Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) #73959936 válasza mullerjanos (#75600) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát pl. ez

ingyenes verzió is létezik, nézd lap alján...

(#75602) mpo válasza mullerjanos (#75600) üzenetére


mpo
veterán

A Start melletti keresőbe: családi beállítások.
Ha ez nem elég, akkor kell csak keresni más megoldást.

Ha érted, akkor már elavult.

(#75603) lazajnd


lazajnd
tag

Sziasztok.

Laptopon kénytelen voltam újratenni a windows 10-es rendszeremet, mert nem bírta megnyitni a gépházat (minden lehetséges fixet kipróbáltam amit találtam).
Kaptam viszont egy eddig általam nem látott hibát, mégpedig hogy a C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\ mappában lévő dolgokat nem lehet keresni a start menüben.
Már nagyon hozzászoktam ahhoz, hogy Win gomb -> első pár karakter a kívánt program nevéből -> enter és már meg is jelenik. Jelenleg a Dokumentumok alá hoztam létre egy ideiglenes mappát amibe pakolom az alkalmazások parancsikonjait, de jó lenne ha az általános mappa működne valahogy. Az indexelési beállításokban már kivettem/hozzáadtam a mappát, újraépíttettem az indexet, egyik sem segített.

(#75604) GEPESZ66 válasza lazajnd (#75603) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiam asztali gépén az Nvidia driver teljes törlése, a legfrissebb felrakása megoldotta a gépház megnyitási hibát.
3 hete így már tökéletesen megnyílik.
Itt javasolták, hogy ezt kell tenni ilyen hiba esetén.

(#75605) sajog159 válasza Cs1csó (#75588) üzenetére


sajog159
aktív tag

:R

(#75606) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletetk, hogy egy mos vásárolandó, és aktiválandó Windows 7 PRO-t tudok legálisan frissíteni ingyen Win10-re?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#75607) adika4444 válasza Játékos (#75606) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Hivatalosan nem, de állítólag ha megadod a Win10 telepítőnek a Win7pro kulcsát, akkor aktiválja. De miért nem 10-et veszel?

üdv, adika4444

(#75608) Játékos válasza adika4444 (#75607) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a választ. Azért lenne ez jobb, mert lényegesen olcsóbb a Win7 licensz. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#75609) ignisz válasza Syl (#75200) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot. Megint volt egy váratlan újra indulás. Fél egy tájban kapcsoltam be a gépet, egy óra hét körül újra indult. Az eseménynapló ezt mutatja. Nekem kínai.

(#75610) lazajnd válasza GEPESZ66 (#75604) üzenetére


lazajnd
tag

Ilyen infót nem találtam, most már mindegy is sajnos.

Start menüs problémára valami tipp?

(#75611) Syl válasza ignisz (#75609) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel a DistributedCOM-mal szerintem nem kell foglalkozni. Nálam is tele van vele az eseménynapló: [kép]
Viszont az EventLog és Kernel-Power lehet mutat valami érdekeset.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75612) Met


Met
nagyúr

Tudom hülye kérdés, de mi akaszthatja meg a boot folyamatot a win logonál újraindításkor?
Múltkor feltelepítettem a Wamp szervert, elindítottam majd azt vettem észre hogy az óra mellől eltűnt az ikonok harmada, gondoltam egy restart megoldja. De csak a win logoig jutott a gép. Kikapcs, visszakapcs de semmi.
Csökkentett mód, Wamp legyalul és elindult a gép.

Valamelyik nap frissített a Comodo IS, kért egy restartot, megint csak a winlogoig jutott a gép de egy restart után bebootolt.

A win közben nem frissített. Szokott ilyet csinálni a Win10?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75613) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv, érdeklődnék. Hogy Windows 10 ről lehet e létrehozni egy Full Képfájlt... Majd ha arról van szó, abba az állapotába teljesen visszaállítani a Windowst ( A Windowsba épített rendszervisszaállítást ismerem ) De én egy teljes képfájlt szeretnék a Windowseomról készíteni. Ami bármikor visszaállítható ugyan ebbe a beállításaiba, paramétereibe, helyzetébe, állapotába !

Létezik erre valami trükk ? Esetleg valami bootolható szoftver amivel ilyen műveleteket lehet végrehajtani ?

(#75614) Syl válasza Met (#75612) üzenetére


Syl
nagyúr

>Szokott ilyet csinálni a Win10?

