Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ezt utód nélkül megszüntették a 10-ben?
1703-ban még talán ott volt, 1607-ben biztosan, 1709-ben már nincs.

MEGLETT, nem szóltam.
Eddig csak az összes fájlkiterjesztéses lista volt a gépházban, de most már az egész ott van csak kicsit másképp néz ki. De van olyan, hogy kiválasztod az appot és kilistázza az összes vele kompatibilis kiterjesztést.
Meg ugye ebben már benne vannak a Metro appok is.
példakép
Bár az tény, hogy szebb nem lett, mint volt, max. felbontásban meg kijelzőméretben jobban skálázható.

[ Szerkesztve ]

(#76252) King Unique válasza SP4C3 (#76249) üzenetére


King Unique
titán

Nem mintha olyan nehéz lenne a csökkentett mód eléréséhez a gépházban a speciális rendszerindítást, vagy Shit + újraindítás, vagy egyéb natív megoldást használni...Ja, és szükség esetén az F8-as boot menü is visszaállítható 1 db parancs kiadásával.

(#76253) Geth válasza SP4C3 (#76249) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk a DDU pont át tud bootolni safe mode-ba, safe mode + networkbe :DDD

(#76254) chungee válasza chungee (#76224) üzenetére


chungee
addikt

Estét!

Erre tudtok valami megoldást:F

(#76255) Doky586 válasza King Unique (#76252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmit felesleges linkelned: [kép]

(#76256) pc360 válasza chungee (#76224) üzenetére


pc360
addikt

A Windows fényképnézegető az alapértelmezett. Állítsd arra, hogyha ez a cél!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76257) pc360 válasza Doky586 (#76255) üzenetére


pc360
addikt

Minden linkje működött, ezért nem tudni, hogy miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76258) SP4C3 válasza King Unique (#76252) üzenetére


SP4C3
veterán

Várjatok, ezekhez mind kell egy működő rendszer, de ha besz**ik valami, akkor három sikertelen indítást ki kell várnod, hogy legyen erre opciód. #Genius™

(#76254) chungee - Áldott zsenikéink átálltak a "fényképnézegető" UWP-s hulladék, lassú appra. A sokkal jobb photoviewer-t már nem lehet alapértelmezett képmegnyitó alkalmazásnak használni, túl jó volt, az új nem kellett senkinek...

pc360 - Úgylátszik, hogy tiltja a weboldal a képek hotlinkelését...

Szóval itt a kép: [link]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76259) Doky586 válasza pc360 (#76257) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az első linkje (cím részletből is látszik) működésképtelen, ami oda is van írva miért..
Ha ti ott is regisztrálva vagytok akkor lehet nektek ezért működik, de itt a többségnek nem.

(#76260) King Unique válasza SP4C3 (#76258) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel be lehet bootolni a Windows telepítőjét, vagy a helyreállítási meghajtót és azzal indítani csökkentett módban. De most bizonyára az a szöveg jön, hogy azok sincsenek ám kéznél, meg nem volt korábban fél perc arra, hogy beállítsák... A válasz viszont arra ment, hogy a Windows 10-nél könnyen elérhető a rendszer alól a csökkentett mód és előzetes beállítás után a régi F8-as módszerrel is.

(#76255) Doky586:
Nálad valami miatt lehet nem, de nálam bejön a kép Firefox + AdGuard, Chrome + uBlock és Edge alatt is. Ja, és regisztrálva sem vagyok arra a fórumra. Meg, ha valamit linkelek, akkor előtte mindig kipróbálom, hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#76261) TRob1 válasza Doky586 (#76259) üzenetére


TRob1
veterán

Hát ezt én sem igazán értem.
Nálam is minden linkje működik. És nem vagyok egyik helyre sem reggelve.

¤ R'n'R ¤

(#76262) #86564352


#86564352
törölt tag

Nálam is jó minden link.

