Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Mister X válasza csixy (#76037) üzenetére


Mister X
tag

Először is köszi a választ ! Az ingyenesen frissíthető pro win van a gépen. De máris akadt egy probléma. vagy nem ? Elvileg nem egyezik a két win mert ugyebár 32bitről akarok váltani 64esre,vagy ez nem gond?

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#76052) #86564352 válasza Deer76 (#76050) üzenetére


#86564352
törölt tag

Dobozosnál cserélhetsz alaplapot is.

Mister X Pro kulcsod van akkor Pro-t telepíts, ha Home kulcsod van akkor Home verziót. Ennyi, egyezzen a kiadás. A nyelv és a bitek nem számítanak telepítéskor kulcs szempontjából. Csak a kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#76053) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy az asztalom tartalmát, mindent OneDrive-ba pakolt a jómadár, amit én -lévén nem szeretem, más felhőt használok- letöröltem a fenébe, de...

Minden elérési út, stb most a OneDrive (néhai) mappáján mentődik. Nem a felhasználó saját dokumentumai közé. Ezt hogyan tudnám helyreállítani?

Konkrétan így néz ki most az elérési út az asztalon tárolt minden fájl esetében: C:\Users\kasza\OneDrive\Asztali gép

[ Szerkesztve ]

(#76054) Mister X válasza #86564352 (#76052) üzenetére


Mister X
tag

Értem. Köszi ! A biosban be kell állítani hogy pendriveról telepítsen ?
Időközben elkezdte írni a pendrivera,de nem kérdezett rá hogy melyik verziót akarom telepíteni. Home v pro. Vagy azt telepítéskor kell megadni?

[ Szerkesztve ]

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#76055) svgyula válasza worxland (#76047) üzenetére


svgyula
addikt

Nyilván nem egyformák az igényeink! A telóm gyorsabb :) Egy olyan öreg gépet én már régen lecseréltem volna! Nekem kb 5 éve volt core duo procis gépem. Azóta 2. i5 van de már ezt is öregnek tartom........
Aztán ahhoz az alaplap és egyéb HW-hoz, már csak a win-féle univerzális driver van amivel egy frissítés után vagy megy vagy nem.............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#76057) csixy válasza Mister X (#76051) üzenetére


csixy
addikt

Nem gond. Csináltasd vele a 64bites, vagy választható az is hogy tudja a 64 bitest is meg a 32 bitest is( csak az már kicsit nagy darab és nem fog ráférni akarmilyen adathordozóra) és majd telepítsd a 64 bites Pro verziót. Telepítéskor ne adj meg neki termékkulcsot, ha mindenképp kell neki , akkor ráérsz utólag is beírni neki kulcsot a gépházban a frissítés és biztonság menüben.

#76054: Hát nem árt, vagy legalább a boot menüt csald elő valahogy.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76058) svgyula válasza cooi11 (#76056) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Amit beraktál képet az induló alkalmazásokról azokból egyre sincs szükség! Mindet lehet a rendszer felállása után kézzel is indítani ha(?) szükség van rá. De feleslegesen foglalnak és kotornak ott frissítés figyelő alkalmazások. Csak a helyet és a sávszélességet foglalják. A one-drive is megszívathat ha elindul mert elkezd szinkronizálni+ezt a malvare +defender követi és már le is járt a személyigazolványod mire elindul a rendszer! A utorrent pedig elkezdi a letöltött állományokat ellenőrizni és akkor is behal a rendszer használ inkább a qBittorrentet sokkal simábban megy minden és nincs reklám meg hajtépő állandó állogatás és nem dobnak ki oldalakról azért mert "passzív" vagy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#76059) Cs1csó válasza svgyula (#76055) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazad van az igények különbözőek, és az anyagi lehetőségek is. Egyszerűen ha nincs igény egy i7-es gépre akkor minek költeni rá? Nekem is van egy core2duo-s notim 2007 nyári modell és pont 10 éve vettem. Szépen fut rajta a windows 10 - megjegyzem jobban mint a windows 7 -

(#76060) Mister X válasza csixy (#76057) üzenetére


Mister X
tag

Oké,köszönöm !

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#76061) cooi11 válasza svgyula (#76058) üzenetére


cooi11
senior tag

Leállítottam mindent induláskor, de így is lassú.
Bármelyik ikonra klikelek, várnom kell mire felugrik az ablak.