Nem.

(#75613) Baryka007

Macrium Reflect

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75615) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb helyet, remélem nem gond hogy ide írom:
Munkahelyemen szeretnék Virtuális XP-t. Windows 10 64bit van és odáig eljutottam hogy a Hyper-V-ben megvan az alap XP, ami el is indul.
Amit nem tudok:
-Hogyan tudok egy mappát létrehozni amit Windows 10-ben és a virtuálisban is látok, hogy tudjak átmásolni programokat.
-Hogyan tudom feltelepíteni a hiányzó drivereket, hiányol 2 ismeretlent és a VGA drivert.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75616) Doky586 válasza Baryka007 (#75613) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#75617) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

A képen jelölt lehetőséggel mentett lemezképpel mi a baj, miért kell külső programot használni?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75618) vlevi válasza abdulka1 (#75617) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még Win7-es időkben volt párszor, hogy abból akartunk visszaállni, nem sikerült. Ez az egyik oka, hogy külső programot ajánlunk. A másik ok pedig, hogy Win8, 8.1, és a korai win10-ekben nem volt semmilyen rendszermentési lehetőség, ezért tették bele jobb híján a win7-hez kifejleszett mentést.
Harmadik dolog, ki tudja, hogy a következő windows frissítésben nem cserélik-e le valami újabb csodára, és akkor nem tudod használni a ma használt lemezképet.
Ezért én pl. az ingyenes macirumot ajánlom. Macrium Reflect Free.
Nem kell megvenni, ingyen van.
Mások persze mást ajánlanak majd, tulajdonképpen mindegyik jó.

(#75619) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Miután pár napja lett egy hordozható pc-m, szembesültem egy érdekes problémával, majdnem földhöz verdestem a gépet a haverjaimnál és a cimbijeim analfabétának néztek, miután a 20. próbálkozásra sem sikerült a wifire csatlakozni.
Láthatóvá tettem a jelszót, és ledöbbentem, a rendes karakterek között óhéber írásjelek voltak, pl. a felkiáltójel helyett dollárjel stb.
Kb. 15 karakterrre totál mást ír be a win10, de CSAK a wifi password beviteli mezőbe. Mivel fejből nem tudom a kódokat, egy jegyzettömbbe beírtam a jelszót és becopiztam a beviteli mezőbe, rögtön csatlakozott, de ez mi a jó fene...?

(#75620) abdulka1 válasza vlevi (#75618) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszönöm a választ. :R

Anno XP-n nagy bolondja voltam a Norton ghost-nak, de a hetessel már nem használtam.
Azóta sem kerestem helyette mást, de az ajánlott programot ki fogom próbálni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75621) King Unique válasza abdulka1 (#75617) üzenetére


King Unique
titán

Lehet a beépített eszközökkel is lemezképfájlt készíteni a rendszerről, valamint a visszaállításhoz helyreállítási meghajtót, ami egy másik válaszban nemrég említve volt. De ahogyan más is utalt rá, valóban előfordulhat, hogy nem mindig működik rendesen. Nálam volt, hogy egy USB-s tárolóeszközre már elkészíteni sem tudta a lemezképfájlt és ehhez hasonló hibaüzenetet dobott. Ellenben pl. a Macrium ugyanarra az eszközre simán megcsinálta. Valamint azzal nemcsak Windowst, hanem Linuxot is tudok menteni, illetve egyben lementeni a 2 rendszert.

A jobb külső programok ilyen célra rendszerint fizetősek, legalábbis a teljes funkcionalitású verziók. De amíg van belőlük ingyenes változat is, amelyek szintén megfelelhetnek bizonyos általános műveletekhez, addig nyilván érdemes kihasználni a lehetőséget. Na meg nem hiába van Windowsra számos külső program, mivel egyes beépített alkalmazások nem feltétlen tudnak A-tól Z-ig mindent. De nem téma ez különösebben, mert pont az a lényeg, hogy rendelkezésre áll számos külső szoftver. Az pedig szintén kapóra jön, hogy desktopon egyértelműen a Windowsnak a legjobb a szoftveres támogatottsága, pláne ha bizonyos spéci programokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#75622) abdulka1 válasza King Unique (#75621) üzenetére


