Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76901) Doky586 válasza B-L-A-C-K (#76899) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Javaslom írd fel alkoholos filcel a monitor kávájára az új pint: 1212 - nehogy elfelejtsd.. :)

[ Szerkesztve ]

(#76902) B-L-A-C-K válasza Doky586 (#76901) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is javasolnék neked valamit mert látom sz@r napod volt, vagy megütött ez a kis áprilisi meleg ha csak kötekedni tudsz teljesen feleslegesen, így pihenj le kicsit szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#76903) TRob1 válasza csixy (#76900) üzenetére


TRob1
veterán

Hello! Milyen hibát? Gondolom átírtad a parancssorban lévő filenevet arra ami valójában a neve.
Iso-t honnan szedtél ami .73-as? (Mert a "csinálós" nekem sem azt csinálta meg, hanem a .1-et... a neve is az lett)

¤ R'n'R ¤

(#76904) pzstm


pzstm
titán

Pocit nyugodjunk le urak...

PIN-t megvaltoztattak anno szandekosan, hogy az akar veletlenszeru leutesbol ne lehessen kinyitni. Viszont egy negyszamjegyu PIN mogott ugyebar 16 karakteres jelszavad is lehet. Negy kulonbozo szamjegy is joval gyorsabb es egyszerubb mint egy kelloen hosszu es osszetett jelszo.

Az Enter kell/nemkel erdekes dolog, feedbacket meger. Eleg regita fingerprinttel lepek be :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76905) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. Tudnatok segiteni? Lenovo laptopra probalom a win 10 er feltenni. Es ujra inditaskor azt irja missing BOOTMGR. Tehat nem tudom inditani a telepitest. Ilyenkor mivan?

(#76906) SenorDave


SenorDave
tag

Üdv , eredeti termékkulcsom van viszont a webről már 3 órája tölt a rendszer...

Esetleg van link ,hogy honnan tölthetek le eredeti windows 10 pro-t?

[ Szerkesztve ]

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#76907) B-L-A-C-K válasza SenorDave (#76906) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is ez volt tegnap, csak 0%nál àllt, újraindítottam a gépet, és újra kezdtem.

(#76908) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Ismerős új masinájára win10 lett telepítve. Legnagyobb gond hogy neki és nekem is teljesen szokatlan az új felület. Minden jó, csak arra akarunk rájönni, mit kell tenni hogy a boot végén automatikusan csatlakozzon az internetre. Digi a szolgálató, router nincs, közvetlenül a bejövő utp megy a hálókártyába. Be van állítva, megy is a net, csak azt hiszem minden alkalommal kéri a név+jelszó kombót és manuálisan kell indítani és ismerős egy 60-as nő, szóval jó lenne minél egyszerűbbre venni a folyamatot. Mit csináljak hogy beavatkozás nélkül legyen net a gépen?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76909) YASKATIR válasza dethroner (#76908) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Digi a szolgálató, router nincs, közvetlenül a bejövő utp megy a hálókártyába"

Azt hogy? Nem letezik olyan, hogy UTP kabelen jon az internet es nincs modem / router, mivel az UTP kabel hossza limitalt

[ Szerkesztve ]

(#76910) pzstm válasza SenorDave (#76906) üzenetére


pzstm
titán

Irany az osszefoglalo az ISO weboldal lelohelyeert ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76911) Geth válasza YASKATIR (#76909) üzenetére


Geth
addikt

:DD :D :DD
Perszehogy van, Digi még bőven sok helyen szolgáltat FTTB technológiával.
UTP kábel megy a lakásba, amit nem kötelező routerrel szétosztani.
Ilyenkor közvetlenül a gép csinálja a PPPoE kapcsolatot, ezt akarja a kolléga automatizálni.
A kábal másik vége általában a lépcsőházban van, egy szolgáltató által biztosított switchben :)
Nem hiszem, hogy mégcsak megközelítené a kábelhosszból adódó korlátokat :DDD

(#76908) dethroner: esetleg ez segít?

(#76912) YASKATIR válasza Geth (#76911) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

TIL.

Errol meg nem is hallottam, hogy kizarolag az UTP kabelt viszik be a lakasba a switch meg kivul van.