(#76263) Doky586 válasza King Unique (#76260) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már azon fórumról megnyitottál egy weblapot, utána már azon képet is meg tudod nézni, de neked az utolsó linked a weboldal, miután azt megnéztem azóta már az első linkeden lévő kép is megjelenik nálam is.. (gondolom 1nap elteltével újra blokkolni fog)

De fordított sorrendben nem. Aki hátrafelé olvasta a hozzászólásod az ügyes volt.. :B

[ Szerkesztve ]

(#76264) King Unique válasza Doky586 (#76263) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így megint nem nagyon stimmel, mert a böngésző újraindítása, új privát lap, cache törlése stb. után is ugyanúgy megnyílik nálam egyből az első link... Sőt, még androidos telóról és tabletről is.

(#76265) Doky586 válasza King Unique (#76264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ketten is igazoltuk a tényállást, de neked nem kell elhinned semmit ha nem akarod..

(#76266) pc360 válasza Doky586 (#76265) üzenetére


pc360
addikt

Igen, eszerint kettőtöknél van valami bibi, mindenki másnál meg jól működik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76267) Doky586 válasza pc360 (#76266) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább csak kettőtöknél működött elsőre, és mindenki másnál hibásan, csak a modorotok miatt a többiek nem mertek szólni..

IP cím azonosítás van így mindegy a böngésző, mindegy az inkognitóablak..
Olvasni pedig csak tudtok hogy mit írt ki hibának.

(#76268) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,
a WMI Provider Host -rol ki/mit tud?
Egy ideje fel-fel bukkan 10-20 percekre es 30-50%-on tekeri a processzort.
Sok felet olvastam itt-ott errol, de nem tudom mit kezdhetnek vele..?!
1709-es W10pro

peace
:R

(#76269) King Unique válasza Doky586 (#76265) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel 4 fórumtag meg igazolta az ellenkezőjét. De amúgy nem értem minek ezen ennyit kukacoskodni. Bár mondjuk annyira nem lepődöm meg rajta, főleg pl. az ilyen esetek után sem. Remélem ez utóbbi link már nálad is működik. :DDD

(#76270) pc360 válasza Doky586 (#76267) üzenetére


pc360
addikt

Nem mertek szólni. :D Mindezt egy ilyen egetrengető témakörben, ahol instant a másik ember hibájának tekinted azt, hogy nálad valami nem működik. Kongratulációm! Egyéb rinya?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76271) tordaitibi válasza King Unique (#76260) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egységsugarú user, pl. én is megszokta a mezei csökkentett módot, ez jó mankó volt eddig, és aki nem tudja hogy ezt külön be kell állítani az egy esetleges driverhibánál jön rá hogy beleesett a 22es csapdájába.
Ahhoz hogy pofonegyszerűen eltávolítsa a hibás drivert, ahhoz először el kéne indítani a bootolhatatlan oprendszert és abba beállítani az F8 módot, érzékelhetően ördögi kör.
Vagyis aki ezt nem tudja hogy alapból tiltott a csökkentett mód, az akkor fut bele amikor már késő, ezt hiba volt így kivitelezni.
.

(#76272) Doky586 válasza King Unique (#76269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést hogy szólni mertem. Téma lezárva.

(#76273) Geth válasza tordaitibi (#76271) üzenetére


Geth
addikt

Amúgy ebbe valaki itt belefutott már? Nekem az is újdonság volt, hogy x próba után bejön magától a menü...

(#76274) quailstorm válasza Geth (#76273) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Volt már, de nem fogom kikeresni. Én összesen 1db-ra emlékszem, ahol valami elbarmolás miatt jött a fórumozó, hogy nem indul az OS, kéri a csökkentett módot, de F8-at meg hiába nyomja. Az viszont 8.1 volt még.

Ha valami driver miatt nem tud betölteni pl. a Windows (kékhalál), de csökkentett be tudna, akkor van szívás.
Nekem eddig (3) sikertelenség után a menü nem jött be, hanem elkezdett valami Javítást tekerni.