abdulka1
őstag

:R
Köszönöm a kimerítő választ, meg lettem győzve.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75623) vlevi válasza King Unique (#75593) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Akinek meg annyira vacak, akkor ugye miért is használja?"
Hát, mert egyrészt ingyér adták, másrészt annyira erőszakosan nyomult, hogy fel akart települni a gépre, hogy egyszer egy gyenge pillanatomban engedtem neki.
Azt pedig, hogy olyan vacak, mint a W98, nem tudom statisztikailag számokkal igazolni. Csak érzésre, korántsem olyan problémamentes, mint a 7 volt, legalábbis az én általam használt gépen.
Az újdonságait, amik engem is érintenek, alig bírom kikapcsolni, ugye pl. a gyorsindítással csak a baj van, mert nem gyorsít jelentősen a rendszeren, ellenben leállást lassítja, valamint összeakad más rendszerekkel, és a gyorsindítás miatt nem elég ki/be kapcsolni a gépet naponta, hanem illik ténylegesen újraindítani, akkor, ha valami vacakol benne.
USB-s szívás, mármint, hogy leállítás után egyszercsak nem lehet újra csatlakoztatni a meghajtót, mert az eszközkezelőben hibásnak jelzi, és nem indul el, csak restartwindows után.
Wagy, amire több év kínlódás után jöttem rá, nem szereti a PS/2 billencset, mert amíg PS/2 billentyűzetem volt, addíg a gépházon a powergombbal nem tudtam kikapcsolni. Ez csak azzal szűnt meg, hogy USB-re váltottam...
És még lehet sorolni ezerszámra azokat a jelentéktelennek mondható dolgokat, amikkel ugyan együtt lehet élni, de néhanéha besokallok tőle, akkor kikívánkozik belőlem, mint most is.
Pedig nem használok registry mókolót, cc cleanert, start menü pótlékot, semmit. UAC és WU is gyári beállításokon megy (ne jó, a frissítések seedelését kikapcsoltam). És, ha valaki azt mondja, épp ez a baj, tiltsak, uninstalláljak, ccleanerezzek és újratelepítsek hetente, annak üzenem, hogy hát, éppen az a nagy baj, ha egy rendszarral ilyeneket kellene csinálni.

(#75624) Luissimo válasza vlevi (#75623) üzenetére


Luissimo
veterán

bocs,
nekem USB billentyűzettel sem kapcsol ki egy ideje, gyakorlatilag leszarja a parancsot, rá sem hederít, csak a hosszú power gomb nyomásra.
(laptop, FuSi...)

milehet a szar?

ja és utána újrainditáskor, nem reklamál, hogy csökkentett mód kéne, azonnal indul simán.
de utána újra nem kapcsol le...

Hmmmm?

(#75625) King Unique válasza vlevi (#75623) üzenetére


King Unique
titán

Pont leírtad, hogy eleve másik Windowszal vetted a gépet, az upgrade-et magad engedted stb., szóval nem volt kötelező váltani. Na meg, ha megtörtént a build upgrade, attól még 30, vagy újabban 1x napig eleve vissza lehet állni a gépházban az előző rendszerre. Vagy előtte lementeni és azt visszatölteni, ha már szóba került a lemezképfájl készítése. Szóval továbbra is adja magát az immáron költői kérdés, hogy ha valakinek ennyire nem felel meg, akkor miért is használja, mért nem állt vissza a korábbi rendszerre...? Azt a bizonyos kijelentést meg statisztikával nyilván nem nagyon lehet igazolni és az, hogy kinél érzetre melyik rendszer a jobb, ki melyiket kedveli inkább, az megint inkább szubjektív, illetve széles körben pedig eleve nem mérvadó pár személyes példa. Pláne, hogy mások meg lehet éppen azzal a bizonyos másik rendszerrel szívtak, szívnak.

