Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) westlake


westlake
félisten

Microsoft demotes Windows 10 Redstone 4 build 17133 from RTM status

Shocking. :D

#76852: Ezt azért már lehet egy ideje tudni. Én azt nem gondoltam, hogy a 17133.1-es lesz az RTM. De az volt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#76852) TRob1 válasza westlake (#76851) üzenetére


TRob1
veterán

Tehát mégiscsak ez volt az RTM.

Szerk: Én tudom. Csak te állítottad (másokkal együtt) biztosra hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#76853) Abrion válasza King Unique (#76848) üzenetére


Abrion
senior tag

Úgy kb 6 7 éves :D esedékes már a halál :D
Olyan programokra értem amit napi 1x indítok el, például a böngészőt tuti az SSDre rakom.

Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

(#76854) jokeph válasza Abrion (#76853) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én csak a játékot nem raktam SSD-re. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76855) Cs1csó válasza TRob1 (#76852) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azok voltak a hírek hogy ez lesz az RTM és hogy 10-én jelenik meg DE jött ez a BUG emiatt a megjelenés tolódott és gondolom a hiba mértékétől függően az is kérdéses volt hogy ezt a hibát egy újabb buildben javítják vagy ezt kalapálják ki, ennyi.

(#76856) Gyuri44 válasza movax (#76801) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Sajnos nem segít,csak a frissítés törlése.
Mit állít el ez a frissítést azt esetleg nem tudod?

(#76857) Pécsi gyerek válasza Cr00py (#76836) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én is most vettem kettő kingston ssd-t,ami mint kiderűlt nem ajánlott.De 3 gépem van,eloszlik a teher,nem folyamat egy gépet használok.3 év gari van rá,nem vagyok betojva,ha annyit elmegy 11 ért már nekem megérte.De használok wd ezex 1 tb vinyót is (amíg nem szerelem be a másik gépembe is az ssd-t :DDD ) rendszer meghajtónak.Az sem csiga lassú azé...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#76858) karl_fischer válasza TRob1 (#76850) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Igazad van. Én 03.28-án tettem fel, azóta megy hiba nélkül. Azokra meg nem kell hallgatni, akik szerint a Win7, XP, stb. a király :D

(#76859) Doky586 válasza karl_fischer (#76858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

98

[ Szerkesztve ]

(#76860) Kékes525


Kékes525
félisten

Hol lehet a Windows 10-ben az ehhez hasonló dolgokat beállítani [kép] [kép] A képek Windows 7-ről vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76861) csixy válasza TRob1 (#76845) üzenetére


csixy
addikt

Nekem se lett tőle semmi bajom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76862) pzstm válasza TRob1 (#76852) üzenetére


pzstm
titán

Ha szorszalhasogatunk akkor mar nincs is olyan hogy RTM ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76863) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Egy új gépet telepítettem, M.2 SSd-re GPT, UEFI, szépen fel is ment. Majd BIOS frissítések után nem volt hajlandó betölteni. Elkezdett tölteni, majd kiírta, hogy nem találja a bootolható mediát.
Miután sehogy nem sikerült működésre bírni, jó rendben, újratelepítés... csakhogy már csak 128MB-ot lát a telepítő, nem látja a többi partíciót sem.
Más gépben, minden partíciót töröltünk, csak az UEFI partíció, és az 500MB-os helyreállító maradt, de így sem tudom újratelepíteni... próbáltam biosban opciókat keresni, de nem találtam semmit,esetleg mi védi a partíciókat, hogy nem tudom törölni őket, sőt nem is látom. Az alaplap Asrock B350 K4 Fatality.
Hogyan tudnám teljesen törölni az összes partíciót és elölről kezdeni a telepítést?

Előre is köszönöm!

no brain, no problem

(#76864) King Unique válasza Zolee11 (#76863) üzenetére


King Unique
titán

Az a bizonyos BIOS-frssítés nem cseszett el valamit, ha utána a már telepített Windows nem bootol be és a telepítője csak 128 MB-osnak ismer fel a meghajtót? A BIOS-ban megjelenik az SSD valós tárolókapacitása, illetve annak állapota OK? Esetleg resetelni is lehetne az alapértelmezett beállításokra, ha van olyan opció. Szükség esetén és lehetőség szerint pedig pl. az előző / másik verziót felrakni.