(#76275) King Unique válasza tordaitibi (#76271) üzenetére


King Unique
titán

Ez inkább úgy működik, hogy az echte egységsugarú user rendszerint azt sem tudja mi az a csökkentett mód... Ha belefut egy ilyen hibába és nem bootol be a rendszer, akkor általában lepasszolja a problémát a hozzáértő ismerősének, vagy elviszi egy szervizbe. Utóbbi esetekben meg azért egy csökkentett módban történő indítást csak meg fognak tudni oldani. Ahogyan pl. egy Windows-telepítő beszerzése sem akkora extra manapság ilyen célra. Sőt, egy valamirevaló user eleve tart kéznél helyreállítási eszközt, illetve van mentése a rendszerről.

(#76276) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges megoldani azt, hogy az egyik ssd-n win7 van, másikra feltelepítettem a win10-et, hogy boot manager-rel választani tudjak, melyiket töltse be? Vagy ez csak akkor működik, ha ugyanarra az ssd-re van telepítve a két op. rendszer partició megosztással?

(#76277) SP4C3 válasza Joe fiú (#76276) üzenetére


SP4C3
veterán

A legtisztább az, ha külön külön telepíted őket és a BIOS/UEFI boot menüjét használod a betöltendő rendszer kiválasztásához.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76278) quailstorm válasza Joe fiú (#76276) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehetséges, de ez esetben közös lesz a bootmanagerük.
Teendők:
Windows10 alatt gyorsindítás kikapcs, bootmenupolicy legacy. [link]

Igazából NT6-os rendszereknél annyira nem érdekes, milyen sorrendben teszed fel, de lehet jobban jársz a javasolt külön telepítéssel, majd pedig az aktuálisan elsődlegesen bootoló oprendszer bootmenujébe EasyBCD-vel beteszed a másikat és kész. (adatlapomra rámész, akkor láthatod, hogy nekem van olyan gépem, amin XP-től 10-ig minden fenn van egyszerre, és össze-vissza voltak telepítgetve)

(#76279) Geth válasza SP4C3 (#76277) üzenetére


Geth
addikt

UEFI esetén azért a rEFInd egy fokkal kulturáltabb.

(#76280) quailstorm válasza Geth (#76279) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2 NT6 alapú Windowshoz szerintem totál felesleges egy ilyen. Hackintosh, több Linux és Windows mellé már több értelme van.

(#76281) SP4C3 válasza Geth (#76279) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem sokkal értelmesebbnek tűnik a boot menüs megoldás, mint majomkodni bootloaderekkel.

Még ha (neagggyIsten') az egyik rendszerlemez úgy dönt, hogy lejárt az ideje, akkor ott a másik használható rendszer és vica-versa. De ez mind szerintem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#76282) Geth válasza SP4C3 (#76281) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem nem majomkodás az a szintű customizalhatóság, auto-detect feature, satöbbi, amit egy boot managerrel meg lehet oldani (nem boot loader!), amit Te a büdös életben nem fogsz megoldani a gyári firmware-rel, szerintem :DDD

(#76280) quailstorm: alapvetően igen, én is csak flashdriveon használom, isten ments, hogy dualbootoljak :) De olyankor is jól jöhet, be tudsz mellé toldani ezt-azt (memtest, egyéb toolok).

[ Szerkesztve ]