A gyorsindítás egy (lassú) HDD esetében érezhetően gyorsít a bootoláson, SSD-nél már kevésbé, alig. Kikapcsolni inkább az utóbbi esetében célszerű, valamint multiboot megoldásoknál. De az utóbbinál sem minden esetben kötelező, mert pl. több Windowsnál eleve dupla indítást csinál egy plusz újraindítással és úgy már elvileg nem okoz gondot. De amúgy meg miről is beszélünk, amikor szükség esetén pár kattintással eleve kikapcsolható a vezérlőpultban, szóval nem különösebben téma. Aztán visszakerestem ezt a rejtélyes USB-s hibát is, ami megint érdekes. A második screenshoton lévő állapot normális, ha szoftveresen le van választva az eszköz, ahogyan a harmadiknál lévő szöveg is, ha utána nincsen még fizikálisan eltávolítva. Ha pedig a fizikális leválasztás után újra van csatlakoztatva az eszköz, akkor azt nyilván kezelni kellene rendesen a rendszernek. Számtalan ilyen kütyüt használok Windows 10-zel (is), de eddig még nem nagyon volt olyan gond, hogy újracsatlakoztatás után ne ismerte volna fel őket. Szóval, ami ott hibaként lett emlegetve, az valójában nem is az és kb. a többi Windowsnál is úgy működik... Aztán ott van mondjuk a natív USB 3.0, vagy akár USB 3.1, UASP mód támogatása, valamint cserélhető lemezeknél (pl. pendrive) több partíció kezelése stb. Szóval USB-s viszonylatban azt a bizonyos jelzőt megint nem arra a rendszerre aggatnám, amelyik ezeket mind támogatja natívan. Inkább arra, amelyik egyiket sem...

[ Szerkesztve ]

(#75626) Geth válasza vlevi (#75623) üzenetére


Geth
addikt

alig bírom kikapcsolni, ugye pl. a gyorsindítással csak a baj van, mert nem gyorsít jelentősen a rendszeren, ellenben leállást lassítja, valamint összeakad más rendszerekkel
Desktopnál kit érdekel a leállás? Ezt sose értettem. Ha van másik OS, kikapcsolod, mi olyan nehéz kivenni egy pipát?

a gyorsindítás miatt nem elég ki/be kapcsolni a gépet naponta, hanem illik ténylegesen újraindítani, akkor, ha valami vacakol benne.
Miért kell kapcsolgatni? De erre is volt már workaround (Alt + F4 az asztalra rakva a fókuszt). Bár a vacakolás a történetben nem jelent jót :(

USB-s szívás, mármint, hogy leállítás után egyszercsak nem lehet újra csatlakoztatni a meghajtót, mert az eszközkezelőben hibásnak jelzi, és nem indul el, csak restartwindows után.
Na ez új, ha nekem ilyet csinálna, ideges lennék :DDD

Te amúgy Insideren vagy? :U

(#75627) GEPESZ66 válasza lazajnd (#75610) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Start menü megjelenési problémája is így oldódott meg.

(#75628) M@no válasza Tomika86 (#75615) üzenetére


M@no
tag

Szvsz a Hyper-V-ben gyakorlatilag egy külön géped van, tehát ha hálózaton van, akkor csinálj egy mappát, amit szeretnél elérni, oszd meg. Aztán csatold fel a másik gépen és kész.

(#75629) vlevi válasza Geth (#75626) üzenetére


vlevi
nagyúr

Néha Insider, de általában nem.
"Desktopnál kit érdekel a leállás?"
Mondjuk engem :) Ha már le lehet állítani a gépet, álljon már le rendesen, vagy nem?
Arra akartam utalni, hogy beleraktak olyan funkciókat, amik nem betonstabilak. Állítólag működik, de igazán nagy előnyét még nem láttam, hátrányait már annál inkább.

"a nekem ilyet csinálna, ideges lennék"
Pedig csinálja, elhiheted.
Meg az állandó startmenü működik-e, vagy sem (nálam túlnyomórészt megy, de amikor nem, akkor idegesítő).
De ilyenkor nem csak a startmenüvel van általában baj, hanem a teljes UWP alrendszer döglődik. Ez is egy instabil hulladék része a windowsnak, nem sok desktop usernek hiányozna, ha nem lenne, ellenben sok desktop user kínlódik vele, amikor éppen nem akar működni. Rengetegszer átvariálták már a Metro/Modern/UWP felületet Win8 első megjelenése óta, ezért én azt érzem rajta, hogy nem volt benne normális, működőképes koncepció, és emiatt nem is működik rendesen, csak toldozgatják, és a független fejlesztők nem nagyon látnak benne fantáziát.

(#75630) vlevi


vlevi
nagyúr

Lejárt az időm, de azért ez még megkérdezem, talán ezredszerre.
Le lehet szoktatni a file open ablakokat arról, hogy a libraries részt csoportosítva jelenítse meg?
Tudom, jobbegér, csoportosítás nincs, de ez kb 1 alkalomra se jegyzi meg, pedig, ha valahol be lehetne, akkor én beállítanám, hogy csoportosítást úgy általában NEM kérek sehova.