Amúgy a lemez teljes törlése megoldható a telepítő grafikus felületén, illetve parancssorban a DiskPart segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#76865) Zolee11 válasza King Unique (#76864) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszönöm a segítséget, olyan rég nem volt ilyesmivel problémám, hogy a SiskPart-ot el is felejtettem.
Minden lemez lehúzása, eltávolítása után, láthatóvá vált az SSD, törölhető lett.
A telepítő grafikus felületén nem volt más látható, csak egy 128MB-os partíció, ezért nem értettem, mivel ezzel nem szokott probléma lenni.
Megoldódott, köszönöm!

no brain, no problem

(#76866) #79715584 válasza pzstm (#76862) üzenetére


#79715584
törölt tag

Azt is lehetne mondani, hogy a Windows 10 folyamatosan Béta állapotban van. ;)

(#76867) abdulka1 válasza Kékes525 (#76860) üzenetére


abdulka1
őstag

Gépház-->Személyre szabás

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#76868) TRob1 válasza Cs1csó (#76855) üzenetére


TRob1
veterán

Légysziiii! Ha Intel vagy Amd procid van, add el meeee bugos!!! Ha Win10-et használsz, szokj le róla meeee mindig is bugos volt, és mindig is bugos lesz. Jaaa, ha bármilyen oprendszert és/vagy szoftvert használsz, kukázd meeee bugos!!! Wineknél meg különösen igaz. Ha épp nem tudsz róla, akkor is bugos, meee majd később úgyis kiderül.... Köszi. Ééééés Ennnyyyiiii.

(#76862) pzstm:
Ok.
De azért vmit csak küldenek a gyártóknak... és tuti nem az utolsó napokban, hanem időben (elvileg :) ). És még ők is azt mondták hogy RTM... ill. "RTM demoted"

(#76866) BizB :
Akár.
De akár azt is mondhatnám, hogy bármilyen szoftver/oprendszer folyamatosan beta állapotban van.

ui: Ez a spring is már bőven túl lett ragozva. A 17133.1 lett a spring, jött rá a szokásos frissítés, lett .73. Mindenki ezt kapta volna... aztán az utolsó napokban vki vmi újabb bugra lett figyelmes, ezért mégsem kapta meg a nagyközönség. (Ha épp vki nem veszi észre a hüle bugot, akk meg mindenki eszeveszett frissítésbe kezd, még ha benne is van az épp észre nem vett bug, ahogy mindig is voltak benne) Na bumm. Ennyiből soha egy win-t sem kapott volna senki a világon.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#76869) westlake válasza pzstm (#76862) üzenetére


westlake
félisten

Akkor majd ezután GA-nak hívjuk. :P

Play nice!

(#76870) Kékes525 válasza abdulka1 (#76867) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez volt az első, amit megnéztem, de ott a betűk beállítására egyáltalán nincs lehetőség. Legalábbis nem találtam. Bocs, hogy ezt nem írtam le.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76871) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok!

A telefonomnak(Xiaomi Redmi 4A) csak a belső tárhelyét ismeri fel/mutatja az intéző. Így nem tudok az SD kártyára semmit másolni(főleg zenéket szeretnék), csak nagyon körülményesen. A telefonon kijelzi a tárhelyet, méret stb. Valami driver gond lehet, mert az eszközkezelőben sem látszik. Milyen egyéb módon lehet még fájlokat másolni rá?

a rendszer Windows 10 Pro 64-bites(1709)

[ Szerkesztve ]

(#76872) anorche1 válasza borges7 (#76871) üzenetére


anorche1
őstag

Veletlenul nem belso tarhelykent formaztad az sd kartyat?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#76873) #41473792


#41473792
törölt tag

A Microsoft megfoszthatja RTM státuszától a Windows 10 Build 17133-at
[link]

(#76874) Sub-ZeRo válasza Cs1csó (#76835) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes, én egy 480-as Kingston ssd-t raktam be háttértárnak (egy M.2-mellé (Adata 120 gb) amin csak windows van) amin only steam fut meg az RBR.
Háttértárnak ott a Nas 2x2 Tera hdd-vel ami nem csak háttértár, hanem a letöltés is oda megy. . Jah, és piszok gyors minden játék toltés. ;]

(#76841) pc360: Húha, akkor én nem léptem túl a 15-öt 32 éves fejjel... Azta mindenit... :( ;]
De gondolom én hibáztam, mikor már rég fent volt a "végleges" verzió, de több hét kellett ahhoz, hogy rájöjjenek hogy van a csomagban hiba. Itt aki upgradelt mindenki hülye, meg gyerekes, de az MS meg mindent faszántosan csinált, mert felrakta a végleges verziót hetekkel ezelőtt amiben hiba volt/van.