[ Szerkesztve ]

(#76913) Geth válasza YASKATIR (#76912) üzenetére


Geth
addikt

Sőt, ha "csak" 100Mbps csomag, akkor ugyanazon az UTP-n tolták be a telót is.
Emellé már csak egy koax, ami szintén továbbosztható és digitális HD adások kártya és STB nélkül, nem rossz, na :)
A Digi egy időben csak így nyomta végig a paneleket, társasáhazakat, stb.
Most építik át olyanra mindet, amit pl. a kertes házas környezetben használnak, ez pedig az FTTH. Ott meg optika megy be a lakásba (de adnak eszközt, amit használni KELL) :)
Én is pont ebben a szituban vagyok, mármint átépítés jön, a házban már elkezdték...

[ Szerkesztve ]

(#76914) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mi van most a windowsal indítom a gépet írja,hogy előkészítés erre indulásnál be jön az alap háttér meg az edge böngésző és írja nem vagyok bejelentkezve a fiókomba.Ez még nem is lenne gond de amik az asztalon vannak gyűjtött dolgok meg jó pár program ikonja el tűnt,hát be paráztam.Nem értettem mi van,újra indítottam a gépet és a szokásos módon indult minden meg volt ikonok,cuccok meg képernyőháttér.Ez most mi,valami frissítés csinálja vagy mi lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#76915) King Unique válasza SenorDave (#76906) üzenetére


King Unique
titán

Van, amiről nemrég ismét volt szó, illetve linkelve voltak egyéb letöltési opciók is.

(#76910) pzstm:
Az ugyanúgy az MCT letöltését ajánlja fel, ha (támogatott) Windows alól nyitja meg az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#76917) pzstm válasza King Unique (#76915) üzenetére


pzstm
titán

Ez?

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76918) King Unique válasza pzstm (#76917) üzenetére


King Unique
titán

Az! :K

Az előző válaszban szerepel, hogy arról az oldalról pl. a böngészős trükközéssel működik Windows alól az ISO-fájlok közvetlen letöltése. Vagy ott vannak még a TechBench és társai weboldalak, ahol szintén a Microsoft szervereiről történik a letöltés. Az összefoglalóba esetleg ezeket is bele lehetne írni.

[ Szerkesztve ]

(#76919) pzstm válasza King Unique (#76918) üzenetére


pzstm
titán

Hetfoig nem kerulok gepbe, de ha privatba atdobja valaki akkor mobilrol is igyekszem berakni :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76920) dethroner válasza Geth (#76913) üzenetére


dethroner
veterán

Pontosan, nála még a 100-as digi csomag van, 1db utp + 1db koax. És mivel csak 1 pc van a lakásában felesleges neki a router. Nálam szerencsére (vagy nem szerencsére) már behozták az optikát az 1000-es nettel, meg a két francos szolgáltatói eszközt :((
köszi a linket, átnézem :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76921) King Unique válasza pzstm (#76919) üzenetére


King Unique
titán

A direkt letöltésnél pl. erre a leírásra gondoltam, ami Chrome böngészőnél szemlélteti.

Az egyéb letöltési forrásoknál pedig az alábbi kettőre:

Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
TechBench by WZT

:R

(#76922) King Unique válasza pzstm (#76919) üzenetére


King Unique
titán

A böngészős direkt letöltéshez közben találtam egy másik leírást, az a Chrome mellett a többinél (Edge, Firefox) is jól szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

(#76923) csixy válasza TRob1 (#76903) üzenetére


csixy
addikt

Jó, most egy német oldalon keresztül töltöttem le a cab fájlt most szépen fut a rendszergazdai power shellben.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76924) csixy válasza csixy (#76923) üzenetére


csixy
addikt

sikerült

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#76925) Kékes525


Kékes525
félisten

Windows 7 után elég szokatlan a Windows 10, de már egy kicsit kezdem megszokni. Tudnátok valami finomhangolót hozzá? Windows 10 Managert és a Winaero Tweakert használom, azokon kívül? A betűk kiválasztását, méretének állítását szeretném a különböző objektumokhoz, úgy mint az a Windows 7-nél volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76926) Cs1csó válasza Kékes525 (#76925) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tweak-re: O&O ShutUp10

(#76927) YASKATIR válasza Geth (#76913) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ezt amugy miert csinaltak? Ez ilyen direkt onszopatas, hogy megsporoljanak par ezret, hogy aztan mindent lecsereljenek sokkal tobbert?