(#75631) Geth válasza vlevi (#75629) üzenetére


Geth
addikt

Ha már le lehet állítani a gépet, álljon már le rendesen, vagy nem?
De, gondolom. Én nem állítom le :)

Arra akartam utalni, hogy beleraktak olyan funkciókat, amik nem betonstabilak.
Lemaradt, hogy "Nálad".

Meg az állandó startmenü működik-e, vagy sem.
Ezt a hibát még sose láttam, csak itt írták/írják sokan, elképzelni se tudom, de biztos nem jó :(

De ilyenkor nem csak a startmenüvel van általában baj, hanem a teljes UWP alrendszer döglődik.
Lásd előző.

Ez is egy instabil hulladék része a windowsnak, nem sok desktop usernek hiányozna, ha nem lenne
Újabb dráma, ami át-áthajlik termékmenedzserbe.

Rengetegszer átvariálták már a Metro/Modern/UWP felületet Win8 első megjelenése óta
Változás rossz, értem?

ezért én azt érzem rajta, hogy nem volt benne normális, működőképes koncepció, és emiatt nem is működik rendesen,
Vagy fordítva. Fene se tudja. Nálam működik (bár nem állítgatom a dolgokat naponta).

csak toldozgatják,
Miért csinálják ezt? :DDD

(#75630) vlevi: Nekem nem is így néz ki, gondolom anno kikapcsoltam a Librariest. Gondoltam minek, ott a This PC alatt, kétszer nem kell :)

(#75632) Doky586 válasza Geth (#75631) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Ha már le lehet állítani a gépet, álljon már le rendesen, vagy nem?"

Én ha kikapcsolok egy gépet akkor néha szoktam hdd-t cserélni, ramot, cput ki-be rakni.
Egy alvó gépben a lemezcsere adatvesztéshez vezethet, de a cpu ram is egy speciális módban van ilyenkor azaz van rajta feszültség, nem célszerű kihúzgálni őket..

Ezért inkább kikapcsolom a gyorsindítást a menüben. SSD-m van így anélkül is feláll 20s-en belül..

(#75633) Zoz válasza tordaitibi (#75619) üzenetére


Zoz
őstag

Angol billentyűkiosztást használt a wifi jelszó bekérésnél. Én kb két évvel ezelőtt találkoztam először ezzel a buggal, ezek szerint még mindig nem sikerült teljesen kiirtaniuk...

(#75634) #86564352 válasza Geth (#75631) üzenetére


#86564352
törölt tag

Libraries azt hiszem már 8-nál is, 10 alatt biztosan nincs alapból kitéve a File Explorer oldalsávba. Külön kell visszakapcsolni, már aki használja. A Win10 a Quick access nézettel indul alapból, ezt át lehet állítani This PC-re.

(#75635) Tomika86 válasza M@no (#75628) üzenetére


Tomika86
senior tag

De a hálókártyát se tudom feltelepíteni. Meg hálózatot se tudok így az XPben

(#75636) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Bajban vagyok. Barátnőm gépére fel akartam rakni a win7-et a win10 helyett. Sikerült bebootolni a cégről a win7-et, majd amikor a particiokhoz értem, láttam hogy 9 darab partico van. Fotmatáltam őket, majd próbált volna folytatni a telepítést, de egyik particióra sem engedi.
Mi tévő legyek? Egy szöveget is kiírja, ha alul rákattintok a felkiáltójelre, mutatom is mit.

[ Szerkesztve ]

(#75637) vlevi válasza Geth (#75631) üzenetére


vlevi
nagyúr

"This PC alatt, kétszer nem kell"
Na, ez az. Hogy a kettő nem ugyanaz.
A libraries egy összefoglaló rész, ahol pl. a képek, videók, zenék több könyvtárból összefogva egységes mappaszerkezetben jelennek meg.
Vannak pl. dokumentumaim a szokott helyén, de van pár giga a onedriveon, néhány a google driveban, és a ThisPC alatt csak a szokásos dokumentumok vannak, ahol én túl sok dolgot nem tárolok. Ellenben a Onedrive, Guglidrájv dolgaimat jó, ha egyben látom.

Az pedig, hogy van, akinek megy, van akinek nem, az sajnos ilyen. Nagyrészt nekem is működik, és az itt olvasott kínlódásokból szerencsére engem a nagyrésze elkerült (eddig), de azért én is láttam már jópár furcsaságot.