(#76283) chungee


chungee
addikt

(#76256) pc360
Igen az a cél, de hogyan:F :B

(#76258) SP4C3
Szándékosan le van tiltva:F :(( :Y

(#76284) pc360 válasza chungee (#76283) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem a megoldás az, hogy egy külső képnézegetőt használsz. Azzal amúgy is sokkal jobban jársz, mint bármelyik beépített vacakkal. IrfanView, FastStone Image Viewer stb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76285) tordaitibi válasza King Unique (#76275) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Környezetembe a winezők sacc. 50%-a tisztába van vele mi az a csökkentett mód, a másik 50%-nak is ezerszer könnyebb pl. telefonon annyit mondani hogy
Indításnál nyomkodd az F8-at és amikor elindult, a legutoljára feltett játékot/hardvert bármit távolítsd el. Ez általába menni szokott mert 10-20 perce történt a mutatvány.
Viszont ugyanezt megtenni win telepítőről, javítókonzolból stb. már nem ilyen egyszerű, pláne esetleges távsegítséggel.
Valamirevaló user, ez aranyos kifejezés, az userek nagyrészének nincs semmilyen mentése a windows saját rendszervisszaállítási pontjain kívül, ezt viszont sokan ismerik, de megint visszakanyarodtunk a témához mivel nem induló rendszernél ezt sem lehet F8 nélkül mezei módszerekkel elérni.

Geth,
itt a fórumon és ezenkívül is jártak így nagyon sokan.
Valamint lehet maradi vagyok, de egy évtizedek óta ismert és használt, megszokott funkciót miért kell alapjaiban megváltoztatni? Én ezt nem konzervativizmusnak, de nem is haladásnak nevezném.

Mindegy ne ragozzuk túl de tartom hogy kár volt így megbonyolítani ezt a funkciót.

Geth mégegyszer, [erre] nincs valami ötleted? A furcsán viselkedő usb3 hub esete.

[ Szerkesztve ]

(#76286) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok aWindows10Pro fature packot honnan lehet letölteni. Mert csak az N- re talàltam.

Üdv. Feri!!

(#76287) Geth válasza tordaitibi (#76285) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom, miért változtatták meg, gondolom az volt a cél, hogy magától bootoljon safe modeba ha szükséges. Nem érint, nem érdekel, akiknek én tettem fel az OS-t, nem kerestek még a kérdéssel, hogy kell safe modeba lépni.

A problémádra nem tudom így távolról mi a megoldást, és azt sem mitől válnak engedélyezetté az említett EFI opciók.

(#76288) Sub-ZeRo válasza pusihusi (#76286) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Amúgy meg 10 pro-hoz nincs feature pack... :U

10 pro N-hez van csak...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#76289) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Mit Gondoltok érdemes váltani win8.1 ről Win 10-re?

Ha volt már hasonló kérdés, sorry.

:R

(#76290) Shaza válasza Geth (#76229) üzenetére


Shaza
senior tag

Szia!

Megpróbáltam ,de nem javult a helyzet :(

Szerintem ebből Windows újratelepítés lesz.
Hogy érdemes újrarakni,a gép alaphelyzetebe állításával vagy pendrive-ra írással?

(#76291) #86564352 válasza Elamaas (#76289) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdemes az új funkciók miatt és amiatt is ezzel foglalkozik a Microsoft, a 7 és 8 csak lélegeztetőgépen van már. Ha mostanában tervezted a telepítést, akkor várj még egy hetet. Most érkezik a legújabb verzió.

(#76292) Elamaas válasza #86564352 (#76291) üzenetére


Elamaas
tag

Az az 1 hét pont elég lesz a cuccaim kimentésére. :)

Köszönöm a segítséget.

Mit értesz verzió alatt? Frissítő csomagot ?

(#76293) pc360 válasza Elamaas (#76292) üzenetére


pc360
addikt

A legújabb buildet, ami Redstone 4 fejlesztési néven az 1803-as verziót jelenti.

A jelenlegi az a Redstone 3-as, 1709-es verzió, ami helyett inkább már érdemes megvárni az újabbat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#76294) jenei1994


jenei1994
addikt

Gyönyörűen kijavította a microsoft a régi processorok váratlan rendszer újraindulását. :W :W

1 év lassan és még mindig nem sikerül nekik megcsinálni a problémát. :W

(#76295) Shaza válasza #86564352 (#76291) üzenetére


Shaza
senior tag

Akkor inkább én is várjak a reinstallal?

(#76296) #86564352 válasza Shaza (#76295) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem muszáj, csak megspórolsz kb. félórát.

(#76297) Geth válasza Shaza (#76290) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha van időd és kedved, rakd újra.