(#76062) SP4C3 válasza cooi11 (#76061) üzenetére


SP4C3
veterán

Tedd vissza a hetest, vagy válts linux-ra.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76063) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Egy régi ASUS X54C laptopra mit érdemes? Win 10 vagy maradjak a 7-nél? Most Win7 van rajta egy x64 ultimate, de mivel csak 2gb ram-ja van, eléggé belassul, főleg ha le van frissítve... vagy elég lenne rá egy 32bites?

(#76064) SP4C3 válasza csikosdapro (#76063) üzenetére


SP4C3
veterán

Hasonló kaliberű lapost szedtem már szét asus-tól, abban csak 1 mem foglalat volt, szóval ha ram upgrade nem lehetséges (illetve SSD), akkor win7 - 32 vagy 64 bites, tökmindegy, amelyikhez van kulcsod, vagy hamár 7 alatt is lassú, akkor valami mást... :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76065) #86564352 válasza cooi11 (#76061) üzenetére


#86564352
törölt tag

Malware keresés volt? McAfee szarság eltávolítva? Újratelepítés végső megoldásként

(#76066) csikosdapro válasza SP4C3 (#76064) üzenetére


csikosdapro
tag

ergo mindegy a sebesség szempontjából a x86 vs x64?

(#76067) Cs1csó válasza csikosdapro (#76066) üzenetére


Cs1csó
félisten

2GB RAM-nál fölösleges a x64-es verzió. Tégy fel egy win 10 home 32 bitest.

(#76068) ZsoltG60 válasza csikosdapro (#76066) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Mivel csak 2 GB ram van így felesleges az x64 .
Ram bővítés lenne ellenszer a lassulásra, de egy újratelepítés is átmenetileg megoldja a problémát.

Lumia 950XL

(#76069) pc360 válasza csikosdapro (#76063) üzenetére


pc360
addikt

A RAM bővítés valóban erősen javasolt, de abban az esetben is elég a 32-bites verzió (még ha a VRAM mennyisége le is vonódik a 4-ből), mert úgy több esélyed van rá, hogy hiba nélkül automatikusan ellátja driverekkel a Win 10 a gépet. Az a 4 GB viszont nagyon kell, rendszertől függetlenül, hiszen a Win jobb esetben is 1-1,2 GB-ot lefoglal, és akkor még nem nyitottál meg egy weboldalt sem. Legelső körben ezt próbálnám meg. Ha nem akarja, akkor max marad a Win 7. Ami még sokat segíthet, az pedig az SSD lenne valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76070) chatran válasza King Unique (#76046) üzenetére


chatran
őstag

Nem értem minek szórakozni ezzel az MCT tool-lal. Ha letöltöm az ISO-t és rufus-szal kiírom pendrive-ra, akkor az úgy nem lesz jó? Telepítés után az win update felteszi a szükséges patch-eket, nem?

(#76071) pc360 válasza chatran (#76070) üzenetére


pc360
addikt

A forrás mindegy, ha normális release-ről van szó, csak az a lényeg, hogy az ISO tartalmazza a legutóbbi főverziót, így maximum a legutóbbi pár hónap összegző frissítésével kell a Winnek szórakoznia. Ez tekinthető normális, tiszta telepítésnek, és valószínűsíthetően a leggyorsabban működő rendszert is így kapod. Ha kell, a nagy frissítéseken is átrágja magát, de sokaknál pont ez a folyamat akad el, ráadásul így keletkezik egy csomó fölösleges fájlod is (ami mondjuk javarészt kitakarítható a lemezkarbantartóval), ráadásul rengeteg idő ezek telepítése.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76072) Geth válasza chatran (#76070) üzenetére


Geth
addikt

Ha már itt tartunk: nem értem minek szórakozni ezzel a rufus-szal :DDD

(#76073) enginev3.0 válasza #16939776 (#76025) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam, de hiába

és a gépemen lévő win10-zel van baj, mert anyum laptopja beenged simán

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#76074) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Rohadt W10 vagy rohadt hp. A kifogástalanul működő HP ColorLaserjet 1600-as nyomtatómat le sem szarja a rendszer hiába telepíti a meghajtót automatikusan a csatlatköztatás után, látja de inaktívnak jelóli. Guglizás után sem megy pedig másnál 3200-as W8 meghajtó életre keltette. Van valakinek ötlete? A nyomtató topikba is írtam mert nem tudom a driver probléma vajon hova való. Érdekes lesz két op rendszert használni az egyiket csak azért hogy nyomtatni tudjak. W10 alá virtuál gépre telepitett W7-ről lehet vajon nyomtatni? Vagy inkább XP-t kéne telepíteni? A hivatalosan kiadott virtuál XP W10-re nem települ azt írja csak W7-tel kompatibilis.