Az pedig, hogy változás az UWP felületen, arra már a fejlesztők is azt mondják, hogy inkább ne változtassanak rajta. Annyiszor átvariálták már, hogy nehéz követni. Pl. Win8 alatt a Metro felület fixen teljesképernyős appokat jelentett, amik a háttérben nem futottak, ún. tombstone módban le voltak állítva, a csempékre is speciális szabályok vonatkoztak. Aztán persze látták, hogy ez ótvar úgy ahogy van, és jött a kettéosztható képernő, de egy desktop gépen ez se jó semmire, mostmár ablakban futnak az UWP appok. Talán egy ideje már nem variálják annyira, valószínűleg ők se erőltetik olyan nagyon. Csak a Fluent design-t, ami (szerintem) szintén nem egy telitalálat megjelenítés.
Az UWP még mindíg szenved attól, hogy komoly alkalmazást oda nem bírnak írni.
És már senki sem akar. Ha lenne pártíz, száz millió telefon használó, akkor életképes lehetne az UWP, de mivel csak néhányszáz elvetemült használja még a windowsos telefonját, így nincs értelme arra semmilyen programot írni. Xboxra sem fejleszt senki. Érdemes átnézegetni az alkalmazásboltot, jelentős részben a windows8-ra elsőként megírt metro appok vannak fenn, újdonság alig.

(#75638) King Unique válasza FrankMonzano (#75636) üzenetére


King Unique
titán

Ott van a hibaüzenet, ami elég egyértelmű. Vagyis GPT partíciós séma van a lemezen, ellenben a telepítő Legacy BIOS (CSM) boot mód szerint futhat. Márpedig a Windowst az utóbbi szerint eleve csak MBR-lemezre lehet telepíteni, GPT-re nem!

Tehát, vagy átállítod UEFI-re és megpróbálod aszerint telepíteni GPT alapon, vagy törlöd a teljes lemezt a telepítő grafikus felületén / parancssorban a DiskPart segítségével. Persze a teljes törlést értelemszerűen csak akkor, ha nincsenek rajta fontos adatok!

Egyébként az egy dolog, hogy Windows 10 van most a gépen, de ha Windows 7-et akarsz telepíteni, akkor eleve annak a topikjában kellene érdeklődni, ha a telepítésnél valami gond van. Az meg a másik, hogy van-e a annál a hardvernél normális támogatás a 7-eshez, driverek stb. Mert az megint egy dolog, hogy valaki erővel azt akarja telepíteni, csak éppen főleg az újabb vasaknál már nem minden esetben fog összejönni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#75639) Doky586 válasza FrankMonzano (#75636) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Töröld az összes partíciót és a particionálatlan helyet add meg telepítési célnak..

Csak azt nem értem miért a win10 topikban kérded hogy kell win7 -t telepíteni.. :F

[ Szerkesztve ]

(#75640) FrankMonzano válasza Doky586 (#75639) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Nem tudtam törölni a particiókat. Hogyan tudom?

King Unique: Köszi a választ, nem találtam hirtelen a Windows 7 topikot. Hol tudom átállítani UEFI-re? Már fotmatáltam az összes particiót, tehát nem gond az adatvesztés! Mindent lementettem, ami kellett.

Szerk: ja látom hol kellene, bár nekem nem rémlik, hogy lett volna UEFI lehetőség, de majd holnap megnézem, mert most telóról vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#75641) jeni válasza FrankMonzano (#75640) üzenetére


jeni
félisten

Partition magic progival vagy simán a ez a gép/kezelés/lemezkezelés/

(#75642) mullerjanos válasza #73959936 (#75601) üzenetére


mullerjanos
csendes újonc

Köszi! Megnéztem. Az ingyenes verzió is sok jó szolgáltatással rendelkezik, de a napi ütemezés nem működik, csak azt lehet beállítani, hogy naponta mennyi a kvótája időben a gyereknek. Egyébként tényleg jó. Halandó usernek lehet h meghaladja a tűrőképességét a beállítása, annak ellenére h tényleg nem bonyolult..