Én LatencyMon-nal néztem melyik driver okoz késleltetést, és azt láttam, hogy több alap drivernek (USB, NDIS, TCP/IP) kúszott fel. Ha csak egy bizonyos dolgot hozott volna ki (pl. csak háló, vagy csak hang), akkor nyilván cseréltem volna. De így... Nem vagyok biztos benne, hogy nekem megoldotta volna a reinstall.

(#76298) King Unique válasza tordaitibi (#76285) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen "környezetemben" kezdetű példák aranyosak, csak éppen a nagyon laikus felhasználói rétegnél nem éppen az a jellemző, hogy maguk oldanak meg minden ilyen problémát... De ez az előző válaszban már le volt írva. A csökkentett módnál pedig, ha a rendszer alól kell indítani pl. egy AV megfelelő eltávolításához, akkor nagyon is kényelmes a gépházban a Windows 8 óta bevezetett közvetlen elérés és még F8-at sem kell nyomkodni a bootolásnál. Ha nem bootol be a gép, akkor meg indítható pendrive-ról a telepítő / helyreállítási meghajtó és azokkal is simán elérhetők látványos grafikus felületen a helyreállítási opciók. De az meg a másik, hogy akinek annyira kell az a régi F8-as menü, az könnyen utána tud nézni manapság az internet korában és be tudja pötyögni előtte azt az 1 db parancsot a visszaállításához. Ha esetleg elmulasztotta, akkor ugyanazt pl. a telepítő parancssorában is simán meg tudja tenni. Szóval innentől az "azért, meg ezért nem" dolgok már csak szimpla és gyenge kifogáskeresés...

Az meg a másik, hogy a csökkentett mód sem mindenre megoldás. Ha komolyabb bootolási probléma van, akkor jó eséllyel csökkentett módban sem fog elindulni a rendszer és eleve a rendszerindítás javítására lesz szükség a telepítővel. Vagy éppen egy korábbi állapotra történő visszaállításra. Az pedig manapság mondhatni alap, hogy a fontos adatok mellett a rendszerről is legyen valamilyen biztonsági mentés. Akiknek hanyag módon nincsen semmilyen mentésük, valójában meg is érdemlik, hogy majd belefutnak egy olyan problémába, ahol nagyon is jól jönne... Persze, ha valaki annyira szeret állandóan szervizekbe és adatmentéses helyerekre járni, nem sajnálja rá a + zsét sem, akkor az is opció...

[ Szerkesztve ]

(#76299) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos nekem van egy problémám,már meg kerestem vele az asust van egy asus xonar u5 hangkártyám aminek vban egy segédprogramja a sonic studio amiben lehet profilokat állítgatni.Én a zenéhez filmhez játékhoz is külön profilt használtam de egy ideje már csak egy féle hang jön az alap mert a sonic studióban semmit sem lehet állítani.Egy hónapja basztatom az asust hogy mi lehet a gond nagy nehezen kaptam egy választ aminek felét már megcsináltam de nem segített.
Ők ezt írták
"Meg kellene próbálni az egész xonar u5-s eszköz eltávolítását a rendszerből minden program és driverrel együtt, majd ha ez meg van akkor a gépet ujra kell indítani.
Ha ez megvan akkor ujra frissen fel kell telepíteni mint a drivert mint a programot a készülékhez.

Nagy valószínüséggel valamilyen microsoftos frissités okozhatja a galibát, úgy hogy ezek a folyamatok megvannak akkor célszerű letiltani a rendszerben, hogy a Windows autómatikusan hozzá nyulhasson a driverekhez és frissitse öket."

a driver telepítés párszor már meg volt,de már nem ér semmit,a profilvban bármit állthatok semmi változás a hangban,eddig legalább böngészőben volt csak a windowsban nem most már sehol.Melyik windows frissítés keverhetett vajon be?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#76300) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Mikorra várható a stabil ágra az alábbi :

Spring Creators Update
?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.