Flame off. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#76875) pc360 válasza #41473792 (#76873) üzenetére


pc360
addikt

Lolmár, régen megtörtént. Itt is írtunk róla.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76876) abdulka1 válasza Kékes525 (#76870) üzenetére


abdulka1
őstag

Gépház-->Könnyű kezelés-->Szín és kontrasztos megjelenítés / Feliratozás.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#76877) andreas49 válasza Kékes525 (#76870) üzenetére


andreas49
senior tag

Az megszünt, ami a Windows 7-ben volt.
Kétféleképpen szoktam átállítani a betűtipust és egyebeket:
1. Registry: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
2. Külső program: Advanced System Font Changer.exe [link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#76878) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Apukámnak szüksége lenne egy magyar nyelvű, ingyenes, vagy max pár ezer forintos fotórendező programra. Sajnos a Win10-es alap nagyon gagyi, logikátlan. Olyan kéne amivel egyszerűen lehet a fotókat szinkronizálni a különböző háttértárak (SD kártya, külső HDD, belső HDD) között.

Tudnátok javasolni valamit? Előre is köszönöm! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#76879) csixy válasza borges7 (#76871) üzenetére


csixy
addikt

Bár működnie kéne Ext4-gyel is , de véletlen nem az a baja, hogy linuxos fájlrendszerű a partíció az SD kártyán?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76880) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Újraraktam a Win10-em, eddig pin kóddal léptem be, úgy hogy 4db egyforma szám volt a pin, rányomtam hosszan arra a számra, így mikor elérte a 4db-ot, magától beengedett, azaz nem nekem kellet bepötyögni 4db-ot, és entert, hanem hosszan rajta volt az ujjam, és enterezni se kellet, hanem mikor érzékelte 4x elérte azt a számot be is lépet. Most újratelepítés óta látom nem enged egyforma vagy egymás követő számokat megadni (pl 1234), viszont ha a szimbólumokat bepipálom, akkor lehet 4db "a" betű is akár, viszont ezek után enterezni kell, azaz mikor beírom nem veszi be magától hanem el kell fogadtassam vele, erre nincs valami okosság? Már megszoktam úgy ahogy régen volt.

(#76881) csemiubi válasza Cr00py (#51982) üzenetére


csemiubi
tag

windows update minitool-hoz nem működik a link a magyar nyelvi fájlhoz, tud valaki segíteni?

Pap leszek az kurvaisten!

(#76882) tpeter77 válasza King Unique (#76596) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Egy letöltött ISO fájlból hogyan állapítható meg a Win10 verziószáma? azaz hogy még a 1709 vagy már a 1803 van a csomagban?
Köszi.

(#76883) csemiubi válasza csemiubi (#76881) üzenetére


csemiubi
tag

megvan, ne keressétek :)

Pap leszek az kurvaisten!

(#76884) King Unique válasza tpeter77 (#76882) üzenetére


King Unique
titán

Ha te töltötted le, akkor nyilván tudnod kellene, hogy pontosan milyen verziót. Amúgy meg pl. fel kell csatolni az ISO-t, majd a setup.exe fájlnál ennek mintájára ugyanúgy meg lehet nézni a verziószámot.

[ Szerkesztve ]

(#76885) Zotya84 válasza King Unique (#76884) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezzel addig nincs is gond, amíg valaki ki nem cserélte benne az esd-t más verziójúra... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#76886) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#76880) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi 5let?

(#76887) King Unique válasza Zotya84 (#76885) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos forrásból letölthető lemezképfájloknál nem szokták csak úgy összevissza cserélgetni az install.wim / install.esd és egyéb fájlokat. Azoknál már a letöltött fájl nevéből, de az előbbi módszerrel még inkább megállapítható a pontos verzió. Aki viszont ilyen kókányolt, kétes eredetű telepítőket tölt le és használ, az is meg érdemli, ha valami furcsaságot tapasztal... :U

(#76888) #79715584 válasza B-L-A-C-K (#76880) üzenetére


#79715584
törölt tag

Windows 10-ből melyik verziót használtad eddig, ill. melyiket raktad újra, amivel már nem működik? Én azt is el tudom képzelni, hogy egy (újabb) clean install megoldja a problémádat. Én azt tapasztaltam, hogy a Windows 10 tiszta telepítései között is van/lehetnek eltérés(ek). Ne kérdezd miért, mert én sem értem...