(#76075) chatran válasza Geth (#76072) üzenetére


chatran
őstag

:DDD Jogos. Amúgy ezt az MCT tool-t honnan lehet letölteni? Ha beírom a google-ba, akkor a Win10 ISO letöltése oldalra jutok.

(#76076) core i7 válasza chatran (#76075) üzenetére


core i7
addikt

(#76077) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A posta szolgáltatás nem eszi meg a freemail-es emailt.
Mindig jelszó hibára hivatkozik, de az Indamail-es @levele.hu sem megy.
Pop Peperrel mindegyik jó.
Ez ilyen gagyi?
Vagy van valami rejtett fiók beállítás, mert alapból alig van valami állítási lehetőség.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#76078) chatran válasza core i7 (#76076) üzenetére


chatran
őstag

Van ehhez linked? Keresem össze-vissza, de csak az iso-hoz lyukadok ki.

(#76079) csixy válasza Sztlaci (#76077) üzenetére


csixy
addikt

Thunderbird?

#76078) chatran:
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76080) King Unique válasza chatran (#76070) üzenetére


King Unique
titán

Te kérdezted, hogy milyen ISO-t tölt le az MCT, arra ment a válasz. De amúgy nem létszükséglet sem az ISO-fájl letöltéséhez, sem pedig a telepítési adathordozó elkészítéséhez. A Microsoft weboldaláról a lemezképfájl böngészős trükközéssel közvetlenül is letölthető, valamint egyéb letöltési opciók is vannak. A pendrive-ra történő kiírás külső programmal (Rufus), vagy csak sima fájlkezelős másolással pedig legutóbb ebben a hozzászólásban volt részletezve.

Egyébként a "Windows 10 letöltése" keresésre az első találat a Microsoft weboldala, amit linkelt a fórumtárs...

[ Szerkesztve ]

(#76081) Sztlaci válasza csixy (#76079) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Azzal megy mindegyik.
Csak azt nem futtatom folyamatosan. A Pop Peppert használtam figyelésre, úgy gondoltam kiváltom a posta szolgáltatással, ha már van, de ezek szerint még nem kerek.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#76082) chatran válasza King Unique (#76080) üzenetére


chatran
őstag

Szerintem ez az MCT tool már nem létezik. Az általad linkelt Microsoft weboldaláról valamint a fentebbi hozzászólásban linkelt oldal is a win10 ISO letöltésére visz. Win10_1709_Hungarian_x64.iso, ez a végállomás, a maga 4.2 GB-jával.
Így a böngészős trükközésre sincs szükség.

(#76083) gaara01


gaara01
tag

Hali, leformáztam win telepítővel a másodlagos winyót, és azóta a windows 10 nem látja a winyót, csak akkor, ha az alábbi procedúrát végig csinálom. A probléma annyi az egészben, hogy egy restart után, ha előakarom kotorni a winyó tartalmát, újra végig kell zongorázni ezt az egészet.
Kérdésem, hogy miként tudnám végleg láthatóvá tenni a winyóm?

[1]
[2]
[3]
[4]

[ Szerkesztve ]

(#76084) csixy válasza chatran (#76082) üzenetére


csixy
addikt

Nem tűnt fel neked , hogy már feltettem az általad áhított linket?
közelebbről

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76085) King Unique válasza chatran (#76082) üzenetére


King Unique
titán

De, elérhető az MCT továbbra is. Csak annyi benne a csavar, hogy csak olyan desktop OS-nél ajánlja fel a Microsoft weboldala a letöltését, amelynél támogatott a futtatása. Tehát pl. Linux és macOS esetében nem, de elvileg már az XP-nél sem. Valamint mobileszközöknél, mint pl. egy androidos okostelefon / tablet, szintén nem. Ezeknél közvetlenül az ISO-fájl letöltését fogja felkínálni a weboldal.