(#75643) Geth válasza Doky586 (#75632) üzenetére


Geth
addikt

Gondolod én alvó gépbe cserélek alkatrészt? :C Ez még viccnek is rossz.
Bocsánat, hogy normál használatot feltételeztem, és nem napi/heti rendszerességű legozást.
Nem csak kikapcsolni kell ilyenkor a gépet (fast startup nélkül, vagy Alt+F4, vagy restart után kinyomod), hanem teljesen áramtalanítani is, és gondoskodni arról, hogy statikus feszültség se nyírja ki. Ha már szerelési tanácsokat adunk :)

Ezért inkább kikapcsolom a gyorsindítást a menüben.
Ezt nem sikerült a kollégának megtenni, ha gondolod segíts neki.

(#75644) #73959936 válasza mullerjanos (#75642) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az a helyzet, hogy jó pár évvel ezelőtt én is használtam 1 szülői felügyelet progit és azon be lehetett állítani azt hiszem egész hétre előre, hogy óránként mikor engedi és mikor nem. Azt is, hogy mondjuk délelőtt 9-től 10óróig, majd este 8-tól 11-ig stb-stb-stb. Ha jól emlékszem, akkor a felület olyan volt, mint 1 töredezettségmentesítő tábla, amin a nap/hét órákra volt bontva és ahová az egérrel kipirosoztad az órát jelző kockát ott bizony nem netezett a gyerek....

nem csak annyit, hogy naponta mennyit használhat :(

[ Szerkesztve ]

(#75645) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van a munkahelyen két olyan gép is amin ha megnyitom a chrome böngészőt és azon belül a google.hu -t, s keresni akarok valamit a googleban akkor hiába kezdem el begépelni a keresendő szó/kifejezés első betűit, nem adja a lehetőségeket a google.. ez azért nagyon rossz mert sokszor nem tudom pontosan hogy kell beírni amire akarok keresni, de ha már csak az első pár betűjét jól írom be akkor már adta is ki a lehetséges kifejezéseket alatta, hogy mire akarok vajon keresni.

Érdekes az, hogy van olyan gép amin ha bevagyunk jelentkezve a gmail fiókkal a gépen akkor működik a google-ban ez a "lehetséges keresési felajánlás" vagy minek nevezzem, de amint kijelentkezünk a gmail fiókból már nem működik a google.hu-n.
Aztán egy másik gépen meg hiába van bejelentkezve a gmail-ba, nem csinálja a google, ez a legnagyobb baj. Aztán a harmadik gépen meg ha be van jelentkezve az ember ha nincs a gmail-ba, a google.hu akkor is adja a lehetséges ajánlásokat a keresés első betűire.. s ez kéne minden gépen hogy így működjön (mindegyik gép win 10). Ki érti ezt? S mitől vannak ezek?

Mi lehet az oka ennek, s hogy tudom orvosolni, beállítani, hogy adja a javaslatokat google keresés begépelésénél?
Köszönöm!

(#75646) biker


biker
nagyúr

Windows Update issue...

Van egy win10 egy mini TV boxon. Van 8,3GB szabad terület, és be van akadva neki, hogy a 1709 verziót próbálja telepíteni, ami miatt órákig zabálja a CPU-t, majd kiírja, hogy kevés a hely (WTF???) és nem tudja telepíteni.
Ugye a kézi választást kivették a win10-ből, hogy egyenként kijelölhessek bármit telepítésre

van-e bármi 3rd party app (google nem segített) amivel letilthatom ezt az update-et, de attól a többi frissítés, pl windefender, megjönnek?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75647) Csupingo válasza biker (#75646) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem itt ajánlották ezt a progit. Talán segíthet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75648) biker válasza Csupingo (#75647) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75649) mullerjanos válasza mpo (#75602) üzenetére


mullerjanos
csendes újonc

Köszi! Nem rossz, itt már lehet napon belül időzíteni, de kell hozzá ms fiók az egész családnak, meg kell hívni a gyereket, annak el kell fogadnia a meghívást, eszközöket kell hozzárendelni, stb. A történet igazából nem rólam szól, hanem egy ismerős anyukáról. Teljesen alap. Ez túl bonyolult lesz neki.

(#75650) mullerjanos válasza #73959936 (#75644) üzenetére


mullerjanos
csendes újonc

Köszi! Valami ilyesmire gondoltam. Ne kelljen hozzá internet, meg fiókok, meg extra beállítások. Annyira legyen fh barát, hogyha elmondom anyukának mit csináljon, legalább azt tudja megcsinálni akkor is ha nincs extra tudása és nem is lépett át a sötét oldalra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.