(#76889) B-L-A-C-K válasza #79715584 (#76888) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pro-t használtam eddig, és most teljes tiszta telepítést csináltam, úgy hogy pendrive-ra letöltöttem a legújabbat, és úgy raktam fel (szintén Pro).

Már mindent ami nekem kell feltelepítettem teljesen személyre szabtam, beállítottam, így nem sok kedvem lenne megint újra rakni. Viszont ez nagyon hiányzik...

[ Szerkesztve ]

(#76890) Zotya84 válasza King Unique (#76887) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt nem írta, hogy milyen a forrás. Így lehet kókányolt is, ott meg nem segít a módszered sajna. De hivatalosnál, természetesen igen. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#76891) #86564352 válasza B-L-A-C-K (#76889) üzenetére


#86564352
törölt tag

Emiatt biztos nem raknám újra, egyszerűbb megszokni a PIN beírását. Szerintem várj elvileg április végére tényleg jön a következő főverzió és akkor az a frissítés talán megoldja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#76892) B-L-A-C-K válasza #86564352 (#76891) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Viszont akkor nem értem mi értelme van a PIN-nek ha enterezni kell, mivel ugye azt írja könnyebb belépni így:

Ilyen alapon ugyan az mint a sima belépési kód, vagyis rosszabb, mert ott 1 karaktert is meg lehet adni, pin-nél meg 4 a minimum...

Másnak is ilyen már amúgy, vagy csak nekem?

[ Szerkesztve ]

(#76893) #86564352 válasza B-L-A-C-K (#76892) üzenetére


#86564352
törölt tag

Enter nem kell, beírom és belép. Próbáld meg eltávolítani a PIN-t és újra.

(#76894) B-L-A-C-K válasza #86564352 (#76893) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mielőtt írtam ide ezeket már végig zongoráztam, de semmi...Akkor csak nálam van valami bug, és azt megengedi hogy pl 4db "1"-est adj meg?

(#76895) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#76894) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most rájöttem részben megy de nem úgy mint régen...Régen mint írtam ha egymás utána adtam meg pl 4db számot akkor is ment enter nélkül. Most kikötése hogy egymás után nem lehet már 4 szám, azaz pl 1111-gyel nem engedi. Viszont ha szimbólumokat bepipálom akkor 4 egymás követő betűvel engedi a pin -t, azaz aaaa-val engedi de enterezni kell. Viszont ha számokat adok meg amit enged pl 1222 így nem kell enter, ha 1aaa kell enter... :N Szóval az a lényeg számokkal megy, de úgy mint régen nem, de már ez is jobb mint a semmi.

(#76896) Borisz76 válasza B-L-A-C-K (#76895) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor az én belépési jelszavam - a maga 15 karakterével - kis és nagybetűkkel valamint számokkal már túl erős ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#76897) B-L-A-C-K válasza Borisz76 (#76896) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem sima jelszó amiről szó van, hanem pin kód...

(#76898) Doky586 válasza B-L-A-C-K (#76895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy eggyesek életének mik a legnagyobb problémái..... :Y

(#76899) B-L-A-C-K válasza Doky586 (#76898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én kérek elnézést hogy valamihez 2-3 éve alatt hozzászoktam és már nem úgy működik. Szóval ne haragudj hogy be mertem írni és megkérdezni az okát....:/

(#76900) csixy válasza TRob1 (#76868) üzenetére


csixy
addikt

Szia! Én is felraktam a 17133.1-est egy home 64 bitesre. Ma megpróbáltam a 73-as végűt felrakni, de a CAB fájlos verziónál hibát dob, csak az iso verzió tűnt úgy , hogy működni fog , potom 1 óra hossza alatt meg lett az ISO file és 3 óra hossza alatt meg lett a frissítés .... és ismét a 17133.1 számú builddel nézek farkasszemet sajna. Nincs valami ötleted , tanácsod, linked? Köszi! :(

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.