(#76928) adika4444 válasza YASKATIR (#76927) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Amikor kiépült a LAN rész akkor nem voltak ekkora csomagok, az optika is drágább volt.
Most viszont ha egyszer kiépítik mindenhová az optikát, az jelen állás szerint sokáig jó lesz, könnyebben managelhető, kisebb áramszámla a DIGI-nek a switch és társai miatt. És mivel kevesebb helyre osztódik a direkt optika, ezért kisebb sávszélvesztés...

De a DIGI topikban pár perce írtam a témáról egy gyakorlatban felmerült esetre, oda olvass be, mostanság pörög ez a téma.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#76929) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Anyámnak van egy céges laptopja, amin Windows 10 fut. Ráférne egy friss telepítés, de nem tudom, hogy automatikusan aktiválja-e majd magát a Windows. Hogyan tudom ezt ellenőrizni, mi a teendő? Eredeti Windows telepítő képet töltöttem le, pendrivera rá is van rakva, már csak azt nem tudom, neki merjek-e esni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76930) SenorDave válasza B-L-A-C-K (#76907) üzenetére


SenorDave
tag

51% után beindult ! :C

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#76931) tpeter77 válasza Kékes525 (#76925) üzenetére


tpeter77
addikt

szia, barna már a háttér? :D

(#76932) Zotya84 válasza 4ron (#76929) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha már volt rajta aktivált (eredeti) rendszer, akkor a megfelelő verzió telepítése után általában automatikusan aktivál, amint netet kap.

Viszont:
-ha UEFI-ben levő kulcs van hozzá, akkor az annak megfelelő verziót tudod csak telepíteni;
-azonban, ha ez Home, és te Prot akarsz, akkor sok sikert, mert manuálisan fog kelleni telepíteni az UEFI-kulcs miatt, vagy upgrade-llhetsz Prora utána;
-amennyiben matrica van hozzá, nincs gond, ott van, ha mégis kellene a kulcs.

De.

Miért nem a Refresh tool-lal, vagy gépházból húzod újra? Lehet olyanra csinálni, mintha most vetted volna ki a dobozból. Ha meg 1709 előtti verzió, akkor meg csinálnék egy frissítést, adatok/beállítások megtartása nélkül. És megint tiszta telepítést kapsz. Ezen esetekben biztos, hogy automatikusan aktiválódik majd.

S ha rendes céges laptop, akkor csak kérdem: miért nem a rendszergazda telepíti? :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#76933) 4ron válasza Zotya84 (#76932) üzenetére


4ron
senior tag

Azt hiszem Windows 7 volt rajta még 2016. decemberében, amikor anyámhoz került. De nem vagyok biztos benne.

Sose telepítettem még Windowst gépházból. Mindig csak pendrive és teljes körű újratelepítés. Azt se tudtam, hogy lehet így :D A saját laptopomat is így szoktam, az aktiválja magát rögtön.

Céges laptop alatt önkormányzati laptopot értek. Elég régi Acer, valami Celeron procival meg 2GB rammal. Nem valami acélos. Azért nem bízom a rendszergazdára, mert 1 hónapra legalább mellőzni kéne a gépet. Mindenféle kamu szöveggel hitegeti az embereket, hogy ez a telepítés milyen bonyolult meg az adatmentés, nem egy perc, legyenek türelemmel. Nekem megvan 2 óra alatt és az akkor olyan, ahogy anyám szereti, minden programmal, saját fájlokkal, rendszerezve. Most sajnos 1 partíció van. (nem magyarországi önkormányzatról van egyébként szó)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76934) King Unique válasza 4ron (#76933) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 7-ről történt upgrade Windows 10-re, akkor digitális licenc szokott lenni. Illetve ilyenkor regisztrálásra kerül a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Vagyis egy újratelepítésnél termékkulcsot sem muszáj megadni, mert automatikusan aktiválódni fog a rendszer.

