Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76651) worxland válasza Doky586 (#76647) üzenetére


worxland
addikt

Nem Bugyi a világ közepe, hanem ami a bugyiban van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#76652) internetezoo válasza Cs1csó (#76650) üzenetére


internetezoo
senior tag

kép link

(#76653) Syl válasza worxland (#76651) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem Bugyi a világ közepe, de nagyon közel van hozzá? :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76654) Sub-ZeRo válasza internetezoo (#76652) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mik vannak a gépre dugva, mikor telepítesz? Hdd, ssd, odd ilyesmire gondolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#76655) Doky586 válasza Syl (#76649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vagy alatta van. (Apajon)

(#76656) internetezoo


internetezoo
senior tag

Edge böngésző hibásan töltötte le az ISOt. Most Chromeal jó mert elindult a setup is ha elindítom. Most írom ki Rufussal.

(#76657) internetezoo


internetezoo
senior tag

Telepít, másol.

(#76658) csemiubi válasza pc360 (#76635) üzenetére


csemiubi
tag

Köszi, nem bántom.

Pap leszek az kurvaisten!

(#76659) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Egyenlőre még nincs nálam a problémás gép, de a gazdája arra panaszkodik, hogy folyton kiírja, hogy nincs hely a gépen, holott sok hely van rajta.
Összefoglalóba olvastam, hogy érdemes a lemezkarbantartóval a rendszerfrissítéseket régi telepítőt windows fájlokat letöröltetni. Ez abszolút veszélytelen, ugye?

Ezen kívül mit tudnátok még javasolni, amit érdemes lehet megcsinálni rajta? Hogy ne legyen később sem gond a tárhellyel?

Előre is köszönöm.

(#76660) worxland válasza 8nemesis8 (#76659) üzenetére


worxland
addikt

Parancssorból egy chkdsk sem ártana.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#76661) 8nemesis8 válasza worxland (#76660) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor lehet ezzel lenne érdemes kezdenem?
Húú milyen régen használtam még majdnem DOS vagy win 3.11 korban utoljára :)

(#76662) #86564352 válasza 8nemesis8 (#76659) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windirstat vagy más hasonló programmal megnézném mi mennyit foglal. A karbantartó rendszerfájlok takarítása mehet nyugodtan. Lemez ellenőrzését is érdemes futtatni. Jobb klikk a meghajtón, tulajdonságok, eszközök. Megnézni még egyáltalán milyen partíciók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#76663) laszlohu


laszlohu
addikt

Mikor kezdik el küldeni az update - en keresztül az 1803 - at?

Vagy megint erőszakkal kell rátenni frissítési segéddel?

(#76664) King Unique válasza 8nemesis8 (#76659) üzenetére


King Unique
titán

Majd akkor, amikor nálad lesz a gép és konkrétan látod, hogy mi a helyzet. Sok mindent lehet állítani, de más lehet a valóság, pláne ha egy laikus userről van szó... A Windows a kevés tárhely miatt ok nélkül nem nagyon szokott problémázni és lehet pont a rendszerpartíció van fullra tele, míg egy másik partíción pedig ott van a sok szabad hely. Számtalan ilyen esetet láttam már, hogy hiába csináltak az illetőnek külön adatpartíciót és magyarázták el neki, hogy oda pakolja a cuccait, csak azért is mindent a C-re rakott... :W Ilyenkor egyik megoldás a felhasználói mappák áthelyezése másik partícióra / fizikai tárolóra, vagy másik a rendszerpartíció átméretezése. Legalábbis, ha a rendszerpartíció takarítása nem szabadít fel kellő tárhelyet. Illetve amúgy is, mert egyesekkel képtelenség megértetni, hogy a külön adatpartícióra rakja a cuccait, oda töltsön le stb.

[ Szerkesztve ]

(#76665) svgyula válasza tordaitibi (#76591) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak egy kérdés: ugye nem ez az a gép amin nem ment az USB 3.0 hub? :U

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#76666) tordaitibi válasza svgyula (#76665) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, a fajlhulyeskedos az a melohelyi Z8300 Cenovo mini pc, az usb 3 hubtol meghulyulo meg egy J1900-as minigep. A Cenovo az amin minden frissitest ki kellett irtani, asszem a mult evi tavaszi buildon lett fixalva mert mindennemu frissitesre kekhalalos rebootokkall reagalt es nehez volt ebbol kizokkenteni es visszaallitani.
De a fajlokkal kapcsolatos hulyesegeit az elso pillanattol csinalta.

(#76667) adika4444 válasza tupacamaru (#76620) üzenetére


adika4444
addikt

A BT-verziók lennének érdekesek, hogy ahol nem megy ott is 4.0?

üdv, adika4444

(#76668) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van ugye a gépnek egy neve, számítógépnév, ez nálam ugyan az, nagybetűk és számokból áll amit a gép adott magának. Ez a vinyó kikerült ebből a gépből, s formázva lesz majd, de annyira tetszett az a számítógépnév, hogy az új telepítésnél is azt adnám majd meg neki.