(#76083) gaara01:
Az automount nincs esetleg kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#76086) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#76073) üzenetére


enginev3.0
félisten

Probléma ott kezdődött hogy windows 10 enterprise

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#76087) chatran válasza King Unique (#76085) üzenetére


chatran
őstag

Ez volt a megoldás, tabletről és Linux-ról próbálkoztam. :B Köszi

(#76088) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 és egy NAS. Korábban láttam a nast. Most egy ideje nem érem el.
Hiba 0x80070035. Mit lehet vele kezdeni?
Ha \\ip már az sem megy.

Köszönöm

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#76089) Cs1csó válasza Fagyi (#76088) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gugliban még nem kerestél rá? Beírtam, még youtube-os fixed videót is kiadott.

(#76090) enginev3.0 válasza Fagyi (#76088) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jujjj, ekkora egyezőség nem lehet
1-2 oldallal visszább ugyan ez volt a gondom
Nekem a win10 enterprise volt a gondom
Felraktam a pro-t és most jó

De lehet ha felrak majd ez is valami frissítést akkor ugyan úgy előjön a hiba, még nem tudom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#76091) Drag77 válasza enginev3.0 (#76090) üzenetére


Drag77
senior tag

Valószínűleg az smb1 hiánya miatt volt az enterprise esetén 1709 friss install esetén nem telepűl már alapból, pro és home verziónál még igen. Nas-on ha lehet kell smb1 verziót feljebb állítani, vagy smb1 et feltelepíteni a enterprise-ra. link

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#76092) Frawly


Frawly
veterán

64 bites Windows 10 Profot szeretnék USB-n csatlakoztatott SSD-re telepíteni. Ezt csak a Windows to Go-val tehetem meg, vagy van rá valami egyéb trükk, amivel nem akadékoskodik a telepítő az USB-re telepítésnél?

[ Szerkesztve ]

(#76093) King Unique válasza Frawly (#76092) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg csak WTG-vel, mert normál telepítéssel nem fog menni. Viszont az előbbihez a Pro kiadásnál mindenképpen külső program kell majd, mert a beépített megoldás kizárólag Enterprise lemezképfájl esetén használható. Egy korábbi hozzászólásban részletezve volt ez a téma.

(#76094) Frawly válasza King Unique (#76093) üzenetére


Frawly
veterán

Ááá, most nézem, a Rufus is tudja. Ahhoz ahogy nézem, nem kell Enterprise lemezkép.

Kösz az infót. Így is munkás lesz, mert csak Linuxom van jelenleg. Így először virtuális gépbe telepítem a Windows 10-et, majd ott Rufusszal kreálom a WTG-s külső meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#76095) SP4C3 válasza Frawly (#76094) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem kell telepíteni, csak kiírod, pro-val is tudja.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76096) Frawly válasza SP4C3 (#76095) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz neked is, azóta megtaláltam az infót és a hozzászólást is szerkesztettem.

(#76097) albert8


albert8
addikt

Sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy egy wint vissza lehet e állitani úgymond kétszer úgy, hogy egy régebbi időpontra majd egy aznapira. Mondjuk 2017 decemberre aztán a mai napra?

Akkori képek visszanyerése lenne a lényeg, úgy hogy az eddigiek ne vesszenek el.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#76098) CirrMee


CirrMee
addikt

Win Store bizonyos alkalmazásoknál telepítés helyett elszáll a 0x80240013 -as hibakóddal. Valaki találkozott már ezzel a hibával, illetve tud rá megoldást?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#76099) Sub-ZeRo válasza albert8 (#76097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyenekhez nem nyúl a rendszer. Csak a beállításokhoz és a rendszer fájlokhoz.
Hacsak nem lementetted iso-ként a rendszert amin a képek voltak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#76100) SenorDave


SenorDave
tag

Üdv, olyan problémám lenne ,hogy nem tudom elérni a bios-t (ami eddig mindig ment) mivel valamiért az alaplapi (ga B250M-D2V) vga-t akarja használni minden áron...bios biztos bejön a háttérben mivel f10 balra egyet enter (save and exit ) re reagál és újra indul...átalakítóm sajnos nincs itthon hogy a monitort át tudnám dugni , Lehetséges olyan megoldás ,hogy rendszeren keresztül tiltsam az alaplapi vga-t? :R

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.