszta install. Akkor meg főleg megért volna már rég egy próbát egy Update.

(#75834) tzsolesz :
Itt valami nagyon nem stimmel. (Amúgy sem volt az elmúlt 2 napban Update, ha előtte meg eleve frissen volt tartva)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#75837) abdulka1 válasza tomp (#75835) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha a gyártó oldaláról letöltött, és telepített driverel működött a VGA, akkor nVidia kártyáknál valóban segített a teljes eltávolítás DDU-val, majd újratelepítés a win update-ről.

Én egy másik problémát próbáltam ezzel megoldani, de "mellékhatásként" újra működött a start menü, és a tálca elemei.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75838) ZsoltG60 válasza lazajnd (#75829) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Sajnos ez sem segített.. :(

(#75831) abdulka1
Abban igazad van , hogy felismeri a 6Gb-ot.
de a rendszer csak 1.7GB-ot érzékel teljes memóriának. 4,3 GB meg lóg valahol a levegőbe... :Y

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#75839) pruzsi válasza svgyula (#75807) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi ez jó lett azonnal, viszont van pár fájl amit nem tudok lejátszani azon lehet valahogy segíteni?
Sorozat-120mb avi :D mkv meg megy :D

(#75840) tzsolesz válasza TRob1 (#75836) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi. Leállítottam. Most alaphelyzetbe állíttatom. Remélem helyrejön....

(#75841) mpo válasza svgyula (#75807) üzenetére


mpo
veterán

Most néztem meg, amit ajánlottál, ez tudja a DVD-t is. Serviio-t használok, csak VOB-ot tud, teljes DVD-t nem (nekem).
Ennyire jó?
[link]

Java nincs a gépemen, (legalábbis nem látom) már a régin is irtottam.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75842) M@no válasza RAiN91 (#75821) üzenetére


M@no
tag

Service-ként kellene futtatni, úgy elvileg ki tudod védeni a problémát. /Hozzáteszem, én magam még sosem állítottam ezt be, de nálunk kollégák futtattak így valamit./

Találtam neked angolul leírásokat:
Hivatalos Microsoft

Ez meg egy másik, itt 3rd party programmal csinálja

[ Szerkesztve ]

(#75843) Geth válasza mpo (#75841) üzenetére


Geth
addikt

Ha Serviiot használsz, akkor nem irtottál elég hatékonyan :DD

(#75844) RAiN91 válasza M@no (#75842) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm.

Időközbe viszont ez alapján sikerült megcsinálni.

(#75845) tzsolesz válasza tzsolesz (#75840) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez az alaphelyzetbe állítás nem igen való semmire.... Rakom újra..... Egy nagy katyvasz lett az egész rendszer....

(#75846) mpo válasza Geth (#75843) üzenetére


mpo
veterán

(legalábbis nem látom)

Kösz, hogy szóltál, most már megtaláltam.
A programok és szolgáltatásokban nem láttam/látom.
A Vistában láttam, itt meg miért nem?

Ha érted, akkor már elavult.

(#75847) TRob1 válasza tzsolesz (#75845) üzenetére


TRob1
veterán

Egyszer próbáltam már vkinél a Programok/Beállítások megtartásával és akkor frankón működött.
Lehet nálad eleve bekavart ebbe is az ami történt?!?

¤ R'n'R ¤

(#75848) Geth válasza mpo (#75846) üzenetére


Geth
addikt

Ne haragudj, nem vagyok gondolatolvasó, hol találtad meg?

(#75849) mpo válasza Geth (#75848) üzenetére


mpo
veterán

\Program Files\Serviio\jre\

Az universalmediaserver meg Java 7+-t ír.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#75850) Sub-ZeRo válasza DonMedve (#75820) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Radeon driverben keresd a megoldást. Monitor menü alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.