S a kérdésem az, hogy ha nincs bebootolva a vinyó hanem csak csatlakoztatva van egy másik géphez, akkor hogy tudom kinézni mi a számítógépnek a neve?
Annak ami a csatlakoztatott hdd-n van, tehát csak mappákban tudok nézelődni, stb, hiszen a gép nem arról van betöltve, de így kellene nekem megtudni mi a gép neve.
Köszi!

(#76669) tupacamaru válasza adika4444 (#76667) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen ott is 4.0-ás, sőt az egyik adapter pont olyan, mint a tablet-ben van, amin megy. Hagyjuk, már próbáltam keresni megoldást, de nem találtam sehol.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#76670) 8nemesis8 válasza #86564352 (#76662) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a tippet, felírtam és ki fogom próbálni!

(#76671) 8nemesis8 válasza King Unique (#76664) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen én is találkoztam már hasonlóval.
Köszi a tippeket, ezeket én is ismerem. Azért írtam be, mert jómagam olyan 4 éve már MAC-en dolgozok és Win-et ha 5percet használtam sokat mondok. De ha speciális trükk van, akkor szívesen fogadom.

Eddig így néz ki:
chkdsk

Windirstat

Lemezkarbantartó - rendszerfájlok törlése frissítések, stb.

[ Szerkesztve ]

(#76672) lovi27 válasza Ferenc. (#76668) üzenetére


lovi27
addikt

A számítógépnév a registry-ben van tárolva (windows/system32/config):
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\ComputerName\ComputerName

Pédául ezzel kinyerheted.

[ Szerkesztve ]

(#76673) csemiubi


csemiubi
tag

Távoli elérésben tud valaki segíteni? Itt néztem programokat, ezek közül csak a teamviewer ismerős. Melyiket ajánlatos használni?

Itthonról szeretnék egy irodai gépet elérni. Csak egy irányba kell az elérés.

Leállítást, ébresztést hogy lehet ezekkel megoldani? Az lenne a cél, hogy ne legyen folyamatosan bekapcsolva amit el akarok érni, csak ha kell. Ilyet lehet?

Pap leszek az kurvaisten!

(#76674) King Unique válasza 8nemesis8 (#76671) üzenetére


King Unique
titán

Nem látszanak a mellékelt képek, legalábbis nálam nem jeleníti meg őket a böngésző... Már, ha valóban mellékelve lettek egyáltalán. Valamint ilyenkor eleve a PH! saját képfeltöltőjét kellene használni és nem egyes vacak külső tárhelyeket, amelyek egy részéről később eleve törlik őket.

Szóval konkrétumok híján nem nagyon lehet erre mit mondani. Valamint még a háttértár tárolókapacitása, illetve a rendszerpartíció mérete sem ismert.

[ Szerkesztve ]

(#76675) Doky586 válasza csemiubi (#76673) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kérdezd meg a rendszergazdád, különben áruld el melyik cégnél lesz üresedés.. :K

(#76676) csemiubi válasza Doky586 (#76675) üzenetére


csemiubi
tag

A "rendszergazda" én lennék, és a feleségem irodai gépéről van szó. Ő a cég. :DD

Pap leszek az kurvaisten!

(#76677) tordaitibi válasza csemiubi (#76673) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A tavoli inditas nem teljesen windows specifikus, wake-on-lan, wake-on-wan (wol, wow) es router konfiguralas temakorben nezz szet gugli baratunkkal. Valamint nem art allando IP cim, vagy egy dyndns szolgaltato amit a router tamogat. Enelkul lehetetlen lesz ebreszteni tavolrol.

(#76678) Cr00py


Cr00py
senior tag

Nem tudni mennyire real , ha valakit érint.

Én mondjuk nem sietek, majd leszedem MCT-vel pendrive-ra, s ha nagyon ráérek, akkor majd megy a clean install.

(#76679) Dumi86 válasza Cr00py (#76678) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ez magyarul mit is jelent? :) megbízható forrás ez?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#76680) Cr00py válasza Dumi86 (#76679) üzenetére


Cr00py
senior tag

Lefordítva annyi, hogy szerinte ( ezt hallotta ) , hogy az RS4 relase késni fog, nem ma érkezik.

Azt, hogy mennyire fix info, azt nem tudni, ő egy WindowsCentral -os szerkesztő.

Web

Minőségi, többnyire real cikkek jönnek le ott, szóval kitudja. Majd ma elválik. :D

(#76681) laszlohu válasza Cr00py (#76678) üzenetére


laszlohu
addikt

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#76682) steele80


steele80
senior tag

Szerintetek az MCT az új 1803-at szedi le? Egy gépet újra kellene tennem és a 1803-at tenném fel, mert ha elkezdenek rajta melózni és elkezdi letölteni az új verziót engem kicsinálnak.