(#76935) core i7 válasza Kékes525 (#76925) üzenetére


core i7
addikt

-windows shell
-desktop gadget installer

(#76936) Kékes525 válasza Cs1csó (#76926) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, a neszetoolsról letöltöttem. :)

(#76877) andreas49

Köszi, kipróbálom. :)

(#76876) abdulka1

Ez a lehetősége a Windows 10-nek nagyon gagyi. Legtöbb esetben újraindítás szükséges, de nem jelzi. Volt úgy, hogy eltűntek a feliratok, lefagyott a gépház, lelassult a gép és csak az újraindítás használt. Hát ezen van mit reszelnie a Microsoftnak. A programokban lévő fehérségeket nem tudom eltüntetni: [kép] [kép]

(#76931) rokafiu77

Sajnos csak kicsit. :D A programokban lévő fehérségeket nem tudom eltüntetni. Lásd fentebb a két képet.

(#76935) core i7

Köszi. :) Gondolom erre gondoltál: Classic Shell Sajnos az óra gadget nem jó. Azt már a Windows 7-nél is tapasztaltam, ha feltettem rá az Internet Explorer 11-et, ami itt alapból megvan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76937) Kékes525 válasza Kékes525 (#76936) üzenetére


Kékes525
félisten

-----törölve bocs. :R ---

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76938) McCsaplak válasza Pityu. (#76914) üzenetére


McCsaplak
tag

Nálam is ez van, múlt héten kezdődött, nekem hetente 1x fordul elő. Most találtam egy olyan leírást, amiben system scan-t javasoltak. A végén kiírta, hogy: "Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them." Most tesztelem, de mondom, nekem hetente 1x, és akkor is egy restart vagy kijelentkezés után minden ok volt. A system scan: parancssorban: "sfc /scannow"

(#76939) kisapa válasza B-L-A-C-K (#76899) üzenetére


kisapa
senior tag

Miért nem állítod be az automatikus bejelentkezést ha ennyire le akarod egyszerűsíteni?

(#76940) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi a megfelelője a Windows 7-ben lévő számítógép kezelésnek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76941) pzstm válasza King Unique (#76921) üzenetére


pzstm
titán

beraktam, thx :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76942) anorche1 válasza Kékes525 (#76940) üzenetére


anorche1
őstag

A vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép-kezelés -re gondolsz?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#76943) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Bocsi a kiakadásért de a f...om ki van ezzel a 10-el már megint. Már vagy egy éve használom de még mindig tud tud meglepetéseket okozni. 1. gép W10x64 régi gép, 2. W7x64 régi gép, 3. W10x64 uj gép, 4 W7x32 uj gép.
A hálózatba kötött gépek érdekes módon látják egymást.
3-mas látja a 1, 2, 4-est.
1-es látja a 2, 4-est.
2-es látja a 1, 3, 4-est.
4-es látja a 1, 2, 3-mast
Rohadt 1-es miért nem látja az a sz.r a 3-mast. A 3-mast ,4-est most akasztottam a hálózatra. Az 1, 2, 3, kábelesen csatlakozik a 4-es WiFi-n. Van valakinek ötlete?
Ja a megosztási beállítások tök egyformák mindegyiken.

(#76944) TRob1 válasza Kékes525 (#76940) üzenetére


TRob1
veterán

Starton jobb klikk és Számítógép-kezelés (van a jobbklikkre több más "finomság" is)

(#76943) CsengődiGeri :
Restart mindegyik gépnek, hátha. Nálam múltkor a beállítás utáni Újraindítás után látta csak az egyiket.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#76945) Kékes525 válasza anorche1 (#76942) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, köszi, megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76946) Pityu. válasza McCsaplak (#76938) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De vajon mi lehet ez?Mert vírus az biztos nem,mindig futtatok ellenőrzést is.Nem e a következő nagy frissítés valami elő reklámja vagy ilyesmi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#76947) core i7 válasza Kékes525 (#76936) üzenetére


core i7
addikt

nálam működik az óra gadget Igen classic shell :DDD

(#76948) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

win10-ben hol tudom átállítani a meghajtók betűjeleit?
Hol találom meg?

Köszönöm :R

(#76949) Kékes525 válasza TRob1 (#76944) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, neked is. :)

(#76947) core i7

Csak rám pikkel? Csináltál valamit vele?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76950) SP4C3 válasza forras2 (#76948) üzenetére


SP4C3
veterán

Device Manager / Disk Management.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.