(#76683) King Unique válasza steele80 (#76682) üzenetére


King Unique
titán

Letöltöd és megnézed, ami nemrég volt szemléltetve.

De amúgy még jelenleg nem a 1803-at tölti le, hanem a 1709-et. Illetve helyi idő szerint legkorábban úgyis csak ma este 7 órától lenne esedékes. Viszont volt arról szó a napokban, hogy az MCT nem feltétlen fog azonnal frissülni, ahogyan az iménti hozzászólások szerint akár még késhet is az RS4 terítése.

Egyébként, ha még ma meg is érkezne a WU-n az RS4, akkor sem feltétlen mindenkihez. Ez már a korábbi verzióknál is így volt és voltak akiknél csak hetek, hónapok múlva ajánlotta fel a rendszer az upgrade-t. Ha pedig legalább Pro kiadás, akkor azoknál amúgy is 1 évig lehet a gépházban halasztani a funkciófrissítéseket, tehát nem kötelező azonnal átállni.

[ Szerkesztve ]

(#76684) parts válasza steele80 (#76682) üzenetére


parts
tag

Még a 1709-est. Most próbáltam, hogy hátha már a 1803-at, de nem.

Xiaomi 13T Pro

(#76685) steele80 válasza King Unique (#76683) üzenetére


steele80
senior tag

Köszi már! Éppen szedem le, de 20 perc alatt 7%-on áll ezért bátorkodtam. De ne haragudjál már!

(#76686) steele80 válasza parts (#76684) üzenetére


steele80
senior tag

Köszi szépen!

(#76687) King Unique válasza steele80 (#76685) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mit töltesz le? Ha annyira a 1803-as ISO kell, akkor egy ideje az elvileg RTM-nek / nem annak / véglegesnek (?) mondható 17133.1 build letölthető pl. az oprend weboldaláról. De az UUP-ről letöltött eszközzel is lehet ilyen 1803-as ISO-t generálni.

Amúgy nem értem a reakciót... Pusztán csak az volt megemlítve, ha már online vagy, akkor magad is meg tudod nézni a program verziószáma alapján, ahogyan mások is ezt teszik. De amúgy szerepelt a válaszban, hogy még nem azt tölti le.

[ Szerkesztve ]

(#76688) vlevi válasza steele80 (#76682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztosan nem, mert ezen az oldalon [link] , még az van kinnt, hogy megjelent az őszi frissítés.
Ha letöltöd az eszköszt, annak a verziószáma 10.0.16299.15, és nem 10.0.17133.1 (vagy valami hasonló, az insider verzió kb ezen a verziószámon állt meg). És persze a letöltési oldal fejlécének is illene megváltoznia, ősziről tavaszi frissítésre.

(#76689) pzstm


pzstm
titán

amúgy Microsoft bármikor mondta hogy ma fogja publikusan kiadni a 1803-at? :B

Mert nekem nem rémlik ilyen :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76690) King Unique válasza pzstm (#76689) üzenetére


King Unique
titán

Neked biztos mondták, megosztod, vagy hadititok? :)

Amúgy 1709-re a havi összesítő (KB4093112) megjött, de 1803-as funkciófrissítést (eddig) nem dobott fel a WU.

[ Szerkesztve ]

(#76691) pzstm válasza King Unique (#76690) üzenetére


pzstm
titán

még a nevét sem tudom ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76692) Deck válasza King Unique (#76687) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Már frissítek is! :R

PS5

(#76693) King Unique válasza pzstm (#76691) üzenetére


King Unique
titán

Értem, szóval titok és nem publikus a pontos dátum. :D

De az gondolom reális, hogy Spring Creators Update és 17133.x lesz. Meg valami április-május környékét mondtak a hivatalos megjelenésre.

[ Szerkesztve ]

(#76694) vlevi válasza King Unique (#76690) üzenetére


vlevi
nagyúr

tenforums.com oldalon van olyan ember, akinek már töltődik...

[link]

(#76695) azka79


azka79
aktív tag

jönnek az álmatlan éjszakák, az azbeszt megbasztok..... :D

(#76696) junior11 válasza King Unique (#76690) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is csak ez jött. De ami késik, nem múlik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76697) pzstm válasza vlevi (#76694) üzenetére


pzstm
titán

.73 a harom Insider ringnek ment ki ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76698) pzstm válasza vlevi (#76694) üzenetére


pzstm
titán

a Windows 10 Version Next sokkal erdekesebb nekem....

Ilyen neven meg nem volt ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76699) King Unique válasza vlevi (#76694) üzenetére


King Unique
titán

Az újabb infók szerint ez Insider verzió. A stabil 1709-nél nekem nem ajánlja fel a WU, de ahogyan olvasom másnak sem. Azért kösz az infót!

(#76700) GZoli7


GZoli7
senior tag

Az xml/cab fájl variálással simán lejött mct-vel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.